Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING zaključana tema

poruka: 158
|
čitano: 14.937
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
timmyzg kaže...

da ali sam negdje pročitao da ako staviš dvije te palitove od 3gb u sli neće raditi kao 6gb nego i dalje kao 3gb?!

 

evo pogledaj si na 7:04 

 vidio sam to, ma i ja procesljavam you tube ko blesav sad dok se dvoumim sto bi bilo najbolje rijesenje.

Nekako i mene vise MSI Lightning privlaci

DJ
13 godina
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Ja bi na tvom mjestu uzeo MSI GTX580 Lightning, inace moje osobno misljenje je da Palit nije bas jako kvalitetne izrade (moje misljenje).

Msi mi se vec duze vrijeme jako dopada svojim nereferentnim hladnjacima TFII i TFIII.

Uzmi msi, neces pozaliti.

Na ovom videu se jasno vidi (makar mislim da ti to ne igra velku ulogu) da msi ima pozlacene izlaze (to sve govori) ;).

Ako sam ti pomagao na bilo koji nacin slobodno stisnes Hvala
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 12:11 (Brega55).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

twin froz mi se cini kao bolja opcija...ako si vec fanboy nvidie {#}

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

pre dobra je grafa ja cekam da ova moja zotac gtx 580 stigne u protis od 1.5gb :D

Kaj Dinamo?
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Uzmi ovu twin frozer 3 ako misliš clockati, a ako ne ova sa 3GBje odlićan izbor za velike rezolucije...

Samo što je skuplja...

http://hwbot.org/community/user/intelaati?tab=profile
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

ako ti novac ne igra neku ulogu onda si uzmi OVO meni osobno se jako sviđa a o tome koliko se da overclockat nemoram ni pričat :)

Zajedno za dinamo (#/d)
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Za tako velike rezolucije mozda bi ipak bile bolje grafe od 3 Gb.

BE HAPPY xD : )
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
timmyzg kaže...

ako ti novac ne igra neku ulogu onda si uzmi OVO meni osobno se jako sviđa a o tome koliko se da overclockat nemoram ni pričat :)

 tu nemogu uzeti jer zauzima tri mijesta pa nemogu tri komada spojiti. a sumnjam da je uopce i skuplja od ove palitove 3gb.

 

Sad dali ce mi to sto puno znaciti ako uzmem ove od 3gb jer svakako ce ici tri komada unutra pa sam si mislio da i povoljnije mogu proci ako ubacim tri msi lightning koje imaju po 1.5gb jer svakako si djele posao izmedu sebe tako da nebi bilo neki problema s velikim rezoluciama. druga bi stvar bila da ja sad uzimam saamo jednu grafu onda bi ova s 3gb bila bolja za velike rez. nego ova msi sa 1.5gb. ali kazem posto ce tri zajedno raditi u sli mozda i nema potrebe za karticama 3gb iako se koriste velike rez. neznam dali sam u potpunosti u pravu

DJ
14 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

uzmi 3 najjeftinije gtx580 a za razliku uzmi kvalitetno vodeno hladnjenje za kartice. Može kartica imat neznam kakav naziv (frozzen cold ice itd) kad ih naslazes tri jednu na drugu imat ces velikih problema pogotovo ljeti.

Google is your friend
Moj PC  
10 0 hvala 2
13 godina
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Ja na tvojem mjestu nebi uzeo ovu od 3gb pošto se cjenom več dosta približava jačoj gtx590,a ako bas hoces gtx580 onda bi ja uzeo gigabyteovu verziju.Zašto?

ako planiraš 3 way SLI,grafe če praktički biti jedan od druge razmaknute par cm ako i tolko..te je bitan dobar protok zraka da nebi one u Idle bile na 70C...

isto tako,nekako mi se bolje čini uzet hd6990 za tako visoku rezoluciju...košta isto a jača je od gtx590 i gtx580 čak je tu negdje sa gtx 570 3way SLI...al opet na tako visokoj rezoluciji..dosta težak odabir...

 

http://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-gigabyte-n580-1536mb-gddr5/43197

 

inače dosta toga tu piše 

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/314256-15-gaming-5760x1080

|AMD Athlon 64 x2 4400+ @2.5ghz|Gigabyte Amd HD6850OC Edition @900mhz|2gb Kingston|Hitachi 250Gb|Thermaltake tr2 RX550w Modular PSU|Asus M4A785D-M PRO
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 17:12 (RaZ0R9111).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING
Pa nije valjda da se neda slozit neko hladenje za te kartice?
2 turbo venta koja bi puhala direkt po karticama ?
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
Jurky kaže...

uzmi 3 najjeftinije gtx580 a za razliku uzmi kvalitetno vodeno hladnjenje za kartice. Može kartica imat neznam kakav naziv (frozzen cold ice itd) kad ih naslazes tri jednu na drugu imat ces velikih problema pogotovo ljeti.

 to dobro kazes, znam da je to rijesenje najbolje. ajd mi daj link gdje to mogu kupiti

DJ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
RaZ0R9111 kaže...

Ja na tvojem mjestu nebi uzeo ovu od 3gb pošto se cjenom več dosta približava jačoj gtx590,a ako bas hoces gtx580 onda bi ja uzeo gigabyteovu verziju.Zašto?

ako planiraš 3 way SLI,grafe če praktički biti jedan od druge razmaknute par cm ako i tolko..te je bitan dobar protok zraka da nebi one u Idle bile na 70C...

isto tako,nekako mi se bolje čini uzet hd6990 za tako visoku rezoluciju...košta isto a jača je od gtx590 i gtx580 čak je tu negdje sa gtx 570 3way SLI...al opet na tako visokoj rezoluciji..dosta težak odabir...

 

http://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-gigabyte-n580-1536mb-gddr5/43197

 

inače dosta toga tu piše 

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/314256-15-gaming-5760x1080

 zasto sad gigabyte, po meni je lightning svakako bolja a i ona ima dva ventilatora na sebi. a i hd6990 neigra neku ulogu jer tri 580gtx su jake kao dvije 6990 ili ti mislis stvarno da nisu.

DJ
15 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Nema on ni maticnu ni kuciste za 3sli a napajnje mu je minimum. Isplativost trece grafe je ionak upitna u u x4 slotu je jos gora. I sigurno da bi po ljeti imao velikih problema sa pregrijavanjem. Straznje strane PCBova na 580 se ugriju toliko da se ne moze stavit prst na njih i kad je solo grafa a di nei kad je u sendwitchu. Postedi se muka ako stvarno mislis utuc tolio novaca i uzmi si neku od dvoglavih jer ce te 3 sli na kraju kostat jako puno novaca i vremena,

Da ne spominjem   procesor. 980x na 4.5ghz zna bit usko grlo za takav setup.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 17:36 (Dim).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Evo ovdje

 

http://www.coolingconfigurator.com/

 

EK Waterblocks, vec sam par puta narucivao kod njih, uglavnom 1 blok ti dodje oko 80Eura i kad ti salju u HR odma ti odbiju njihov PDV, i tako te izadje sa postarinom manje nego je izlistano na cjeniku.

 

EDIT: da kao sta sam mu vec u nekoj temi rekao treba prvo mijenjati maticnu plocu za 3way SLI,... jedna rampage III black edition bi legla ko budali pleska

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 17:37 (Jurky).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
Monopol kaže...
Pa nije valjda da se neda slozit neko hladenje za te kartice?
2 turbo venta koja bi puhala direkt po karticama ?

 nije mi jasno

DJ
13 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING
Dali bi se grafe pregrijavale kada mi smontirao 2 jaka venta da pušu direkt po karticama?
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
Monopol kaže...
Dali bi se grafe pregrijavale kada mi smontirao 2 jaka venta da pušu direkt po karticama?

Ma moze puvat po njima neznam sto od toga kruha za 24/7 nema.

 

Evo ti ovdje par slika sistema sa 3x580 sa vodenim hladjenjem.

 

http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=935122&mpage=1

Google is your friend
15 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

I sta potrosit ce par tisuca eura i dobit PC koji radi buku kao prosjecni autobus i ima mogucnost zagrijavanja prostorija od 100m2 po zimi. Po meni se to ne isplati. Rade samo dvije posteno slozene 580tke, pod vodom sa mogucnoscu velikog overclocka , sto 580 pod vodom radi super. Jos kad bi ih kombinirao sa nekim 2600k na 5.0ghz tvojoj sreci nebi bilo kraja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 17:49 (Dim).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
Jurky kaže...

Evo ovdje

 

http://www.coolingconfigurator.com/

 

EK Waterblocks, vec sam par puta narucivao kod njih, uglavnom 1 blok ti dodje oko 80Eura i kad ti salju u HR odma ti odbiju njihov PDV, i tako te izadje sa postarinom manje nego je izlistano na cjeniku.

 

EDIT: da kao sta sam mu vec u nekoj temi rekao treba prvo mijenjati maticnu plocu za 3way SLI,... jedna rampage III black edition bi legla ko budali pleska

 pa jel mi nebi bilo bolje odma u sloveniji kupiti hydro 580gtx ili kak se vec zovu nego neku zotec pa na nju montirati ovo.

nije da sad nesto pametujem vidio sad da klokas dobro zato mislim da znas sto pricas.

- ti kazes da bi s lightningom bilo problema?

- da nepostoji nikakvo rijesenje osim vodenog kod tri sli

DJ
15 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Sa light. bi imao velikih problema. 3 kom bi bacala vruci zrak u natrpano kuciste sto bi dignulo temp ambijenta na jako visoko i radilo probleme svim ostalim komponentama. Rade onda ref grafe i slusat buku njihovih ventova koji se muce da odrze grafe ispod 90c.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 17:54 (Dim).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
Dim kaže...

Nema on ni maticnu ni kuciste za 3sli a napajnje mu je minimum. Isplativost trece grafe je ionak upitna u u x4 slotu je jos gora. I sigurno da bi po ljeti imao velikih problema sa pregrijavanjem. Straznje strane PCBova na 580 se ugriju toliko da se ne moze stavit prst na njih i kad je solo grafa a di nei kad je u sendwitchu. Postedi se muka ako stvarno mislis utuc tolio novaca i uzmi si neku od dvoglavih jer ce te 3 sli na kraju kostat jako puno novaca i vremena,

Da ne spominjem   procesor. 980x na 4.5ghz zna bit usko grlo za takav setup.

 od kud ti to da kuciste nije za tri sli. ocito neznas koliko je ovo kuciste dok tako pricas. slazem se za napajanje zato i uzimam corsair 1200w a i maticnu cu svakako mijenjati tako da neznam u cemu je problem. kad sam se misljao da uzmem dvoglave bilo je svkako bi ti bilo bolje uzeti s jednim gpu-em. i od kad da ex58-extreme za treci slot ima x4 a ne x8

DJ
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 18:04 (djdamir81).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
Dim kaže...

Sa light. bi imao velikih problema. 3 kom bi bacala vruci zrak u natrpano kuciste sto bi dignulo temp ambijenta na jako visoko i radilo probleme svim ostalim komponentama. Rade onda ref grafe i slusat buku njihovih ventova koji se muce da odrze grafe ispod 90c.

 a zato postoji pet veliki ventilatora u kucistu koji izvlace topal zrak iz njega

DJ
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
djdamir81 kaže...

 pa jel mi nebi bilo bolje odma u sloveniji kupiti hydro 580gtx ili kak se vec zovu nego neku zotec pa na nju montirati ovo.

nije da sad nesto pametujem vidio sad da klokas dobro zato mislim da znas sto pricas.

- ti kazes da bi s lightningom bilo problema?

- da nepostoji nikakvo rijesenje osim vodenog kod tri sli

Ovako, kod clockanja je najbittnija temperatura, jer sto je god cip hladniji to ce moc potegnuti vece frekvencije pri istom naponu. Ja kad sam imao 3x5870 u kucistu na sobnoj temp to se grijalo ko manito i moglo se nesto sitno clockat, ali za 3x5870 da potegnu 1050/1300 to se moglo jedino na balkonu kad je bilo ispod 0 stupnjeva.

 

Nikad nebi ostavio 3x5870 za 24/7 u sistemu, onako za bench je OK. Da sam na tvom mjestu uzeo bih 2x6990, i R3E jer u toj kombinaciji koristi 1 i 3 slot i bio miran. Sad ako mislis ici na 3x580 zracno hladjene ako ti nesmeta buka go for it, jer pripremi se da ce ti se ventilatori vrtiti na 60+ posto cijelo vrijeme.

Google is your friend
15 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Nije stvar o velicini nego o kvaliteti kucista a za 3sli treba nesto izuzetno sto tvoje sigurno nije.

 

Bilo bi najbolje da te pustimo da potrosis ili bolje receno bacis te novce i da se uvjeris sam. Ja sam vec imao tri grafe u kucistu i i ima jos ljudi koji su imali i govore ti da stvar u praksi ne funkcionira bas tako kako mislis.

 

Procitaj si ovaj review jer nije losa kombinacija, http://www.hardocp.com/article/2011/04/11/amd_radeon_69906970_crossfirex_trifire_review/

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 18:13 (Dim).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Zatvoriti bocne stranice kucista na tom setupu bi bilo pogubeljeno, pa za sat vremena u kucistu bi bilo 60-70 stupnjeva. Kako bi se ploca ponasala na tim temperaturama ??? Neznam do dvije kartice za 24/7 je prihvatljivo jer sa 3 ili 4 to vise ne spada u sferu plug and play.

Google is your friend
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
Dim kaže...

Nije stvar o velicini nego o kvaliteti kucista a za 3sli treba nesto izuzetno sto tvoje sigurno nije.

 

Bilo bi najbolje da te pustimo da potrosis ili bolje receno bacis te novce i da se uvjeris sam. Ja sam vec imao tri grafe u kucistu i i ima jos ljudi koji su imali i govore ti da stvar u prsaksi ne funkcionira bas tako kako mislis.

 hm. po tebi lightning nije rijesenje? znaci tri grafe bez vode uopce nisu nikakvo rijesenje. pa zasto ih uopce prave s mogucnoscu spajanja u sli? neide mi u glavu zasto nebi pet ventilatora moglo efikasno izvlaciti topal zrak iz kucista. uredu je to sto ti imas predloge, ubiti iz tog samo mogu nauciti. nemoj se ljutiti ako ja raspravljam

DJ
15 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Nije ni meni bilo jasno dok nisam probao. Tocno je onak kak ti kolega kaze. Za zabavu i bench je ok ali za neko dugotrajnije koritsenje nije.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
Jurky kaže...
djdamir81 kaže...

 pa jel mi nebi bilo bolje odma u sloveniji kupiti hydro 580gtx ili kak se vec zovu nego neku zotec pa na nju montirati ovo.

nije da sad nesto pametujem vidio sad da klokas dobro zato mislim da znas sto pricas.

- ti kazes da bi s lightningom bilo problema?

- da nepostoji nikakvo rijesenje osim vodenog kod tri sli

Ovako, kod clockanja je najbittnija temperatura, jer sto je god cip hladniji to ce moc potegnuti vece frekvencije pri istom naponu. Ja kad sam imao 3x5870 u kucistu na sobnoj temp to se grijalo ko manito i moglo se nesto sitno clockat, ali za 3x5870 da potegnu 1050/1300 to se moglo jedino na balkonu kad je bilo ispod 0 stupnjeva.

 

Nikad nebi ostavio 3x5870 za 24/7 u sistemu, onako za bench je OK. Da sam na tvom mjestu uzeo bih 2x6990, i R3E jer u toj kombinaciji koristi 1 i 3 slot i bio miran. Sad ako mislis ici na 3x580 zracno hladjene ako ti nesmeta buka go for it, jer pripremi se da ce ti se ventilatori vrtiti na 60+ posto cijelo vrijeme.

 pa buka mi bas i ne smeta, svakako igram s glasno navinutim zvucnicima. ti kazes da je bolja opcija 2x 6990 nego 3 x 580gtx naravno na R3E?

DJ
14 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Momak malo se previse pre?eravas i zaj?bavas ljude...

Jurky koji je jedan od iskusnijih tu ti da prijedlog ti i dalje po svome ...

 

Jel tebi nije jasno da ne mogu 3 grafe u kuciste? Ocito da ne.

Kao prvo, nemas ni maticnu za takve avanture.

Kao drugo, jel ti znas koju buku proizvode 3 kartice na +60/70 ventom?

Kao trece, jel ti jasno da za 24/7 nemas adekvatno hladnjenje?

Kao cetvrto, jel ti jasno da ti je proc usko grlo?

 

Jesu ti lijepo rekli da uzmes 2x6990? Ne, ti oces 3 grafe u sli jer ti atijeve prosle koje si imao nisu bile dobre (normalno da nisu bile dobre kad si stavio karticu na karticu)

 

Nemoj otvarati temu da trazis neku pomoc ako ces nakon savjeta i dalje blebetati po svome.

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 18:27 (rebelsy).
 
5 1 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice