Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu?

poruka: 35
|
čitano: 2.876
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu?

Osobni stav na BOL-u zapravo je svojevrsni blog post, zar ne?

Svi možemo vidjeti da se na forumu upravo oko osobnog stava okupi najviše zainteresiranih forumaša, a od nedavno se po forumu počela smucati ideja o osobnom stavu koji će pisati forumaši.

Čak je otvorena tema u kojoj to mogu činiti, međutim to je nezahvalno rješenje jer sve ispada neuređeno i samo nabacano. Što me podsjetilo na mogućnost koju imaju forumi bazirani na vBulletinu.

Radi se o blogu koji može pisati svaki član foruma, a koji je vidljiv na njihovom profilu.

 

Ne znam koliko bi posla zahtjevalo donošenje neke ovakve opcije, niti znam koliko je moguće izvesti u trenutnom sustavu, ali smatram da je ideja prilično interesantna.

Svaki bi korisnik mogao pisati svoje misli o određenoj IT tematici na profilu, a koje bi se prikazivale svim autorima koji ga prate. Eventualno bi se mogli omogućiti komentari na taj blog post, kojima bi se automatski otvarala tema - nešto slično kao teme za komentare vijesti. Na taj način dodatno bi se produbila društvena komponenta foruma i mislim da bi BOL dobio dodatan boost u kvaliteti.

 

Ideja je još nerazrađena ali mislim da ima potencijala...

Razmišljanja, ideje?

 

Biste li koristili blog na BOL forumu?

52 Da
46 Ne
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2011 13:39 (Danny_HR).
 
27 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu
Danny_HR kaže...

 

Ideja je još nerazrađena ali mislim da ima potencijala...

Razmišljanja, ideje?

Mislim da ce tu bit vise gluposti i spama nego pametnih blogova. Nek si ljudi otvore na blogpostu blog i nek ga linkaju u sign ili slicno. Ovo nema smisla.

... bit cu ja i gori!!!
14 godina
offline
Re: Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu
tnakir kaže...
Danny_HR kaže...

 

Ideja je još nerazrađena ali mislim da ima potencijala...

Razmišljanja, ideje?

Mislim da ce tu bit vise gluposti i spama nego pametnih blogova. Nek si ljudi otvore na blogpostu blog i nek ga linkaju u sign ili slicno. Ovo nema smisla.

Meni je ustvari vrlo zanimljiva ideja. Gluposti i spam? Jednostavno, nitko neće pratiti tog usera..

Ovako bi konačno to "praćenje autora" imalo nekakvog smisla..

Me like.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
14 godina
protjeran
offline
Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu?

Mislim da ovo bolje da nije predložio bit će svašta

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu?

Neznam baš. Da smo na filozofskom forumu ovo bi trebalo davno ubaciti. Ovako smo na IT Forumu gdje većinu tema čini rasprava o hardveru i softveru, Igrama, događanju u IT svijetu, itd.... Ali bi bilo zanimljivo vidjeti u svakom slučaju nešto ovakvo.

Zivotni Cilj: Upoznati i izvesti Mentalista u grad i napit ga
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu?

Potpuno podržavam ideju...Opcija prati forumaša dobila bi još veću dubinu,a i ima mnogo forumaša koji vole pisati,te znaju pisati bi došli na svoje..Volio bih čitati njihove blogove svakako.. TU od mene :)

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA // R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu
Upravo to. Ne mislim da je ovo nešto revolucionarno i daleko od toga da mislim da će svi tekstovi biti interesantni.

Ali ima par ljudova tu na forumu čiji stil pisanja je kao stvoren za ovakvo što.
A ako već odabere napisati neki osobni stav u onu temu, možda je bolje da to zabilježi na svom profilu, pa da bude pristupačnije i urednije.
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
16 godina
offline
Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu?

Citao bi jedino Torrentea i Mentalista, Alesandra, Naxeema i Huda.

... bit cu ja i gori!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2011 13:44 (tnakir).
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu
Eto, vidiš da bi se našlo nešto i za tebe. ;-)
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
offline
Re: Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu

Jel će biti i mogućnost ostavljanja poruka na zidu for.... Joj, ovaj, sorry, mislio sam injectanje poruka na profil pojedinom forumašu.

 

(samo kurim FB hatere... {#})

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
neaktivan
offline
Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu?

Ja bih pratio EP-a ali je on nažalost otišao na drugi svijet {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2011 13:23 (lzgr).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu?

Netko je maknuo TD i bacio TU :) Hahaha valjda ga je uplašilo puno TU-ova 

 

SRY za OFFF :)

 

 

 

Svakako Mentalista bi pratio,zatim torrente-a,Miru i još par ljudi

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA // R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu?

Nisam najbolje skužio gdje bi se vidjelo to što je napisano. Da li si mislio tek klikanjem na profil? Možda bi se mogla dodati još koja ikonica, uz PP, koja bi označavala da autor piše i u tom obliku. Klik na nju vodio bi do pisanija. Moglo bi biti interesantno ali pitanje je koliko bi se našlo autora koji bi pisali. Dany možda da u prvi post dodaš anketu s dva pitanja pisao bi/nebi pisao.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu

Ma to je više kao usputna ideja. Siguran sam da bi se našao netko tko bi pisao jer ekipe koja voli blog-style pisanje je mnogo.

Što se notifikacija tiče, u nekom drugom univerzumu, gdje ja određujem kako će šta biti, ja bih postavio da se forumašima koji prate autora koji je napisao blog pojavi notifikacija, kao za PP.
Komentari bi se pojavili na forumu u obliku kao i komentari na BOL sadržaj, dok bi sam blog bio dostupan na profilu forumaša.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2011 13:43 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu?
Svida mi se ideja, no opet sa druge strane vidio sam na sto se svelo Anastasijino pisanje koje je bilo ustvari osobno razmisljanje. Ovdi na forumu jednostavno je preveliki manjak tolerancije tudeg(posebice ako je razlicito) razmisljanja.
I'll be back
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu
microman kaže...
Svida mi se ideja, no opet sa druge strane vidio sam na sto se svelo Anastasijino pisanje koje je bilo ustvari osobno razmisljanje. Ovdi na forumu jednostavno je preveliki manjak tolerancije tudeg(posebice ako je razlicito) razmisljanja.

Ne nego sa pojavom interneta svatko misli da moze pisati, da moze crtati, da moze skladati i slicno i sa tim svojim kvaziradovima maltretirati jadno pucanstvo.

... bit cu ja i gori!!!
16 godina
moderator
offline
Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu?

Meni nije jasno zašto taj netko jednostavno ne otvori temu, napiše u nju članak kao prvi post i onda ljudi ispod komentiraju. Može to otvoriti u temi na koju se odnosi "post" i to je to. Ima komentiranje, glasanje, praćenje... sve.

Domagoj
 
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu
Domagoj kaže...

Meni nije jasno zašto taj netko jednostavno ne otvori temu, napiše u nju članak kao prvi post i onda ljudi ispod komentiraju. Može to otvoriti u temi na koju se odnosi "post" i to je to. Ima komentiranje, glasanje, praćenje... sve.

E sad i ti! Zašto da bude jednostavno kad... jelte... može bit komplicirano! :)

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2011 14:06 (Danny_HR).
13 godina
offline
Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu?

Ideja nije losa, ali lose ce biti ako se sve rasprave presele na blogove... Blogovi da, ali bez mogucnosti komentiranja...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu?

mi smo to riješili odavno i filozofiramo bez kartona {#}.  svaka skupina sa materijom koja je zanima, moze sudjelovat na svom blogu.

btw imamo i chat.  sinoc skoro svi chatali sa ultimativne av teme.

 

http://av-gurus.blogspot.com/

http://av-gurus.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2011 14:19 (torrente).
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu
microman kaže...
Svida mi se ideja, no opet sa druge strane vidio sam na sto se svelo Anastasijino pisanje koje je bilo ustvari osobno razmisljanje. Ovdi na forumu jednostavno je preveliki manjak tolerancije tudeg(posebice ako je razlicito) razmisljanja.

to je bolest koju forum nikada nece prebolit. dapace i vise, zavrse kvalitetni ljudi kartonirani.  svak provocira i namece svoje stavove bez ARGUMENATA.

evo naseg primjera, svi objektivni i svi JAKO ŽELE da stvari budu objektivne. nece nitko napravit recenziju sa svog mlina.

zasto? pa zato jer je to nas zajednicki projekt.

na forumu nema pojam zajednicko.

http://av-gurus.blogspot.com/
12 godina
online
Re: Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu
microman kaže...
  Ovdi na forumu jednostavno je preveliki manjak tolerancije tudeg(posebice ako je razlicito) razmisljanja.

  Na ovom forumu imaš 3 klasične rasprave u kojima se odvija takva atmosfera:

a) Pljuvanje po konzolama i obratno

b) Pirat vs Original

c) Rasprave o homoseksualcima

 

I eventualno, onda tema o Appleovim proizvodima, i o vjeri.

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
15 godina
protjeran
offline
Re: Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu
Domagoj kaže...

Meni nije jasno zašto taj netko jednostavno ne otvori temu, napiše u nju članak kao prvi post i onda ljudi ispod komentiraju. Može to otvoriti u temi na koju se odnosi "post" i to je to. Ima komentiranje, glasanje, praćenje... sve.

Mislim da je svima jasno da se to može i tako izvesti, u sadašnjem formatu - no, mislim da danny cilja na svojevrsno osvježenje u obliku dodatne forme koja bi, po mom mišljenju, dobro došla ovom forumu. Nekako razmišljam da bi to ujedno i pridonijelo kvaliteti samih profila i načina na koji predstavljamo svoja mišljenja (tj. sebe). Time bi društvena komponenta definitivno dobila na kvaliteti, a možda bi čak i oni forumaši koji teže uobličavaju svoja razmišljanja time dobili poticaj da pišu ''kvalitetnije''. 

Nobody expects the Spanish inquisition!
15 godina
offline
Re: Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu
Domagoj kaže...

Meni nije jasno zašto taj netko jednostavno ne otvori temu, napiše u nju članak kao prvi post i onda ljudi ispod komentiraju. Može to otvoriti u temi na koju se odnosi "post" i to je to. Ima komentiranje, glasanje, praćenje... sve.

Programerski alfa mužjak kaže slijedeće - LINK

 

Mislim ovako gledano, od viška glava ne boli, jel, samo jel vi imate vremena za tako nešto ubaciti unutar foruma. A i zasigurno bi bilo zanimljivo pratiti neke ljude. Samo, po meni je veći problem, jel će itko išta pisati na blogu. Nekako baš forum i ne cvijeta od blog-like postova (tutorijali i sl.).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
moderator
offline
Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu?

Ideja je vrlo OK, no ono što mene osobno muči jest bi li to itko koristio i na što bi to uopće ličilo. Pitanje je isplati li se uložiti u razvoj tako nečega, što nije jednostavno i trivijalno, a da onda zjapi prazno ili bude samo još jedan kanal spamerima i trolovima.

 

Ponavljam - radite to unutar foruma kao što sam objasnio par postova više, pa ako toga bude puno i ako bude dobrih tekstova, siguran sam da će ideja biti realizirana. Model "napravite pa ćemo vidjeti" nije opcija.

Domagoj
 
12 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu
Domagoj kaže...

Ideja je vrlo OK, no ono što mene osobno muči jest bi li to itko koristio i na što bi to uopće ličilo. Pitanje je isplati li se uložiti u razvoj tako nečega, što nije jednostavno i trivijalno, a da onda zjapi prazno ili bude samo još jedan kanal spamerima i trolovima.

 

Ponavljam - radite to unutar foruma kao što sam objasnio par postova više, pa ako toga bude puno i ako bude dobrih tekstova, siguran sam da će ideja biti realizirana. Model "napravite pa ćemo vidjeti" nije opcija.

A da se otvori podforum samo za to?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu
lzgr kaže...
Domagoj kaže...

Ideja je vrlo OK, no ono što mene osobno muči jest bi li to itko koristio i na što bi to uopće ličilo. Pitanje je isplati li se uložiti u razvoj tako nečega, što nije jednostavno i trivijalno, a da onda zjapi prazno ili bude samo još jedan kanal spamerima i trolovima.

 

Ponavljam - radite to unutar foruma kao što sam objasnio par postova više, pa ako toga bude puno i ako bude dobrih tekstova, siguran sam da će ideja biti realizirana. Model "napravite pa ćemo vidjeti" nije opcija.

A da se otvori podforum samo za to?

Da ako probna arena i staviti neku zabranu vremensku da se ne regaju ljudi na forum samo da spamaju po tome dijelu...

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod "moj PC". volim često mjenjati stvari pa imajte i to na umu xĐ
14 godina
offline
Re: Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu
lzgr kaže...
Domagoj kaže...

Ideja je vrlo OK, no ono što mene osobno muči jest bi li to itko koristio i na što bi to uopće ličilo. Pitanje je isplati li se uložiti u razvoj tako nečega, što nije jednostavno i trivijalno, a da onda zjapi prazno ili bude samo još jedan kanal spamerima i trolovima.

 

Ponavljam - radite to unutar foruma kao što sam objasnio par postova više, pa ako toga bude puno i ako bude dobrih tekstova, siguran sam da će ideja biti realizirana. Model "napravite pa ćemo vidjeti" nije opcija.

A da se otvori podforum samo za to?

Podforum "Osobni stav" u Ostalo..:)

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
14 godina
neaktivan
offline
Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu?

Nije uopće loša ideja,dapače.Ali,slažem se s Domagojem.Neka se otvaraju teme gdje će ljudi pisati o nečemu.Ako takav način pisanja zaživi,ne vidim razlog da se ne uloži vrijeme i trud u razvoj nekakvog blog sistema na profilu.

alrighty then
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Osobni stav forumaša u obliku bloga na profilu
Domagoj kaže...

Ideja je vrlo OK, no ono što mene osobno muči jest bi li to itko koristio i na što bi to uopće ličilo. Pitanje je isplati li se uložiti u razvoj tako nečega, što nije jednostavno i trivijalno, a da onda zjapi prazno ili bude samo još jedan kanal spamerima i trolovima.

 

Ponavljam - radite to unutar foruma kao što sam objasnio par postova više, pa ako toga bude puno i ako bude dobrih tekstova, siguran sam da će ideja biti realizirana. Model "napravite pa ćemo vidjeti" nije opcija.

Smatram ideju jako dobrom, a u prilog blogiranju, makar baš i nisam do sada bio blog fan uopće predlažem razvoj ideje koja je nova, odnosno pokrivanju konkretne određene teme koju bi pojedinac, stručan na tom i takvom području kvalitetno i detaljno obrađivao {#}!!!!

Činjenica kako dosta ljudi nema pojma o zakonima RH (o osobnoj iskaznici, putovnici, vozačkoj dozvoli, o oružju, sigurnosti i prometu na cestama, ... ), i o činjenici kako "NEZNANJE NE OSLOBAĐA OD ODGOVORNOSTI", samo je jedna od prekonekoliko tema i ideja koje bi se "trebale" kao takve raditi, pod mora se  {#}!!

Da ne spominjem pomoć forumašima kojima bi blog - tema kao takva mogla uvijek dobro doći u pomoć kada se zateknu u kritičnoj situaciji, čisto da se prostor i vrijeme na forumu ne uzrupiraju i da se ima nešto konkretno uvijek na dohvat ruke!!  

ATJ Lučko
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice