Grafička za BF3

poruka: 148
|
čitano: 24.012
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička za BF3

nije igrivo 40 fps heheh ma nema veze postaviti cu da vidis i bice prikazan fps na ekranu i ja nije mi to sad vise kofiguracija sad je quad q 8300 i sve ostalo isto jer me je procesor kocio nisam imao vise od 30 fps na tim postavkama sa E 6420

lisnjic
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2012 20:09 (lisnjic).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička za BF3
djdomi kaže...
Gunner11 kaže...

Ne vjerujem ti djdomi, možda i vrti na ultra, ali sa avg 35 fps ;)

avg 40 fpsa, dovoljno za ugodno igranje. nije ovo cod da je fps tolko važan. sve iznad 30 je super.

40 fpsa je za mene malo za bilo koju mp igru,nez kako neko može bit zadovoljan sa 35 fpsa osim ako nije vidio 60.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička za BF3

ma meni je dovoljno sa 35 ali ja opet srokam onog sa 60 fps koji ima brze pokrete od mene kontas

lisnjic
15 godina
offline
Grafička za BF3

Neki su tu nesto govorili o ljudskom oku, FPS-ima itd..... pa vjerojatno velika vecina vas zna sto je frame drop, zamislite samo pad s konstantnih 60 na npr 30, pitanje, hocete li ga primjetiti odnosno hocete li osjetiti kao nekakvo usporavanje, lag ili nesto tome slicno? (podrazumijeva se kada radite nesto s misem a ne samo blijedo gledanje u stup/zid na kojem se nista ne mijenja i na kojemu je svaki frame isti.... znaci, micanje misa gore-desno, dolje-lijevo... hodanje, efekti itd). Odgovor je jednostavan.... da, hocete (vrijedi i za pad s npr 150 na 70 FPS-a itd, cak i ne mora biti ovolika razlika u FPS-ima). Kako izvesti frame drop? vrlo jednostavno.... Bandicam, koji ce vam limitirati max FPS na koliko god hocete tokom snimanja (pa cak i ako ne snimate), i da, nema nikakve veze s vsync-om i frekvencijom na kojoj radi vas monitor.

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Grafička za BF3
potpisujem ovu recenicu!! imam msi6850oc cyclon,meni bf3 na ultra detaljima u hd rezi ide neigrivo,tj prosjek 30fps bez af i aa!!smatram da sve ispod min 50fps nema smisla igrati jer je dozivljaj uzasan!! dok mi stariji bf bad compani2 u prosjeku ide 70fps!!i to jos u xp-ima na sedmici ide jos puno gore!!!
13 godina
neaktivan
offline
Grafička za BF3

a med postavke?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Grafička za BF3
Dali bi na Full HD rezi, 960t procesoru, i HD 6950 mogao ići BF3 na high ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Grafička za BF3

to ide na ultra 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Grafička za BF3
Dali je bolja HD 6950 od 1 ili 2 gb-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Grafička za BF3
Stjepanj kaže...
potpisujem ovu recenicu!! imam msi6850oc cyclon,meni bf3 na ultra detaljima u hd rezi ide neigrivo,tj prosjek 30fps bez af i aa!!smatram da sve ispod min 50fps nema smisla igrati jer je dozivljaj uzasan!! dok mi stariji bf bad compani2 u prosjeku ide 70fps!!i to jos u xp-ima na sedmici ide jos puno gore!!!

Ne razumijem te, stavis postavke na ultra i zalis se na prosjecnih 30 FPS-a? ja samo mogu reci da je to dobar rezultat s tom konfigracijom... vise FPS-a/manje postavke, nije igra puno ni losija na srednjim postavkama. To sto BF3 sluzbeno ima vrlo dobru grafiku ne znaci da se mora igrati na maxed out postavkama, meni je igra dobra i igrao bih ju cak i da mi ju komp pokrece samo na low... toliko patiti za grafikom hmm, jednostvno ne razumijem. Da se razumije, nemam nista protiv ali ako je gameplay, radnja, atmosfera, sountrack itd dobar... takvu ce igru pravi igraci igrati bez obzira na grafiku, grafika je po meni pozeljan (ali ne obavezan) "bonus" koji ipak ima svoju cijenu.

 

BTW moja trenutna konfiguracija je zamena za onu staru iz 2006 koja je bila low-med

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 15:05 (lovac82).
13 godina
offline
Re: Grafička za BF3
Stjepanj kaže...
potpisujem ovu recenicu!! imam msi6850oc cyclon,meni bf3 na ultra detaljima u hd rezi ide neigrivo,tj prosjek 30fps bez af i aa!!smatram da sve ispod min 50fps nema smisla igrati jer je dozivljaj uzasan!! dok mi stariji bf bad compani2 u prosjeku ide 70fps!!i to jos u xp-ima na sedmici ide jos puno gore!!!

Nabavi posteni procesor da pogura HD 6850 pa se onda zali.Uvalio si tu karticu na C2D procesor clockan na 3500 mhz i igras na HD rezi.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Grafička za BF3

uz i5 2500k procesor.. je li bolje nvidia gtx 560 ili amd radeon 6850

[IMG]http://i56.tinypic.com/2dhchao.png[/IMG]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Grafička za BF3
Saint96 kaže...

uz i5 2500k procesor.. je li bolje nvidia gtx 560 ili amd radeon 6850

Sve kartice u cjenovno rangu do 1400kn su neisplative pored HD 6850 Cyclone koja se clocka do nebesa i prestiže i HD 6870 i GTX 560, razlika u performansama se ne osjeti, ali u džepu se itekako osjeti!

12 godina
offline
Grafička za BF3
Da li se osjeti razlika između kartica od 1 gb i 2 gb ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Grafička za BF3

nisam previse iskustan jer tek kupujem prvi kolko tolko pravi komp(960t proc i 6850)

no kolko sam procitao i upio nesto znanja trenutno se osjeti na vecim rezolucijama od 1080p.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Grafička za BF3
FileFicho kaže...
Da li se osjeti razlika između kartica od 1 gb i 2 gb ?

Na rezolucijama većim od 1920x1080 se osjeti mala razlika, ali samo u karticama istog ranga.

 

NPR. Ne možeš uspoređivati HD 4870 512MB i 9800GT 1024MB, na kojoj god rezi okreneš je HD 4870 bolja, to se uspoređuje kod grafičkih istog ranga.

12 godina
offline
Re: Grafička za BF3
MARKOZD15 kaže...
FileFicho kaže...
Da li se osjeti razlika između kartica od 1 gb i 2 gb ?

Na rezolucijama većim od 1920x1080 se osjeti mala razlika, ali samo u karticama istog ranga.

 

NPR. Ne možeš uspoređivati HD 4870 512MB i 9800GT 1024MB, na kojoj god rezi okreneš je HD 4870 bolja, to se uspoređuje kod grafičkih istog ranga.

A da li se osjeti na Full HD rezi, na HD 6950 ?

13 godina
odjavljen
offline
Re: Grafička za BF3
FileFicho kaže...
MARKOZD15 kaže...
FileFicho kaže...
Da li se osjeti razlika između kartica od 1 gb i 2 gb ?

Na rezolucijama većim od 1920x1080 se osjeti mala razlika, ali samo u karticama istog ranga.

 

NPR. Ne možeš uspoređivati HD 4870 512MB i 9800GT 1024MB, na kojoj god rezi okreneš je HD 4870 bolja, to se uspoređuje kod grafičkih istog ranga.

A da li se osjeti na Full HD rezi, na HD 6950 ?

Između 1GB i 2GB?

Na fullHD-u ne, ali na većima se tek mala razlika vidi, ali koliko ćeš osjetiti nebih ti znao reći.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička za BF3
Ljudi ajd mala pomoc.

Imam priliku zamjenit svoju 6850 za asusicu gtx560 sa istim hladenjem. Posto bi mi to bila prva nvidia u zivotu dajte par savjeta.

Isplativo il ne, kak vozi 560 u bf'u, hoce mi bit dosta moje napajanje i kaj vam god jos padne na pamet? Hvala.
Battlelog ~ UrbanFsk
13 godina
odjavljen
offline
Re: Grafička za BF3
Sale_ds kaže...
Ljudi ajd mala pomoc.

Imam priliku zamjenit svoju 6850 za asusicu gtx560 sa istim hladenjem. Posto bi mi to bila prva nvidia u zivotu dajte par savjeta.

Isplativo il ne, kak vozi 560 u bf'u, hoce mi bit dosta moje napajanje i kaj vam god jos padne na pamet? Hvala.

HD 6850 je bolja u BF3

13 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička za BF3
A opcenito? Nisam stigo bas nes puno citat jer sam gibo na poso al sam naso da je 560 u rangu 6870 pa ak se nakloka moze ze priblizit 560ti. Jel to drzi vodu?
ugl ak se nakloka bila bi dost bolja od naklokane 6850, neznam. Na nekim forumima (na to na kaj sam naletio) svi preporucuju 560, cak i pored 6870.

I da, kakva je potrosnja i proizvodni proces naspram 68xx, a citam i da nvidia ima bolju podrsku u vidu drivera, istina? Hebe me i to dal moje ovako starije napajanje moze izdrzat nekaj takvo.
Battlelog ~ UrbanFsk
14 godina
neaktivan
offline
Grafička za BF3

Koju se graficku najvise isplati uzet uz intel core e8400 i na tom igrat bf3 da bude igrivo na high na najmanje 35fps, dal se to uopce isplati?

Hvala:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Grafička za BF3
Sale_ds kaže...
A opcenito? Nisam stigo bas nes puno citat jer sam gibo na poso al sam naso da je 560 u rangu 6870 pa ak se nakloka moze ze priblizit 560ti. Jel to drzi vodu?
ugl ak se nakloka bila bi dost bolja od naklokane 6850, neznam. Na nekim forumima (na to na kaj sam naletio) svi preporucuju 560, cak i pored 6870.

I da, kakva je potrosnja i proizvodni proces naspram 68xx, a citam i da nvidia ima bolju podrsku u vidu drivera, istina? Hebe me i to dal moje ovako starije napajanje moze izdrzat nekaj takvo.

GTX560 je općenito bolja od HD 6850, u rangu je sa HD 6870. Clocka se bolje od obe i potegne do Ti verzije bez problema, odlična kartica. Samo Dice voli ATi arhitekturu pa će ti BF3 bolje raditi na HD 6850/6870 nego na GTX 560.

Bruno Matejcic kaže...

Koju se graficku najvise isplati uzet uz intel core e8400 i na tom igrat bf3 da bude igrivo na high na najmanje 35fps, dal se to uopce isplati?

Hvala:)

Do koliko novca?

Pa i ne baš, koju trenutno imaš?

 

Rađe uloži u Wad Core ili i3 koji se odlično dži u BF3(isprobano)

 

EDIT: Vidim da imaš 9800GT. Koliko novca možeš izdvojiti ukupno?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2012 20:10 (MARKOZD15).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička za BF3
Marko znaci u globalu bolja i to dosta. Ok. A jel postoje sanse da se patchiranjem igre i drivera dovede u red ta 560?

Naime, imam priliku za mukte prec sa 6850 na 560 istog proizvodaca pa sam zato u dilemi.
Battlelog ~ UrbanFsk
13 godina
odjavljen
offline
Re: Grafička za BF3
Sale_ds kaže...
Marko znaci u globalu bolja i to dosta. Ok. A jel postoje sanse da se patchiranjem igre i drivera dovede u red ta 560?

Naime, imam priliku za mukte prec sa 6850 na 560 istog proizvodaca pa sam zato u dilemi.

Ako misliš na GTX 560 DirectCu od Asus-a, prelazi!!

Ako ju mukte mjenjaš nećeš nikad bolju ponudu dobiti. Clockneš ju od nebesa.

Opet će ti ona biti nešto slabija od HD 6850 u BF3, a u ostalim igrama će biti bolja. Na stocku 10%, a OC-om 20-ak.

14 godina
neaktivan
offline
Grafička za BF3

Neide BF3 niš bolje na ATicama

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grafička za BF3
ATiGamer kaže...

Neide BF3 niš bolje na ATicama

Ide nesto bolje nego na Nviidii.Nista cudno,DICE-u ocito odgovara ATI arhitektura.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička za BF3

Bruno Matejcic kaže...

Koju se graficku najvise isplati uzet uz intel core e8400 i na tom igrat bf3 da bude igrivo na high na najmanje 35fps, dal se to uopce isplati?

Hvala:)

Do koliko novca?

Pa i ne baš, koju trenutno imaš?

 

Rađe uloži u Wad Core ili i3 koji se odlično dži u BF3(isprobano)

 

EDIT: Vidim da imaš 9800GT. Koliko novca možeš izdvojiti ukupno?

Nije u novcima stvar. Evo bas mi puno frenda igra BF3 tako da mislimo složit neki squad. Po mogućnosti neka best buy kartica koje moze vrtit BF3 na medium do high, ako mi se vise isplati uzet neku bolju i skuplju samo reci. btw hvala sta se zanimaš da mi pomogneš

14 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička za BF3
zoharbizo kaže...

Ide nesto bolje nego na Nviidii.Nista cudno,DICE-u ocito odgovara ATI arhitektura.

Dok se ne uključi AA onda možda i i ide malo bolje al kad se postavke nafrlje do kraja onda envidija pokazuje zube.

 

Moj rez sa 7970

7970
Avg: 62 - Min: 44 - Max: 102

 

Rez od magarca s PCE:

 

gtx 580 774/1000
Avg: 52.157 - Min: 38 - Max: 78

 

Znači 19% prednosti kaj je čak nešto ispod prosjeka kolko je 7970 brža

 

DICE-u odgovaraju samo pare, a o tome dal BF3 pogoduje AMD grafama već možemo pričati.

13 godina
offline
Re: Grafička za BF3
Sale_ds kaže...
Marko znaci u globalu bolja i to dosta. Ok. A jel postoje sanse da se patchiranjem igre i drivera dovede u red ta 560?

Naime, imam priliku za mukte prec sa 6850 na 560 istog proizvodaca pa sam zato u dilemi.

  Ako možeš mukte prijeć, onda napravi zamjenu. Ovi što ti tule da BF3 ide bolje na Nvidiji, pričaju naravno gluposti. GTX 560 kad clockneš na nekih 950Mhz ( a to će ić svaka sa malo, ili nimalo dizanja napona ) imaš performanse GTX 560 Ti grafe.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice