Amazon.de/amazon.com

poruka: 662
|
čitano: 379.448
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Kako me frustrira ovaj Amazon, treći put u godinu dana nešto naručim, skine lovu s računa nakon koje dobijem obavijest da je plaćeno. Za nekoliko minuta dolazi obavijest s aplikacije od banke da je autorizirano 0,00 €. Na amazonu traži da platim I sad opet u banku i jebanje s njima. Je imao još ko takve probleme? Zaba je u pitanju.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 21:15 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Ne mogu reći da sam imao takvih situacija. Isto zaba. Nije sad da non stop naručujem, ali par puta godišnje sigurno.

Dogodi se ponekad da ne prođe ona autorizacija otiskom prsta pa trebam i tokenom potvrditi, ali to je to.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Dobijem poruku na amazon stranici da je plaćeno kao i na aplikaciji a onda poruka da nije autorizirano. Sad kad stisnem cancel order neće se lova vratiti na račun nego moram ići u banku pa oni to storniraju poslije nekoliko dana. S različitih stranica sam naručivao puno stvari, pretežito aliexpress i nikad problema, samo s amazonom. Delete bookmark i zbogom amazon.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
vrinho kaže...

Dobijem poruku na amazon stranici da je plaćeno kao i na aplikaciji a onda poruka da nije autorizirano. Sad kad stisnem cancel order neće se lova vratiti na račun nego moram ići u banku pa oni to storniraju poslije nekoliko dana. S različitih stranica sam naručivao puno stvari, pretežito aliexpress i nikad problema, samo s amazonom. Delete bookmark i zbogom amazon.

Ja sam na Amazonu od pamtivijeka imao isključivo Zabinu Mastercard kreditnu karticu baš iz tog razloga što ako se nešto dogodi da mi ne skidaju lovu odmah pa imam nekog manevarskog prostora za reklamacije, stopiranje naplate i takve zahvate ako nešto negdje krene krivo. Imam feel da ti Zaba nešto kilavi oko toga. Tako su meni ograničavali uplate na Revolut veće od 300€ dnevno dok nisam zatražio da skinu blokadu. Daj nazovi kartično poslovanje (imaš broj negdje među kontaktima u m-zaba aplikaciji) i provjeri s njima o čemu se radi, možda su ti natrpali kakav filter prema Amazonu.

Deckard
13 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Pa kladim se da je problem u Zabi, idem danas direkt s posla u poslovnicu. Bio sam pitao ih da li ima kakva blokada prema amazonu, rekli su da ne. Ako bude opet tako onda ih zovem u Zg.  Inače plaćam iz vana sve prek deviznog na kojeg prebacujem lovu s tekućeg koliko mi treba, naručivao sam sad u 7. mjesecu i prošla bez problema narudžba. Ne naručujem puno s amazona ali od zadnjih 5 kupnji 3 puta mi se to dogodilo. 

 

PS: Z-2300 koji si mi prodao prije 5 godina još rokaju ko novi 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
13 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Rekao bih i ja da je prije problem do Zabe. Znam da kad god sam imao neku situaciju da se radio povrat novca od nekog web shopa, sam morao posebno slati mail banci da provjere zašto se još ne vidi na kartici.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Neki problemi su do Zabe.

Čekam refundaciju već preko 10 dana. Iz Amazon korisničke podrške su mi rekli da je kod njih sve regularno.

Zvao danas banku. Rekla žemska da je priložila prigovor i čim se prigovor obradi, lova bu opet na računu.

Nekaj s njima ne štima.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2023 11:24 (tomglo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Kako funkcionira povrat kad se uzme preko mailbox?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

vraćaš direktno prodavaču, bez problema

11 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Pozdrav,

 

Naručio sam sa Amazon.de grafičku karticu za koju je uključen i import fee deposit. Na narudžbi piše sold by Amazon US (ostali artikli u narudžbi su sold by Amazon EU S.a.r.L.).

Detalji za import fee:

https://www.amazon.de/-/en/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&nodeId=201910710

 

When you order products from AmazonGlobal for shipment to destinations outside of the European Union or from Amazon Global Store for shipment to Germany, or from a third-party seller and Fulfilled by Amazon from the EU (or to any other shipping destination offered) an estimate of the Import Fees ("Import Fees Deposit") will be levied on those items in your order. With your authorization, these funds are used to pay the Import Fees on your behalf (or the recipient's behalf) to the appropriate authorities of the destination. The payment of import fees is the responsibility of the importer (i.e. you, the customer) and is levied based on the laws of the destination into which the products are being shipped.

 

Znači li to da import fee uključuje slanje robe iz US u Njemačku, te će roba biti poslana iz Njemačke u Hrvatsku bez dodatnih carinskih troškova, ili postoji mogućnost carinjenja kod nas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
neznam123456 kaže...

Pozdrav,

 

Naručio sam sa Amazon.de grafičku karticu za koju je uključen i import fee deposit. Na narudžbi piše sold by Amazon US (ostali artikli u narudžbi su sold by Amazon EU S.a.r.L.).

Detalji za import fee:

https://www.amazon.de/-/en/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&nodeId=201910710

 

When you order products from AmazonGlobal for shipment to destinations outside of the European Union or from Amazon Global Store for shipment to Germany, or from a third-party seller and Fulfilled by Amazon from the EU (or to any other shipping destination offered) an estimate of the Import Fees ("Import Fees Deposit") will be levied on those items in your order. With your authorization, these funds are used to pay the Import Fees on your behalf (or the recipient's behalf) to the appropriate authorities of the destination. The payment of import fees is the responsibility of the importer (i.e. you, the customer) and is levied based on the laws of the destination into which the products are being shipped.

 

Znači li to da import fee uključuje slanje robe iz US u Njemačku, te će roba biti poslana iz Njemačke u Hrvatsku bez dodatnih carinskih troškova, ili postoji mogućnost carinjenja kod nas?

Nemam iskustva sa importom, ali tako bi trebalo biti po ovome što piše. Ne vidim što mogu naši još cariniti kad je proizvod već ušao u EU. Ali naravno, iznenađenja su uvijek moguća. 

 

Stvarno ti se isplatilo platiti i uvoz? To neka posebna grafička? Daj baš napiši kad ti stigne je li sve prošlo kako si očekivao. Da znamo za ubuduće.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Amazon.de/amazon.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Amazon.de/amazon.com
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Tolko ti je i kod nas samo sto su Sapphire Pulse i ona Asusu dual ili kako se vec zove prije mjesec-dva bile oko 350 eura. A onda su podigli cijene za crni petak.

 

Moj savjet ti je da pricekas tjedan-dva da prode ovo ludilo pa onda kupi po redovnoj cijeni.

 

 

11 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
markma kaže...

Nisam nikad naručivao sa mindfactory, znam da se još i mailbox.de mora kombinirati za dostavu. Ovako sam sve odjednom sa Amazona uzeo.

 

El Torro kaže...

Tolko ti je i kod nas samo sto su Sapphire Pulse i ona Asusu dual ili kako se vec zove prije mjesec-dva bile oko 350 eura. A onda su podigli cijene za crni petak.

 

Moj savjet ti je da pricekas tjedan-dva da prode ovo ludilo pa onda kupi po redovnoj cijeni.

Ne bih se složio. Pratim web shopove više od mjesec dana i cijene su iste.

 

 

 

14 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Naručio paket u mailbox i po DHL trackingu piše da je dostavljen dok u Amazonu piše Returned to seller, Unfortunately, a problem occurred during delivery. If you have not received your package by 25 November, please come back here for an update. We're sorry for the inconvenience. Što sad to točno znači? Dobio sam mail od mailboxa da su primili paket od Amazona.

 

Edit: to je izgleda problema kod Amazona, dosta ljudi ima indentičnu situaciju 

 

I imam još jedan koji bi trebao stići kroz par dana i planiram ih konsolidirati, mogu li jednokratno platiti ili moram uzimati godišnju pretplatu?

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 17:14 (Genoxxx).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 14:32 (R4zOR229).
11 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Eh, pratio sam BF cijeli tjedan kod nas i ništa pametno. Futura-it je baš jučer spustila cijenu. Na Amazonu je jedino ova bila raspoloživa. Sve ostalo out of stock ili isporuka u 1. mjesecu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Pa jako si to lose pratio onda, i nemoras kupit na BF samo zato kaj je BF garanitrano ce do kraja godina opet bit i boljih ponuda. Doslovno mrtvi links ima drugi model jefitnije neg kaj si ti ovaj kupio https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-powercolor-radeon-rx-6700-xt-fighter-12gb-gddr6-051800963?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ja bi na tvom mjestu svakako probo otkazat ovo, em si losije prosao em se nemas nikakve garancije.

6 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Vidim da vas dosta koristi kreditnu od banke za kupovanje na Amazonu (ili bilo gdje na internetu) i nije mi nikako jasno zašto?

Otvorite račun npr. na Revolutu (besplatno je) i tamo imate virtualnu kreditnu karticu sa kojom kupujete, ali da naravno prije morate prebacit pare tamo, ili preko internet banke ili povežete svoju kreditnu i tako nadoplatite. U tom slučaju samo Revolut ima vaš broj kartice a pošto je to banka mislim da ste sigurni, i onda ljepo u miru kupujete na internetu bez ikakvih problem aili odlazaka fizično na banku (ni sam se ne sječam kad sam zadnji put bio fizično u banci)

Moj PC  
0 3 hvala 0
5 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
nikonja kaže...

Vidim da vas dosta koristi kreditnu od banke za kupovanje na Amazonu (ili bilo gdje na internetu) i nije mi nikako jasno zašto?

Otvorite račun npr. na Revolutu (besplatno je) i tamo imate virtualnu kreditnu karticu sa kojom kupujete, ali da naravno prije morate prebacit pare tamo, ili preko internet banke ili povežete svoju kreditnu i tako nadoplatite. U tom slučaju samo Revolut ima vaš broj kartice a pošto je to banka mislim da ste sigurni, i onda ljepo u miru kupujete na internetu bez ikakvih problem aili odlazaka fizično na banku (ni sam se ne sječam kad sam zadnji put bio fizično u banci)

 Zasto bi za kreditnu ili bilo koju drugu karticu isao u banku? 

16 godina
online
Re: Amazon.de/amazon.com
nikonja kaže...

Vidim da vas dosta koristi kreditnu od banke za kupovanje na Amazonu (ili bilo gdje na internetu) i nije mi nikako jasno zašto?

 

Zašto ne?

5 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Old Iggy kaže...
nikonja kaže...

Vidim da vas dosta koristi kreditnu od banke za kupovanje na Amazonu (ili bilo gdje na internetu) i nije mi nikako jasno zašto?

 

Zašto ne?

 Zbog tih famoznih odlazaka u banku.....

16 godina
online
Re: Amazon.de/amazon.com
Posmatrač kaže...
Old Iggy kaže...
nikonja kaže...

Vidim da vas dosta koristi kreditnu od banke za kupovanje na Amazonu (ili bilo gdje na internetu) i nije mi nikako jasno zašto?

 

Zašto ne?

 Zbog tih famoznih odlazaka u banku.....

Kakvih odlazaka u banku?

13 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Old Iggy kaže...
Posmatrač kaže...
Old Iggy kaže...
nikonja kaže...

Vidim da vas dosta koristi kreditnu od banke za kupovanje na Amazonu (ili bilo gdje na internetu) i nije mi nikako jasno zašto?

 

Zašto ne?

 Zbog tih famoznih odlazaka u banku.....

Kakvih odlazaka u banku?

 Pa svaki put kad želiš nešto kupiti preko Interneta, moraš ići "fizično" u banku da oni prebace novac web shopu s tvoje kreditne kartice. Valjda. Ne znam što kolega gore lupeta. Pet puta sam pročitao njegov post i dalje mi nije jasno.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Nikonja pod odlasci u banku valjda misli na mene i moje slučajeve s uplatama prema amazonu o kojima sam pisao gore. Inače riješili mi u banci, vraćeni su mi novci, nema nikakvih blokada prema kartici i nije im jasno zašto se to događa. Izbrisao sam deviznu karticu na amazonu i sad gledam koja bi bila alternativa. Možda da zbilja kako kolega kaže gore da napravim revolut i povežem s svojim računom. Ili kao kolega deckard, isto imam zaba mastercard pa tako sredim, ne znam još. 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
nikonja kaže...

Vidim da vas dosta koristi kreditnu od banke za kupovanje na Amazonu (ili bilo gdje na internetu) i nije mi nikako jasno zašto?

Otvorite račun npr. na Revolutu (besplatno je) i tamo imate virtualnu kreditnu karticu sa kojom kupujete, ali da naravno prije morate prebacit pare tamo, ili preko internet banke ili povežete svoju kreditnu i tako nadoplatite. U tom slučaju samo Revolut ima vaš broj kartice a pošto je to banka mislim da ste sigurni, i onda ljepo u miru kupujete na internetu bez ikakvih problem aili odlazaka fizično na banku (ni sam se ne sječam kad sam zadnji put bio fizično u banci)

 

Old Iggy kaže...kaže...

 Zbog tih famoznih odlazaka u banku.....

Kakvih odlazaka u banku?

 To sam i ja pitao. On ih spominjem kao nedostatak.....

16 godina
online
Re: Amazon.de/amazon.com
vrinho kaže...

Nikonja pod odlasci u banku valjda misli na mene i moje slučajeve s uplatama prema amazonu o kojima sam pisao gore. Inače riješili mi u banci, vraćeni su mi novci, nema nikakvih blokada prema kartici i nije im jasno zašto se to događa. Izbrisao sam deviznu karticu na amazonu i sad gledam koja bi bila alternativa. Možda da zbilja kako kolega kaže gore da napravim revolut i povežem s svojim računom. Ili kao kolega deckard, isto imam zaba mastercard pa tako sredim, ne znam još. 

Revolut je uvijek opcija ako kartica nema neki MFA, inače nema neke brige.

A to je danas standard, sam je pitanje izvedbe i praktičnosti.

5 mjeseci
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Pozdrav!
Zanima me hoću li platiti kakvu carinu ako importam ovaj stol u hrvatsku sa Amazon.de? Sa svim troskovima me ispadne 240 eura što je opet dosta jeftinije nego takvi stolovi ovdje u HR.

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0B422BBHT/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ACY6RKJ02SHL2&th=1

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Tvinko kaže...

Pozdrav!
Zanima me hoću li platiti kakvu carinu ako importam ovaj stol u hrvatsku sa Amazon.de? Sa svim troskovima me ispadne 240 eura što je opet dosta jeftinije nego takvi stolovi ovdje u HR.

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0B422BBHT/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ACY6RKJ02SHL2&th=1

 Nema carine unutar EU. Ono što platiš Amazonu je krajnji iznos.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice