Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.627
|
čitano: 5.597.840
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Erorr06 kaže...
To me i pati što je 7900XT 150 eura više GRE , a ona je150 eura više od 7800XT.... i tako dođem do cca 1000 eura za grafiku... baš je katastrofa....

 

A zasto mora biti Sapphire Nitro? Imaš praktički za cijenu RX7800XT Nitro ovu XFX RX7900GRE klik

 

Recenzija klik

2 tjedna
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
A to nisam gledao još, ali moguće da u početku bude na tv-u 4k, ili starom monitru sve ovisi koliko potrošim a ide me ufffff, ali recimo da planiram uzeti monitor za nekih cca 400 eura što znači na kraju budem dao cca 550...
2 tjedna
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Loša iskustva sa XFX grafikama
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako je 4K onda najaču naravno. Ako bude 1440p onda je powercolor hellhound 7800xt best buy jeftinija i bolja od nitra.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2024 13:22 (dery).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Zasto?

ja imo 6800

 

super grafa

R33mba#2892
7 tjedana
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Preporuka best buy modela RTX 4070 TI SUPER? Mora biti SUPER verzija radi više VRAMa. Mogu kupiti u DE i u HR, ali radije HR da ne čekam dostavu...

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2024 21:05 (Kido Butai).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Gainward RTX4070Ti Super Phoenix, cijenom je tu negdje gdje su jeftiniji modeli od MSI, Gigabyte, ASUS-a i sl a po temperaturama i razini buke među boljim modelima

 

https://www.techpowerup.com/review/gainward-geforce-rtx-4070-ti-super-phoenix-gs/40.html

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
jel tko od vas undervolto svoju grafu?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
R3nchi kaže...
jel tko od vas undervolto svoju grafu?

 koju? 4070?

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ja sam svoju 3080 undervoltao jer jer dosta topla. ali nije previse pomoglo, 2-3c niza temp

 

 

veoma jednostavno kada skuzis

dok sam nasao jednostavan yt za objasnit se nisam usudio dirat

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gemmy kaže...

ja sam svoju 3080 undervoltao jer jer dosta topla. ali nije previse pomoglo, 2-3c niza temp

 vidim da imaš msi 3080 12gb, samo ne navodiš model

kod mene je ista takva, model gaming z i kod undervoltanja su mi ovakvi rezultati dolje, ovisno koliko undervoltam

 

kod treće opcije - najniži stabilni undervolt - temperatura pada za 5-6 stupnjeva, ali uzmi u obzir da pada i rpm za 20%, tako da se undervolt itekako osjeti, jer da ostane rpm na tih 20% više i temperatura bi bila bar još nekoliko stupnjeva niža

 

1. stock

volt    1.075

clock    1920

temp     76

rpm    1480

superp 15449

 

2. undervolt 1

volt     950

clock   2020

temp     75

rpm    1422

superp 16054

 

3. undervolt

volt     875

clock   1920

temp     70

rpm    1189

superp  15364

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

najslabiji model ventus

 

nisam ni isprobavao ispod 1.0v

 

skuzio da za vecinu igri mi treba 60 fpsa, i onda grafa radi ispod 60c i 0.8v kada nije ful opterecena

ne igram vise online, tako da sam zadovoljan

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gemmy kaže...

nisam ni isprobavao ispod 1.0v

 onda nije niti čudno da nemaš bogzna kakvog učinka od undervolta

 

vidiš da meni undervolt sa 1.075 na 875 daje iste perfomanse, ali uz značajno nižu buku i temperaturu

8 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja sam moju RTX 3080 stavio na 825 i igram sve ko veliki, s tim da su meni ventovi na grafi non stop u funkciji (inače tomu i služe a ne da budu za ukras).

Taraba WoW
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

vidim da ste to dobro spustili, mogao bi i ja jos malo se igrat

 

meni je pasivan cooler do 50c, znaci u idlu je stalno ugasen

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ovo su moji rezultati sa RX6700

 

https://vimeo.com/771928068

 

Oko 30w manja potrosnja i cca 10c manja temp

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Taraba kaže...

Ja sam moju RTX 3080 stavio na 825 i igram sve ko veliki, s tim da su meni ventovi na grafi non stop u funkciji (inače tomu i služe a ne da budu za ukras).

 Razumno je i treba da se vrte dok gpu idla oko 30°. Moguće da ukinu funkciju zero rpm jer ventovi nisu za ukras.Kojoj budali je palo na pamet izmislit tako nešto.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja sam isključio Zero RPM. Marketinška fora koja čak i ne čini ništa za nivo buke u idleu jer se lagano vrteći ventilatori na grafičkoj ni ne čuju.

 

Doduše, s obzirom na to na kojim temperaturama rutinski rade današnje grafe kad su pod opterećenjem, idle na 50°C im verovatno ni ne škodi. Štaviše, upravo mi je pala na pamet i moguća dobra strana. Oni problemi koji se ponekad rešavaju pećnicom i slično valjda i nastaju usled mnogostrukog naglog i neravnomernog zagrevanja. S obzirom na to, možda je za grafu i bolje da GPU na 90°C skače sa 50 nego sa 30. Samo random misao koja mi je upravo prošla kroz glavu, ne i tvrdnja da je zaista tako.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Idealno je da radi non stop na 90° nema šoka i trajat će vječno.Kakav krš od gpu treba biti ako ide na 90°. Meni ni hot spot ne prelazi 65°. 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Možda ako igraš Solitaire sa 30fps cap-om. Na RX 6800, junction temp će uredno prebaciti 90°C pod opterećenjem.

 

EDIT: Možda ti je GPU Temp na 65.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2024 15:50 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ivan(4) kaže...

Možda ako igraš Solitaire sa 30fps cap-om. Na RX 6800, junction temp će uredno prebaciti 90°C pod opterećenjem.

 

EDIT: Možda ti je GPU Temp na 65.

 Hahaha da da u kojem to filmu je meni toliko, nisam još otišao na kvasinu. Undervoltana, 65° hot spot u bf2042, sobna 25° .Ova grafa ima 1.7kg te skoro da joj je dovoljno ne paliti ventove što i jest tako kod mene.

 

edit: plus imam vent 140mm do 500rpm na boćnom poklopcu nasuprot gpu tako da grafa ni ne treba pali svoje ventove.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2024 16:14 (dery).
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

poigrao se jos malo s postavkama i neide ispod 0.92(default je 1.082), i ruse se igre

zadovoljan s dobivenim, oko 5c nize temp, i 50w manja potrosnja kada radi na full. vise ne ide na 350w nego staje na 300w

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2024 17:59 (Gemmy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Treba mi nova grafička za jedno prastaro računalo, matična je Asrock P55 Extreme, a CPU Intel i5-750 iz 2009. godine. Matična je toliko stara da nema UEFI, već samo Legacy BIOS. To starije računalo se više-manje koristi za surfanje i filmove pa mi treba doslovno bilo kakva grafička, samo da se dobije slika. Zna li netko koja grafička iz naših trgovina bi radila na matičnoj koja ne podržava UEFI?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne isplati ti se nista novo uzimati iz te nize klase jer kostaju previse za ono sto nude.

Gledaj piknut nesto na oglasnicima tipa gtx750ti ili rx550, ima ih za 20-tak € po oglasnicima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2024 22:17 (ibme74).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ja sam o UV htio pitat u nvidia lovelace temi .. Jel sam uv svoju phantom 4070ti.. Sl mi se i dalje rusi na 985v.Nakon mozda 1h igranja u rdr2OL
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Silikonska lutrija te nije pomazila

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne može ga ni pomazit sa najeftinijim modelom.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
16 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

djelomično si u pravu no Nije to baš pravilo, i ta fantomka je neloša kartica, daleko od najlošijih modela

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2024 11:57 (Wiz3m4n).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
R3nchi kaže...
ja sam o UV htio pitat u nvidia lovelace temi .. Jel sam uv svoju phantom 4070ti.. Sl mi se i dalje rusi na 985v.Nakon mozda 1h igranja u rdr2OL

 Pa koji je razlog da se s tim uopće zamaraš ako nije bučna eventualno dignut memoriju za 1000-1500mhz cpu za 100-150mhz ako hlađenje dozvoljava i bok. Tak sam ja ovu svoju 4070 Jetstream poštelo i radi bez problema +150cpu +1500memorija sve ostalo stock. A ako več radiš UV onda ti je neki minimum za 4000 seriju 0.925v sve ispod toga je nestabilno većinom, kreneš sa 0.925v na recimo 2700mhz pa ako se ruši skidaš frekvenciju za po 15mhz dok ju ne uloviš stabilno, tu dobiješ nekih 50-ak W +- nižu potrošnju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2024 12:18 (mislioc).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Wiz3m4n kaže...

djelomično si u pravu no Nije to baš pravilo, i ta fantomka je neloša kartica, daleko od najlošijih modela

 U pravu si fantomka je dosta dobra ja gledo onu njegovu kfa iz potpisa, moja greška. 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice