AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.645.900
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Mislim da nije stvar u temperaturi općenito, jer se problemi dešavaju neovisno dali igram 1 minutu ili 1 sat. Od grafičke su predzadnji trenutno, jer sam imao zadnje i bio je isti problem, pa sam stavio predzadnji.

 A vezano za chipset driver i bios. Kako to provjeriti? Bios matične nisam nikada update-ao, jer je na dosadašnjoj GTX 1070 bilo sve ok sa radom općenito.

 

EDIT: Evo skidam chipset drivers sa AMD stranice ovaj

Luc
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.12.2019 8:30 (Luc989).
16 godina
offline
Re: AMD Navi

https://www.asrock.com/mb/AMD/AB350M-HDV/index.asp#BIOS

 

Ako ti je BIOS stariji od 3.40 prvo moraš nadograditi na 3.40 pa onda 5.50 i onda tek možeš zadnje (6.00 ili još bolje 6.07).

 

Koju verziju biosa imaš najlakše pogledaš u CPU-Z pod Motherboard.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Uff bios mi je P 3.10...nisam nikada radio update. Hvala ti na pomoći..kako najsigurnije to napraviti?

Luc
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Luc989 kaže...

Uff bios mi je P 3.10...nisam nikada radio update. Hvala ti na pomoći..kako najsigurnije to napraviti?

Trebaš koristiti Instant Flash ili Internet Flash ili iz UEFI (Biosa).

https://www.asrock.com/support/BIOSIG.asp?cat=BIOS10

 

Moj savjet ti je da staviš na FAT32 stick potrebne biose i flashaš putem Instant Flash iz biosa.

Obavezno moraš ići redom kojim sam ti naveo, ne smiješ preskočiti obavezne verzije (npr flashati s 3.10 na 6.00 direktno) jer si možeš pokvariti ploču.

 

Bitno je samo da ne prekineš flash npr gašenjem računala.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.12.2019 9:47 (191x7).
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Uhh, evo stavio 3.40..stres na 100 %... najradije ne bih dalje update-ao..idem vidjeti ima li kakvih promjena.

Edit..i dalje isto....idem staviti 5.50.

 

Edit... 5.50 i dalje isto...

 

 

A za 6.00 piše...*ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven, Summit or Bristol Ridge CPU is being used on your system", po tome ja ne bih smio stavljati 6.00?

Luc
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.12.2019 11:10 (Luc989).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Luc989 kaže...
Uhh, evo stavio 3.40..stres na 100 %... najradije ne bih dalje update-ao..idem vidjeti ima li kakvih promjena.

Edit..i dalje isto....idem staviti 5.50.

 Pa trebaš updejtati do zadnjega. Zašto stres?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Piše za 6.00 -*ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven, Summit or Bristol Ridge CPU is being used on your system

 

Stavio 5.9 ali i dalje isti problem.

 

Evo Red Read Redemption 2. Imam cca 65 FPS, trčim konjem kroz grad i kada naglo zarotiram kameru GPU core sa 2000 MHz padne na 1000 MHz I FPS padne sa 65 na 35.

 

CPU usage je oko 90 %, tako da nebih rekao da je u ovom slučaju bottlenect CPU, iako je generalno malo preslab za RX 5700 XT.

Luc
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.12.2019 11:59 (Luc989).
16 godina
offline
AMD Navi

Pa de stavi 6.07 s agesa 1.0.0.4 i riješi se tih muka. 1.0.0.4 popravlja nešto s instrukcijama, memorijom itd.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Ovdje je zadnja verzija 6.00 i piše "ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven, Summit or Bristol Ridge CPU is being used on your system."

 

Vidim dolje 6.07 je beta, ali velim ovo upozorenje od ASRocka.

 

A moj je očito Summit Ridge.

 

 

 

Luc
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.12.2019 14:02 (Luc989).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Luc989 kaže...

Ovdje je zadnja verzija 6.00 i piše "ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven, Summit or Bristol Ridge CPU is being used on your system."

 

Vidim dolje 6.07 je beta, ali velim ovo upozorenje od ASRocka.

 

A moj je očito Summit Ridge.

 

 

 

 I moj je pa uredno radi. Ne zamaraj se glupostima.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Idem sve format, pa windows 10 install...hvala ti na savjetima za bios update, ali nekako mislim da mi neka beta verzija biosa u ovome ne bi pomogla..prešao sam sa GTX 1070 na RX 5700 XT koja je jača i to se vidi u performansama, ali ovi frame dropovi su užasni.
Luc
12 godina
offline
AMD Navi

Eto, sati i sati prošli, fresh install i nema nekih promjena...

 

Ništa u 2020 će mi se valjda javiti vlasnici RX 5700 XT da malo usporedimo kako radi u kojoj igri.

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Luc989 kaže...

Eto, sati i sati prošli, fresh install i nema nekih promjena...

 

Ništa u 2020 će mi se valjda javiti vlasnici RX 5700 XT da malo usporedimo kako radi u kojoj igri.

 Jesi pogledao "Moj PC"?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Misliš tvoj PC? Ili moj? Ja svoje nisam update-ao, jer nisam prodao GTX 1070, a sa RX 5700 XT imam opisane probleme.
Luc
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Luc989 kaže...
Misliš tvoj PC? Ili moj? Ja svoje nisam update-ao, jer nisam prodao GTX 1070, a sa RX 5700 XT imam opisane probleme.

 Pa moje.

 

I maloprije sam skužio da mi je, iz nekog meni nepoznatog razloga, BUG forum vratio u "Moj PC" ono što je tamo pisalo prije najmanje godinu dana.

Niti je bilo nove grafičke, niti monitora, niti napajanja, niti zvučnika koji su i stariji od toga, pa onak užas.

Upravo sam ažurirao sve. Onak, dobro da mi nisu vratili na konfu iz doba FX-a...

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.12.2019 19:32 (191x7).
12 godina
offline
Re: AMD Navi
LoL, još se čudim kako mi ti daješ savjete sa neke stare konfe :-)

Onda nastavljamo u Novoj, puno ti hvala i Sve najbolje :-)
Luc
13 godina
online
Re: AMD Navi

 Ima li tko ovdje referentnu RX 5700 ?

12 godina
offline
Re: AMD Navi

Ja imam XT ako ti to pomaže. Dosta pratim temu i nisam vidio da je itko spomenuo da ima običnu 5700 referentnu. 

13 godina
online
Re: AMD Navi

Nisam ni ja pa da vidim. Zanima me onako iz prve, kakav je cooler dok se vrti 1800 - 2000 okretaja ? Mislim da to i nije puno bučnije ako išta od standardnih prosječnih coolera.

12 godina
offline
Re: AMD Navi

Nije bučnije ali je protok zraka dosta slab ispod 2000RPM. Moja obično ide do 2300 u full loadu i nije glasnija od EVGA GTX 1080 SC koju sam imao prije nje. Čujem ju ali jedva i to kad nema puno buke u igri, čim krene glazba i slično ne kuži se uopće. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

Ja sam sastavio kongfiguraciju sa istom grafickom sad za crni petak.Temperature su mi slicne kao tvoje(malo manje) s tim da rucno stavim ventilator na oko 55% i da mi kuciste stoji na podu i vruc zrak nema bas mnogo prostora da se rasprisi.Da stoji na stolu vjerovatno bi bile jos par stepeni hladnija.

Takvih problema sa padanjem GPU clocka nisam imao ni na jednoj igri (FC5,Metro Exodus,Gears of War 4,AC Odyssey,BF5).Red Dead nisam isprobao,pisao sam vec na temu za tu igru da su vecina igara bugovite(ima ih i koje nisu) na samom izlasku i da ja licno ne kupujem nista sto nije ispod 3-4 mj staro.

Dakle zakrpljena vecina bugova,i driveri optimizirani od strane GPU proizvodjaca.

Konfu sam sklopio tacno da dan kad su izasli 2020 Adrenalin driveri i dostupan je bio 1.0.0.4 Patch B bios za moju Asrock plocu.

Dakle kod mene taj problem nije se javljao,ali jesu neki drugi.

Kao black screen(gubitak signala).Pa su onda izasli 19.12.3 driveri,i uradio sam clean install.

Od tada nije se pojavio ni jedan black screen(10 ak dana) ali jeste jedan "green screen" i to ne pri igranju nego u browseru kada mi je zazvonio poziv na fb.

Sve se culo komp je raidio u pozadini ali signala nije bilo za ekran tako da hard reset.

Poslije toga sam malo googlao i vidio sam da vecina smanjujue voltazu na ovoj grafi pa sam i ja rucno smanjio na 1020 mv i sada grafa boosta jos vise,dakle do nekih 1977 mhz sa prijasnjih 1890,pa cu sada vidjeti da li ce biti kakvih gubitaka signala.

Sve u svemu ja sam zadovoljan sa Sapphireovom rx 5700 XT,inace od AMD samo Saphhire sam pretezno kupovao.(Sapphire 4890 vapor-x na jednom starom PC).

Mislim da ce ispeglati driverima ovo malo problema koji su ostali,a ti pricekaj jos mjesec dva da pokrpe jos malo taj RD,updatuj bios na zadnji i trebalo bi da se rjesi taj tvoj prob.

 

12 godina
offline
AMD Navi

Tek sam nakon opisanih problema stavio R5 3600, prije sam imao R5 1500X.

Sada je sve ok, jedino još u RDR 2 ponekad (ali puno rijeđe) zatrzne pa fps padne sa nekih 65-50 FPS (ultra+high@1440p).

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
AMD Navi

AMD na CES-u predstavio RX 5600XT koja izlazi 21.1.2020g.

Po prikazanom grafu jača je od GTX 1660Ti za cca 15% i košta $279.

Dakle, kod nas će vjerojatno koštati oko 2500-2600kn.

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Mile 74 Je li bilo usporedbe 5600 XT s Vegom 56?

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Mile 74 kaže...

AMD na CES-u predstavio RX 5600XT koja izlazi 21.1.2020g.

Po prikazanom grafu jača je od GTX 1660Ti za cca 15% i košta $279.

Dakle, kod nas će vjerojatno koštati oko 2500-2600kn.

 

 Ne zvuči loše!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
online
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Mile 74 Je li bilo usporedbe 5600 XT s Vegom 56?

 Nije, ali evo usporedbe s drugim karticama.

Usput, RX 5600XT će trošiti oko 150W.

 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Mile 74 kaže...

AMD na CES-u predstavio RX 5600XT koja izlazi 21.1.2020g.

Po prikazanom grafu jača je od GTX 1660Ti za cca 15% i košta $279.

Dakle, kod nas će vjerojatno koštati oko 2500-2600kn.

 

Ma jedino mi se nesvidja cijena sto su je stavili, 1660ti isto kosta toliko ja mislim, a AMD se nafurao na nvidiu pa nam i dao samo 6 GB Vrma sto nekazem da nije dosta ali pitam se cemu kad nikad to nisu radili

Steta sto nije 250 bi bila realna ja mislim, ili su trebali izostaviti 5500xt i dati ovo za 200kusur, a sad je sta je tu je i nije lose kome treba u toj cijeni ako stvarno bude tih konstantnih 5-15% naspram 1660ti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 0:38 (HCgamingCRO).
16 godina
odjavljen
offline
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
Mile 74 kaže...

AMD na CES-u predstavio RX 5600XT koja izlazi 21.1.2020g.

Po prikazanom grafu jača je od GTX 1660Ti za cca 15% i košta $279.

Dakle, kod nas će vjerojatno koštati oko 2500-2600kn.

 

 Ne zvuči loše!

Zapravo zvuci lose, opet. 40% skuplje od 1660 Super a niti 15% bolje. Plus kakve su ono jeftine sheme da kao odvajaju e-sports igre u posebnu skupinu lol...

15 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Zapravo zvuci lose, opet. 40% skuplje od 1660 Super a niti 15% bolje. Plus kakve su ono jeftine sheme da kao odvajaju e-sports igre u posebnu skupinu lol...

 Slažem se ovo je vrlo slab gpu za 2500kn.To je više cijena za nereferentnu Rx5700. Razbahatio se amd u gpu segmentu.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 13:34 (dery).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice