Huawei P10 i P10 Plus-rasprava izdvojena tema

poruka: 232
|
čitano: 111.098
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
JeggerMaster kaže...

A da nisu to oni sto imaju sporiju ram memoriju?

... rOm* memoriju. 

 

Pa nisu, jer se to ne zna tek tako. 

13 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

I gdje sad naci popis ili kako saznat koja je memorija u kojem uređaju? Jer bas bi volio znat kakva je u mojem mob... 

 

Evo slike.. Znaci da je ova sa 2.0... 

Hvala ti na pomoći.. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2017 14:59 (vik7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
vik7 kaže...

I gdje sad naci popis ili kako saznat koja je memorija u kojem uređaju? Jer bas bi volio znat kakva je u mojem mob... 

Skini preko GooglePlay na mob  AndroBench i testiraj. Vidit ćeš brzine i onda ćeš znati koju memoriju imaš.

 

For the sequential read speed with UFS 2.0 usually fall in 500MB/s range, while those with UFS 2.1 can get close to 800MB/s.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2017 8:25 (MasterOfDisaster).
14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Meni večeras došao moj P10 Plus . Još ga nisam isprobao kako treba jer čekam da HTC napravi backup svega pa ću ga sutra malo "oznojit". Na prvu mi se čini jako dobar,mislio sam da će mi 5.5" biti previše,no nije pretjerano veći od mog M9. Jedino bi htio da je srednja tipka kapacitivna. Ovdje imam mogućnost imati na zaslonu one 3 klasične tipke za home,back i recent apps ili sve to sa srednjom tipkom radit bez 2. i 3. tipke. Malo ću se tu morati privikavati i na sučelje,moram reći da mi je HTC-ov sense puno ljepši,al možda je to navika jer HTC imam već skoro 4 godine.

 

Sutra javim još dojmova...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Ma mob je zvijer priviknut ćeš se brzo, nego gdje si ga nabavio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

U njemačkoj sam ga uzeo jer ovdje je i cijena veća a i dobavljivost je lošija kod nas.

 

EDIT: isprobao sam ovaj bench i meni Sequential Read ide do 605MB/s,jel to sad znači sporija il brža memorija? Iznad 500,manje od 800 haha

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 10:41 (izvone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Ma i ja sam ga htio preko Vip-a jer sam produžavao preplatu, ali su imali samo srebrni koji mi je ružan, tako da sam na kraju uzeo LG G6.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Evo malo dojmova od plusa.

Baterija je bomba,2 dana (korištenje) bez pol frke izdržala. Napunio ga preko noći i iskopcao u pola 8 jučer, i eto sada je tek na 5% i spojen na punjač,dakle 36 sati. Nisam imao gsam battery aplikaciju pa nemogu reći koliko sot-a sam imao. Sada sam stavio pa javim sljedeći put,kolko vidim u huawei-ovom monitoringu nema tog podatka. Uglavnom sam upoznavao mob,gledao postavke i prečace,isprobavao mogucnosti,stavljao aplikacije,tako da sam ga dosta koristio. Preko noći je bio upaljen wifi te sam izgubio 8 posto. Evo sada je pola sata spojen na punjač i napunjen je 65%

 

Kamera je vrlo dobra,slikanje 2k,4k video,sve odlično,radi super fotke.

 

Jedino mi se emui ne sviđa baš,nekako mi je bolji sense,mada,bio sam na htcu 3 godine (od preordera M8) te mi je sense ušao pod kožu,nekako mi je ozbiljniji i ljepši,nadam se da ću se naviknuti s vremenom...

 

Zanima me kakav mi je ram,dobim oko 600 brzinu,pa neznam jel spada u one sporije il brže.

 

Još me zanima jesam li ovdje jedini s plus verzijom il nas ima još?

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

vec par dana koristim p10 i kao moj prvi huawei zadovoljan sam jako

sve radi super i nista nesteka....

baterija drzi jako dobro uz konstantno koristenje neta i igrice :D

 

samo me zanima jedna stvar koja ce me natjerat da ga promjenim......

 

gdje gasim onu takozvanu "pametnu tipkvnicu"

kad pisem puruke na viberu mesengeru ono sto samo ubacuje preprucene rijeci nadam se da shvacate....

to je jedini razlog sto je mob u banani jer jos to nisma nasao hehe

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

to je i mene nerviralo a kod huaweia je malo zeznuto naci ono pravo.

 

Ja sam u trazilicu u postavkama upisao tipkovnica-pa fizicka tipkovnica-stisnes na gboard ili swiftkey i tamo tek isključiš ispravljanje. Isključivanjem u huawei postavkama tipkovnice ne isključuješ ništa,moraš baš od tipkovnice.

 

Kod mene je swiftkey isključen (jer nisam mogao čćšđž isključiti pa mi je tipkovnica bila presitna). Ostavio sam google tipkovnicu,sa predikcijom koju prikazuje iznad, ali bez automatskog ispravljanja 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

hvala rijesio  ;)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Sestri se p 10 uzasno zagrijava.Jeli normalno ? Kda cacka kameru uzasno se grije

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

To ti je normalno, tako se i meni grijao S8+, pogotovo ako koristis vani i ako je toplo, a i kamera sama po sebi dosta opterecuje procesor...jos ako snimas u 4K.

Meni recimo HTC 10 kada snimam 4K jos kada je vani vruce bude poprilicno vruć.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Help! :) Ostavio sam punjac za mob u vikendici. Koja mi je najjeftinija varijanta za kupiti da bi mogao puniti mob ? 

Sighted but sightless - it is your gift and your curse.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Bilo koji adapter ce ti puniti ali za brzo punjenje ti treba onaj koji to podrzava a obicno mu je cijena velika.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Kako na p10 nastimati da ne ide na brzo punjenje vec na obicno?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Mislim da to ne mozes na njemu. Jedino Samsung nudi tu opciju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
Besana kaže...

Kako na p10 nastimati da ne ide na brzo punjenje vec na obicno?

 

robee1 kaže...

Mislim da to ne mozes na njemu. Jedino Samsung nudi tu opciju.

 A kada ga puniš putem usb-a recimo na kompu?

9 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Pitanje je bilo dali postoji opcija za iskljuciti brzo punjenje. Na compu ga punis obicno kao i sa nekim zamjenskim adapterom ako isti ne podrzava brzo punjenje.

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Obično punjenje će ići prek bilo kojeg standardnog punjača s microusb konektorom s tim da se taj konektor mora spojiti na onaj USB C nastavak koji ste dobili s mobitelom. I onda u mob, jasno. Brzo punjenje će ići samo sa originalnim HUWEI brzim punjačem.

 

Ja sam prešao s P9 na P10, znao sam što me čeka jel sam detaljno gledao hrpu intervjua. Ukratko kamera na P10 je bolja neg na P9 ali ne znatno. U uvjetima idealne rasvjete (snimci vani po danu) razlika je jedva vidljiva (vidi se kod zoomana 300% da je ipak bolja fotka na P10). Video je zbog OISa na P10 znatno stabilniji. Sami ekran je nešto manji ali ne puno (0.1 inch). Mobitel je nešto malo čvršće napravljen nego P9 i meni ljepši jel je uži i duži te ima više zaobljene bridove i u mat crnoj izgleda jako fino i osjeti se fino tekstura na metalnom kučištu. Mnogi su zamjerili fingerprint s prednje strane a meni je to bolje i logičnije mjesto nego iza na poleđini kao što je kod P9. Pogotovo u situacijama kad sam na poslu a mob mi je na stolu. Također nije mi se problem bilo naviknuti ni na taj gumb kao navigacijski gumb. Performanse u igrama su na očekivanoj visokoj razini ali iskreno nisam imao problema ni sa P9 u tom segmentu. PRimjetno je nešto malo veće zagrijavanje kad se dugo koristi kamera ali sve u granicama normale. Kod igrica se i manje grije nego P9. Nedostatak oleofobno premaza (u biti premaza je manje, ali on je prisutan) nije tako strašna stvar. Packe se više vide na P) ali iskreno meni ne smeta. Možda nekoj picajzli bude smetalo. Ali uvjek se može naručiti Nillkinovo full size kaljeno staklo s oleofobnim premazom ili Fusso ili Shark oleofobni kit. Trebao bi trajati par mjeseci. Od bugova za sada sam primjetio da neke aplikacije (Chrome, Face itd) kod paljenja spuštaju svjetlinu za nekih 20% i mislim da je to bug vezan za EMUI 5.1 jel taj problem nemam kod P9 na EMUI 5.0. Neke pak aplikacije taj problem nemaju. Nažalost nema power saving opcije koja bi to rješila a kod mene nije ni svjetlina namještena na auto. Huawei zna za taj problem pa će ga valjda riješiti u jednoj od budućih nadogradnji. Samo punjnje baterije traje dosta brzo, do 50% ja ga napunim u nekih 25min. Eto, toliko za sada.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2017 23:07 (gnomisa).
 
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
Ekipa, kakva vam je baterija na P10?
Meni je za sad dosta loša , oko 3.5 h SOT.
Dosta se trosi u stand by-u.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Meni je baterija odlicna.Uz dosta razgovora i stalno kuckanje po njemu izdrzi od ujutro do nekad kasno nocu

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
Besana kaže...

Meni je baterija odlicna.Uz dosta razgovora i stalno kuckanje po njemu izdrzi od ujutro do nekad kasno nocu

 I kod mene je tako. U biti jako sam zadovoljan telefonom. Malo sam testirao temp i to grijanje i ispalo je da se P9 više grije. Frendu se S7 edge se grije više i od P9 i od P10..To su telefoni s jakim hardverom u tankom i malom kućištu i normalno je da se (pogotovo ljeti) griju malo više kad se duže koristi kamera, igraju igre, surfa preko 3/4G ili gleda video duže vrijeme. Nedostatak oleofobnog premaza me ne smeta puno. Naručio sam full size Nillkinovo kaljeno staklo koje ima taj premaz kao i nano-oleo tekućinu/premaz koji mi je backup u slučaju da mi kaljeno staklo ne bude odgovaralo. Inače taj oleofobni premaz s vremenom oslabi kod svih mobitela a ova tekućina bi tebala trajati od 3-6mj. Pa sad ako nekom smeta mislim da nije drama jednom to obaviti u par mjeseci. Uglavnom javim dojmove kad mi to sve stigne. Kamera je brutalna pogotovo u manualnom modu koji briljira u low light uvjetima. Otvor blende je u biti f1.7 a ne f2.2 jel se kod specki nije uzela u obzir dvostruka kamera. Bokeh kod fotkanja s P9 i P10 radi najbolje od svih mobitela i to je potvrđeno u masu recenzija. Kirinov proc sve glatko vrti pa i najzahtjevnije igre. Jedino što mi malo fali (ali nije dealbraker) je AMOLED ekran. Također misli mda su telefoni dijagonale 5.1-5.2 incha najbolji omjer kompaktnosti i upotrebljivosti. Ako mi se pak gleda neki film ili serija na manjem ekranu uzet ću rađe tablet od 7 incha koji isto imam. Igrice ionako rijetko igram. Kvaliteta izrade je na P10 izvrsna a nije bila loša ni na P9. Konkurencija (Samsung i sl.) koristi stakleno kućište koje je jako osjetljivo na padove i udarce i mislim a to nema što tražiti u high end segmentu. Punjač za P10 je velik i brzo punjenje radi odlično, za 20ak minuta dići će telefon za nekih 50%. Zvučnik je dovoljno glasan i jasan a na Plus verziji je i stereo.

Primjetio sam jedan bug koji mislim da nije vezan uz model već uz EMUI 5.1 operativni sustav. Naime, kad se pale neke aplikacije (tipa Face, Chrome) onda sustav naglo spusti svjetlinu ekrana za nekih 20% posto. Takav bug je bio i u nekim ranijim verzijama EMUIa pa su riješili i sad se opet pojavio. Svjetlina mi je na manual inače a nije mi ni battery save opcija upaljena. Jel skužio još neko da se to događa?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 10:50 (gnomisa).
14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Ja taj bug nisam primjetio,sa svjetlinom,no moram se požalit na huawei p10 plus.

 

Naime prije 2 tjedna sam dobio android update,nakon instalacije je mobitel radio pola sata i nakon toga se je ugasio i nije htio više upaliti. Kada bi ga stavio na punjač nije reagirao,a kod updatea je bio na 85%.

Odnio ga u agram,jer su mi iz huawei support hrvatska rekli da tamo nosim i požalio sam. Tamo rade teški debili te mi nakon 2 tjedna jave da je mobitel kupljen u njemačkoj i nemogu s njime ni dijagnozu napraviti jer je kupljen vani,a kod primopredaje sam im dao njemački račun i naglasio da je kupljen vani. Tako da sam 2 tjedna protratio na ništa.

 

Ugl sam sam na SGS 7. Ok je al mi je H P10 Plus puno bolji. Nadam se da ću kroz tjedan dva uspijet riješit da huawei proradi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Pa bome je cijena P10+ fino pala kako je bila u početku (preko 6.000 kn) na samo 4.500 kn - LINK.

Naravno govorim o slobodnoj prodaji.

Tako sam želio taj P10+ pa me Vip fino zahebo sa bojom i na kraju završio na LG G6. Nije da sam loše prošao, ali baš sam se "napalio" na P10+.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
izvone kaže...

Ja taj bug nisam primjetio,sa svjetlinom,no moram se požalit na huawei p10 plus.

 

Naime prije 2 tjedna sam dobio android update,nakon instalacije je mobitel radio pola sata i nakon toga se je ugasio i nije htio više upaliti. Kada bi ga stavio na punjač nije reagirao,a kod updatea je bio na 85%.

Odnio ga u agram,jer su mi iz huawei support hrvatska rekli da tamo nosim i požalio sam. Tamo rade teški debili te mi nakon 2 tjedna jave da je mobitel kupljen u njemačkoj i nemogu s njime ni dijagnozu napraviti jer je kupljen vani,a kod primopredaje sam im dao njemački račun i naglasio da je kupljen vani. Tako da sam 2 tjedna protratio na ništa.

 

Ugl sam sam na SGS 7. Ok je al mi je H P10 Plus puno bolji. Nadam se da ću kroz tjedan dva uspijet riješit da huawei proradi.

https://forum.xda-developers.com/p10/help/tutorial-recovering-p10-p10-brick-t3600211

 

 

Probaj s ovim.

14 godina
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

 Problem je kaj ne mogu uci ni u bootloader,nista,drzim tipke al se nis ne desava,bio on na punjacu pola sata ili spojen dok drzim tipke.

 

Probam kad ga preuzmem u zg,mozda je dosao k sebi od tolko cekanja. al pod garom je,tak da cu ga najvj poslat u njemacku.

10 godina
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
gnomisa kaže...
Besana kaže...

Otvor blende je u biti f1.7 a ne f2.2 jel se kod specki nije uzela u obzir dvostruka kamera. Bokeh kod fotkanja s P9 i P10 radi najbolje od svih mobitela i to je potvrđeno u masu recenzija.

 

 

Ako mislis na onaj fake bokeh koji SW odradi nebih se slozio s tobom jer software na P10 to dosta šlampavo odradi pa preskoci neke dijelove fotke koji bi isto trebali biti izvan focusa...ako ti je neka utjeha i Galaxy S8 to isto lose radi kao i iPhone 7+.

Do sada najbolje sto sam vidio radi Xiaomi MI6 sa tim fake bokehom.

Vjerojatno ce sljedeca generacija kod svih to raditi kako treba.

13 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Agram je valjda najgori servis u hrvata. Ne kužim kak ih nisu zatvorili. Trebao si probati u Mobis. I kakva im je to glupa fora mobitel nije kupljen u HR. Kaj ih boli briga di je kupljen Huawei daje garanciju koja vrijedi u SVIM ovlaštenim servisima bez obzira di je uređaj kupljen. To si trebao prijaviti Huawei na support.

Nadam se da si napravio hard reset nakon updejta jel nekad to rješava problem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 16:33 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
ocean77 kaže...
gnomisa kaže...
Besana kaže...

Otvor blende je u biti f1.7 a ne f2.2 jel se kod specki nije uzela u obzir dvostruka kamera. Bokeh kod fotkanja s P9 i P10 radi najbolje od svih mobitela i to je potvrđeno u masu recenzija.

 

 

Ako mislis na onaj fake bokeh koji SW odradi nebih se slozio s tobom jer software na P10 to dosta šlampavo odradi pa preskoci neke dijelove fotke koji bi isto trebali biti izvan focusa...ako ti je neka utjeha i Galaxy S8 to isto lose radi kao i iPhone 7+.

Do sada najbolje sto sam vidio radi Xiaomi MI6 sa tim fake bokehom.

Vjerojatno ce sljedeca generacija kod svih to raditi kako treba.

 Što znači fake bokeh? Tak jasno da to nije DSLR fotić već pričamo o kamerama na mobitelima. Nijedan bokeh kod mobitela nije savršen a Huawei to najbolje odradi. Fokus se inače može manualno namještati pa i nakon što se fotka okine. Uz to budi rečeno da inače Huawei kamere s Leicom daju fenomenalne rezultate kad se koriste manualne opcije i to mi se baš sviđa kod njih.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 16:28 (gnomisa).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice