Radeon R9 280x Club

poruka: 1.774
|
čitano: 214.139
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
The_Fichek kaže...

Ima li itko kakvih saznanja o pojeftinjenju r9 280x modela u nekom skorom vremenu?

 

I da li ima itko kakvih iskustava s kupovinom ove kartice iz neke od clanica EU, i ako da kolko ga je kostala, da li je bilo problema pri dostavi..

Imas temu o kupnji iz eu. Pogledaj tamo.

13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
The_Fichek kaže...

Ima li itko kakvih saznanja o pojeftinjenju r9 280x modela u nekom skorom vremenu?

 

 

 Mislim da će se stvari normalizirati  u prvom mjesecu.

10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club

Nadam se :D

16 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Prvi put da ova zero core tehnologija radi na mojoj 280x.. Prava stvar..

 

Na 7970 nije opće funkcionirala ta opcija, uz više drivera, nisam ju uspio naterat da glasi ventove u long sleep...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

evo dogovorija san se sa CU, ostaje mi asus dc2t kartica, uz ogroman popust :)....tesko se moze nac polovna 7950 za te pare :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon R9 280x Club
neduzan a kaznjen kaže...

evo dogovorija san se sa CU, ostaje mi asus dc2t kartica, uz ogroman popust :)....tesko se moze nac polovna 7950 za te pare :)

Nickname ti sad ne paše :P ...  u ovom slučaju nisi kažnjen hehe

"You can fool some people some time, but you can't fool all the people all the time"
13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
neduzan a kaznjen kaže...

evo dogovorija san se sa CU, ostaje mi asus dc2t kartica, uz ogroman popust :)....tesko se moze nac polovna 7950 za te pare :)

Na kraju si dobija ono sta san ti i preporucija :D

11 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

da nisi ti ima kakve prste u tome :)

 

btw. evo ide novi driver, sad cemo vidit oceli je malo bolje oslobodit.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2013 17:29 (neduzan a kaznjen).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Pozdrav, zanima me nadogradnja kompa na ovu karticu Sapphire R9 280x Toxic 3GB DDR5.

Trenutno imam Sapphire 7850 OC 2GB.

 

Dali netko ima ovu karticu i zanimaju me iskustva

Korisnika dali se isplati uzimati navedenu karticu

tj zamjena ove postojece sa ovom R9 280x

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
mserfezi kaže...

Pozdrav, zanima me nadogradnja kompa na ovu karticu Sapphire R9 280x Toxic 3GB DDR5.

Trenutno imam Sapphire 7850 OC 2GB.

 

Dali netko ima ovu karticu i zanimaju me iskustva

Korisnika dali se isplati uzimati navedenu karticu

tj zamjena ove postojece sa ovom R9 280x

kako ne, kartica je ubojica i mozda najbolja izvedba 280x modela! razlika u perfomansama je ogromna (7850 je skoro identicna po perfomansama kao gtx660, znaci gledaj ovu pod zutom bojom:)

http://www.overclockersclub.com/reviews/sapphire_r9_280x_toxic/10.htm

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
12 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Gledao sam kod nas se nemoze nigdje naci u prodaji,

Nedostupna je ili je u dolasku. Nasao sam  Link  trgovine CU ali neznam dali se isplati narucivati od tamo ili sacekati dolazak istih kartica kod nas.

 

Koliko sam vidjeo razlika je cca 300kn jeftinija u CU i kod nas. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
mserfezi kaže...

Gledao sam kod nas se nemoze nigdje naci u prodaji,

Nedostupna je ili je u dolasku. Nasao sam  Link  trgovine CU ali neznam dali se isplati narucivati od tamo ili sacekati dolazak istih kartica kod nas.

 

Koliko sam vidjeo razlika je cca 300kn jeftinija u CU i kod nas. 

osobno bi pricekao, ipak ak kupis tu kod nas karticu podrska je manje kompliciranija(servis,zamjena itd)...sam odluci!

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
12 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

gdje kupiti 280x, iz zupanje sam, kontao sam u linksu kupit, ali na njihovoj stranici pise da nemaju na stanju, trebam napomenuti da placam iskljucivo debitnom karticom na rate.
da li znate neke trgovine gdje ima a primaju debitne kartice na rate?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Znam da sad nisam u temi ali dali postoji negdje tj. prijevod

naziva starih grafickih kao HD7850 = R9 270x ili sl.

 

Tj, odnos snaga starih prema novijim grafickim kartcama.

 

Tx

 

Otvorio sam novu temu LINK radi daljnjih usporedbi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2013 16:28 (mserfezi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...
Ja sam odustao od 290 jer preferiram kupnju kod nas, bez obzira sto me to kosta! A kod nas nereferentna nece kostati manje od 3200kn da ga hebes a top modeli 290 kod nas primjer lightning,toxic i matrix nece biti ispod 3800kn! A i jedna 280x na stocku pokrec sve zivo u finom broju fpsa i inace nepodnosim bootleneck u multy gpu sistemu,rade bi da me ubijes:-)!lp

Kakav bottleneck u multi gpu sistemu?

multi-gpu 4 live
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Leopard_st kaže...
Stjepanj kaže...
Ja sam odustao od 290 jer preferiram kupnju kod nas, bez obzira sto me to kosta! A kod nas nereferentna nece kostati manje od 3200kn da ga hebes a top modeli 290 kod nas primjer lightning,toxic i matrix nece biti ispod 3800kn! A i jedna 280x na stocku pokrec sve zivo u finom broju fpsa i inace nepodnosim bootleneck u multy gpu sistemu,rade bi da me ubijes:-)!lp

Kakav bottleneck u multi gpu sistemu?

govorio sam za fullhd(1080p) rezu! i sam si mjerio s 2x7950, si zaboravio?

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
10 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Zamolio bih strucnjake i one koji imaju R9 280x graficke da probaju odg koju bi mi preporucili ili koju bi za sebe uzeli ako je nemaju ili ako bi je ponovno uzimali (nemojte previse gledat cijenu):

 

Asusovu - koja je najtisa, ima taj neki uber coolteh fan te prve najvece (10cm) ikad proizvedene cijevi za odvodjenje topline

Saphire Toxic -  koja ima najbolje performanse i najbolji OC potencijal, te je samo 10% slabija od R9 290x u performansama

XFX - o kojoj nemam puno pojma

Asus matrix platinum - o kojoj isto neam puno pojma, znam samo da u odnosu na gore navedenu asus ima metalnu podlogu pozadi za zastitu elektronicnih komponenti kao i Toxic verzija.

Sapphire Dual-X verziju - o kojoj takodjer nemam puno pojma, osim sto znam da je najeftinija

 

Ja se dvoumim izmedju Asus i Toxic ali zamolio bih misljenja o svim navedenima ili o nekoj drugoj 280x ako mislite da je bolja od navedenih.

 

Nemrem nac nigdi video koji usporedjuje te graficke, citao sam nesto reviewova, ovaj mi se cinio najboljim ali u tom nema XFX i dual-x verzije:

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-280x-third-party-round-up,3655.html

U tom reviewu na 6. strani su pokazani videi buke za svaku verziju osim XFX pod 100% loadom, a na 5. strani i razlike u decibelima.

Sad ne znam da li kad citam neki text s kompa i svaku minutu npr. pomaknem mis ili skrolam jel onda komp u idle stanju ili nesto izmedju idle i moderate stanja koja su opisana bukom u decibelima. To me zanima zbog slucaja kad bih ucio s kompa, iako je to rijetko i puno PUNO vaznije mi je da graficka bude sto efikasnija za npr. gejmanje koje mi je prvi prioritet bivanja na kompu hehe. Koliko ce grafa bit efikasna je tesko rec posto ni ja sam neznam koju ce mi konfiguraciju decki slozit sa ovom grafom ako se odlucim na nju, vjerojatno cu ic na nesto sa FX 8320 itd, pa mislim na neko objektivno znacenje efikasnosti.

Takodjer neznam na koliko si moram pojacat volumen na kompu da bi mi bio vjerodostojan zvuk fanova sa videja. Ako nista uspjesno je docarana razlika u zvuku fanova. Po zvuku mi je Asusica mozda i malo pretiha, ali taman za npr. neki ozbiljan rad na kompu, dok Toxic ima brutalan sexy zvuk na full load 8D.

 

Sorryte na malo podugackom textu, ovo me muci vec neko vrijeme pa bih zamolio za iskrene odgovore pogotovo onih koji imaju iskustva sa asusicom ili toxic verzijom (koliko je ustvari bucna? itd.). I jos me posebno zanima me da li mislite da se Dual-X safirova verzija moze mjeriti sa asus ili toxic verzijom posto je jeftinija lijepih cca. 300 kuna.

LP :)

 

P.S. Vjerojatno ce neko pametan rec zasto nisi procito sve postove iz teme dosad. Procito sam i nisam naso puno konstruktivnog o navedenim modelima. Znam da su gigabajtica i MSI podbacile te da se 1 covjek zalio na asus matrix verziju. Skoro su sve verzije pohvaljene ovdje po 1 ili 2-3 puta tako da me bas zanima rezultat ankete. Nadam se da ce sto vise ljudi glasat i u nadolazecim tjednima.

 

 

EDIT: http://www.overclock.net/t/1441243/asus-radeon-r9-280x-directcuii-top-3072mb-vs-sapphire-radeon-r9-280x-toxic-oc unutra ima jos dobrih linkova, nisam ih ni sam jos pogledao sve ali budem

 

7 Asus R9 280X bilokoja verzija
6 Sapphire R9 280X Toxic OC
0 XFX R9 280x Double Dissipation
0 Sapphire R9 280X Dual-X OC
2 neka druga R9 280x
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2013 3:20 (The_Fichek).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
The_Fichek kaže...

 

Osobno imam 2 asusice i preporucam ih svima. Dovoljan oc potencijal, vrlo tihe, hladne.

Toxic mozes uzet , ali osobno to je bacanje novaca, previse trose i moras se bas bavit ocom da bi dosao do te "10%" od 290 fraze.

Kod svih ovih grafa ovisno je kakav cip dobijes na lutriji. Mozes dobit asusicu s kvalitetnijim cipom od toxica i matrixa, a mozes dobit i srot. Isto vrijedi za sve ostale firme.

XFX nema dozivotnu garanciju, ima je jedino u Americi. Kod nas je standardna garancija.

 

 

10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Zajeb kaže...

Budem ispravio, moguce da sam to naso na nekom americkom reviewu da. Fala za odg i ako znas mozda kolko maximalno trosi asusica, znam da za toxic treba imat spremnih nekih 375W za max. efikasnost.

 

 

Isprike za ovo micanje i stavljanje ankete, par puta sam slucajno krivo kliknuo, necu vise dirat anketu :D

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2013 2:58 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
The_Fichek kaže...
Zajeb kaže...

Budem ispravio, moguce da sam to naso na nekom americkom reviewu da. Fala za odg i ako znas mozda kolko maximalno trosi asusica, znam da za toxic treba imat spremnih nekih 375W za max. efikasnost.

 

 

Isprike za ovo micanje i stavljanje ankete, par puta sam slucajno krivo kliknuo, necu vise dirat anketu :D

 

Asusica trosi dosta manje. Znam da matrix trosi oko 350 W, s tim da je ta overvoltana dosta. Ove ce bit oko 275 - 300 W.

10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Zajeb kaže...
The_Fichek kaže...
Zajeb kaže...
Asusica trosi dosta manje. Znam da matrix trosi oko 350 W, s tim da je ta overvoltana dosta. Ove ce bit oko 275 - 300 W.

Kad su ti 2 spojene jel trose duplo vise ili jednako koda je samo jedna, znaci do 300W?

13 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
The_Fichek kaže...
Zajeb kaže...
The_Fichek kaže...
Zajeb kaže...
Asusica trosi dosta manje. Znam da matrix trosi oko 350 W, s tim da je ta overvoltana dosta. Ove ce bit oko 275 - 300 W.

Kad su ti 2 spojene jel trose duplo vise ili jednako koda je samo jedna, znaci do 300W?

Da. Trose duplo u crossfireu. Znaci oko 500W + mi trose kad su obe u loadu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Nemas sta birati, izbor je jasan najbrza i najbolja je sapphirka toxic izvedba! Uzeo bih je zmirecki, istina 20 fazna reg. Kod asusove platine je primamljiva ali toxic to sve odraduje i s nesto manje faza,al zato su tu tri fana i jeftinija je poprilicno!lp
||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Stjepanj kaže...
Leopard_st kaže...
Stjepanj kaže...
Ja sam odustao od 290 jer preferiram kupnju kod nas, bez obzira sto me to kosta! A kod nas nereferentna nece kostati manje od 3200kn da ga hebes a top modeli 290 kod nas primjer lightning,toxic i matrix nece biti ispod 3800kn! A i jedna 280x na stocku pokrec sve zivo u finom broju fpsa i inace nepodnosim bootleneck u multy gpu sistemu,rade bi da me ubijes:-)!lp

Kakav bottleneck u multi gpu sistemu?

govorio sam za fullhd(1080p) rezu! i sam si mjerio s 2x7950, si zaboravio?

Dovoljna jak procesor i nema uskog grla.

multi-gpu 4 live
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2013 10:41 (Leopard_st).
15 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Da se i ja pridruzim.
Sapphire R9 280x Vapor-X OC.
Jako zadovoljan, jedina mana je sto je prilično glasna pod punim opterećenjem - doduše, ja tu buku ne primjećujem dok igram :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club

Ima i za buku rjesenja !  U MSI Afterburneru podesit graf vrtnje ventova prema temperaturi :

primjer primjer
 

Znaci , ventovi su na malo nizim okretajima nego kad je slozeno automatski , al se dobi par °C visa temp. koja je uglavnom zanemariva !

Music As A Weapon !!
14 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
zzZZzz kaže...

Da se i ja pridruzim.
Sapphire R9 280x Vapor-X OC.
Jako zadovoljan, jedina mana je sto je prilično glasna pod punim opterećenjem - doduše, ja tu buku ne primjećujem dok igram :)

Stavi ovaj bios i preporodit ćeš se. Frekvencije iste, ali ispravljena fan krivulja i smanjen napon na VDDC. Kartica puno hladnija i naravno tiša. Nema potrebe za Trixx-om ili Afterburnom.

16 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Izgleda da ce sad sve 280x dolazit s bf4 u 1. mjesecu barem kolko sam vidio da imaju u shopovima nove slike.

Gigabyte dolazi s boljim hladnjakom(windforce gtx 780) tj sad ce bit rev 2.0 vjerovatno i kod nas.

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

narucio sam iz CU bas gigabytovu verziju

23.12 i pisalo je da je revizija 2.0 i B4 unutra,

nadam se da ce uskoro doci pa nabacim neku sliku

imali li jos tko da je narucivao iz CU,da mi kaze za koliko mu je doslo s tim da je pisalo ready for shipping

marroncevic
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Šta je cu?

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice