Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.758.025
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

2 godine, bar su meni tako rekli u SD jucer kad sam zvao da imam jedan kontroler koji drifta. Naravno, dobio novi i na njega novih 2g garancije

4 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Blago vama, kod nas u BiH jos uvijek godina 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
robogo kaže...

Jedino što osobno mogu zaključiti je da, ako Sony mijenja kontrolere "no questions asked", je upoznat s problemima i pokušava ih riješiti uz što manje buke od strane korisnika. 

 

Ono što mi je vrlo zanimljivo je da isti dobavljač dobavlja analogne stickove i Sonyu i Microsoftu, ali Microsoft, koliko čitam, nema toliko izražene probleme s driftom. 

 

 

Dizajn analognih stickova općenito je malo zastario i uistinu nije prevelik problem da dođe do driftanja.

 

Nije toliko problem sam drift, nego nemogućnost softverske kalibracije i kompenzacije istog.

To je postojalo još prije 30 godina. Windowsi imaju tu mogućnost.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
robogo kaže...

Jedino što osobno mogu zaključiti je da, ako Sony mijenja kontrolere "no questions asked", je upoznat s problemima i pokušava ih riješiti uz što manje buke od strane korisnika. 

 

Ono što mi je vrlo zanimljivo je da isti dobavljač dobavlja analogne stickove i Sonyu i Microsoftu, ali Microsoft, koliko čitam, nema toliko izražene probleme s driftom. 

 

 

Dizajn analognih stickova općenito je malo zastario i uistinu nije prevelik problem da dođe do driftanja.

 

Nije toliko problem sam drift, nego nemogućnost softverske kalibracije i kompenzacije istog.

To je postojalo još prije 30 godina. Windowsi imaju tu mogućnost.

 al si onda povecavas deadzone kaj isto nije sreca jer gubis na preciznosti

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rekao bih da je drift hardverski problem, tj preosjetljivost.
Zezao sam se s tim na pcu, smanjivao osjetljivost, deadzone itd i nije uspjelo.
Rekao bih da je gotovo nemoguće softwerski to riješiti. Ili je preosjetljiv ili previse stiff. Bas probaj pa javi. Radije bih zamjenio dualsense nego se zezao da ga podesim. Jedino ako netko smisli program koji ce izracunati i postepeno podesavati drift s vremenom.
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Prodat ću PS5, nemam vremena pa me zanima kaj sa saveovima od igrica? Oni su spremljeni online jel pa kad opet uzmem konzolu bit će sve kao da i nisam uzeo novu? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Prodat ću PS5, nemam vremena pa me zanima kaj sa saveovima od igrica? Oni su spremljeni online jel pa kad opet uzmem konzolu bit će sve kao da i nisam uzeo novu? 

Ako imas Ps+ 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

 al si onda povecavas deadzone kaj isto nije sreca jer gubis na preciznosti

 

Ne nužno, ako drifta kad je mehanički u centru, onda se to riješi samo offsetom mjerenih vrijednosti.

Ali ćeš tako izgubiti na rangeu po jednoj osi. 

Ali bolje i to nego bacit kontroler u smeće nakon isteka garancije, a svima će nam isteć garancija na kontroler.

No da, idealno bi bilo da sve radi kako treba, ali očito ne radi i ne bude.

Nintendo bar ima kalibraciju. Da pomogne u 10% slučajeva ili manje i to je već nešto.

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2022 18:03 (Bitanga).
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Istekao mi je. Kaj to znači da moram sad kupit pretplatu da bih mogao formatirati konzolu ili ću saveove moći koristiti na novoj konzoli tek kad kupit pretplatu što i budem.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Istekao mi je. Kaj to znači da moram sad kupit pretplatu da bih mogao formatirati konzolu ili ću saveove moći koristiti na novoj konzoli tek kad kupit pretplatu što i budem.

Ako nemas aktivnu pretplatu saveovi ti se ne spremaju u cloud nego samo lokalno.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Santana kaže...

 al si onda povecavas deadzone kaj isto nije sreca jer gubis na preciznosti

 

Ne nužno, ako drifta kad je mehanički u centru, onda se to riješi samo offsetom mjerenih vrijednosti.

Ali ćeš tako izgubiti na rangeu po jednoj osi. 

Ali bolje i to nego bacit kontroler u smeće nakon isteka garancije, a svima će nam isteć garancija na kontroler.

No da, idealno bi bilo da sve radi kako treba, ali očito ne radi i ne bude.

Nintendo bar ima kalibraciju. Da pomogne u 10% slučajeva ili manje i to je već nešto.

 

 

 to bi čak dobro bilo za igre kao što su recimo fifa.. za nju ne treba preciznost, ionako uvijek gljivu držiš skroz do kraja u smjeru u kojem trčiš

http://trakt.tv/user/MjezZza
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Star wars Jedi Survivor dolazi 2023 na PS5
Moj PC  
6 0 hvala 1
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Prvi dio mi je odlican,pohvala na eliminaciji lastgena.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Prvi dio mi je odlican,pohvala na eliminaciji lastgena.

 

Misliš previousgena?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pozz, prvi put da mi se dešava ova situacija. Kupio sam danas (nema ni 45 min) PS pretplatu na 12mj. Došao doma upisao Reedem Code i ne prihvaća ga, koji je postupak?
Inače kupljeno je na Tisku...

Dali netko je imao sličan problem?

Jednostavno upisujem kod i javlja mi da nije ispravan...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...

Pozz, prvi put da mi se dešava ova situacija. Kupio sam danas (nema ni 45 min) PS pretplatu na 12mj. Došao doma upisao Reedem Code i ne prihvaća ga, koji je postupak?
Inače kupljeno je na Tisku...

Dali netko je imao sličan problem?

Jednostavno upisujem kod i javlja mi da nije ispravan...

Od po novi kod u tisak.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Glupo pitanje, jesi dobro upisao?

Dali javlja da nije ispravan ili da je iskoristen?

Nisam nikad imao problema s tim gift karticama, ako ti javlja da nije ispravan, provjeri dali dobro upisujes, oni nebi trebali moci biti iskoristeni.....

Ako nista, slikaj, posalji soniju, ako je kakva greska u printanju.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Glupo pitanje, jesi dobro upisao?

Dali javlja da nije ispravan ili da je iskoristen?

Nisam nikad imao problema s tim gift karticama, ako ti javlja da nije ispravan, provjeri dali dobro upisujes, oni nebi trebali moci biti iskoristeni.....

Ako nista, slikaj, posalji soniju, ako je kakva greska u printanju.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...


Jednostavno upisujem kod i javlja mi da nije ispravan...

Od po novi kod u tisak.

 Bio upravo "teta" uslikala i kaže da ništa do Utorka ne može riješit, ali da čisto sumnja da se može napravit povrat ili dat nova kartica (a imam sve račun, screenshot s moba)

Damir22 kaže...


Ako nista, slikaj, posalji soniju, ako je kakva greska u printanju.....

 Sve je upisano dobro, čak sam upisivao i bez - odnosno sve skupa i ništa, sve jedno javi "The voucher code is incorrect or is not longer valid"

 

Dali ima neki broj ili email gdje se mogu javit Sonyu?

Radi se o 12mj pretplati na PS plus

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...
MEGATAMA kaže...


Jednostavno upisujem kod i javlja mi da nije ispravan...

Od po novi kod u tisak.

 Bio upravo "teta" uslikala i kaže da ništa do Utorka ne može riješit, ali da čisto sumnja da se može napravit povrat ili dat nova kartica (a imam sve račun, screenshot s moba)

Damir22 kaže...


Ako nista, slikaj, posalji soniju, ako je kakva greska u printanju.....

 Sve je upisano dobro, čak sam upisivao i bez - odnosno sve skupa i ništa, sve jedno javi "The voucher code is incorrect or is not longer valid"

 

Dali ima neki broj ili email gdje se mogu javit Sonyu?

Radi se o 12mj pretplati na PS plus

 Da ti nije regija kriva? Tipa US acc?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Bok :)

Novi sam u PS svijetu al da probam pomoci.

Ovo je link koji je gogy7 stavio 29.4, imas ga i na 570 stranici teme:

https://www.pushsquare.com/news/2022/04/sony-confirms-ps-plus-subscription-stacking-has-been-blocked

 

 

U clanku izmedju ostalog pise i ovo dolje:
Original Article: Sony has officially confirmed that it has blocked existing PS Plus subscribers from stacking memberships prior to the release of its new tiers. In a sneaky update to an FAQ, the platform holder added the following language: “If you currently have a PS Plus or PS Now membership, due to changes we are making to the service prior to launch, you won't be able to redeem a voucher code for that service until your existing membership expires and deactivates, or after the new PS Plus service launches in your area, whichever happens first.

 

Mozda ti je do toga? Stackanje pretplate. Ako ti jos traje pretplata, mozda trebas pricekat da istekne.

 

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da nije to zbog ono što mijenjaju PS+ servis sad? Mislim da nebi trebalo utjecati na normalne PS+ bonove nego samo PS Now, ali može biti i do toga, ne znam...
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
x18x05x kaže...

 Da ti nije regija kriva? Tipa US acc?

 Nije, tako sam i prošle godine kupio ps plus i sve radilo normalno......

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako je kupljeno na tisku nebi smjela biti pogresna regija.....

Ako imas nekoga kome vjerujes, nek on proba kod sebe ukucati - NE aktivirati, samo ukucati, da vidis dali prolazi.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Ako je kupljeno na tisku nebi smjela biti pogresna regija.....

Ako imas nekoga kome vjerujes, nek on proba kod sebe ukucati - NE aktivirati, samo ukucati, da vidis dali prolazi.....

 A nemam nikog......pokušam ja još kasnije ili sutra... ako ne sačekam da vidim što će mi reći u Tisku....

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...
Damir22 kaže...
Ako je kupljeno na tisku nebi smjela biti pogresna regija.....

Ako imas nekoga kome vjerujes, nek on proba kod sebe ukucati - NE aktivirati, samo ukucati, da vidis dali prolazi.....

 A nemam nikog......pokušam ja još kasnije ili sutra... ako ne sačekam da vidim što će mi reći u Tisku....

 

Vjerujem da je što se Tiska tiče priča završena. Oni su ti prodali bon kao što bi prodali bilo koji drugi.

Ako nešto ne štima s njim moraš se obratiti izdavaču bona. Kako bi ovi u Tisku mogli znati da stvarno bon nisi mogao iskoristiti ili ih muljaš nakon što si ga iskoristio.

Kupac je uvijek u pravu jel, a vidjeli smo jučer kakvih sve poštenjačina ovdje ima. :-)

 

I na njihovim stranicama piše da nakon 15 minuta povrat više nije moguć:

https://www.tisak.hr/novosti/play-station-bonove-kupite-na-tisku/

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jesi li aktivni pretplatnik ili ti je istekla pretplata? Ako si još aktivan i nije ti isteklo, onda ne možeš aktivirati do 22. lipnja. Dok ne dođe novi PS+ servis. Ukinuli su stackanje do novog servisa.

https://www.pushsquare.com/news/2022/04/sony-confirms-ps-plus-subscription-stacking-has-been-blocked
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Stvori si novog usera i account pa probaj na njemu upisati, bez aktivacije
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nek nam prvo odgovori jel aktivan pretplatnik ili ne. Mislim da je u tome problem. Jer koristio sam te kodove tisuću puta na raznim konzolama i nikad se nije dogodilo da je krivi kod. Očito je aktivan pretplatnik i zato mu ne radi, jer je trenutno blokirano stackanje.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice