GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.358.298
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ZGamer kaže...
DarkoKwon kaže...
Ja sa 24 incha necu preci za dugo, taman se necu muciti sa hardverom. 24 incha je sasvim dovoljno, vjerujem da cu jos2 godine igrati na ovoj grafickoj na ultra zahvaljujuci vama koji zahtijevate sve vece monitore, jer sljesece graficke koje izadju ce biti overkilll za 1080p, a dovolje za 4k. Zamisli neko ko je kupio r9 290 2013. I danas moze da igra sve na ultra i jos ce da igra = profit.

 tebi je valjda jasno da dijagonala monitora nema veze sa hardwerskim zahtjevima već sama rezolucija?znači ako želiš možeš kupiti 27" fhd monitor bez da dodatno opteretiš gpu=profit?

 Ne vjerujem da 1920x1080 moze izgledati bolje na 27 incha nego na 24 ? 

Darko
14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
DarkoKwon kaže...

 Ne vjerujem da 1920x1080 moze izgledati bolje na 27 incha nego na 24 ? 

Probaj na 27" FHD pa bi se mogao iznenaditi

15 godina
online
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

1080p je ipak malo pikselast na 27". Za 27" je 1440p perfektno.

Bnet: Gaap#2615 - Origin: MRSmith1_Cro - Steam: MRSmith
Moj PC  
8 4 hvala 2
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
MasterOfDisaster kaže...
DarkoKwon kaže...

 Ne vjerujem da 1920x1080 moze izgledati bolje na 27 incha nego na 24 ? 

Probaj na 27" FHD pa bi se mogao iznenaditi

 Probao sam 1600x rezoluciju na 24" monitoru pa izgleda uzasno, ne znam sto bi 1920 rezolucija bila bolja na 27 incha ? 

Darko
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2016 11:00 (DarkoKwon).
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
4mal kaže...

Znam da nije ali ja vidim za druge neznam kad igram na fhd nakon 4k pocne mi se bljuvat jer eto oko se naviklo na sto realisticnu sliku ! Ista stvar kad se prelazilo sa vhs-a na dvd .

 mislim da je tih tvojih 4k danas također za zbljuvat se, ako još nisi uzeo 8k oled i to bar tri komada s pripadajuće tri konfe po 4sli/cf umreženo da ih tjera, bolje baci sve što imaš u smeće jer se tako više neda igrat od bljuvanja

ili bar nabavi zalihu vrećica za bljuvanje i stjuardesu "za po doma" da ti da ih dodaje 

14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...
4mal kaže...

Znam da nije ali ja vidim za druge neznam kad igram na fhd nakon 4k pocne mi se bljuvat jer eto oko se naviklo na sto realisticnu sliku ! Ista stvar kad se prelazilo sa vhs-a na dvd .

 mislim da je tih tvojih 4k danas također za zbljuvat se, ako još nisi uzeo 8k oled i to bar tri komada s pripadajuće tri konfe po 4sli/cf umreženo da ih tjera, bolje baci sve što imaš u smeće jer se tako više neda igrat od bljuvanja

ili bar nabavi zalihu vrećica za bljuvanje i stjuardesu "za po doma" da ti da ih dodaje 

Svaka čast     

9 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

nezamjetna je razlika ali ipak veća dijagonala...zamjetnija je razlika po meni između tn i ips panela ali istina idealno je 27" 1440p 

SILA/ZGX@ZGamers
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

ja sam imao 24 1080p monitor i kad sam presao na 27" 1080p ja sam se preporodio. Nikakva pikselasta slika i gluposti kako neki pisu, slika je odlicna i taman dijagonala za tu rezu..

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ok priznam da sam se bahato izrazio naravno i debilno los mi je dan danas jebiga decki sorry i nhf 

8 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
4mal kaže...

Ok priznam da sam se bahato izrazio naravno i debilno los mi je dan danas jebiga decki sorry i nhf 

 Kako loš dan? dokle god redovito hvalis svoju konfu i podsjecas nas na 100FPS u svakoj igri znamo da je sve u redu kod tebe, kada prestanes onda cu se zabrinuti 

16 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
4mal kaže...

Ok priznam da sam se bahato izrazio naravno i debilno los mi je dan danas jebiga decki sorry i nhf 

Sad mi izmoli djelo kajanja a za pokoru 3 očenaša, 3 zdravo marije i 3 slava ocu i oprošteno to je

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

 Nemojte danas zamjeriti ako se neko loše  ili prepotentno izrazi možda nisu svi zadovoljni sa E3 sajmom

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Stvarno nemam pojma zbog čega thumb-downate to što sam rekao da je 1440p idealan za 27". Pa da, 1080p je na toj dijagonali primjetno pikselast... što nije ni čudo kad uzmemo u obzir da 1080p ima density od nekih 2mil. piksela, a 1440p 3.7mil. piksela! Skoro pa duplo...

 

To što neki od vas moraju kod okuliste, ne znači da sam u krivu.

Bnet: Gaap#2615 - Origin: MRSmith1_Cro - Steam: MRSmith
Moj PC  
14 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

jbga danas smo svi prvi put vidjeli novi 

covjeku je valjda samo drago sto ce ga moci vrtiti, pa moras se malo pohvaliti kak bu trgala 1070

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Evo izmolio sam jos jednom nhf 

Nastavimo u revijalnom tonu bez gluposti i prepotencije :-)

 

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Praetorian1 kaže...

ja sam imao 24 1080p monitor i kad sam presao na 27" 1080p ja sam se preporodio. Nikakva pikselasta slika i gluposti kako neki pisu, slika je odlicna i taman dijagonala za tu rezu..

 

ja sam sa 23" 1080p IPS presao na 27" 1080p TN (144Hz/1ms) i nisam se preporodio - pixeli su ociti (pogledaj bilo koju ikonu na desktopu ili jos bolje pokreni far cry 4/BF4 i gledaj u vegetaciju) kao i degradacija u kvaliteti slike (TN ne pomaze naravno)

 

144Hz je fora, ali ako moram birati izmejdu 1080p 144Hz TN i 1440p 60Hz IPS - biram IPS..

12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Po meni si u pravu.  Jedino se ne primjeti toliko u igrama i filmovima ali na desktopu se brate vide pixeli iz aviona

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
darijoman kaže...

Po meni si u pravu.  Jedino se ne primjeti toliko u igrama i filmovima ali na desktopu se brate vide pixeli iz aviona

 ak pored imas 4k poslje njega ti je sve uzas, izbjegavati uopce probati/vidjeti

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Tako je za 4k monitor idealno od 32incha pa na gore radi loseg jos uvijek scalinga u win10 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...

jbga danas smo svi prvi put vidjeli novi 

covjeku je valjda samo drago sto ce ga moci vrtiti, pa moras se malo pohvaliti kak bu trgala 1070

 I Dishonored 2 izgleda mocno, a lijep mi je i Skyrim remastered... Bome ce se gtx 1080 i gtx 1070 dobro znojiti na max postavkama.

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
4mal kaže...

Tako je za 4k monitor idealno od 32incha pa na gore radi loseg jos uvijek scalinga u win10 

 da, tona stvari radi uzasno, bug-ova s rezolucijom, prozorima na sve strane, cak dosta cesto moras komp restartat jer se sve shebalo na ekranu...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Znam i ikone to porementi ali imam onaj program kaj ih sacuva 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
darijoman kaže...

Po meni si u pravu.  Jedino se ne primjeti toliko u igrama i filmovima ali na desktopu se brate vide pixeli iz aviona

 ak pored imas 4k poslje njega ti je sve uzas, izbjegavati uopce probati/vidjeti

 

Koji užaš. Šta pričaš. 2K na 27" daje približnu oštrinu kao 4K na 32" možda mrvicu lošije ali tu je negdje. Šta ga dižeš u nebo. Prvo treba ti hardverska nadmoč a drugo RR je 60Hz i plus loš skaling u windowsu. Nema šanse da bi zamjenio za svoj 2K barem za sada

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
4mal kaže...

Tako je za 4k monitor idealno od 32incha pa na gore radi loseg jos uvijek scalinga u win10 

 da, tona stvari radi uzasno, bug-ova s rezolucijom, prozorima na sve strane, cak dosta cesto moras komp restartat jer se sve shebalo na ekranu...

 How about no? 

16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Kako sad ne kad si sam o tome pisao ? Da je sve premalo izgleda na 4k manjem od 32incha

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
4mal kaže...

Kako sad ne kad si sam o tome pisao ? Da je sve premalo izgleda na 4k manjem od 32incha

 meni ne smeta to sto je sve dosta sitno(4k@27"), hvala bogu jos uvjek dobro vidim, no vise me zivciraju svi ti silni bugovi s prozorima itd itd..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2016 12:27 (Stjepanj).
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
4mal kaže...

Kako sad ne kad si sam o tome pisao ? Da je sve premalo izgleda na 4k manjem od 32incha

Ne. O ovome sam pisao.

Stjepanj kaže...
4mal kaže...

Kako sad ne kad si sam o tome pisao ? Da je sve premalo izgleda na 4k manjem od 32incha

 meni ne smeta to sto je sve dosta sitno(4k@27"), hvala bogu jos uvjek dobro vidim, no vise me zivciraju svi ti silni bugovi s prozorima itd itd..

 4K (nativni 100% scale) je sitan na 27" (ne možeš to vidjeti dobro, bez obzira kakav vid imaš, jer je sitno i na 32"), ali skaliranje na 150-200% radi dobro na Win10. Kakve bugove si imao? S kojim aplikacijama?

12 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

nemam problema s aplikacijama vec kad pokreces nesto pa izades i onda se zblesa, ostane lockano itd...nevidis prozor niti nemres kliknuti na njega i slicne sheme! uglavnom random problemi radi toga! daleko daleko od os x-a

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pitam jer nisam iskusio te probleme (čak koristim i betu Win10). Koje aplikacije? Moguće da neke aplikacije ne rade kako treba, ali to se najčešće vidi tako što je sitan prozor i ne skaliraju se elementi sučelja.

16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Centro. Trenutno nisu raspoložive ali cijene su tu...

 

MSI GTX 1080 Gaming 8X - 6598,41 kn

EVGA GTX 1070 FE - 4299,00 kn

 

I opet je MSI FE 1080 jeftinija od MSI Gaming 8X. Toliko o tome da će ne-referenti modeli biti jeftiniji. Ne znam je li to zbog trenutno malih količina na zalihama ili što ali jadan potez Nvidie pogotovo što su se busali u prsa s cijenama za AiB kartice nižim od FE.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2016 14:52 (ParaNO1d).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice