VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

poruka: 3
|
čitano: 409
|
moderatori: Danny_HR, DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina

Pozdrav. Pošto nisam uspio pronaći temu vezanu za VR općenito, odlučio sam otvoriti u ovom podforumu jer VR baš i nema smisla bez kvalitetnih igara. Admini, slobodno ispremještajte ako tome nije mjesto ovdje. 

Dakle, nekako se nadam da jedan dio igrače zajednice razmišlja, ili je probao, ili već posjeduje neki od poznatijih HMD-a(head mounted display), iliti VR naočala. Pod poznatije mislim na HTC VIVE/VIVE PRO, OCULUS RIFT/ RIFT S/ QUEST. Prije koji dan je i VALVE u prednarudžbu pustio i svoje INDEX naočale, od kojih postoje visoka očekivanja. Osim INDEX naočala, imam očekivanja od Valve-a u smislu novih VR naslova, a u tišini se nadam i novom Portalu ili, nedajbože, half lajfu lol. Uglavnom, Gabe je osobno najavio 3 nove full size VR igre za 2019., a postoje glasine o jednoj iz postojeće franšize. Koja, nitko još ne zna. Možda je navlakuša samo da kupci pohrle prema INDEXU. Vrijeme će pokazati.

Osobno posjedujem Oculus Rift nekoliko mjeseci i još sam u procesu isprobavanja i razdvajanja igara na odlične, dobre i manje dobre.

U stalnoj postavi su:

-Beat saber

- ritmička igra u kojoj light saberima mašete da bi presjekli kocke koje idu prema vama. Brzina ovisi o tome koju pjesmu izaberete, kako je pjesma mapirana i o težini koju izaberete (easy, medium, hard, expert, expert+). Najviše težine na početku djeluju nerješivo jer oko ne može pratiti koliko brzo kocke nailaze, a još manje mahat rukama tom brzinom. S dugotrajnim igranjem sve postaje izvedivo. Napomena, imajte ručnik pored sebe jer znoj curi na sve strane  

-RecRoom- Igra koja u sebi sadrži hrpu raznih igara, a neke od meni bitnijih su Laser tag (shooter), RecRoyale (battle royale shooter), Paintball, Cresendo, razni escape room-ovi, board game-ovi te još hrpetina svakojakih igara. Jako dobro za druženje s ljudima iz raznih dijelova. Napravite si avatar s kozmetičkim dodacima. Postoji lobby u kojem ekipa provodi jako puno vremena pričajući međusobno, igrajuć stolni tenis, košaricu itd... Modovi su masovno podržani pa nove igre komjunitija izlaze kao gljive poslje kiše. Većina ih bude otpad ali ima i stvarno dobrih. Isplati se instalirat, free je i crossplatform sa PS4 i PSVR cvikama.

Od novo spoznanih, tu je LONE ECHO. Igra Ready at down studija u kojoj ste vi AI u tjelu čovjekolikog robota. Postoji single player kampanja koju sam tek jučer krenuo igrati pa ne mogu dati neki osvrt. S druge i zanimljivije strane tu je ECHO VR, multiplayer koji se sastoji od dva odvojena moda. ECHO ARENA i ECHO COMBAT. Igra jako podsjeća na onu iz filma Ender's game. Sve se odvija u bestežinskom stanju i krećete se samo potisnicima ili se hvatate rukama za prepreke/štitove. U Areni je cilj ubacivanje diska u protivnički ''gol'', dok je Combat bestežinsko napucavanje. Možda i najdovršenija VR igra, dobar je osjećaj kretanja kroz prostor i nema mučnine.  Postoji i ESL VR Liga koja vrti te dvije igre na tjednoj bazi uz nemali novčani fond. Arena je free a Combat 10jura. 

Za sada toliko. Nadodam još kad si oslobodim malo vremena. Slobodno ispitujte, raspravljajte, dodajte nove materijale.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 20:53 (dax-lax).
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
protjeran
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Imao Oculus rift, tada mi je najimpresivnija igra bila The vanishing of ethan carter, znaci bolesno kako je dobar osjecaj kad lisce leti oko tebe, igra je bezvezna no po defaultu je tada podrzavala dk2 verziju oculusa, da se mene pita nebi ih skidao s glave do smrti dajte mi samo da se igram na tome, probao sam nesto sitno asseto corsu i hrpu djecijih igrica, vlak smrti je doslovno vlak smrti, ja sam uspio odvoziti krug tek iz treceg pokusaja, uglavnom brutalna stvar, jedino na cemu treba poraditi je prikaz bez 2x4k ekrana vr covjeku nema smisla barem kod ozbiljnijih igara, Osobno ga nebudem kupovao dok se na tome po defaultu nebude moglo igrati barem nesto poput battlefielda 3 do tada lp😎
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina

Neke stvari su se ipak promjenile od dk2 na cv1 kad su ekrani u pitanju. DK2 je koristio galaxy note 3 fhd ekran, dok CV1 ima dva komada 1080x1200 i razlika je dosta velika u praksi. Razlika je čak između cv1 i htc vive-a. Iako imaju ekrane iste rezolucije, pentile matrica u vive-u ne izgleda oštro kao klasični oled kod oculusa. Frend ima i htc vive i oculus, a prednaručio je i Valve Index tak da iz prve ruke mogu usporediti razlike. Index bi trebao biti next big thing jer ima šire vidno polje, refresh rate od 120Hz (testirano i 144Hz), 1440x1600 ekrane s puno više subpixela, a najbitniji su 

koji prate svaki pojedini prst.  Jedva čekam to isprobati. 

Rollercoasteri u VR-u vrlo lako vas pokose na pod ako stojite jer mozak ne može skužit da stojite na mjestu. Horor igre su j****i strah. Ima igra koja se zove Face your fears i tu možete svašta isprobat. Pauci, mrak, duhovi.... Jeza. 

Hoću reći, kad stavite to na glavu i nabijete slušalice, za vaš mozak vi ste tamo a ne u sobi, na stolcu, trosjedu itd. Ni jedna igra na monitoru se ne može mjeriti s imerzijom koju pruža VR. Uz treći senzor na oculusu, imate omogućeno okretanje u 360 stupnjeva pa vam gljiva na kontroleru više nije ni potrebna. Još da nema kablova, osjećaj bi bio još bolji. Ja sam složio konstrukciju u X sa sajlama iznad glave i po njoj proveo sve kablove a ima ih. Tu su 3 senzora od kojih svaki ima još 5m aktivnu usb3.0 ekstenziju da uspije doći do kompa. Naočale se spajaju jednim usb-om i jednim hdmi-jem koji su 4m duljine+ još jedan 3m usb3.0 za napajanje oculusa i jedan 3m hdmi sa repeaterom da opet stigne do kompa a da radi. Puno je to kablova iznad glave, ali zato ne moram pazit da ću zapeti s nogom i nekaj povuć za sobom.

Oculus je dosta izbirljiv kad su usb kontroleri u pitanju. ASmedia usb-e ne voli nikak. Čak ni početno postavljanje ne želi proći. Intelovi rade ok ali morate računat da ih imate dovoljno. U osnovnom setupu sa dva senzora vam trebaju 3 usb-a i 1 hdmi. Još jedan problem je što ploče imaju više usb konektora koji su vezani na jedan te isti kontroler pa se tu gubi bandwidth a time dolazi do kašnjenja i gubitkom praćenja. Najbolje je kupiti Startech quad bus pcie karticu koja ima 4 usb-a, svaki sa svojim kontrolerom (oko 400-500kn), ali radi ok i sa inateck pcie karticam koje su do 100kn. Čak savjetujem da se odmah kod kupnje gleda na to jer mi na asrock z370 ploči, koja je vr ready, ispada da baš i nije tolko ready.

Kod Gpu-a je što više, to bolje ali radi i na krameraju uz spuštanje detalja. Znam jer vrtim to na svojoj 7970 i gtx780 od frenda. Ipak, za neki minimum bar rx570/1050ti

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 21:07 (dax-lax).
Moj PC  
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice