Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING zaključana tema

poruka: 158
|
čitano: 14.936
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
Dim kaže...

Nije ni meni bilo jasno dok nisam probao. Tocno je onak kak ti kolega kaze. Za zabavu i bench je ok ali za neko dugotrajnije koritsenje nije.

 ma za njega znam da je kloker zato mi i vazno njegovo misljenje a naravno i tvoje. zato si ja jos uvijek dvoumim i nisam jos nista kupovao. iz razloga sto duje sacekam i raspitam se bolje cu proci. a naravno da znam da ovo vise nije normalni komp iz peveca vec ipak ozbiljnija gejmerska stvar

DJ
13 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Dajte lockatje ovo.

Imas u HGu akciju,kupi 2x 590 za ne veliku paru i bok.

Ili kupi jednu i nadaj se da je dosta i kasnije drugu,isto tako i sa 6990,jednu,ako nije dosta,jos i drugu.

 

Tocka.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Radeon HD6990 + HD6970 su jače od GTX580 SLI te koštaju slično.

 

Barem tako koštaju u inozemstvu dok za nas neznam.

 

Evo LINK.

 

Zanimljivo što u punom loadu AMD-ovke troše "samo" 11w od gtx-ica

 

6.600KN= AMD 6990 + 6970

 

6.400kn= GTX 580 SLI

 

S tim da zauzimaju jednako, troše podjenako a bolje su čak 90% od GTX-ica u DA2.

 

*DA2= Radeonke imaju DOTF i SSAO uključene.

 

Težak izbor!

 

P.S.Na linku igraju na tvojoj rezoluciji.

I have not failed.I've just found 10,00 ways to do it wrong.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 18:36 (pandza94).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
djdamir81 kaže...

 pa buka mi bas i ne smeta, svakako igram s glasno navinutim zvucnicima. ti kazes da je bolja opcija 2x 6990 nego 3 x 580gtx naravno na R3E?

pa definitivno, imao bi 4 gpu-a na dvije kartice, to bi sigurno bilo brze i hladnije nego 3x580, a i koliko sam vidjao po netu ATI se bolje snalazi na vecim rezolucijama.

 

Sa tri kartice moras ocekivat mali milijun sitnih problema jer uvjek nesto nesmeka kako treba, i kao sto sam gore ti vec reko u mom sistemu 3+ kartice ce uci jedino za bench, pa onih par dana sto sam imao 3x5870 sam skoro bacio sve kroz prozor, da bi se na kraju ispostavilo da jedan novi crossfire mostic ne funkcionira kako bi trebao. A o clockanju da ne govorim, u pola bencha jedna kartica obavezno smanji ventilator sa 90% na 20% i za par sekundi se sve srusi itd.....

Google is your friend
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
rebelsy kaže...

Momak malo se previse pre?eravas i zaj?bavas ljude...

Jurky koji je jedan od iskusnijih tu ti da prijedlog ti i dalje po svome ...

 

Jel tebi nije jasno da ne mogu 3 grafe u kuciste? Ocito da ne.

Kao prvo, nemas ni maticnu za takve avanture.

Kao drugo, jel ti znas koju buku proizvode 3 kartice na +60/70 ventom?

Kao trece, jel ti jasno da za 24/7 nemas adekvatno hladnjenje?

Kao cetvrto, jel ti jasno da ti je proc usko grlo?

 

Jesu ti lijepo rekli da uzmes 2x6990? Ne, ti oces 3 grafe u sli jer ti atijeve prosle koje si imao nisu bile dobre (normalno da nisu bile dobre kad si stavio karticu na karticu)

 

Nemoj otvarati temu da trazis neku pomoc ako ces nakon savjeta i dalje blebetati po svome.

 to je sad bilo suvisno od tebe. ja sam ljepo rekao da mi stalo do njegovog misljenja i znam da se kuzi u posao. a kao ono tvoje prvo, mislim da nemoram vise ponavljati da mijenjam i maticnu. al ne, ocito tebi nema tko to procitati u predhodnim postovima. kao drugo buka mi i nije bas bitna, moguce da si ti jedan od oni ljudi kojima snmeta buka kucnog venta ili buka automobila na cesti. nikad neznas. ajd to trece mi je i jasno. BRAVO ZA TEBE! a cetvrto mi bas i nije jasno al nema veze. a da necijenim ono sto drugi kazu vec bi davno kupio grafe i nebi do sad cekao i raspitivao se. ok znam da si ti takav covijek da nebi pitao za necija misljenja al ja nisam. meni je vazno svako dobro misljenje i dobar priedlog. i neznam zasto u svakoj temi dode netko nepotreban kao ti i spema temu

DJ
14 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

hhaha iskreno i ja se nisam proveselio kad sam imao 4850 + 4830 u cf-u , ali bile su to i razlicite kartice i drukciji modeli pa ok , rec cu samo da bi ja uzeo gtx580 lightening , jer sam gledao irewiew i sanjam je , nikako nebi 3 nego 2 uzeo jer ipak smatram da je to nocna mora s skaliranjem , ali kako god , ove dualgpu mi nekako nisu privlacne jer volim kad kartice rade na normalnim temperaturama , tako da ako ces hladit zrakom ove lightening su way to go.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
Jurky kaže...
djdamir81 kaže...

 pa buka mi bas i ne smeta, svakako igram s glasno navinutim zvucnicima. ti kazes da je bolja opcija 2x 6990 nego 3 x 580gtx naravno na R3E?

pa definitivno, imao bi 4 gpu-a na dvije kartice, to bi sigurno bilo brze i hladnije nego 3x580, a i koliko sam vidjao po netu ATI se bolje snalazi na vecim rezolucijama.

 

Sa tri kartice moras ocekivat mali milijun sitnih problema jer uvjek nesto nesmeka kako treba, i kao sto sam gore ti vec reko u mom sistemu 3+ kartice ce uci jedino za bench, pa onih par dana sto sam imao 3x5870 sam skoro bacio sve kroz prozor, da bi se na kraju ispostavilo da jedan novi crossfire mostic ne funkcionira kako bi trebao. A o clockanju da ne govorim, u pola bencha jedna kartica obavezno smanji ventilator sa 90% na 20% i za par sekundi se sve srusi itd.....

 koji brand bi preporucio 6990 ili cak mozda ako vec kazes dvoglave 2 x 590gtx. sto je po tebi bolje i naravno koji brand

DJ
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 18:54 (djdamir81).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
djdamir81 kaže...

 koji brand bi preporucio 6990

Bilo koji referentni model uzmi, sve ti je to isto, razlika je jedino u bundleu.

Google is your friend
15 godina
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

3 grafe na toj konfiguraciji su najlosije rijesenje, ne same grafe, nego treba jako puno novaca uloziti u ostatak konfiguracije:

 

treba u najmanju ruku uzeti:

 

i7 970

ASUS RIIIE (pozeljno Evga 4-way Sli)

Vodeno hladenje svega

Corsair AX1200

Modernije i bolje rasporedeno kuciste

 

i na sve to jos grafe

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
Jurky kaže...
djdamir81 kaže...

 koji brand bi preporucio 6990

Bilo koji referentni model uzmi, sve ti je to isto, razlika je jedino u bundleu.

 aha ok. a s onim 590gtx, imas kakvu ideju 2 x 590gtx ili 2 x hd6990. koje bolje uzeti

DJ
14 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Care, kupi si ako zelis 10 way sli ... ne zanima me... ja sam ti svoje rekao ... ne mogu tebi nikakvi savjeti pomoci...

Imas konfu od milju kuna a nisi se udostojio unutra staviti neki posteni SSD...

 

Zelim ti samo srecu da opet ne bacis pare bez veze i ne budes zadovoljan... 

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
djdamir81 kaže...
Jurky kaže...
djdamir81 kaže...

 koji brand bi preporucio 6990

Bilo koji referentni model uzmi, sve ti je to isto, razlika je jedino u bundleu.

 aha ok. a s onim 590gtx, imas kakvu ideju 2 x 590gtx ili 2 x hd6990. koje bolje uzeti

HAHAHAHHA... kako nas sve lijepo p*cas u mozak....
Prvo ga pitas koji brand 6990 bi uzeo...

Onda ga pitas da uzmes 590 ili 6990... 

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
zaki kaže...

3 grafe na toj konfiguraciji su najlosije rijesenje, ne same grafe, nego treba jako puno novaca uloziti u ostatak konfiguracije:

 

treba u najmanju ruku uzeti:

 

i7 970

ASUS RIIIE (pozeljno Evga 4-way Sli)

Vodeno hladenje svega

Corsair AX1200

Modernije i bolje rasporedeno kuciste

 

i na sve to jos grafe

 dobro to svakako sve kosta. nisam siguran i dali bi ovo moje napajanje corsair hx 1000w drzalo 2 x 6990 ili cak 2x 580gtx.

a asus r3e svakako moram uzeti za bilo koje rijesenje s tim cak mozda i napajanje corsair ax 1200w

DJ
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
djdamir81 kaže...

 dobro to svakako sve kosta. nisam siguran i dali bi ovo moje napajanje corsair hx 1000w drzalo 2 x 6990 ili cak 2x 580gtx.

a asus r3e svakako moram uzeti za bilo koje rijesenje s tim cak mozda i napajanje corsair ax 1200w

Covjek ti je gore dao link koliko trosi 6990+6970 u full loadu...

Ocito da nisi vidio?

ili sam ja opet u krivu...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
rebelsy kaže...
djdamir81 kaže...
Jurky kaže...
djdamir81 kaže...

 koji brand bi preporucio 6990

Bilo koji referentni model uzmi, sve ti je to isto, razlika je jedino u bundleu.

 aha ok. a s onim 590gtx, imas kakvu ideju 2 x 590gtx ili 2 x hd6990. koje bolje uzeti

HAHAHAHHA... kako nas sve lijepo p*cas u mozak....
Prvo ga pitas koji brand 6990 bi uzeo...

Onda ga pitas da uzmes 590 ili 6990... 

 i sta ti sad vidis lose u tome. za brand mi je sad jasno. covijek je rekao da nema veze koji. a sto sad ako sam ga pitao koje izmedu ove dvije spojiti zajedno. nevidim tu nista lose

DJ
13 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Komedija na takvu konfu ne stavit SSD, imati V8 cpu kuler, imati neprozracno kuciste...

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING
Ma napravil si u prvim koracima gresku kaj si prodal one dvije atijeve kartice.trebal si prodati hebenu maticnu a kartice ostaviti kupiti bolju maticnu i bilo bi ti sve ok.i
Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
rebelsy kaže...
djdamir81 kaže...

 dobro to svakako sve kosta. nisam siguran i dali bi ovo moje napajanje corsair hx 1000w drzalo 2 x 6990 ili cak 2x 580gtx.

a asus r3e svakako moram uzeti za bilo koje rijesenje s tim cak mozda i napajanje corsair ax 1200w

Covjek ti je gore dao link koliko trosi 6990+6970 u full loadu...

Ocito da nisi vidio?

ili sam ja opet u krivu...

 pa u krivu si. necu valjda spajati 6990 i 6970 ako vec onda cu 6990 i 6990 a to neznam koliko trosi. zato sam i pitao dali je dovoljno moje napajanje od 1000w ili moram i to mijenjati

DJ
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
Monopol kaže...

Komedija na takvu konfu ne stavit SSD, imati V8 cpu kuler, imati neprozracno kuciste...

i mene ova tema zabavlja,a fala bogu ovo je vec druga takva po redu,vec bi se i ja odlucil za koju grafu,kak je jucer  neko rekao samo vi nastavite a ja si idem po kokice i odma se vracam,lol.

Heroes get remembered, but legends never dies.
14 godina
protjeran
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI

Ajmo bacit činjenice na stol, umjesto spama.

 

Palit GTX 580:

Plusevi:

+ Sve što i ostale 580GTX koje su OC-ane

 

Minusi:

- 2 godine jamstva

- uvoznik MSAN

- ima nalijepnicu na vijku od coolera -> nemoguće promjeniti pastu niti očistiti karticu od prašine kako spada, osim kompresorom

 

MSI 580GTX:

Plusevi:

+ 3 godine jamstva

+ uvoznik MOL -> jako fer, bez muljaže sa jamstvom

+ moguće skidanje i čišćenje bez gubitka jastva, te zamjena paste

+ 16 faza, ako im je vjerovati

 

Minusi:

- "16 faza", DR.MOS "navodno" zamjenjuje 4 obične faze, ali to i dalje ne znači da ako napišu "16" faza, i stave 4 DR.MOS faze,

da to zaista i je 16 faza.

- ništa posebno

 

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Evo samo za tebe pisem tutorial kako otvoriti temu ...

 

1. Postas svoju bajnu konfu kako bi drugi vidjeli s cime raspolazes.

 

CPU: Intel I7 (4200 MHz) 
CPU COOLER: Cooler Master V8
MBO: GIGABYTE EX58-EXTREME
MEMORY: corsair xms3 1666mhz 3x2gb
HDD: 3 TB
PSU:corsair HX 1000w
CASE: ThermalTake ARMOR+
Display: dell u2311h tri komada spojeni u EYEFINITY

 

2. Postavis pitanje

 

Molim preporuku ... ne mogu se odluciti hocu li uzeti 3 way SLI, 2 way SLI gtx590 ili crossfire 6990

Sto bi bilo najisplativije? Trebam li jace napajanje? Bolje kuciste? Bolju maticnu ...dajte neke prijedloge...

 

3. Otvoris anketu

 


1 3 way SLI GTX590
8 2 way SLI GTX590
14 Crossfire 6990
xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 19:12 (rebelsy).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
ljubo2mad kaže...
Monopol kaže...

Komedija na takvu konfu ne stavit SSD, imati V8 cpu kuler, imati neprozracno kuciste...

i mene ova tema zabavlja,a fala bogu ovo je vec druga takva po redu,vec bi se i ja odlucil za koju grafu,kak je jucer  neko rekao samo vi nastavite a ja si idem po kokice i odma se vracam,lol.

Vjerujem da bi se stanje sa temperaturama promjenilo da stavi drugi CPU kuler i kučište natrpa ubojitim ventilatorima!

 

http://www.scythe-usa.com/product/acc/022/dfs1238_detail.html

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
jura kaže...
Ma napravil si u prvim koracima gresku kaj si prodal one dvije atijeve kartice.trebal si prodati hebenu maticnu a kartice ostaviti kupiti bolju maticnu i bilo bi ti sve ok.i

 ma i nisam, izgubio sam samo 200kn na obadvije kartice. a sad imam mogucnost 2 x 6990 da uzmem. a maticnu svakako mijenjam tako da i nevidim tu neku gresku

DJ
16 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING
Onda uzmi dvije 6990-ke,kupi bolju maticnu i TOCKA.
Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
Don Kihoty kaže...

Ajmo bacit činjenice na stol, umjesto spama.

 

Palit GTX 580:

Plusevi:

+ Sve što i ostale 580GTX koje su OC-ane

 

Minusi:

- 2 godine jamstva

- uvoznik MSAN

- ima nalijepnicu na vijku od coolera -> nemoguće promjeniti pastu niti očistiti karticu od prašine kako spada, osim kompresorom

 

MSI 580GTX:

Plusevi:

+ 3 godine jamstva

+ uvoznik MOL -> jako fer, bez muljaže sa jamstvom

+ moguće skidanje i čišćenje bez gubitka jastva, te zamjena paste

+ 16 faza, ako im je vjerovati

 

Minusi:

- "16 faza", DR.MOS "navodno" zamjenjuje 4 obične faze, ali to i dalje ne znači da ako napišu "16" faza, i stave 4 DR.MOS faze,

da to zaista i je 16 faza.

- ništa posebno

 

 i sad tvoj zakljucak?

koja kombinacija?

3 x msi 580 lightning

3 x palit 580gtx 3gb

2 x hd6990

ili 2 x 590gtx

Po tebi koja kombinacija  od ovi?

DJ
14 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

Ja ne vjerujem.

10 ljudi iznad tebe ti odgovori da uzmes 6990 x2.

Napravim ti tutorial kako da otvoris temu, otvorim anketu u kojoj vecinu glasova dobiva 6990 x2

 

Ti pitas '' koja je najbolja kombinacija? ''

 

/facepalm

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 19:23 (rebelsy).
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
Monopol kaže...

Komedija na takvu konfu ne stavit SSD, imati V8 cpu kuler, imati neprozracno kuciste...

dobro si rekao , ove kartice ne idu u nista ispod obsidian 800d ili ja bi npr uzeo silverstone raven rv02 , po mogucnosti ih treba hladit vodom a ne cpu stoji povise 2 usijane kartulje i ussisava njihov zrak , a još izostanak ssd-a u ovakvoj konfi , pff , epic fail , mislim sve je to izbor autora , ali ja bi ovo odmah u ravena i sve na vodu stavio , radijator izvan kucista i onda bi to bilo to i 2 gtx590 bi prodisale. doduse problem mu je i s napajanjem ako vec idemo na 2x gtx590 , iako mozda bi cak i drzalo , ali to je toliko nepotrebno razbacivanje da je to za plakat , 2 gtx580 će hladit jaja ako im lockaš 40fps u crysisu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
rebelsy kaže...

Evo samo za tebe pisem tutorial kako otvoriti temu ...

 

1. Postas svoju bajnu konfu kako bi drugi vidjeli s cime raspolazes.

 

CPU: Intel I7 (4200 MHz) 
CPU COOLER: Cooler Master V8
MBO: GIGABYTE EX58-EXTREME
MEMORY: corsair xms3 1666mhz 3x2gb
HDD: 3 TB
PSU:corsair HX 1000w
CASE: ThermalTake ARMOR+
Display: dell u2311h tri komada spojeni u EYEFINITY

 

2. Postavis pitanje

 

Molim preporuku ... ne mogu se odluciti hocu li uzeti 3 way SLI, 2 way SLI gtx590 ili crossfire 6990

Sto bi bilo najisplativije? Trebam li jace napajanje? Bolje kuciste? Bolju maticnu ...dajte neke prijedloge...

 

3. Otvoris anketu

 


 ispricavam se kod kolege. ovo nisam vidio pa sam dolje ja don kihotyja pitao prakticno isto. ispricavam se. svaka cast rebelsy

DJ
14 godina
neaktivan
offline
Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNING

i tebi isto Sretan Uskrs ...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Palit GTX 580 3GB ili MSI GTX 580 LIGHTNI
athlon64 kaže...
Monopol kaže...

Komedija na takvu konfu ne stavit SSD, imati V8 cpu kuler, imati neprozracno kuciste...

dobro si rekao , ove kartice ne idu u nista ispod obsidian 800d ili ja bi npr uzeo silverstone raven rv02 , po mogucnosti ih treba hladit vodom a ne cpu stoji povise 2 usijane kartulje i ussisava njihov zrak , a još izostanak ssd-a u ovakvoj konfi , pff , epic fail , mislim sve je to izbor autora , ali ja bi ovo odmah u ravena i sve na vodu stavio , radijator izvan kucista i onda bi to bilo to i 2 gtx590 bi prodisale. doduse problem mu je i s napajanjem ako vec idemo na 2x gtx590 , iako mozda bi cak i drzalo , ali to je toliko nepotrebno razbacivanje da je to za plakat , 2 gtx580 će hladit jaja ako im lockaš 40fps u crysisu.

800d bi bio super izbor, cak nije tolko skup! {#}Da stavi vodu na CPU bilo bi puno hladnije u kučištu i stime bi grafe bile hladnije...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice