Savjet izrada flyera - noob

poruka: 17
|
čitano: 13.273
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Savjet izrada flyer -a noob

Pozdrav

 

Trebam napraviti kvalitetan flyer za kafić, pregledao sam hrpu videa na youtube kako se to radi u photoshopu jednostavno ekipa tamo pokazuje prebrzo klika kao da ovaj sa druge strane sve zna ))) , nisam mogao ih pratiti ni dva koraka već bi se pogubio, predpostavljam da mi ni ovdje neko neće moći bolje objasniti kako da to uradim u photoshopu ali dobro bi mi došao savjet za neki jednostavniji program u kojem mogu praviti flyere za kafić koji izgledaju profi , svi savjeti dobrodošli hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjet izrada flyer -a noob

upises u google free psd flyer.. primjer - http://www.elegantflyer.com/free-flyers/free-party-flyer-poster-psd-template-spring-break/ ( na dnu imas download) i onda u photoshopu imas desno LAYERS , oznacis layer i editas ga

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjet izrada flyer -a noob
Soniccro kaže...

Pozdrav

 

Trebam napraviti kvalitetan flyer za kafić, pregledao sam hrpu videa na youtube kako se to radi u photoshopu jednostavno ekipa tamo pokazuje prebrzo klika kao da ovaj sa druge strane sve zna ))) , nisam mogao ih pratiti ni dva koraka već bi se pogubio, predpostavljam da mi ni ovdje neko neće moći bolje objasniti kako da to uradim u photoshopu ali dobro bi mi došao savjet za neki jednostavniji program u kojem mogu praviti flyere za kafić koji izgledaju profi , svi savjeti dobrodošli hvala

Ja ti napravim {#}

14 godina
offline
Re: Savjet izrada flyer -a noob
alankish kaže...
Soniccro kaže...

Pozdrav

 

Trebam napraviti kvalitetan flyer za kafić, pregledao sam hrpu videa na youtube kako se to radi u photoshopu jednostavno ekipa tamo pokazuje prebrzo klika kao da ovaj sa druge strane sve zna ))) , nisam mogao ih pratiti ni dva koraka već bi se pogubio, predpostavljam da mi ni ovdje neko neće moći bolje objasniti kako da to uradim u photoshopu ali dobro bi mi došao savjet za neki jednostavniji program u kojem mogu praviti flyere za kafić koji izgledaju profi , svi savjeti dobrodošli hvala

Ja ti napravim {#}

hvala na ponudi ali meni treba stalno raditi grafike a i htio bi sam pokušati naučiti raditi

16 godina
moderator
offline
Re: Savjet izrada flyer -a noob

Ako ne možeš pratiti tutorijale na YouTubeu, onda bolje da odmah odustaneš od toga. Ili počni od lekcija za početnike. Ti bi radio flyere, a ne znaš ni osnove osnova Photoshopa - kako bi išta i mogao pratiti!?

 

Dakle, ako želiš naučiti, onda kreneš od osnova - svladavanje samoga programa u kojem bi radio - što koji gumb, ikona znači u Photoshopu, kako se radi sa slojevima, filtrima... Kad savladaš osnove, onda možeš krenuti na primjenu znanja kao što je izrada Flyera. Ako ne možeš sam, upiši neki tečaj ili višu školu/faks, gdje ćeš naučiti puno više od pukog korištenja programa, jer je znanje korištenja programa samo jedan mali dio svega što ulazi u grafički dizajn.

 

Takve stvari je inače uputno raditi vektorski, u InDesignu ili recimo besplatnom InkScapeu. Može se i u Photoshopu, ali Photoshop tome nije namijenjen - Photoshop je namijenjen, između ostalog, obradi slika koje ćeš ubaciti u InDeisgn ili InkScape.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet izrada flyer -a noob
Soniccro kaže...

Pozdrav

 

Trebam napraviti kvalitetan flyer za kafić, pregledao sam hrpu videa na youtube kako se to radi u photoshopu jednostavno ekipa tamo pokazuje prebrzo klika kao da ovaj sa druge strane sve zna ))) , nisam mogao ih pratiti ni dva koraka već bi se pogubio, predpostavljam da mi ni ovdje neko neće moći bolje objasniti kako da to uradim u photoshopu ali dobro bi mi došao savjet za neki jednostavniji program u kojem mogu praviti flyere za kafić koji izgledaju profi , svi savjeti dobrodošli hvala

Ako ti treba to ti ja mogu napraviti, a ako želiš naučiti to se neradi u Photošhopu. Photošhop je za obradu fotografija prvenstveno, OK da se on koristit i za masu stvari pa ćak i za tisak. To ti je bolje napravit u nekom od vektorskih programa jer onda ćeš

 

1# imati bolju kvalitetu tiska

2# neš se morat zezat sa rezolucijom

3# neš se zezat sa dimenzijam ko u rasteru (Photoshop), jel je to vektor i uvjek će fino ispast. Pa ga ti uvečaj kolko ti paše ili smanji

4# moraš si iskalibrirat monitor, program i samu tiskaru jer ti o kvaliteti papira i samom načinu tiska mogu ispast druge boje. Crvena u zelenu i obratno.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjet izrada flyer -a noob
WebDev kaže...

Ako ti treba to ti ja mogu napraviti, a ako želiš naučiti to se neradi u Photošhopu. Photošhop je za obradu fotografija prvenstveno, OK da se on koristit i za masu stvari pa ćak i za tisak. To ti je bolje napravit u nekom od vektorskih programa jer onda ćeš

 

1# imati bolju kvalitetu tiska

2# neš se morat zezat sa rezolucijom

3# neš se zezat sa dimenzijam ko u rasteru (Photoshop), jel je to vektor i uvjek će fino ispast. Pa ga ti uvečaj kolko ti paše ili smanji

4# moraš si iskalibrirat monitor, program i samu tiskaru jer ti o kvaliteti papira i samom načinu tiska mogu ispast druge boje. Crvena u zelenu i obratno.

O čemu ti pričaš dragi čovječe? A tko je rekao da je Ps za obradu fotografija? Jesi ikad išta RIP-ao? Printao, tiskao, dorađivao na čemu osim kućnog ink-jeta za 400kn?

1# Kvaliteta tiska ovisi o grafičkoj pripremi, i kvaliteti izvornog materijala

2# Kakvo zezanje s rezolucijom, postaviš rezoluciju isto kao i u Ps ili Illustratoru.

3# Kakve crne dimenzije? Što ako radiš billboard za Škodu? Iscrtat ćeš vektorski automobil koji ide na višemetarski print?

4# Jesi ti čuo za ICC profile? Proof printing? Hard/soft proof?

x# Kvaliteta papira? Si čuo za coated i uncoated supstrakte? Druge boje? Halo, pričamo o hard proofu. Crvena u zelenu? Na čemu si ti čovječe? Ali crvena u zelenu? Nemoj pričati gluposti.

 

@op, Ps ti je odličan za tvoje potrebe, drži se B2 formata za flyere, 500x707 mm, povećaj dokument za 3mm sa svake strane, stavi color mode u CMYK, ICC profil recimo fogra 27, rezoluciju od 150-300 DPI i deri.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet izrada flyer -a noob
alankish kaže...

O čemu ti pričaš dragi čovječe? A tko je rekao da je Ps za obradu fotografija? Jesi ikad išta RIP-ao? Printao, tiskao, dorađivao na čemu osim kućnog ink-jeta za 400kn?

1# Kvaliteta tiska ovisi o grafičkoj pripremi, i kvaliteti izvornog materijala

2# Kakvo zezanje s rezolucijom, postaviš rezoluciju isto kao i u Ps ili Illustratoru.

3# Kakve crne dimenzije? Što ako radiš billboard za Škodu? Iscrtat ćeš vektorski automobil koji ide na višemetarski print?

4# Jesi ti čuo za ICC profile? Proof printing? Hard/soft proof?

x# Kvaliteta papira? Si čuo za coated i uncoated supstrakte? Druge boje? Halo, pričamo o hard proofu. Crvena u zelenu? Na čemu si ti čovječe? Ali crvena u zelenu? Nemoj pričati gluposti.

 

@op, Ps ti je odličan za tvoje potrebe, drži se B2 formata za flyere, 500x707 mm, povećaj dokument za 3mm sa svake strane, stavi color mode u CMYK, ICC profil recimo fogra 27, rezoluciju od 150-300 DPI i deri.

 

1# Takoje no šta je kavlitetnije raster ili vektor? Moraš imati kalibriran monitor i pravilno postaviti boje, ako te napraviš nikad ti neće isto ispast u tiskari. Kvalirteta grafičke priprema  je vektor, jer on ne gubi kvalitetu prilikom skaliranja i drugih stvari. Osima ako imaš jpg il neš sl., al se i njega da prebacit u vektor.

2# Nisam mislio na taj dio već na rezoluciju samog rastera i njegovu kvalitetu. OK da se postaviti rezolucija u photoshopu i ispat će "OK" prilikom tiskanja, no PS je raster ne vektor. Šta ako neki detalj trebaš uvećat ili obradit?

3# Dimenzije su bitne, jel neke stvari moraš uračunat vezano za tisak koje nemožeš napraviti u PS već ih moraš zaobilazit i snalazit se. Nikad printer ne povuće papir pravilno, a prilikom rezanja zna doć do problema ako te stvari ne uračunaš.

 

Također ako u vektoru nešto napraviš presitno i trebaš uvećat npr. Logo sa flajera na dimenzije za reklamu u bilbordu. Sretno ti bilo sa uvečavanjem rastera sve ćeš ponovo morat radit, Da je to bio vektor samo ga skaliraš na dimenziju koja ti treba i bok. U PS ćeš ga nanovo morat radit jel je on raster ne vektor.

4# OK to se da al za takve stvari moraš lokalno podesit neke stvari da bi to držalo vodu.

x# OK ovo crvena u zelenu sam malo karikiro. No ako nije doma iskalibriro boje, a velika je vjerojatnost da nije. Kada to bude slao na tisak neće biti boje koje je on doma dizajniro pa će se onda derat na čovjeka u tiskari da to nisu boje koje je on koristio. Nadalje PS radi na RGB sustavu svaki printer ili tisak na CYMK sustavu. OK da se to naštelat u PS, al moraš poštelat boje lokalno. Samo ako nisi prebacio iz RGB u CYMK ti mogu biti druge boje. Svaki monitor drugačije prikazuje boje i uvjek ga moraš kalibrirat.

 

Kad si zapeo za DPI 200-400 DPI (300 DPI je OK) je za tisak u coloru, a 600-800 DPI je tisak u crno bjeloj tehnici. Kod kvalitetnijih printera će se jako vidt da je taj flayer napravljen u PS-u, a ne vektorski. PS nije napravljen za izradu flayera već obradu fotografija. Ja nikad nisam rekao da to se nemože u njemu napravit, već da mu je bolje da kad već mora ućit naući neki vektorski alat u startu. Vidjet će ti se na kučnom printeru razlika.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.6.2014 15:31 (WebDev).
11 godina
neaktivan
offline
Savjet izrada flyera - noob

"Trebam napraviti kvalitetan flyer za kafić, pregledao sam hrpu videa na youtube kako se to radi u photoshopu"

 

kakav RIP , print o cemu vas 2 trkeljate ?

 

 
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjet izrada flyer -a noob
WebDev kaže...

Ah, lepi, neda mi se. Uživaj

humb kaže...

"Trebam napraviti kvalitetan flyer za kafić, pregledao sam hrpu videa na youtube kako se to radi u photoshopu"

 

kakav RIP , print o cemu vas 2 trkeljate ?

 

Ako si vidio kako se to radi na YT-u, što onda pitaš? Što se mene tiče, možeš ga napraviti i u LOGO-u {#}

12 godina
offline
Savjet izrada flyera - noob

Kao što ti je netko preporučio imaš inkscape, probaj se još poigrati sa Adobe InDesign ili Corel Draw.

 

Osobno koristim Corel, za izradu letaka i slično (amaterski), dosta je jednostavan pa probaj s njim.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.6.2014 8:46 (skoosha).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Savjet izrada flyera - noob
skoosha kaže...

Kao što ti je netko preporučio imaš inkscape, probaj se još poigrati sa Adobe InDesign ili Corel Draw.

Nije stvar u alatu, nego je stvar u znanju i vještini, koje nema, a koje bi htio steći preko noći, uz pomoć savjeta ljudi na ovoj temi, jer su mu YouTube tutoriali preteški.

12 godina
offline
Re: Savjet izrada flyera - noob
mbaksa kaže...
skoosha kaže...

Kao što ti je netko preporučio imaš inkscape, probaj se još poigrati sa Adobe InDesign ili Corel Draw.

Nije stvar u alatu, nego je stvar u znanju i vještini, koje nema, a koje bi htio steći preko noći, uz pomoć savjeta ljudi na ovoj temi, jer su mu YouTube tutoriali preteški.

Stvar je i u alatu. Uciti PS za dizajniranje flyera i pripremu tiska je besmisleno. Moze se, ali nije to - to. Mogu se i u Autocadu napraviti fine tablice ali ako ti trebaju tablice onda uci Excel ili Calc a ne Autocad.

16 godina
moderator
offline
Re: Savjet izrada flyera - noob
BlueMax kaže...
mbaksa kaže...
skoosha kaže...

Kao što ti je netko preporučio imaš inkscape, probaj se još poigrati sa Adobe InDesign ili Corel Draw.

Nije stvar u alatu, nego je stvar u znanju i vještini, koje nema, a koje bi htio steći preko noći, uz pomoć savjeta ljudi na ovoj temi, jer su mu YouTube tutoriali preteški.

Stvar je i u alatu. Uciti PS za dizajniranje flyera i pripremu tiska je besmisleno. Moze se, ali nije to - to. Mogu se i u Autocadu napraviti fine tablice ali ako ti trebaju tablice onda uci Excel ili Calc a ne Autocad.

Promašio si poantu, odnosno izvadio si moju izjavu iz konteksta. Skoosha mu preporučuje alate kojima se može napraviti to što bi htio, kao da je (kod njega) stvar u alatu, a ne u totalnom neznanju, kako grafičkog dizajna, tako i rada u grafičkim alatima. To je poanta moje poruke. Meni ne trebaš tumačiti kolika je stvar u čemu, jer ja to dobro znam i na ovoj temi nisam nigdje napisao ovo čemu ti kontriraš. {#}

12 godina
offline
Re: Savjet izrada flyera - noob
mbaksa kaže...
BlueMax kaže...
mbaksa kaže...
skoosha kaže...

Kao što ti je netko preporučio imaš inkscape, probaj se još poigrati sa Adobe InDesign ili Corel Draw.

Nije stvar u alatu, nego je stvar u znanju i vještini, koje nema, a koje bi htio steći preko noći, uz pomoć savjeta ljudi na ovoj temi, jer su mu YouTube tutoriali preteški.

Stvar je i u alatu. Uciti PS za dizajniranje flyera i pripremu tiska je besmisleno. Moze se, ali nije to - to. Mogu se i u Autocadu napraviti fine tablice ali ako ti trebaju tablice onda uci Excel ili Calc a ne Autocad.

Promašio si poantu, odnosno izvadio si moju izjavu iz konteksta. Skoosha mu preporučuje alate kojima se može napraviti to što bi htio, kao da je (kod njega) stvar u alatu, a ne u totalnom neznanju, kako grafičkog dizajna, tako i rada u grafičkim alatima. To je poanta moje poruke. Meni ne trebaš tumačiti kolika je stvar u čemu, jer ja to dobro znam i na ovoj temi nisam nigdje napisao ovo čemu ti kontriraš. {#}

Ne znam, covjek pita za savjet a iz njegovog posta je ocito da je apsolutni pocetnik. Kaze da ima volju. Znaci treba ga usmjeriti na pravi alat pa onda na izvore znanja vezane uz alat koji odabere. Naravno, za graficki dizajn trebalo bi nauciti i neke elementarne stvari koje nisu vezane uz software ili ce sve skupa zavrsiti kao pokusaj i odustajanje. U tom slucaju uvijek ostaje kopiranje tudjih flyera i ubacivanje vlastitog teksta.

9 godina
offline
Savjet izrada flyera - noob

 

Molio bih da se i meni javi netko za izradu flyera

za najavu legla pasa

flyer ne treba ići u tisak već bi se samo koristio na netu.

 

Očekujem kvalitetan rad kojeg sam spreman korektno honorirati.

Hvala

 

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjet izrada flyera - noob

 

Jesam ja uletio na krivu temu ili pdf?

Nema zainteresiranih? :(

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice