Savijet router -signal problem

poruka: 3
|
čitano: 3.996
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Savijet za kupnju routera i usb wireless antene
pozdrav!
Kupujem novi router jer sa ovim koji sam dobio od t mobila signal nemam niti na 10m udaljenosti. a potrebno mi je barem da ga imam na udaljenosti od tridesetak metara i kroz 3 do 4 zida.
gledam d linkv model dir 635, navode da ima 5puta veći domet od verzija 802.11g .sad jeli tomu tako neznam. Pa ako me netko može dati savijet ,bio bi mu zahvalan.
a što se tiče usb wireles antene, uzeo sam adapter sa 5dbi antenom,navodno signal i do 500metara udaljenosti,ja sam sa svojim routerom dobio signal jaći za 2posto,ili doslovno 3 koraka u dvorištu. Savjetujete mi neku jaču antenu. ili će biti dovoljno da promjenim router.
Hvala na odgovoru
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Savijet router -signal problem

A sve to ovisi kakva ti je tocna situacija, ako ti laptop slucajno podrzava 802.11n standard onda bi takav ruter najvjerovatnije

dosta pomogao posto n-standard mreze rade na znatno unaprijeden nacin i cesto mogu ostvariti bolju veze i jaci signal nego 802.11g mreze.

Ali, ako signal stvarno mora proci kroz cijelu kucu, to je poprilican zalogaj za bilo koju antenu jer ima hrpa kabela,

instalacija,armirani-beton,... sto reflektira/deflektira signal sto je problem.

Najprije bi trebao vidjeti da li mozes naci povoljan polozaj za ruter, mozes npr. uzet 10-15m (koliko ti treba) telefonskog kabela pa ruter

premijestati (blizu prozora ili sl. gdje je manje smetnji) da dobijes bolji signal.

 

Sto se antena tice, ako signal trebas odasiljati u svim smjerovima onda si manje vise osuden na omnice ( one stapicaste antene) koju su dosta

skupe kako im snaga raste, ako trebas pokrivenost u samo jednom smjeru onda je mozda bolje uzeti neku usmjerenu antenu, mozda najbolje

panel neku antenu kao npr. http://www.protis.hr/ProductDetails.aspx?q=235-Antena-Airlive-24GHz-14dbi-Outdoor-Patch , (nije preporuka jer je

nisam nikad isproabao samo primjer), jer one imaju uglavnom kut djelovanja od 30* i vise, sto je dobro jer inace ti je signal previse usmjeren.

 

Wireless kabel moze imati veliki utjecaj na performanse antene, takoder naravno dosta ovisi o kveliteti kabela,krimpanja i konektora, za izracuna

gubitaka imas kalkulatore kao npr. http://www.arrg.us/pages/Loss-Calc.htm , gdje frekvenciju treba namjestiti na 2400 MHz a duzinu po volji,

(SWR ostavi na 1:1 jer da bi se dobio bi trebalo znati impedanciju antene i kabela i mrezne itd.) s time da ne treba zaboraviti na gubitak na konektorima

zbog kojih se moze jos dodati 1dB.

Nije preporucljivo koristiti duge kabele s slabijim antenama, jer moras paziti da dB nije linearna jedinica, gubitak od 1dB znaci gotovo 25% a 3dB 50%

smanjenje izlazne snage. Tako da je najbolje sto bolje pozicionirati uredaj (router/stick/karticu) kupovinom dugog USB/LAN/Telefonskog kabela da bi se

mogao koristiti sto kraci tzv. pigtail za antenu.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2010 19:07 (drnde).
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Savijet router -signal problem

uzeo sam router dlink 635 tipa n te spojio na postojeći router koji sam koristio i prije, samo što sam ga odmaknuo kabelom nekih 10metara.(probio zid,i kabel provukao sa vanjske strane i ušao natrag u drugu prostoriju koja se nalazi u rubnom dijelu kuće sa otvorenijim položajem )taj router sada stoji do prozora na polici i nikom ne smeta a laptop sam pojačao tako što sam uzeo bezžični usb adapter sa antenom 5dbi.
I mogu reći da sam dobio pokrivenost signalom na 95 % .i zadovoljan sam. hvala ti na savjetu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2010 20:39 (ivedome).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice