IPhone 6S - Rasprava izdvojena tema

poruka: 1.068
|
čitano: 227.730
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 6s

Više nemoš ni kritizirat iPhone tamo gdje fakat zaseru a da se ''vlasnici dionica'' dotičnih ne propnu na zadnje noge. I normalno je da neki vole ovo a neki ono, samo me zanima do kad Apple misli svoje korisnike tretirat prvim verzijama softvera koji su prepuni bugova. I još za to naplaćivat masne pare. Pa onda ringišpil ispravaka... Za one pojedince koji se osjećaju povrijeđeno ovom konstatacijom, samo da napomenem da sam gledao iskustva generalne populacije koja se ipak malo više žali na bugove nego prošle godine za iOS 8, a prošle su se žalili više nego za iOS7. Znači postoji trend i tendencija ''fušanja''...

14 godina
offline
Re: IPhone 6s
bubimir13 kaže...

Više nemoš ni kritizirat iPhone tamo gdje fakat zaseru a da se ''vlasnici dionica'' dotičnih ne propnu na zadnje noge. I normalno je da neki vole ovo a neki ono, samo me zanima do kad Apple misli svoje korisnike tretirat prvim verzijama softvera koji su prepuni bugova. I još za to naplaćivat masne pare. Pa onda ringišpil ispravaka... Za one pojedince koji se osjećaju povrijeđeno ovom konstatacijom, samo da napomenem da sam gledao iskustva generalne populacije koja se ipak malo više žali na bugove nego prošle godine za iOS 8, a prošle su se žalili više nego za iOS7. Znači postoji trend i tendencija ''fušanja''...

Inicijalnih problema s novim verzijama IOS-a ima, ali ne vise nego kod konkurencije. Osim toga, u pravilu za tjedan dana stize x.0.1 a za dva tjedna x.0.2 verzija s kojima vecina stvari bude ispeglana. Sto je u odnosu na konkurenciju opet vise nego brzo.

"Masne pare"? Nove verzije IOS-a su besplatne.

Sto se pak trenda tice, moj osobni dojam je da s devetkom ima manje djecjih bolesti nego s prethodna dva IOS-a. Doduse, nikad ne radim update prije x.0.1 verzije.

16 godina
offline
Re: IPhone 6s
omomomomoomm kaže...

Bolji hardwer? oces rec da ovaj hardwer nije u vrhu? pa na geek benchu dere mobitele sa 6 i 8 jezgri kod single core i multi core zadataka. a ubiti nama je najvazniji single core a tu je bolji od svih duplo.

o GPU testovima da ne pricam kolko FPS ima vise od ostalih dobro to se moze i propisati tome sto ostali mobiteli moraju gurati vise pixela. 

al dobro necu kenjati gluposti koda imam 15 godina meni je najvaznije da je mobitel fluidan i da sve obavlja bez nekih problema kod iphona to imam i zato se nedam od njega.

 

iako imam i sluzbeni m9 i isto nemam prigovora na njega.

 

A kome smeta zatvorenost sustava ima druge platforme android i windows phone i svi sretni i zadovoljni.

Upravo tako. Nije bitno što je unutra nego kako to sve radi. 2jezgre, 1GB rama na 6ici a na galaxyju octa core i 3GB (valjda, nemam pojma iskreno) i oni se busaju u prsa a mobitel radi otužno. Mobitel kupuješ da radi kako spada a sad ako će netko biti sretan sa 3GB rama i štekanjem tko sam ja da mu sudim ali iskreno taj netko je malouman jer od tih specifikacija nema ništa kao krajnji korisnik. Tek to je pravo mazanje očiju i pušenje marketinga. Ako taj ram već predstavlja nekom veselje, može u dućan, kupi pločicu od 8GB i nek trlja se s njom..

He who is brave is free.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2015 17:01 (Dwyane Wade).
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 6s
Jao koje gluposti se opet pojavljuju, fakat netko nema pametnijeg posla. 99% korisnika iPhone-a zaboli patka jel čip na 14nm ili 16.
Bendgate,pengate,chipgate...kaj je sljedeće...seremisegate?
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 6s
NorthBlue kaže...
Jao koje gluposti se opet pojavljuju, fakat netko nema pametnijeg posla. 99% korisnika iPhone-a zaboli patka jel čip na 14nm ili 16.
Bendgate,pengate,chipgate...kaj je sljedeće...seremisegate?

Slažem se i kladimo se da će oko toga napravit dramu...

10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 6s

Naravno da hoće, kad se pljuje tolika lova i bilda marketing za ''najnapredniji smartphone na svijetu'' normalno da je pod većim povećalom nego drugi. Osim toga, Samsung se malo osilio sa marketing budžetom pa su neka piskarala prešla sad na njihovu stranu... Al the Verge će bit ustrajan sigurno 

14 godina
offline
IPhone 6s

danas bi se telefoni trebalo pojavit na web shopu tcoma.bas me zanima cijena u tarifama

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 6s

Na 24 mjeseca, 1500 odmah i 400-500 mjesečno rata+tarifa, sigurno ako ne i veća fiksna cijena

12 godina
neaktivan
offline
IPhone 6s

300kn skuplje od sestice

''Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.'' (c) Čapek
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 6s

Očekivano. Kao i Galaxy S6 Edge+ i Xperia Z5

14 godina
offline
IPhone 6s

u vipu nema space grey?

Stranice su trenutno nedostupne.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2015 12:36 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 6s

Ajmo ko će prvi :D

16 godina
offline
Re: IPhone 6s

Nije loše? hah. Sa takvim razmišljanjem nije čudo da deru gdje stignu. Cijena iPhonea u Americi se nije mijenjala još od iPhonea 4 međutim kod nas svake godine konstantno raste što je zapravo fascinantno. Vjerojatno će to objasniti pomoću "kretanja  tečaja kune u odnosu na dolar u mediteranskom tržištu" ili tako nekakvom pi**arijom koju ćete svi popušiti. Brat je platio novi 4s sa ugovorom na 2god 1200kn u vipnetu i 200svaki mj (bio je popust pa je plaćao 100kn 2god ali to sad nije bitno), dok je za tarifu 100 cijena uređaja bila 1900kn. Sljedeće godine ja plaćam iPhone 5 uz ugovor 2god/100kn mj (ja sam plaćao 50mj) 2900kn, dakle povećanje od 1000kn. 5s se ni ne sjećam, jer smo se zaletili u austriju po uređaj i još ubrali povrat poreza tako da ispadne stvarno jeftino, ali tarife su bile ocajno loše mobitel i dalje skuplji, cijene su došle tek pazi na dan prodaje, dakle nešto što se i trenutno događa sa iPhoneom 6s jer su kod nas cijene očito tajna a tcom na fejsu nekom momku odgovara sa "ima vremena, dan je tek počeo" Dalje neću ići jer je jasno da cijena samo raste sa 6 i sada sa 6s modelima. Mene zanima ako je cijena uređaja konstantno ista, odnosno Apple ju ne diže, u Americi je to 199$ uz ugovor na 2god ili 649$ za otključani uređaj, oboje osnovni modeli, kako je moguće da kod nas svake godine cijena raste i još bitnije kako je moguće da ima ljudi koji misle da to sve "nije loše"??

He who is brave is free.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2015 12:45 (Dwyane Wade).
16 godina
offline
Re: IPhone 6s
Dwyane Wade kaže...
omomomomoomm kaže...

Bolji hardwer? oces rec da ovaj hardwer nije u vrhu? pa na geek benchu dere mobitele sa 6 i 8 jezgri kod single core i multi core zadataka. a ubiti nama je najvazniji single core a tu je bolji od svih duplo.

o GPU testovima da ne pricam kolko FPS ima vise od ostalih dobro to se moze i propisati tome sto ostali mobiteli moraju gurati vise pixela. 

al dobro necu kenjati gluposti koda imam 15 godina meni je najvaznije da je mobitel fluidan i da sve obavlja bez nekih problema kod iphona to imam i zato se nedam od njega.

 

iako imam i sluzbeni m9 i isto nemam prigovora na njega.

 

A kome smeta zatvorenost sustava ima druge platforme android i windows phone i svi sretni i zadovoljni.

Upravo tako. Nije bitno što je unutra nego kako to sve radi. 2jezgre, 1GB rama na 6ici a na galaxyju octa core i 3GB (valjda, nemam pojma iskreno) i oni se busaju u prsa a mobitel radi otužno. Mobitel kupuješ da radi kako spada a sad ako će netko biti sretan sa 3GB rama i štekanjem tko sam ja da mu sudim ali iskreno taj netko je malouman jer od tih specifikacija nema ništa kao krajnji korisnik. Tek to je pravo mazanje očiju i pušenje marketinga. Ako taj ram već predstavlja nekom veselje, može u dućan, kupi pločicu od 8GB i nek trlja se s njom..

 Btw vidim nekog kralja na fejsu na iStyle stranici koji mi je maznuo komentar. Ajde priznajte tko je?

 

He who is brave is free.
12 godina
neaktivan
offline
IPhone 6s

Tele 2 isto ima smiješen cijene - 2500kn odmah za mob i tarifa 245kn + 5 + 10kn. Moraš biti lud dat toliko za mob.

 

Kad ekipa krene kupovat.,uskoro će biti prepucavanje tko čiji procesor ima 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2015 13:29 (R36).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 6s
Daklem, T-mobile izvjesio cijene u webshopu i razočaran sam...
Pola modela nije dostupno, a po onome što vidim, cijena 6s modela je cirka 100€ višlja od "šestice".
Ovo govorim po "odokativnoj" procjeni jer, ponavljam, fali dosta modela i pretragu sam prilagodio svojoj tarifi...
Koma i razočaranje...
Čekam da ga konačno puste u prodaju jer mi hitno treba novi uređaj i onda me ovak ušlagiraju cijenom...
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Yovitssa-2302/hero/17304910
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
IPhone 6s

Ma nije to sam kod kupovine iPhona,bilo koji trenutni flagship košta skuplje nego prije,s tim nekim šemama mobitel na rate,100 kn sva mjesec i slič!!

Katastrofa!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
IPhone 6s

prije su telefoni bili puno jeftiniji nego sada.sad te telefon na pretplatu izadje duplo nego prije.

nije to samo kod nas.sad svi idu na nesto nize tarife a skuplje mobitele.trenutno i tcom ima neku akiju na tarife bez mobitela.kao da potiču uzimanje tarife bez moba

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 6s

Citirat ću danas neimenovanu djelatnicu za šalterom u jednom T-Centru kad sam došao pitat jel se može Z5 kupit van ugovorne obaveze: ''Mi smo teleoperater, mi pokušavamo prodat tarifu a ne uređaj''... Fino sam izašao i zahvalio bogu što imam prepaid koji mi odgovara i brata u Irskoj pa ne moram imat posla sa tom bagrom...

13 godina
offline
Re: IPhone 6s
Kill Frenzy kaže...

prije su telefoni bili puno jeftiniji nego sada.sad te telefon na pretplatu izadje duplo nego prije.

nije to samo kod nas.sad svi idu na nesto nize tarife a skuplje mobitele.trenutno i tcom ima neku akiju na tarife bez mobitela.kao da potiču uzimanje tarife bez moba

Ja sam svojedobno uzeo iPhone 3GS uz tarifu iTarifa 150, ako sam dobro upamtio! 

I sve je bilo u perfektnom redu, dok se meni nisu javili iz T-Com-a, kako ukidaju tu tarifu! 

Na moj upit, tko pita mene, slažem li se ja sa tim ukidanjem, počelo je izvrdavanje i vrludanje sa raznim izgovorima, gdje sam na kraju uzeo jednu jeftilen tarifu, i čekao dok naiđe gadget koji je meni po ćejfu, pa da onda uzmem isti, ali "kao fol" ja povisujem tarifu, ali koja naravno je pasala meni, uloženo dobiveno, a i sa svim time cijenom mobitela! 

 

Mogu se prije odreći tarife sa novim mobitelom nego ičega drugog, a te "bureke" sa solo tarifama neka prodavajući svojim članovima svojih obitelji, doma!

ATJ Lučko
12 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 6s
bubimir13 kaže...

Citirat ću danas neimenovanu djelatnicu za šalterom u jednom T-Centru kad sam došao pitat jel se može Z5 kupit van ugovorne obaveze: ''Mi smo teleoperater, mi pokušavamo prodat tarifu a ne uređaj''... Fino sam izašao i zahvalio bogu što imam prepaid koji mi odgovara i brata u Irskoj pa ne moram imat posla sa tom bagrom...

 Ne kužim foru...zašto bi uopće mob kupovao u slobodnoj prodaji u T-mobileu kada ga možeš kupit u Apple storu tj njihovim dučanima...

10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 6s

Aj pročitaj još jednom, pogotovo ovo u citatima 

10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 6s

Točno poanta koju sam i mislio kad sam citirao dotičnu, oni uvaljuju tarife koje njima u njihovoj nekoj računici donose profit na n-tu potenciju a običnog korisnika ko jebe ako hoće nešto drugo. Znači, prosječnom čovjeku ispada jeftinije dat određenu sumu, bila to trećina prave ili polovina i još uzet pretplatu jer kao nek se nađe a u principu em preprlatiš uređaje, em ti ta tarifa niti ne treba neg te navuku ko kožicu na pimpek! Al dobro, nekom paše nekom ne, ja do daljenjeg ne poslujem na njihov način a kome odgovara široko im polje 

12 godina
offline
Re: IPhone 6s
Dwyane Wade kaže...
Dwyane Wade kaže...
omomomomoomm kaže...

Bolji hardwer? oces rec da ovaj hardwer nije u vrhu? pa na geek benchu dere mobitele sa 6 i 8 jezgri kod single core i multi core zadataka. a ubiti nama je najvazniji single core a tu je bolji od svih duplo.

o GPU testovima da ne pricam kolko FPS ima vise od ostalih dobro to se moze i propisati tome sto ostali mobiteli moraju gurati vise pixela. 

al dobro necu kenjati gluposti koda imam 15 godina meni je najvaznije da je mobitel fluidan i da sve obavlja bez nekih problema kod iphona to imam i zato se nedam od njega.

 

iako imam i sluzbeni m9 i isto nemam prigovora na njega.

 

A kome smeta zatvorenost sustava ima druge platforme android i windows phone i svi sretni i zadovoljni.

Upravo tako. Nije bitno što je unutra nego kako to sve radi. 2jezgre, 1GB rama na 6ici a na galaxyju octa core i 3GB (valjda, nemam pojma iskreno) i oni se busaju u prsa a mobitel radi otužno. Mobitel kupuješ da radi kako spada a sad ako će netko biti sretan sa 3GB rama i štekanjem tko sam ja da mu sudim ali iskreno taj netko je malouman jer od tih specifikacija nema ništa kao krajnji korisnik. Tek to je pravo mazanje očiju i pušenje marketinga. Ako taj ram već predstavlja nekom veselje, može u dućan, kupi pločicu od 8GB i nek trlja se s njom..

 Btw vidim nekog kralja na fejsu na iStyle stranici koji mi je maznuo komentar. Ajde priznajte tko je?

 

 Sry ali ip6 s jednom gigom rama je bez veze, sada s dvije bar mogu multitaskat, ne znam zašto je apple štedio prošle godine na tome.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2015 14:58 (maks0806).
10 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 6s

Jer je mogao i jer je znao da će ekipa kupit. Da mogu i ove godine bi isto napravili, ali pošto iOS evoluira i traži ipak resurse moraju i oni dić neke stvari... 

16 godina
offline
Re: IPhone 6s
maks0806 kaže...

 Sry ali ip6 s jednom gigom rama je bez veze, sada s dvije bar mogu multitaskat, ne znam zašto je apple štedio prošle godine na tome.

 Očito nikada nisi koristio multitasking na iOS..

He who is brave is free.
12 godina
neaktivan
offline
IPhone 6s

Po kojoj logici je 6s 64 gb sivi u ht-a bez ugovora 7900kn, a u vipa 8800kn?

''Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.'' (c) Čapek
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
IPhone 6s

Mozda zbog tarife

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice