Level design

poruka: 111
|
čitano: 16.641
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Level design
markoal kaže...
Pitam jer, trenutno mi izgleda kao program za pravljenje mapa za Unreal Tournament.

Zato što on to u biti i jest :D

 

Treće lice kažeš? Morao bi se poigrati kamerom, kada sam ja zadnji puta koristio unreal edit takve stvari su se isprogramirale u unreal script jeziku.

 

http://udn.epicgames.com/Three/CameraTechnicalGuide.html

 

evo još malo:

http://forums.epicgames.com/threads/750868-UDK-action-game-3rd-person-camera-code

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2012 15:35 (rustweaver).
15 godina
offline
Re: Level design
rustweaver kaže...
markoal kaže...
Pitam jer, trenutno mi izgleda kao program za pravljenje mapa za Unreal Tournament.

Zato što on to u biti i jest :D

 

Treće lice kažeš? Morao bi se poigrati kamerom, kada sam ja zadnji puta koristio unreal edit takve stvari su se isprogramirale u unreal script jeziku.

 

http://udn.epicgames.com/Three/CameraTechnicalGuide.html

 

evo još malo:

http://forums.epicgames.com/threads/750868-UDK-action-game-3rd-person-camera-code

Aha, ..damn.. gledao sam na netu da su mnoge igre(Borderlands, Santicum,...) bazirane na njemu pa sam mislio da je više od toga.

A odmah mogu i prepostavit da je i CryEngine isto takav.

 

A ništa, sad se bacam na C++ i programiranje tetrisa :D malo po malo pa do 3D-ea

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
12 godina
protjeran
offline
Level design

Unreal skriptiranje su mnogi prokleli kad su se susreli s time :D

Tesko je ali se isplati nauciti.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Level design
Tyberius_Prime kaže...

Unreal skriptiranje su mnogi prokleli kad su se susreli s time :D

Zato što treba znati programirati. :P

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
offline
Level design

E sad nisam u programu skriptirao ništa pošto nemam namjeru praviti mapu za UT3, već sam bezveze htio napraviti nekakvu igru da naučim pošto mi je to od svega najdraže.

 

Ali, vidim iz gore primjera za 3D kameru, da je programiranje u biti isto kao u C++, što se programskog jezika tiče.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Level design
markoal kaže...

Aha, ..damn.. gledao sam na netu da su mnoge igre(Borderlands, Santicum,...) bazirane na njemu pa sam mislio da je više od toga.

Problem je što ti očekuješ game maker, a dobio si engine :)

 

markoal kaže...

A odmah mogu i prepostavit da je i CryEngine isto takav.

Jep, i Quake3 i Quake2. S time da ID softwareove engine nije baš tako jednostavno skriptirati, nije ti sve posluženo na pladnju kao što je u Unreal engineu. Vidim da ove novije iteracije UDK-a imaju nekakav node editor za logiku, tako da se može i izbjeći kuckanje programskog koda.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
14 godina
neaktivan
offline
Re: Level design
markoal kaže...

E sad nisam u programu skriptirao ništa pošto nemam namjeru praviti mapu za UT3, već sam bezveze htio napraviti nekakvu igru da naučim pošto mi je to od svega najdraže.

Koja je razlika između skriptirane mape i nove igre? Ako svojim skriptama toliko izmjeniš neku igru dobio si mod. Ako iz tog moda izrežeš sav sadržaj koji ne koristiš imaš svoju igru :D

Counter strike je počeo kao mod, a završio kao samostalna igra. Isto vrijedi i za Red Orchestra.

 

Fora ti je sa UT mutatorima i modovima što im možeš proučavati izvorni kod i gledati kako je nešto napravljeno.

 

markoal kaže...

Ali, vidim iz gore primjera za 3D kameru, da je programiranje u biti isto kao u C++, što se programskog jezika tiče.

Unreal script je sličan Javi koja je opet slična C++-u. Dakle imaš objekte i slične fore. Ako znaš programirati brzo ćeš se snaći.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2012 17:17 (rustweaver).
15 godina
offline
Level design

Aha, tek sam sada zapravo skužio. U njemu su upravo na taj način napravili takve igre, izmjenili su pogled, oružja i sve ostalo i dobili novu igru.

Zato i na samim stranicama piše npr. " Feel free to use the UDK to make any application (game or otherwise) for free distribution." 
Radi toga sam cijelo vrijeme mislio da je game maker. 

Naša igra je u biti "UDK Game" unutar njihova engina koji mi slobodno možemo izmjeniti.



Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Level design

Ne treba ti poznavanje programiranja u UDK-u da bih napravio igru iz trećeg lica. Naravno da bi dodao neke dodatne mogućnosti i stvari bitno je poznavati programiranje, ali možeš jednostavno postaviti kameru za treće lice u Kismetu pomoću postavljanje obične kamere u mapu koja će služiti za treće lice i onda se igraš sa postavkama i postavljaš razdaljinu i slične stvari. Nešto kasnije ću postaviti sliku.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Level design

Evo pet brzih slika kako se može postići, ovo se praktično uradi za 5 minuta dok podešavanje kamere traže duže.

Mapa Mapa
Kismet Kismet
Opcije "Attach Actor", ostavio sam sve na defaultu da bi se vidio obični rezultat Opcije "Attach Actor", ostavio sam sve na defaultu da bi se vidio obični rezultat
Kada uđemo u ovaj trigger pokrenut će se kamera za treće lice ( pogledaj sliku 1 ) Kada uđemo u ovaj trigger pokrenut će se kamera za treće lice ( pogledaj sliku 1 )
Rezultat na defaultnim postavkama Rezultat na defaultnim postavkama
Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Level design
markoal kaže...

Naša igra je u biti "UDK Game" unutar njihova engina koji mi slobodno možemo izmjeniti.

Tako nekako, služi ti kao primjer i početna točka. Puno ljudi bi brzo odustalo od Unreal enginea kada bi ovaj došao potpuno prazan bez ikakvog sadržaja, jer bi jednostavno previše toga morali implementirati sami, a to jednom početniku zvuči zastrašujuće :D

Evo na slici ti je dio unreal scripte koja pokriva jednu tako banalnu stvar kao što je health pack, imaš ostale i za oružja, modele, umjetnu inteligenciju, prekidače na mapi, pa čak i main menu...

 

A te skripte u biti spadaju u sadržaj. Zamisli kada bi ti UDK došao bez toga :D

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
neaktivan
offline
Level design

Nisam završio misao sa motivacijom i sličnim. Lično baš i ne volim kada imam par projekata otvorenih, radije se volim bazirati na jedan ( personalno ). Ono što mi pomaže je svakako film, isto tako dokumentarci slične tematike koji me motivišu da nastavim raditi ovo što radim ( zadnji je bio Indie Game : The Movie ). Također prije rada inače razgledam dosta slika jer mi mogu dosta pomoći, ali ono što mi definitivno najviše pomaže jeste muzika. Prije svega ona koja je umirujuća i koja može motivirati.

 

 

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Level design
CoLdPlay kaže...

Ono što mi pomaže je svakako film, isto tako dokumentarci slične tematike koji me motivišu da nastavim raditi ovo što radim ( zadnji je bio Indie Game : The Movie ). Također prije rada inače razgledam dosta slika jer mi mogu dosta pomoći, ali ono što mi definitivno najviše pomaže jeste muzika. Prije svega ona koja je umirujuća i koja može motivirati.

S ovim se slažem, crtanje, modeliranje... kad mi treba motivacije samo pogledam/odigram/poslušam nešto što ima nekakve veze sa onim na čemu radim kako bih se bolje ufurao. Trenutno radim na jednom battletech modelu i za potrebe inspiracije sam prešao Mechwarrior 2 i sada preslušavam sountrack :D

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
offline
Level design

Nećete vjerovati, ali imam neki čudan bug u programu zbog kojeg ne mogu isprobati ColdPlay-ov kratki tutorial, usput hvala što si to tako vizualno lijepo napravio.

 

Ugl. uopće mi ne funkcionira Add Actors, jednostavno je prazan, i kad odem preko onog Content Browsera pa odem na Actor Classes piše "No Records", a još sam sada slučajno makao taj tab xD.

Trenutno skidam noviju verziju pošto imam verziju od 1 mjeseca (a tek sam sada počeo raditi), pa se nadam da toga neću imati, valjda se mape neće izbrisati.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Level design
markoal kaže...

valjda se mape neće izbrisati.

Zašto bi se izbrisale? Stavi ih u neki vlastiti folder koji nema veze sa UDK-om, tako da kada ga uninstaliraš/reinstaliraš nemaš brige hoće li slučajno obrisati i mape.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
offline
Re: Level design
rustweaver kaže...
markoal kaže...

valjda se mape neće izbrisati.

Zašto bi se izbrisale? Stavi ih u neki vlastiti folder koji nema veze sa UDK-om, tako da kada ga uninstaliraš/reinstaliraš nemaš brige hoće li slučajno obrisati i mape.

Znam to, samo nisam bio siguran da sve sprema unutar te jedne datoteke.

Naime moguće da imam taj problem s Actorima radi tog što sam pokretao "Unreal Fronted" pa sam Skripte neke compileao,Cook-ao, i zapakirao igru, bez nekog znanja od tome xD (napravi instalaciju za igru) 

 

Usput, vidim zašto je još u beti, ova starija verzija koju imam se jako puno crasha i ima bugova puno xD

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2012 14:05 (markoal).
12 godina
protjeran
offline
Level design

Ima li mozda netko ovdje na forumu da je radio na kakvoj modifikaciji idtech3 engine-a, prvenstveno me zanima povecanje rezolucije lightmapa.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Level design

evo jedna mapa na kojoj sam poceo radit [UDK],radi se o bolnici ,atmosfera bi trebala biti u stilu (f.e.a.r,l4d2), trenutno samo blocking podzemlja zgradice :)

sketchup skica sketchup skica
McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Level design
loky4i4 kaže...

evo jedna mapa na kojoj sam poceo radit [UDK],radi se o bolnici ,atmosfera bi trebala biti u stilu (f.e.a.r,l4d2), trenutno samo blocking podzemlja zgradice :)

Jedva cekam da ju vidim teksturiranu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Level design
loky4i4 kaže...

evo jedna mapa na kojoj sam poceo radit [UDK],radi se o bolnici ,atmosfera bi trebala biti u stilu (f.e.a.r,l4d2), trenutno samo blocking podzemlja zgradice :)


Smijem pitat u cemu je rađena 1. slika, skica jel :)

14 godina
offline
Re: Level design
Zaara kaže...


Smijem pitat u cemu je rađena 1. slika, skica jel :)

sketchup ,samo promijenjen style u sketchy

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
11 godina
neaktivan
offline
Re: Level design
loky4i4 kaže...
Zaara kaže...


Smijem pitat u cemu je rađena 1. slika, skica jel :)

sketchup ,samo promijenjen style u sketchy


Youtubeo sam program, cini se zabavan. Hvala ;)

13 godina
neaktivan
offline
Level design

Ukoliko neko treba level dizajnera u UDK-u neka mi se obrati na PM.

Nisam izašao iz sadašnjeg tima, nego jednostavno želim malo osvježenja u radu.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Level design

Preporucujem ti Unity Engine kao pocetak a kasnije nesto kompleksniji UDK (po meni to su 2 engine-a sa najboljim map editorima).

 

Sto se tice samih Engine-a Unity je odlican zato sto podrzava dosta jezika (Javascript, C#, ...) dok UDK ima vlastiti Unreal Script ali i odlicno vizualno skriptanje - Kismet

 

Izbor je tvoj ali moja osobna preporuka - UDK (ako imas manje programerskog znanja ovo je najbolji izbor)

www.in-game.com.hr
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Level design

Znam drug, dosta vremena sam ja u game izradi i level dizajnu, već par godina, a za to vrijeme sam prošao dosta engina. U samom UDK-u sam duže od jedne godine. Ovo je pod uslovom da si meni govorio jer nisam gledao postove iznad.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Level design
CoLdPlay kaže...

Znam drug, dosta vremena sam ja u game izradi i level dizajnu, već par godina, a za to vrijeme sam prošao dosta engina. U samom UDK-u sam duže od jedne godine. Ovo je pod uslovom da si meni govorio jer nisam gledao postove iznad.

hahaha ti koji si bukvalno meni pomogo oko UDK da tebi govorim

 

ne nisam tebi govorio, komentiram temu opcenito

www.in-game.com.hr
13 godina
neaktivan
offline
Level design

Zato mi i jest bilo malo čudno jer sam mislio da se meni obraćaš :D

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Level design

Nije moj rad, ali preporučio bih vam da pogledate ovaj thread sa sjajnim videom i par slika. Dokaz moći Unreal Engina 3, gotovo pa fotorealistično.

 

THREAD ( UDK FORUM )

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Level design
CoLdPlay kaže...

Nije moj rad, ali preporučio bih vam da pogledate ovaj thread sa sjajnim videom i par slika. Dokaz moći Unreal Engina 3, gotovo pa fotorealistično.

 

THREAD ( UDK FORUM )

Fantasticno izgleda, kao scena iz filma.

12 godina
offline
Level design

Posto me zanima level design i 3d modeliranje(3ds max) odakle da pocnem? Programiranje me uopce ne zanima, ali dalo bi se naucit bar neke osnove ako budu potrebne za koristenje SDK-ova. Sta mi preporucate?

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2013 18:59 (shadowlapy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice