Xbox 360 - pitanja i odgovori

poruka: 7.690
|
čitano: 2.193.767
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Ako piše onda je.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Može li mi netko objasnit razliku između ova dva (jedan je xbox 360, a jedan xbox 360 for windows). Dali to znači da ovaj prvi neće radit na pc-u i obrnuto?

Xbox 360 wired controller

Xbox 360 wired controller for Windows

 

Nadam se da će uskoro dobiti ovog za window i da će biti cijena 15£. Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2010 11:38 (s0me0ne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
mislim da je jedina razlika kaj s drugim dobis cd s driverima koje mozes skinut s neta...
14 godina
odjavljen
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Tamo pise da se treba registrirat kako bi se obavila kupnja, a ja se nisam registrirao, nego sam samo ispunio podatke i pisalo je da je narudžba zaprimljena. Je li stvarno zaprimljena ili je to neki njihov bug?

Ja nemam potpis!?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

s čim da pobojam konzolu buduči da je ono plastika?

može li običan sprey ?

XBOX Live: badcxx
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Spray za plastiku. S time da prvo moraš staviti primer za plastiku inače će ti se guliti boja.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
evo upravo razmatar xbox il ps3 makar me xbox razocaro malo prvi put kad sam ga imo ali nisam imo live tak da i sad imam pitanje dali xbox 360 podrzava srt titlove?
16 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Ne, samo ako streamaš i transkodaš preko servera na računalu.

Nego, ako i dalje razmatraš xbox strpi se koji mjesec, šuška se o relaunchu redizajniranog xboxa.
Pa ćeš moći uzeti taj novi dizajn ili za manju lovu stari.

Ako se desi naravno. U svakom slučaju ak ti nije hića strpi se do ljeta.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
protjeran
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
R4zOR229 kaže...
evo upravo razmatar xbox il ps3 makar me xbox razocaro malo prvi put kad sam ga imo ali nisam imo live tak da i sad imam pitanje dali xbox 360 podrzava srt titlove?

ako ces nesto kupovat kupuj poslje e3-a bit ces puno pametniji onda Osmijeh 

colonel claypool's bucket of bernie brains
16 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
hrvatskafarkasevec kaže...

ako ces nesto kupovat kupuj poslje e3-a bit ces puno pametniji onda Osmijeh 

I to isto.

Na E3 će biti predstavljene potencijalne ekskluzive pa ćeš, iako će 70% njih ipak izaći za obje platforme, moći lakše odabrati što ti se sviđa.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori

nadam se da je to brzo jel ipak jos sam dva tjedna skole(dobro ak necu na popravni :D)pa da nebi bilo dosadno a vidim da trenutno niti nema ps3 kod nas il su neke svemirske cijene tipa 2700kn za 120gb bilo je prije u sophosu za 2200,btw danny dal je moguce da taj novi xbox dode s blurayom(znam da su skoro pa nikakve sanse al)jel bi mi fkt dobro doso i blueray player btw glete ovog majmuna xDD

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2010 14:37 (R4zOR229).
13 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Ako mi ko može pomoć imam par pitanja :

 1. jeli bolje kupit xbox 360 s jasper ili falconom

 2. Da li je istina da multi-platform-ske igre izgledaju bolje na xbox 360 nego na ps3 ..

 3. hoću li moć s slušalicama koje dobijem u paketu http://www.sophoslab.hr/?konzole/31/x360-microsoft-xbox360-elite-igraca-120gb-konzola/1086 u SOPHOSlab biti od koristi ako ih koristim za samo    singleplayer a ne za multi na netu(LIVE)..

 4. koliko otprilike jedna instalirana igra na HDD zauzima memorije

 5. Koji je dobar eksluziv za xbox osim gears of war i Halo

 

                  Unaprijed hvala...

jzk
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
kable kaže...

Ako mi ko može pomoć imam par pitanja :

 1. jeli bolje kupit xbox 360 s jasper ili falconom

 2. Da li je istina da multi-platform-ske igre izgledaju bolje na xbox 360 nego na ps3 ..

 3. hoću li moć s slušalicama koje dobijem u paketu http://www.sophoslab.hr/?konzole/31/x360-microsoft-xbox360-elite-igraca-120gb-konzola/1086 u SOPHOSlab biti od koristi ako ih koristim za samo    singleplayer a ne za multi na netu(LIVE)..

 4. koliko otprilike jedna instalirana igra na HDD zauzima memorije

 5. Koji je dobar eksluziv za xbox osim gears of war i Halo

 

                  Unaprijed hvala...

1.=jasper

2.=meni su podjednako kvalitetne

3.=te slusalice samo za live sluze

4.=Ovisno dali je dodatak ili igra i ovisno koja igra(prosjecna igra tipa fifa 2010 zauzima oko 8gb)

5.=Nemoj forzu 3 zaboraviti po meni jedna od najboljih exspluziva za xbox

15 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
kable kaže...

Ako mi ko može pomoć imam par pitanja :

 1. jeli bolje kupit xbox 360 s jasper ili falconom

 2. Da li je istina da multi-platform-ske igre izgledaju bolje na xbox 360 nego na ps3 ..

 3. hoću li moć s slušalicama koje dobijem u paketu http://www.sophoslab.hr/?konzole/31/x360-microsoft-xbox360-elite-igraca-120gb-konzola/1086 u SOPHOSlab biti od koristi ako ih koristim za samo    singleplayer a ne za multi na netu(LIVE)..

 4. koliko otprilike jedna instalirana igra na HDD zauzima memorije

 5. Koji je dobar eksluziv za xbox osim gears of war i Halo

 

                  Unaprijed hvala...

1.jasper

2.da al jedva vidljivo

3.otkud da ja znam oce ti bit od korisit

4.http://stripesonfire.com/nsc/

5.Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts,Alan Wake,Dead Rising,Fable II,forza,Lost Odyssey,ninja gaiden,

16 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Što se multiplatform igara tiče, ne nije istina.
Naime ovisi o tome koju je platformu developer odabrao za "glavnu razvojnu platformu".
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
a u 90% slucajeva je to xbox a kad bude ps3 onda jednako izgleda al sve u svemu nes na kaj netreba obracat pozornost previse
15 godina
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

1. Koliko verzija Xboxa360 trenutno postoji na trzistu?
Arcade i Elite

2. Koje su razlike?
Arcade-Predstavljen u listopadu 2008., Arcade zamjenjuje prijašnji Core model. Dolazi sa 256 MB memorijskom karticom, jednim bežičnim kontrolerom, kompozitnim AV kabelom i kompilacijskim diskom sa 5 Live! Arcade igrama. Njegova glavna kritika je nedostatak tvrdog diska (koji se može dodatno kupiti) koji će u budućnosti biti potreban za sve više igara.

Elite-Elite je najskuplja i opremom najbogatija verzija Xboxa 360. Dolazi u sivoj boji, kao i priloženi bežični kontroler, a od opreme ima HDMI kabel, ethernet kabel, 120 GB tvrdi disk i headset.

3. Što su to Xenon/Zephyr/Falcon/Opus/Jasper/Valhalla?
To su nazivi cipova xboxa 360

 

Xenon
Launched Approx: November 2005
CPU: 90nm
GPU: 90nm
HDMI: No
Power Supply: 203w

Zephyr
Launched Approx: July 2007
CPU: 90nm
GPU: 90nm
HDMI: Yes
Power Supply: 203w

Falcon
Launched Approx: September 2007
CPU: 65nm
GPU: 90nm
HDMI: Yes
Power Supply: 175w

Opus
Launched Approx: June 2008
CPU: 65nm
GPU: 90nm
HDMI: No
Power Supply: 175w

Jasper
Launched Approx: September 2008 onwards
CPU: 65nm
GPU: 65nm
HDMI: Yes
Power Supply: 150w

Valhalla
Launched Approx: Late 2009
CPU: 65nm or 45nm
GPU: 65nm or 45nm
HDMI: Yes
Power Supply: Unknown


4. Kako prepoznati?
Vidi sliku dolje

5. Koji je taj problem sa konzolama?
Microsoft nikada nije priznao tocno o cemu se radi, no neki intervjui i underground informacije su dale vise potencijalnih problema. Od pregrijavanja i losih spojeva do drugih hardverskih gresaka. Taj error se kolokvijalno zove RROD ili Red Ring Of Death zbog tri crvene LED-ice koje svijetle na konzoli.

6. Ako mi se RROD dogodi, kako spasiti konzolu?
XClamp fix jedino rijesenje s kojim ce vam knzola radit vise od pola sata,nikakve fore s rucnicima i ostalim.Novije konzole s jasper cipom nemaju takvih problema

7.Dali je xbox360 moguce prikljuciti vanjski disk?
Da moguce je ali disk mora biti u FAT32 formatu.

8.Dali je moguce instalirati igre na taj disk?
Da ali postoji ogranicenje po slotu od 8gb tako da savjetujem kupnju orignal hard diska,dok ovo mozete koristi umjesto memory kartice.

9.Dali mogu stavit filmove,glazbu na org.xbox360 disk i onda na njemu gledati filmove/slusat glazbu?
Ne,moguce je imati samo multimedijalni sadrzaj kupljen na xbox liveu.Ukoliko cete spajat xbox 360 s racunalom najbolje vam je filove imat u wmv formatu.

10. Dali je na xbox360 moguce igrat piratske igre?
Da.Modifikacija se vrsi softverski.

10. Sto sve dobivam / gubim sa flashanom konzolom?

Dobiva se mogucnost igranja backupa igara i regulacije brzine DVD pogona (veca brzina - glasniji drive, manja brzina - sporije citanje sa diska) sto se radi kod flashanja samog pogona. Stvara se rizik od bananja konzole sa Xbox Live servisa.

11. Kako konzola zna da sam ja igro piratsku igru?
Kada se na konzoli igra piratska igra, neovisno je li spojena na internet u tom trenutku ili ne, igra ostavlja security sektore u konzoli koja ih salje MS-u kad se spoji na internet. Prema tim podacima se saznaje radi li se o originalnoj igri ili ne. Tematika je jos uvijek mutna, no ban je 100% siguran ako se uopce pokusa igrati online sa piratkom igrom.

12. Sto je Xbox Live (XBL)?

Online servis za igranje, kupovinu sadrzaja i komunikaciju. Sa svim verzijama Xboxa se dobije jedan mjesec besplatnog Gold pristupa servisu. Ima velike mogucnosti koje su naprednije od konkurentskih i bez premca je u svijetu sa 10 milijuna korisnika. Vise o njegovim mogucnostima ovdje (http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_Live).

13. Gold i Silver kakva je razlika?
Postoje Gold i Silver accountovi. Kod Silvera (besplatan) je moguce skidati sadrzaj poput dodataka za igre (novi nivoi ili oruzja), skinova za sucelje i slicno. Moguc je i chat putem mikrofona (headset). Kod Gold accounta je moguce igrati igre u multiplayeru i koristiti video chat (Xbox Live Vision). Gold clanstvo nije besplatno!!

14. A kupovina sadrzaja?
Preko Xbox Live marketplacea sadrzaj se kupuje sa Microsoft Pointsima. Prodaju se u apoenima od 700, 1400, 1500, 1600, 2100, 2800, 3500, 4000 i 4200 bodova. U HR se prodaje samo kartica od 2100 bodova po cijeni od 365 kuna, dok ista kartica u ostatku Europe kosta oko 180 kuna.

15. Sto je Xbox Live Arcade (XBLA)?

Servis za igranje arkadnih igara, cesto napravljenih iskljucivo za njega. Radi se o manje ambicioznim igrama koje su napravljene za korisnike koji se rijede igraju i vise vole neobavezne igre. Osim kompilacijskog DVD-a koji dolazi sa Arcade konzolom igre se iskljucivo kupuju preko samog servisa. Cesto su male u velicini i kompleksnosti.

 

btw danny ajd stavi u prvi post ako nije problem da ljudi odma vide pa da ne pisu bzvze ako ima odgovor,i ako sam nesto krivo napiso slobodno me ispravite/nadodajte...

Ovako mozete odrediti Ovako mozete odrediti
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2010 12:32 (R4zOR229).
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

R4zOR229 hvala na svim mogucim odgovorima ali ako ne smeta  samo ješ jedno malo pitanje :

       koja je razlika između quck n charge kita i play and charge kita u sophoslab

jzk
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
s play kitom spojis svoj gamepad na konzolu i punis ga dok igras al dokle imas zicani gamepad,dok s ovim drugim punis sam onu bateriju s tim mislim da dobis jos jednu tak da kad ti jedna krepa sam metnes drugu i igras dok se ova puni
16 godina
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Evo jucer sam nabavio xbox 360 ali trenutno nemam nista od igara osim l4d i batmana.

 

Procitao sam ovdje o nekakvim pregrijavanjima konzole itd..

 

Da li se ja toga moram bojat ili ne? Jasper chip je gore i modificirana je konzola

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori

Ak ti konzola nije na mekanoj podlozi i ak ti u sobi nije 40 stupnjeva nemaš frke.

Meni zna konzola po 5-6 sati u komadu raditi pa niš. Nemaš problema.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2010 13:27 (Danny_HR).
13 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

jel postoje vise verzija jasper ploče ili su sve - 65-nm GPU & CPU Jasper??????

jzk
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
kable kaže...

jel postoje vise verzija jasper ploče ili su sve - 65-nm GPU & CPU Jasper??????

postoji samo jedna i na njoj su cpu i gbu 65nm

XBOX Live: badcxx
13 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 - pitanja i odgovori

hvala

 

jzk
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
toxic kaže...

 

Procitao sam ovdje o nekakvim pregrijavanjima konzole itd..

 

 

 

Mi smo jucer kod frenda igrali UFC nekih 10h, ako ne i više, nikakvog problema sa pregrijavanjem nije bilo..

 

Nego jedno pitanje.

 

Ako imam konzolu koja je modificirana da moze piratske igre igrat da li kod igranja online sa orginalom postoji mogućnost da mi baniraju konzolu?

16 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
AlterEgo kaže...

Ako imam konzolu koja je modificirana da moze piratske igre igrat da li kod igranja online sa orginalom postoji mogućnost da mi baniraju konzolu?

Da, i vjerojatno hoće.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
14 godina
odjavljen
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
AlterEgo kaže...
toxic kaže...

 

Procitao sam ovdje o nekakvim pregrijavanjima konzole itd..

 

 

 

Mi smo jucer kod frenda igrali UFC nekih 10h, ako ne i više, nikakvog problema sa pregrijavanjem nije bilo..

 

Nego jedno pitanje.

 

Ako imam konzolu koja je modificirana da moze piratske igre igrat da li kod igranja online sa orginalom postoji mogućnost da mi baniraju konzolu?

Kakav je UFC? Je li dobra igra?

Ja nemam potpis!?
16 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Dovoljno ti govori kad smo ga 10h u nizu igrali :D

Nas je 5 jucer igralo i svi smo oduševljeni. Kako više igraš i polako učiš udarce, poluge itd. to je sve zanimljivije i napetije.
15 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
AlterEgo kaže...
Dovoljno ti govori kad smo ga 10h u nizu igrali :D

Nas je 5 jucer igralo i svi smo oduševljeni. Kako više igraš i polako učiš udarce, poluge itd. to je sve zanimljivije i napetije.

Imam UFC 2009 za X360 pa me zanima jel ima nekih većih razlika u 2010 i jel vrijedi nabavit igru ?

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
16 godina
offline
RE: Xbox 360 - pitanja i odgovori
Na to pitanje ti nemogu odgovoriti jer UFC 2009 nisam igrao, ali vjerujem da ce ti kolega Danny_HR odgovoriti na to pitanje :D
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice