GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.370.069
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

Staro... Ali zabavno. :)

16 godina
neaktivan
offline
Nvidia Pascal (2016)

 

 

Od sredine je Nvidia...

Lijep pozdrav ;)
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2016 17:33 (Dado_ZG78).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

istovremeno će nvidia i amd izbacit novu seriju

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Ja od svoje iduce grafe iskljucivo ocekujem ono sto mi nudi i ovaj model,brutalan OC,zero core vents,fantasticna tisina i odlicna potrosnja.Dok se takav model na pascalu ne pojavi necu niti razmisljat o njemu....

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Bit ce to onda pravi rat kao nekada:)
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
MEGATAMA kaže...

Ja od svoje iduce grafe iskljucivo ocekujem ono sto mi nudi i ovaj model,brutalan OC,zero core vents,fantasticna tisina i odlicna potrosnja.Dok se takav model na pascalu ne pojavi necu niti razmisljat o njemu....

 ja tražim bar godinu-dvije igranje na max na 1080p za 1.500 kuna plus-minus, pa onda mid-high još godinu dvije, a tišinu prije svega - ali baš tišinu i za to sam spreman na tih 1.500 dodati još 500 ako treba za neki uber hladnjak na kojem ventovi neće prelaziti 30-40 posto okretaja

par fps-a gore dolje mi je nebitno, potrošnja donekle, a najmanje bitno mi je firma koja stoji iza čipa ili cijele grafe

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
dery kaže...

istovremeno će nvidia i amd izbacit novu seriju

 Zakaj nvidia radi takva sranja i ceka 2017 da baci gtx 1080TI ili kako ce se vec zvati van a ne prije?

11 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Nvidia GTX 680 kaže...
dery kaže...

istovremeno će nvidia i amd izbacit novu seriju

 Zakaj nvidia radi takva sranja i ceka 2017 da baci gtx 1080TI ili kako ce se vec zvati van a ne prije?

 zato sto je nov proizvodni proces i vjerojatno imaju problema sa yieldovima i ne mogu nastancati dovoljno GPUova i GDDRX5/HBM2 meme..

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Fanu kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...
dery kaže...

istovremeno će nvidia i amd izbacit novu seriju

 Zakaj nvidia radi takva sranja i ceka 2017 da baci gtx 1080TI ili kako ce se vec zvati van a ne prije?

 zato sto je nov proizvodni proces i vjerojatno imaju problema sa yieldovima i ne mogu nastancati dovoljno GPUova i GDDRX5/HBM2 meme..

 Ne kuzim kaj to znaci,koje grafe onda izlaze ove godine?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Nvidia GTX 680 kaže...
Fanu kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...
dery kaže...

istovremeno će nvidia i amd izbacit novu seriju

 Zakaj nvidia radi takva sranja i ceka 2017 da baci gtx 1080TI ili kako ce se vec zvati van a ne prije?

 zato sto je nov proizvodni proces i vjerojatno imaju problema sa yieldovima i ne mogu nastancati dovoljno GPUova i GDDRX5/HBM2 meme..

 Ne kuzim kaj to znaci,koje grafe onda izlaze ove godine?

 

U travnju Titan, a u lipnju izgleda prve mainstream varijante.

 

Također,

dodaju bolju podršku za Vulkan u svoje drivere :) 

 

 

 

Lijep pozdrav ;)
12 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Dakle postavit ću opet retoričko pitanje - uzimat 980ti "sad" ili čekati Pascala i eventualni price drop ?

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Čekati.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
goodie kaže...

Čekati.

 Ne znam, već 8 sati sam bez grafe i roka me opako kriza....Najgore je prvih dva tjedna, ako to preživim, onda ću i čekat...Ako popustim, neće bit prvi put...

10 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

I ako uzmeš 980ti neces ništa puno kaskati za novim karticama, ali ces se osjecati meh kao oni sto su pokupovali 780ti pa taman izašla 900 serija

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
D3lBoy kaže...

I ako uzmeš 980ti neces ništa puno kaskati za novim karticama, ali ces se osjecati meh kao oni sto su pokupovali 780ti pa taman izašla 900 serija

 Hmm to je istina,ali 780 ti je iste jačine skoro ko gtx 980 obična njemu se jedino isplati cekat 2017 kad izade GTX 1080 ti hmm ili ne?

8 godina
odjavljen
offline
Nvidia Pascal (2016)

Ma kakvo čekanje!

Battlelog: Glavas_ZG
 
9 0 hvala 2
9 godina
online
Nvidia Pascal (2016)

sve je to individualno, kakve tko ima potrebe, meni npr. super odgovara čekati sa nadogradnjom do lipnja, trebao bi do tada dati zadnje ispite na faksu, ali do rujna mi je glupo čekati jer ću tokom ljeta generalno imati puno više slobodnog vremena

netko sada ima i novce i slobodno vrijeme pa nema baš smisla da se čeka do rujna a da ne pričamo o 2017.

što prije dobijemo nekakve konkretno info o tome kad koja kartica izlazi to će biti lakše donijeti odluke, ja se samo nadam da ćemo što više info dobiti u travnju ili barem zaključno sa lipnjom

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Cansee kaže...

sve je to individualno, kakve tko ima potrebe, meni npr. super odgovara čekati sa nadogradnjom do lipnja, trebao bi do tada dati zadnje ispite na faksu, ali do rujna mi je glupo čekati jer ću tokom ljeta generalno imati puno više slobodnog vremena

netko sada ima i novce i slobodno vrijeme pa nema baš smisla da se čeka do rujna a da ne pričamo o 2017.

što prije dobijemo nekakve konkretno info o tome kad koja kartica izlazi to će biti lakše donijeti odluke, ja se samo nadam da ćemo što više info dobiti u travnju ili barem zaključno sa lipnjom

 Ako ćeš tako gledati onda imaj na umu da prve revizije grafičkih kartica znaju doći sa nekim sitnim bugovima i greškama, pa se to onda ispravlja sa drugim i trećim revizijama hladnjaka, biosa, viših klokova, boljih performasni i sl. tako da onda opet možeš čekati.

Evo primjera od samog proizvođaća:

Još kad tome dodaš da i rebrand proizvođaći kao što je Gigabyte, ASUS, MSI i ostali nakon nekog vremena izdaju druge i treće revizije istih kartica koje su još bolje:

Primjer: G1 970 je top model koji su svi htjeli ali je nakon nekog vremena zamjenjen još boljim top modelom 970 xtreme.

Gaming G1 GV-N970G1 GAMING-4GD

Xtreme GV-N970XTREME-4GD

I tako u nedogled.

Što se mene tiče kupi si karticu kad želiš ali imaj na umu da ne postoji ''Future proof'' u IT svijetu ili najbolje vrijeme za kupnju nečega

Battlelog: Glavas_ZG
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

Naravno da postoji i future proof (u nekim granicama) i najbolje vrijeme za kupovinu. Recimo, hoćeš li sad kupiti Galaxy S6? Ili ćeš čekati tjedan dana za isti novac uzeti S7?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Tonči kaže...

Naravno da postoji i future proof (u nekim granicama) i najbolje vrijeme za kupovinu. Recimo, hoćeš li sad kupiti Galaxy S6? Ili ćeš čekati tjedan dana za isti novac uzeti S7?

Da.

Battlelog: Glavas_ZG
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

Pa da; što uzmeš brži hardver, više je future-proof. Što uzmeš noviju tehnologiju, više je future-proof (npr. DX12 podržan da imaš, a ne samo DX11). Itd. Dakle, možeš biti future-proof sve dok zapravo ne kaskaš s performansama. DX12 i Vulkan će biti aktualni barem nekoliko idućih godina. Čekati par mjeseci za bržu novu ili nižu cijenu aktualne kartice, nije problem.

13 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Tonči kaže...

Pa da; što uzmeš brži hardver

Zato se u napajanje i kućište isplati uložiti više, pa s onda kaj se toga tiče miran godinama.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
16 godina
odjavljen
offline
Nvidia Pascal (2016)

Ja sam jedno kućište imao preko deset godina a koštalo me 400 kn, bez ikakvih problema. Uvijek gamerski stroj.

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Nvidia Pascal (2016)

Ja sam prije imao stav: sto jefinije kuciste samo da u njega natrpas komponente, sto jeftinija maticna samo da podrzava sto jaci cpu bez klokanja, i sto jaci gpu,  sto jeftinine napajnje samo da moze izgurati taj cpu i gpu.

Sto jeftinji disk samo da na njega sve stane. Sto jeftinija perfiferija itd, cilj je naravno da se ustedi.

Sad vise tako ne mislim, to je bilo potpuno krivo. Naj optimalnije je da komponente koje se najrjeđe mjenjaju budu naj bolje tj. na njima nema neke stednje.

Battlelog: Glavas_ZG
 
5 0 hvala 0
12 godina
online
Nvidia Pascal (2016)

Meni je zanimljiv paradoks sto 99% ekipe koja prica o future proofu i isplativosti za buducnost ionako mijenja hardver svaku godinu-2 i nikad ni ne dodu do tocke kad im taj future-proofness igra ulogu :D  (i sam sam ukljucen u to)

Moj PC  
9 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Nvidia Pascal (2016)

Ja ne spadam u tu kategoriju 

Moj PC; i jos ne namjeravam mjenjati, a vec sad se dugo drzi.

Battlelog: Glavas_ZG
 
1 0 hvala 0
12 godina
online
Nvidia Pascal (2016)

I meni je prosli komp bio od 2008 - kraja 2014. :D E5600 Core 2 Duo, HD 4850, 4 GB DDR2 RAM. A za buducnost planiram slicno, svake 3-4-5 god, ovisno o napretku, uzeti sve novo i ne baviti se nikakvim upgradeovima i slicnim pricama, a stari komp proslijedim starcima/ bratu/ curi itd :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Nvidia Pascal (2016)

Ja namjeravam 2018 promjenit grafičku karticu i to je to.

Battlelog: Glavas_ZG
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

Evo jedne zanimljive analize od nekoga tko je uzeo sad GTX 980 Ti i zašto nije čekao Pascal,za one koji razmišljaju čekati noviji flagship ili uzeti sadasnji,sa vecinom se moze sloziti recenoga,samo nije uzeo u obzir da proizvodni proces ide iz 28 nm u 14 nm i shodno time perfomance gainsi...

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2016 13:36 (doky01akablava).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice