Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.627
|
čitano: 5.595.896
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa ozbiljan sam, eto ako si presao na 64bit win upali film od 2 sata i vidjet ces da ga pogledas u roku sat vremena...

Zamisli tek kad izadje 128bit windows i kad ga uparis sa 768bit grafom, pa to ce bit toliko brzo da ces u 2019. gledati filmove iz 2020.

 

A sad dosta trolanja, nit ti znas osnove, nit ti ista kupujes nego ti je dosadno, jel tako? 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fight kaže...
pacijent007 kaže...

Hahahah ja se iskreno nadam da se fight malo zajebava s nama ovdje

 Hahaha ja znam da ste vi svi neki fanovi nečega ja nisam ja sam smrtno ozbiljan a vi tu po glupostima i zezancijama umjesto da ste ozbiljni i pomognete što se tiče sabornice to se isto gledalo kao i u windowsima brzi su 64 bit od 32 bit ne pa mislim da je tako i kod grafa ako je 256 bit i ako je 5gb ddr5, pa valjda je jača od 192 bit i 4 gb 5ddr ne ne gledam taktova i recimo testove na yutubu.

 Ja sam samo fan dobrih performansi i kad netko kaze cifru koju je voljan izdvojit i ne zna o grafama nista dode pita i ja i drugi kolege mu savjetujemo sta je najjaca kartica u tom budzetu. Ti si dosao sa istim upitom al si poceo bubetat o kolicini vrama i sirini sabirnice i taktovima a nista ne znas o grafickim karticama. Umjesto da si zahvalio i kupio sta smo ti preporucili ti si poceo zajebavaat okolo cak i kad smo ti rekli da se po tim brojevima koje vidis na papiru ne mogu usporedivat kartice...gleda se jedino real world performance a taktovi apsolutno nista ne pokazuju a sirina sabirnice jos manje. Gtx 590 je stara 8 godina i ima 768bit sabirnicu i 1024 cuda jezgre a trenutno najjaca kartica rtx 2080ti stara par mjeseci ima 352bit sabirnicu ali ima 4352 cuda jezgre. Vidis sad valjda da to sto ti gledas nema veze sa pokazateljem performansi. Da gledas samo nvidia kartice onda po cuda jezgrama bi mogao otprilike reci koja je jaca od koje ali ne i koliko...zato gledas testove na yt ili citas clanke pc hardver testera. Nemoj nas vise gnjavit s pitanjima ako nisi voljan prihvatit ono sto ti se kaze.

 

ukratko: rx560 pa gtx 1050, gtx 1050ti, rx 470/570, rx480/rx 580 jaka kao gtx 1060, rx 590, gtx 1070, gtx 1070ti jos jaca, gtx 1080 jos jaca, gtx 1080ti jos jaca, rtx 2080 jos jaca (ali zanemarivo) i rtx 2080ti najjaca. Primjeti da kako se kod gtx/rtx kartica povecava treci broj kartica je jaca. Znaci ako imas prva dva broja ista a treci razlicit onda ona s vecim brojem je jaca bez iznimke. Kod amd rx gledas drugi broj, sto je veci kartica je jaca s tim da je rx 590 slabija od gtx 1070 i ako zelis jacu od nje moras prec na nvidia

8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fight kaže...
pacijent007 kaže...

Hahahah ja se iskreno nadam da se fight malo zajebava s nama ovdje

 Hahaha ja znam da ste vi svi neki fanovi nečega ja nisam ja sam smrtno ozbiljan a vi tu po glupostima i zezancijama umjesto da ste ozbiljni i pomognete što se tiče sabornice to se isto gledalo kao i u windowsima brzi su 64 bit od 32

 Ovo si dobro rekao!

 Ja sam isto osjetio da su 64 bitni windowsi duplo brži.

 

 PS: Dečki nemojte zezat čovjeka, on si traži karticu, znači fokusiraj se na ono što ti želiš i što je tebi bitno, a ne šta ovi tu govore, oni si svi pokupovali ove nove kad ono tek kanije skužili da su to 192 bitne grafe, al sad im je kasno.

Nije ni čudo što u oglasima ima tako malo gtx 780ti i r9 290 kad ih nitko ne želi prodat.

 

Vezano za ovo za 4k, GTX 780ti ti je tu malo preslaba, al moći ćeš igrat ako spustiš detalje, no to će ti trebat i jači cpu, uzmi si FX 6100 ili 6300 - to to je pravi šesto jezgreni CPU a imaš ih za sitnu lovu, intel prodaje i5 8600k koji je isto 6 jezgreni ali za nekoliko puta više novaca, ne znam tko je tu lud, imaš i od amd fx 8100 koji je 8 jezgreni cpu no to još nije došlo u upotrebu, amd je ispred svog vremena u svakom slučaju.

 

Dakle, uzmi GTX 780ti ili r9 290 (slobodno usporedi sa ovim novim grafama po specifikacijama - ove starije ih ubijaju al to niko neće da prizna samo da se pare vrte, svi you tuberi su podplaćeni naravno ehhh) i traži barem 6 jezgreni cpu kao što je fx 6100 ili 6300, to će naj bolje radit u battlefieldu i sl. online igrama a za sp ne treba ni govorit koliko dobro ide, ovi tu forumaši su pokupovali skupe stvari pa sad tu nešto pričaju da opravdsaju svoje krive investicije, al nedaj da te zeznu, tako su htjeli i mene al nisu uspjeli

Živio

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

fight odeš u dućan i kupiš sve novo.

Gledaj da ima što više bita, hertza, megahertza, bajta. Probaj da je sve od Gigabytea.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 16:25 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

RX580=GTX1060<RX590<GTX1070<GTX1070Ti

 

fight kaže...
ibme74 kaže...

RX580=GTX1060<RX590<GTX1070<GTX1070Ti

 a mozeli malo jednostavniji odgovor.....

 Matematički znakovi <(manje) >(više) =(jednako)

Znači rx580 8gb jednako gtx1060 po perf(performanse) I cijeni onda slabije od rx590 po perf i cijeni pa slabije od 1070 pa slabije od 1070ti.

gtx1070ti>gtx1070>rx590>gtx 1060=rx580.

gtx1070 ti je veće(jača po cijeni i perf) i tako dalje, Pas mater kako ovo ruzno izgleda. 

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kolacic kaže...

 Matematički znakovi ...Pas mater kako ovo ruzno izgleda. 

 ostavi se matematike 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Kolacic kaže...

 Matematički znakovi ...Pas mater kako ovo ruzno izgleda. 

 ostavi se matematike 

 Zasto? 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...

To je iz rudnika


Al' da nije losa opcija, al opet. Rudnik.

 Rudnik ili ne, ima garanciju...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fight kaže...
ibme74 kaže...

Pa trolerčino sve ti je objašnjeno od početka, dakle doslovno ti je nacrtano od najslabije prema najjacoj grafi za koje si pitao i ti na to odgovoriš "de pojednostavi" - ono, moj nećak od 7 godina bi skužio šta je jače a šta slabije pa onome koliko je tebi pojednostavljeno i ti opet ne kontaš.
nakon toga kreneš pričat o sabirnicama, količini VRAM-a i sotalim nebitnim glupostima, ove jadne duše ti gorep okušaju i to objasniti i ti opet piliš po svome i sad se čudiš što se svi ismijavaju sa tobom.
Po tvojoj logici gledanja sabirnice mogao si uzet GTX780Ti sa 3GB VRAm-a i 384bit sabirnicom i miran si 20 godina za 1080p?

S obzirom na razinu pismenosti čisto sumnjam da imaš tu konfu, kao što rekoh izgledaš kao klasični troler kojem je dosadno pa je došao ovdje smarat, zato se ne srdi što na tvoje smaranje mi imamo svoju zabavu, "dali si >zadovolajn< s odgovorm..." ?

 trolcina ti si prava trolcina pa normalno da je objasnjeno po drugoj teorij ali po mom kak ja to gledam nije tak i ako je tak trolcino heheheheheheheheh de odi spat .vise..

 

 Pa to po tvom nema veze s realnoscu tako da se okani toga...jednostabno ne hledas prave stvari..ne mozemo te nauict kako gledat kojq je jaca kad gledas krive stvari

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Objašnjeno ti je kao po PP-u u školi za djecu sa poteškoćama u razvoju i opet nisi skontao, pametnome dosta 

 

Nego de ti nama objasni onda, kako jedna GTX1060 3GB/6Gb sa 192bit sabirnicom ima bolje rezultate ngo r9 390x/390 sa 8GB i 512bit sabirnicom? Zar ju nebi po tvojoj "matematmatici" šit?

Što bi rekao vojko, kako to? kako to? kako to? 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 20:10 (ibme74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

nije problem matematika sve pet malo rendamo svako po svom i to je to skuzio sam samo moram malo i ja vas. kad vi mene ne...uostalom

ima vise vrste  grafa od 1070 ,1060 ,1080,i da se razumjemo sve i svaka na svoj nacin je bolja za nekih 15-20% e isto je tako i kod ati je od rtx480 pa do rtx590.jer

znaci sve to ja znam, ali vi mene ne kuzite, pa kako onda da  ja vas, matematika i graficka hahahahahah hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,proser...

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 0:00 (fight).
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koliki ti je budget. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Na linku je 186€

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Mijenjaju svako malo, evo link na vise stvari

 

https://www.mindfactory.de/Highlights/MindStar

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ovo je onda pravi link i cijena je brutalna.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/4GB-Asus-Radeon-RX-570-Expedition-Hybrid-PCIe-3-0-x16--Retail-_1186058.html

 

brijem da je u pitanju greška...ali možda prođe.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 11:05 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nije greska, bila je 105 na black friday. Ja piknuo 580ku za 129€ sad vidim da sam trebao 570 jer je to sve manje vise isto.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sta ti je svabo i otklanjanjne gresaka, za 5 min vec 185€ a ne ko kod nas da 100 ljudi naruci ssd od 1tb za 200kn haha

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
XXX kaže...

Ovo je onda pravi link i cijena je brutalna.

https://www.mindfactory.de/product_info.php/4GB-Asus-Radeon-RX-570-Expedition-Hybrid-PCIe-3-0-x16--Retail-_1186058.html

brijem da je u pitanju greška...ali možda prođe.

 Kad nešto takvo pronađeš u DE dućanima, odma naručuješ. Oni se ne cigane s "kriva cijena, bla bla, otkazujemo.." nego često i pošalju.

 

Ja sam na tu foru kupio GTX 770, vjerojatno je bila greška, i koštala me 1000 kuna manje nego kod nas 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 11:14 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ovo jutros tesko da je bila greska, valjda puste jednu manju kolicinu i boostaju prodaju. Kad sam skicnuo, bilo je oko 670 kupaca na provjeri proizvoda.

 

Odlican nacin za reklamu webshopa, zar ne?!

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

89 sad 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 14:50 (chaselol).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ja sam kupio 2 kom rx570 8gb jutros, bez ikakvih problema prosla transakcija na mindfactoryu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Koja verzija 570 i za kolko su isle?

Ovo za 100 eura je full jeftino, al ciljam na neku 8gb verziju
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 16:25 (AmonZero).
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Rx 570 pulse 8gb 127Eur *2 + 9eur dostava, imam vec 2x rx480 8gb msi gaming pa da probam Malo Cf sad dok cu na godisnji.Makar je meni i rx480 prejaka za to stay ja igram
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Super si onda to uzeo.

Jbg steta sto nisam prije vidio pa bi i ja zgrabio tu 570 8gb.


Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ma brzo su se razgrabile, dosta njih je na ebayu zavrsilo po min 20-30eur vecim cijenama
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 16:40 (Patrick_cro).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kopka me sad dal da uzmem tu 470 za 100 eura u odnosu na planiranu rabljenu rx580 8gb za 1500kn.

Sta vi kazete?
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Novo je novo. Bice poslije 17h ili 18h veceras nova ponuda, tako bude nedjeljom inace.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ja bih uzeo dok jos ima, mislim da ju nece biti tesko kasnije prodati ako ti ne pase. Ja sam uzeo 8gb zbog cf, makar mogao sam I 2x 4gb verzije pa napraviti jedan cf sa 4gb I jedan sa 8gb karticama.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Moram sad na brzinu pogledat reviewe i usporedbe sa 8gb verzijama pa budem vidio. Imam jos 2 sata da odlucim.

Neg kolko oni cesto imaju takve dobre ponude za GPU za vas koji pratite? Ciljam si GPU sad uzet u iducih par tjedana, a i bozic dolazi pa ce vjerovatno jos popusta bit mozda i na bolje modele.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice