Msi hd5770 hawk review

poruka: 19
|
čitano: 4.886
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Msi hd5770 hawk review

Eto počinje, danas sam nabavio dotičnu karticu, pa da puno ne filozofiram bacam se na bundle i na benchanje.

Testna konfiguracija je :

U potpisu pod moj pc. Znači na stock cpu@3GHz i gpu@875MHz@1200@MHz@1,125V. U OC varijanti cpu@3,6GHz i gpu@1000MHz@1401MHz@1,313V.

 

Stavit ću par slika bundle-a i ugradnje same kartice. Znate kak se kaže slika govori tisuću riječi. Kartica odlično izgleda i po svim specifikacijama mi paše u kućište pa čak i po boji. Potrošnja nikakva pa se očekuje budući crossfire. Zagrijavanje je vrlo nisko i temerature su naprosto odlične. Meni su se kretale od obećanih 36°C do maximalnih dostignutih 71°C. U radu se kreću od 50 - 65°C.

 

A sad se bacam na performanse,  koristim benchmarke: furmark 1.8.0, 3dMark06 pro, 3dmark vantage 1.0.1 pro (eventualno kroz koji dan nabacim i par bench-eva u igrama poput gta4,dirt 2, bbc2, itd.). Rezultati su na slikama i svi su validni. NAPOMENA: svi rezulati su dobiveni sa catalyst 9.0(orginal MSI sa instalacijskog CD-a), te ću još napravit iste testove na najnovijim driverima.

 

SVE STOCK: furmark - 2851, 3dmark06 - 15115(cpu@4184), vantage - 9925(cpu@10209gpu@9847)

 

NAKON OC-a: furmark - 3208, 3cmark06 - 17429(cpu@4855), vantage - 11278(cpu@11944gpu@11072)

 

A sad malo o OC-u koji btw ne može bi jednostavniji. Instaliraš Msi Afterburner i imaš sve na dlanu. Prvi pokušaj oc-a i odma u glavu 1,299V te odma na 1000@1401. Radilo al onda se odjednom slika zacrnila. Niš strašno restart kompa i dizanje 1,313V pri kojima je traženi OC stabilan sa ventilatorom podešenim na 65% pri kojima je prilično glasan, ja bi reko prek 50dB. Pri malo agresivnijim postavkama afterburner-ovog auto fan-a kartica kod OC-a ne prelazi 65°C dok je u 2d-u oko 37°C. Zaključak SJAJNO, MSI velemajstori + još 3 godine garancije naprosto odlična kartica.

 

PLUS: cijena(1269kn na karticu), izgled, robusnost, dimenzije, zagrijavanje, potrošnja, performanse

 

MINUS: buka pri agresivnijim postavkama ventilatora(da se riješit ostavljanje tvorničkih postavki pri kojima je ok sa temperaturama do 75°C), nedostatk full igre u bundle-u ko u stara dobra vremena

 

Zaključak: svaka preporuka ; ocjena 4,7/5 

Nastavak slijedi... pozz

 

Nastavak napravljen negdje od 15-16 posta...pozz

 

NAPOMENA:OC-irenje je zabranjeno za neiskusne i divljake al ga opet radite NA SVOJU ODGOVORNOST.

fora slika na kutiji fora slika na kutiji
zgodna + 3god garancije zgodna + 3god garancije
odma u mašinu odma u mašinu
baš je dobro sjela a tek kad dođe druga baš je dobro sjela a tek kad dođe druga
furmark 1.8.0 sve stock furmark 1.8.0 sve stock
furmark 1.8.0 OC furmark 1.8.0 OC
3dmark06 sve stock 3dmark06 sve stock
3dmark06 OC 3dmark06 OC
vantage sve stock vantage sve stock
vantage OC vantage OC
Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2010 19:34 (strit).
Moj PC  
10 0 hvala 5
14 godina
odjavljen
offline
Msi hd5770 hawk review

Ljepo za pocetak. Ako mozes uredi malo tekst, da bude preglednij te jos malo aplikacija.

 

Takoder moderatori mogu povezavi ovu temu s ovom (isto HD 5770 Review kojeg smo ja i jedan kolega reviewali).

 

Pokusaj odvrtiti iste aplikacije kao mi u ovom testu, pa da usproedimo razliku u procesorima i ostatku konfe.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Msi hd5770 hawk review

Uredi tekst i odvrti još nekoliko igara da vidimo kako se nosi u Crysisu, Metrou i ostalim igrama...

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Msi hd5770 hawk review

Svaka cast kolega! Nisam jos probal svoju clockati pa da mozemo usporediti vapor-x i twin frozr2 hladnjake. ali i to ce uskoro!

P.S. Aj mi samo reci ime gadgeta na desktopu koj ti prikazuje temperaturu grafe.Smijeh

rapidshare premium and warez-bb user
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2010 22:12 (Lord_Marko).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
RE: Msi hd5770 hawk review
Lord_Marko kaže...

Svaka cast kolega! Nisam jos probal svoju clockati pa da mozemo usporediti vapor-x i twin frozr2 hladnjake. ali i to ce uskoro!

P.S. Aj mi samo reci ime gadgeta na desktopu koj ti prikazuje temperaturu grafe.Smijeh

GPU observer

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
15 godina
neaktivan
offline
Msi hd5770 hawk review

Za 300 Kn više dobijes GTX460 koja pomete pod s HD5770....

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Moj PC  
2 2 hvala 0
13 godina
offline
RE: Msi hd5770 hawk review
mtopol kaže...

Za 300 Kn više dobijes GTX460 koja pomete pod s HD5770....

Istina moje je želja bila msi cyclone 1GB al nije onda 300kn nego jedno 600-700 na kreditnu karticu a moja platforma tak i tak ne podržava sli a od starta želim dvije grafe znaci uskoro bu još jedna u cross onda gtx tu nema šta tražit bar za mene i u mojem slučaju. Hvala šta se brineš za mene. pozz

 

Update : stavio sam nove catalyst-e od ati-ja verzija 10.7 te također verziju 1.8.2 furmark-a

Rezultate isćitajte iz niza slika.

Zaključak rezultati su nezamjetno bolji te u krugu relativne pogreške tako da nekog večeg napredtka od isporučenih drivera sa grafičkom karticom korištenjem ATI catalyst 10.7 nema.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2010 2:03 (strit).
13 godina
neaktivan
offline
Msi hd5770 hawk review

Za 150kn više si imao 5830 ježiga na tržnjaku,koja je isto dosta jača od 5770,ali nema smisla takvo što nabacivati,svatko si kupi u skladu sa svojim mogućnostima i načinom financiranja,nije lako iskeljiti 1300,ali ako kupuješ na keš - rađe bi dao 100kn više za 5830 makar polovnu s garom. Nije problem.

 

Jedina fora je obročna otplata po mogućnosti bez kamata kako sam ja sebi uzeo 5770 bio,1200kn kad su bile,100kn mjesečno ni ne osjetim,to su mi tri,četiri pive vani poštene..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Msi hd5770 hawk review

Mogao si ovo - mogao si ono   ccc....

Naslov teme je REVIEW a ne "trebala bi mi grafa" Mršti se.

@ autor - korisno ,samo nastavi tako!

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2010 8:15 (maks-rs).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Msi hd5770 hawk review

Zasto se ova verzija zove Hawk verzija? Ako nisi dobio doticnu orginal igru ne vidim razlog takvog naziva za tu karticu, inace odlican review i odlicna kartica

Moj PC  
0 1 hvala 1
15 godina
offline
RE: Msi hd5770 hawk review
toxic kaže...

Zasto se ova verzija zove Hawk verzija? Ako nisi dobio doticnu orginal igru ne vidim razlog takvog naziva za tu karticu, inace odlican review i odlicna kartica

A zašto se vapor-x verzija zove vapor-x?

Igra na koju vjerojatno misliš zove se T. C. HAWX, a ne hawk.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
13 godina
neaktivan
offline
Msi hd5770 hawk review

Fino se taj malac clocka.Osmijeh

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Msi hd5770 hawk review
xxxxx kaže...
toxic kaže...

Zasto se ova verzija zove Hawk verzija? Ako nisi dobio doticnu orginal igru ne vidim razlog takvog naziva za tu karticu, inace odlican review i odlicna kartica

A zašto se vapor-x verzija zove vapor-x?

Igra na koju vjerojatno misliš zove se T. C. HAWX, a ne hawk.

ma zabrijo sam nesto, ocito se jos nisam probudio red bi bio popit kavu.. hvala na ispravci

15 godina
offline
Msi hd5770 hawk review

Daj malo igre testiraj, ovi sintetički benchovi nisu idealan pokazatelj. Testiraj običnu i klokanu u DX10 i DX 11 i onda bude pravi review.

We are nothing but the stones to pave the way...
 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Msi hd5770 hawk review
toxic kaže...

Zasto se ova verzija zove Hawk verzija? Ako nisi dobio doticnu orginal igru ne vidim razlog takvog naziva za tu karticu, inace odlican review i odlicna kartica

  Kolko sam shvatio po njihovim sajtovima, HAWK verzija je najbolje sto oni mogu ponuditi. Ludo hladenje, mogucnost promjene voltaze GPU-a, kvalitetan PCB i memorijski moduli itd. Ugl. raj za overclockere.

 

Igra na koju ti mislis se zove Tom's Clancys HAWX.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
13 godina
offline
Msi hd5770 hawk review

Ajde da malo update-am:

 

Napravljeni sljedeči bench-evi na konfiguraciji cpu@3,6 ; gpu@stock.

 

Unigine Heaven Benchmark 2.1: 14.2

 

Just couse 2: 31,75 fps

 

Crysis Warhead: min@27.82 , max@46.51 , AVG@37.78 (mislim da mi nešto nije u redu sa ovim benchmark-om jer mi daje podjednake rezultate i na višoj rezoluciji i na max postavkama)

 

DIRT 2: Meni baca 47-48 fps

 

STALKER: Call Of Pripyat Benchmark: vrlo fluidan da ne prepisujem podatke postat ću sliku

 

@Weky probao sam postavit postavke tak da pašu na tvoje stoga dajem zaključak:

MSI hawk je neznatno bolja od Sapphire vapor-x taman za onih 15 MHz tvorničkog OC-a.

 

Nastavak sa OC postavkama slijedi...pozz

 

unigine unigine
just cause 2 just cause 2
crysis crysis
stalker stalker
stalker postavke stalker postavke
furmark 1.8.2 oc party furmark 1.8.2 oc party
3dmark06 oc party 3dmark06 oc party
vantage oc party vantage oc party
Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2010 17:48 (strit).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Msi hd5770 hawk review

...Evo i nastavka

 

Testovi su izvedeni na konfiguraciji u moj pc na postavkama cpu@3.6GHz ; gpu@1000@1401@1,313V.

 

Sve se može isčitati iz slika te ako neko ima prijedlog, želju ili primjedbu slobodno neka napiše.

 

 

 

UPDATE: Reinstalirao sam windows-e te imao velike muke po RAID 0 polju, jedva ga namjestio. Znači svježi OS + raid 0 diskovi = osjetno bolji rezultati u svim bench-evima stock i OC. Ako nekog zanimaju rezultati za usporedbu neka napiše koji i na kojim postavkama jer sam več lagano volju izgubio za postanjem. Znate ipak sam dobio grafu nakon mjesec dana pa malo guštam a dok sam doveo komp u red trebalo mi je dva dana jer sam trebao prebacit 1 TB podataka preko USB-a što fakat traje cijelu vječnost, al fala Bogu sad sve radi i trud je vidljiv u rezultatima.

 

ps Na slikama su rezultati prije reinstalacije Windows-a i opčeg čišćenja kompa što znači da je sad malo bolje.

 

pozz...

temperature nakon cca 5min furmarka OC temperature nakon cca 5min furmarka OC
Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2010 1:52 (strit).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Msi hd5770 hawk review

Pitanjece za sve forumaše ako netko zna ili nagađa koje driver-e je najbolje koristit za Msi hawk?

Unaprijed hvala.

pozz

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Msi hd5770 hawk review

Ja još dan danas koristim 10.3. Performanse uredne, nikad problema... Jedino u Metro imam poboljšanje s 10.7, drugo je sve uglavnom jednako ili čak malo slabije.

Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice