Megastore (Hangar 18)

poruka: 220
|
čitano: 89.603
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Megastore (Hangar 18)

ahah ovi iz hangara vas stvarno maksimalno zaebavaju, proslo je vec skoro mjesec dana od one akcije i jos uvijek zavlace, sreca pa su meni morali otkazati narudzbu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Megastore (Hangar 18)

Ja sam vec i zaboravio vise na njih... Ako nista mozda dodje do slijedeceg rukometnog prvenstva (sada ne znam jel' ce biti za OI ili ce biti svjetsko)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Megastore (Hangar 18)

Frend je uzeo hp pavilion 15-cb009nm 2md91ea kada je bila prva akcija, sa 8700 platio je 5914kn, zove ih sto je s narudzbom, kazu nema na lageru, doci ce sredinom drugog mjeseca, zove opet kazu pocetak drugog, zove opet kazu sredina treceg, a laptop su uredno imali na webshopu i nakon akcije te su mu poslije digli cijenu na 10700kn. Nemam riječi, stvarno su govna od trgovine. Platio je karticom na 12 rata.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Megastore (Hangar 18)

Naravno nije stiglo ni u PON a niti u UTO kak su obećali da 100% bude, što sam i očekivao. Navedeni razlog je da su čekali da PES 2018 stigne (jer ide i igrica uz komp). I da bi do kraja tjedna TREBALO biti isporučeno.. Ovo je već tragikomično, strpljenje je pri kraju, ak ne stigne do kraja tjedna, odustajem i tražim povrat.

P.S. isto platio karticom, prva rata već stigla na naplatu!!!

15 godina
offline
Re: Megastore (Hangar 18)

Ta trgovina će brzo u vječna lovišta

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
14 godina
offline
Megastore (Hangar 18)

Ja sam otišao u dučan u ST i iskoristio onaj 32% (Norveška) popust, te uzeo Sony Wirelles Stereo headset.

Ali opčenito mi je ovo ponašanje i njihova priča u banani.

 

Ne možeš večinu dobrih proizvoda ne imat i cijelo vrijeme drndat da je nedobavljivo i sl. (tako sam skužio po vašim pričama).

Pa ispada da se radi o buvljaku ili pazaru auta, a ne o IT dučanu.

O web shopu da i ne pričam, doživio je takav fijasko, da je to sramotno.

A s obzirom o broju dučana, ova akcija nekima i nije imala smisla.

 

Uglavnom, bez obzira na moje iskustvo u samom dučanu i iskorišten popust za ono što mi je trebala, sve ovo skupa je bilo jako loše izvedeno.

Uostalom, sve govore komentari korisnika s početka akcije (facebook).

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 10:50 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Megastore (Hangar 18)

Meh. Ako su ovako 'brzi' kada treba prodati robu, onda neka vam je Bog na pomoci kod reklamacija...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Megastore (Hangar 18)
becks_23 kaže...

Naravno nije stiglo ni u PON a niti u UTO kak su obećali da 100% bude, što sam i očekivao. Navedeni razlog je da su čekali da PES 2018 stigne (jer ide i igrica uz komp). I da bi do kraja tjedna TREBALO biti isporučeno.. Ovo je već tragikomično, strpljenje je pri kraju, ak ne stigne do kraja tjedna, odustajem i tražim povrat.

P.S. isto platio karticom, prva rata već stigla na naplatu!!!

 Kak su ti već naplatili ratu ? Ja sam "platio" karticom međutm još nije skinuta lova (mislin da ne bi smijeli skidat dok ne pošalju robu), mogli su ti eventualno samo "rezervirat" sredstva na kartici.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 14:03 (renchy666).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Megastore (Hangar 18)
renchy666 kaže...

 Kak su ti već naplatili ratu ? Ja sam "platio" karticom međutm još nije skinuta lova (mislin da ne bi smijeli skidat dok ne pošalju robu), mogli su ti eventualno samo "rezervirat" sredstva na kartici.

 Skinuli 29.01., a narudžba je od 13.01. Valjda kad su obradili moju narudžbu automatski su si i naplatili...

 

EDIT: evo moje danas ujutro začuđujuće stiglo! Još kad bih imao vremena posložit to sve danas da provjerim jel sve ok...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 10:57 (becks_23).
6 godina
offline
Re: Megastore (Hangar 18)
becks_23 kaže...
renchy666 kaže...

 Kak su ti već naplatili ratu ? Ja sam "platio" karticom međutm još nije skinuta lova (mislin da ne bi smijeli skidat dok ne pošalju robu), mogli su ti eventualno samo "rezervirat" sredstva na kartici.

 Skinuli 29.01., a narudžba je od 13.01. Valjda kad su obradili moju narudžbu automatski su si i naplatili...

 

EDIT: evo moje danas ujutro začuđujuće stiglo! Još kad bih imao vremena posložit to sve danas da provjerim jel sve ok...

 Evo i meni jučer stigla konfa. 

11 godina
offline
Re: Megastore (Hangar 18)
becks_23 kaže...
renchy666 kaže...

 Kak su ti već naplatili ratu ? Ja sam "platio" karticom međutm još nije skinuta lova (mislin da ne bi smijeli skidat dok ne pošalju robu), mogli su ti eventualno samo "rezervirat" sredstva na kartici.

 Skinuli 29.01., a narudžba je od 13.01. Valjda kad su obradili moju narudžbu automatski su si i naplatili...

 

EDIT: evo moje danas ujutro začuđujuće stiglo! Još kad bih imao vremena posložit to sve danas da provjerim jel sve ok...

 Svaka cast tebi na strpljenju. Ono šta bi ja cekao je maksimalno 5 dana.

Inace osobno ne volim internet kupnje otiđem u ducan i kupim sta treba.

Ja sam se ogrebao za HDD od 2 tb za svega 327 kn.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
14 godina
neaktivan
offline
Re: Megastore (Hangar 18)

Samo mi je čudno jamstvo. Znači priznaju 5 god., ali samo u slučaju ako svake godine računalo servisiraš isključivo u njihovom servisu (i nedaj Bože čekaš komp opet po mjesec dana), a svaki servis naplate si po 187,50 kn. A ako ne servisiraš kod njih priznaju ti samo 2 god. Jel smiju tak radit??

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 11:23 (becks_23).
7 godina
protjeran
offline
Re: Megastore (Hangar 18)

Zasto nebi smjeli - jamstvo bez odrzavanja je 2 godine, sa odrzavanjem je 5.

 

Kupis automobil za 30.000€, imas jamstvo 3 (kod nekih 5) godine ili 100.000km,

uz uvjet da imas redoviti servis svakih godinu dana ili 15.000km (20.000), sto od tog prije dodlje.

 

Ako ne zelis jamstvo, nejdes na servis i to je to. A servis ti je od 250€ do 1000€, ovisno

dali je veliki ili mali servis, dali moraju sta mjenjati ili ne.

 

Tako za 187.50kn godisnje bi bio super zadovoljan, povoljnije nego produljenje jamstva,

a i PC ce ti sigurno biti ociscen od prasine, provjereni svi ventilatori i provjerene komponente.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Megastore (Hangar 18)
becks_23 kaže...

Samo mi je čudno jamstvo. Znači priznaju 5 god., ali samo u slučaju ako svake godine računalo servisiraš isključivo u njihovom servisu (i nedaj Bože čekaš komp opet po mjesec dana), a svaki servis naplate si po 187,50 kn. A ako ne servisiraš kod njih priznaju ti samo 2 god. Jel smiju tak radit??

 Naravno da mogu. Dali su prosirenu/svoju garanciju, ali uz uvjete koje oni navode.

Ovako imas 'klasicnu' dvogodisnju garanciju.

12 godina
offline
Megastore (Hangar 18)

Odnosi li se ta garancija samo na osobna računala, ili i na laptope?

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Megastore (Hangar 18)
becks_23 kaže...

Samo mi je čudno jamstvo. Znači priznaju 5 god., ali samo u slučaju ako svake godine računalo servisiraš isključivo u njihovom servisu (i nedaj Bože čekaš komp opet po mjesec dana), a svaki servis naplate si po 187,50 kn. A ako ne servisiraš kod njih priznaju ti samo 2 god. Jel smiju tak radit??

 To je jamstvo na "konfiguraciju" (kao da gledas neki zatvoreni sistem) onda, ali ti i dalje imas sva potrebna jamstva kako idu po komponentama u racunalu i koliko samo jamstvo na te komponente vrijedi. Znaci ako unutra imas jamstvo na grafu 3g, ono vrijedi 3g. Ako imas na disk 5, ono vrijedi 5. Bez obzira na to njihovo jamstvo i bez obzira isao na "servis" ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 12:52 (sandokan111).
7 godina
protjeran
offline
Re: Megastore (Hangar 18)

To bi vrijedilo za Retail komponente, ali ne i za OEM komponente. Ako OEM komponente imaju X godina,

jamstva, vrijede samo kod partnera koji ih ugradjuje, jamstvo je najcesce 12 mj, a za dodatno jamstvo odlucuje partner,

a oni su odlucili 2 + 3.

 

Primjerice, Intel, AMD, MSI i mnogi drugi na svoje OEM proizvode daju jamstvo 12 mj,

a Samsung daje 0 mj jamstva na OEM proizvode (tipa SSD 961 serije), ali daju partneru

da odluci koliko ce biti jamstvo - tipa kod ACER-a je to 24 mj, kod MSI-a 36.


Da kupis sam OEM 961 SSD, nemas nikakvo jamstvo. Ne znaci da ce zbog toga

biti losiji proizvod, nego za krajnjeg kupca postoji Retail 960 serija sa punim jamstvom.

9 godina
online
Megastore (Hangar 18)

To vrijedi kad oni prodaju brand name racunala koja su tako sklapana (recimo alienware, dell, itd). Nije napisao sto je kupio niti sam gledao sto ima megastore, ali nase trgovine vole tako bundleat racunala i onda to nazove "ludilo konfiguracija dragonmaster 3000" koja nema nikakve posebne ugovore s proizvodjacem nego su samo jednostavno sklepali racunalo od ostatka (ili mozda povrata robe koju vise nemogu prodat pod novo) i onda to tako prodaju, te cesto korisnik nezna da ima posebne garancije na svaku od komponenti u tom racunalu.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Megastore (Hangar 18)
sandokan111 kaže...

 To je jamstvo na "konfiguraciju" (kao da gledas neki zatvoreni sistem) onda, ali ti i dalje imas sva potrebna jamstva kako idu po komponentama u racunalu i koliko samo jamstvo na te komponente vrijedi. Znaci ako unutra imas jamstvo na grafu 3g, ono vrijedi 3g. Ako imas na disk 5, ono vrijedi 5. Bez obzira na to njihovo jamstvo i bez obzira isao na "servis" ili ne.

 Netočno.

Ne možeš imati 3 godine jamstvo na grafičku i 5 godina jamstva na hdd u toj trgovini, odnosno tamo reklamirati, možeš eventualno reklamirati kod proizvođača.

Trgovina ima svoje uvjete prema kojima daje jamstvo, znači, ili 5 godina sa servisom kod njih ili 2 godine na sve.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 12:34 (zalman1).
9 godina
online
Re: Megastore (Hangar 18)
zalman1 kaže...

Netočno.

Ne možeš imati 3 godine jamstvo na grafičku i 5 godina jamstva na hdd u toj trgovini, odnosno tamo reklamirati, možeš eventualno reklamirati kod proizvođača.

Trgovina ima svoje uvjete prema kojima daje jamstvo, znači, ili 5 godina sa servisom kod njih ili 2 godine na sve.

Bilo bi fino prije nego tako resolutno kazes "netocno" da barem budes u pravu.

 

Da ponovimo gradivo.

Ne, mogu imat 3 god na graficku i 5 godina na hdd ako tako proizvodjac daje, i ja to reklamiram U TRGOVINI. Ne u servisu, ne kod proizvodjaca i apsolutno me ne interesira dal je to bilo ugradjeno u "konfiguraciju" ili je prodano zasebno. Ne razlikujes garanciju od reklamacija za nedostatke koja je 2 god. Ni prvi ni zadnji, ali se barem sudrzi od glupih pocetaka "netocno". Takodjer me ne interesiraju "uvjeti trgovine" za ono o cemu pricam. Uvjeti trgovine su ispod "uvjeta zakona" te dok se ne kose s njima se moraju postovati ali ako se kose ponasas se po zakonima. Njihovi uvjeti su da se mora servisirat i s tim uvjetima konfiguracija mora raditi 5god i to je ok jer mozda graficka unutra ima garanciju samo 2 god i ako se pridrzava uvjeta oni se pridrzavaju "dodatne garancije" koju su dali da konfiguracija radi, te samim time ce pokrit kvar graficke. Jedina razlika je ovo sto je "citatelj" napisao ali to ionako ovisi dal uopce ima garanciju ili ne. Ako nema naravno da nema sto reklamirat ni u proizvodjaca ni u trgovini, ali ako garancija postoji onda se reklamira U TRGOVINI.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Megastore (Hangar 18)
sandokan111 kaže...
 i apsolutno me ne interesira dal je to bilo ugradjeno u "konfiguraciju" ili je prodano zasebno.

 Treba te interesirati prije nego kreneš lupetat gluposti.

Ako je trgovina prodala gotovu konfiguraciju pod nazivom npr. "Gamer 3000", onda se ta konfiguracija tretira kao gotov proizvod, odnosno, isto kao laptop.

Jamstvo na taj proizvod ide na kompletan proizvod i na računu piše jamstvo za Gamer 3000, a ne zasebno po komponentama.

Ne možeš ti izvaditi HDD iz tog kućišta i odnijeti ga u trgovinu i reklamirati, jer u trgovni nisi dobio jamstveni list za taj HDD, nego si dobio jamstveni list za cijelu konfiguraciju.

Baš kao što ne možeš izvaditi HDD iz laptopa nego trebaš nositi cijeli laptop na servis bez obzira što crkne.

 

Prestani pisat gluposti jer nemaš veze s vezom.

http://dukedantalion.weebly.com/
11 godina
neaktivan
offline
Megastore (Hangar 18)

Ja ću bit malo glup pa samo napisati svoje iskustvo sa megastoreom.

Naručio sam E-Blue mehanicku tipkovnicu i par miševa. Došlo kad su rekli (ja sam iz Osijeka), koštalo koliko su rekli, sve radilo bez ikakvih poteškoća ili oštećenja. Miševe podijelio, ljudi kažu da su super. Ovaj post pišem na tipkovnici, imam fingergasm svaki put kad stisnem tipku i dobivam prijetnje smrću od susjeda jer sam dobio tipkovnicu sa blue switchevima (tj kineski ripoff cherrymx blue switcheva ali dobar ripoff).

Sve u svemu ja zadovoljan jedino što tipkovnica ima američki layout i kraći enter i te fore ali već sam se navikao. Naravno sve sam kupio za vrijeme popusta. 300 kn za ovakvu tipkovnicu je po meni fer cijena, nisam vidio na netu boljih alternativa.

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Megastore (Hangar 18)
zalman1 kaže...
Prestani pisat gluposti jer nemaš veze s vezom.

 Zalosno, ali i dalje ustrajes u svojim glupostima i jos si pri tome bahat a veze s vezom nemas jer niti razlikujes sto je garancija (prikazano po tome sto trazis da se nesto reklamira kod proizvodjaca ne kod trgovca) a sto materijalni nedostatak, a pri tome ni ne razlikujes ugovore koje brand name racunala imaju s proizvodjacima i "nepostojanje" takvih ugovora kad lokalni shop slozi konfiguraciju "zalman super konfa gamer 4000".

 

Nazalost, kao vec toliko puta po forumu svakakvih redikula se nadje koji iskrivljuju zakone da bi se povukli u misju rupu kao milion takvih prije tebe prikazanih u ovoj temi i onda kad se pokaze da su u krivu vise se nikad ne jave. Slobodno si nadji mjesto medju njima. Jos mi samo nedostaje da mi napises "brajo moj ja pricam o praksi" i bit ces potpun.

6 godina
protjeran
offline
Megastore (Hangar 18)

Ajde prestani više pričati o materijalnim nedostacima, pričamo o jamstvu.

Trgovina nema apsolutno nikakvu obvezu tebi uopće dati jamstvo i nema nikakvu obvezu držati se onoga što je propisao proizvođač.

Zato i imamo situaciju da na kutiji proizvoda može pisati 10 godina jamstva, a uvoznik daje 5 godina, ili situaciju da za isti proizvod dva različita uvoznika imaju različito trajanje jamstva.

 

Trgovina koja sastavlja gotove konfiguracije i prodaje ih pod nekim imenom - je u tom slučaju PROIZVOĐAČ i oni sami određuju koliko će biti jamstvo na taj njihov proizvod.

Mogu ti dati 1, 5, 10 ili doživotno jamstvo, to sve nema veze s jamstvom proizvđača/uvoznika kao kad se komponente kupuju zasebno.

 

Tebe kao kupca se ne tiče ugovor između uvoznika i trgovine, ti reklamiraš taj gotov proizvod u trgovini i trgovina je odgovorna za cijelo kućište i kao takvo ga reklamiraš i imaš ono jamstvo koje ti je dala TRGOVINA.

 

Eto, objasnio sam ti kao djetetu od 3 godine.

http://dukedantalion.weebly.com/
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Megastore (Hangar 18)
zalman1 kaže...

Trgovina nema apsolutno nikakvu obvezu tebi uopće dati jamstvo i nema nikakvu obvezu držati se onoga što je propisao proizvođač.

 :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Bilo je svakakvih gluposti koje su trolovi pisali, ali ovo je jedna od najvecih. Stvarno cu morat ovakve bisere negdje zapisivat. Ovo je tocno tamo uz "sta tamo neki mingo.hr site pise" i "nemaju sudovi nikakve veze s pravima potrosaca".

 

HAHAHAHA JOS SE SMIJEM. Kakvih sve redikula ima po forumu pa im dosadno i pisu gluposti.

 

Edit:

Ovo ostalo sto si napisao sam ti vec napisao, ali trenutno se jos uvijek smijem previse na ovu gore izjavu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 17:55 (sandokan111).
6 godina
protjeran
offline
Megastore (Hangar 18)

Pa jedini redikul si ti kad misliš da proizvođač diktira jamstvo u maloprodaji.

Vidi se da u životu nisi kupio neki komad hardvera.

 

Ti bi znači izvadio HDD iz gotove konfiguracije i odnijeo ga u trgovinu i šta? Gdje ti je račun i jamstveni list za taj HDD?

Koje gluposti pišeš ovo je strašno....

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 17:59 (zalman1).
 
0 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: Megastore (Hangar 18)
zalman1 kaže...

Pa jedini redikul si ti kad misliš da proizvođač diktira jamstvo u maloprodaji.

Vidi se da u životu nisi kupio neki komad hardvera.

 

Ti bi znači izvadio HDD iz gotove konfiguracije i odnijeo ga u trgovinu i šta? Gdje ti je račun i jamstveni list za taj HDD?

Koje gluposti pišeš ovo je strašno....

 

Moja trgovina izda račun na kojem pišu serijski brojevi svih ugrađenih komponenti. Jamstvo daje isključivo proizvođač, ne prodavač.

9 godina
online
Re: Megastore (Hangar 18)
zalman1 kaže...

Pa jedini redikul si ti kad misliš da proizvođač diktira jamstvo u maloprodaji.

Vidi se da u životu nisi kupio neki komad hardvera.

 

Ti bi znači izvadio HDD iz gotove konfiguracije i odnijeo ga u trgovinu i šta? Gdje ti je račun i jamstveni list za taj HDD?

Koje gluposti pišeš ovo je strašno....

Sorry jos se smijem na onu izjavu. Pokusat cu odgovorit kad me prodje smijeh.

SnakeST kaže...
Moja trgovina izda račun na kojem pišu serijski brojevi svih ugrađenih komponenti. Jamstvo daje isključivo proizvođač, ne prodavač.

 Normalno. Nitko nije ni rekao da ti prodavac daje jamstvo, ali za tebe odradjuje reklamaciju i kod njega se nose stvari na garanciju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 18:20 (sandokan111).
6 godina
protjeran
offline
Re: Megastore (Hangar 18)
SnakeST kaže...

Jamstvo daje isključivo proizvođač, ne prodavač.

 Imam masu artikala od Linksa i Fenix.hr sa njihovim jamstvenim listom, znači, trgovina je ujedno i uvoznik i oni sami određuju jamstvo za određene artikle.

Također imam i HDD kupljen u centro.hr gdje na jamstvenom listu piše 24 mjeseca, a na računu piše 36 mjeseci, dakle, trgovina daje svoju dodatnu godinu.

 

Ostavite se tih gluposti da proizvođač nešto diktira, trgovac ima puno pravo smanjiti ili povećati jamstvo.

Kupim Sandisk USB flash drive, na pakiranju piše doživotno jamstvo, a na računu 3 godine.

 

Dakle, trgovac diktira jamstva za svoje gotove konfiguracije i ne može ga nitko natjerati da daje posebna jamstva za svaku komponentu.

Trgovac kad sastavi konfiguraciju je zakonski PROIZVOĐAČ.

Ako neka trgovina i radi drugačije - super, ne znači da mora.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 18:37 (zalman1).
9 godina
online
Re: Megastore (Hangar 18)
zalman1 kaže...
Ti bi znači izvadio HDD iz gotove konfiguracije i odnijeo ga u trgovinu i šta? Gdje ti je račun i jamstveni list za taj HDD?

Evo sad sam se prestao smijat glupostima koje pises pa cu napokon i odgovorit.

Tocno tako, i garanciju bi mi uvazili i dobio bi novi hdd. Racun mi je ono sto su mi dali kad su mi prodali "konfiguraciju" a to sto mi zasebno nisu jamstvo dali bi ih naknadno prijavio ako bi se bunili pa bi i za to dobili kaznu od inspektorata.

zalman1 kaže...
Ostavite se tih gluposti da proizvođač nešto diktira, trgovac ima puno pravo smanjiti ili povećati jamstvo.

HAHAHAHAHAHAHA. Daj smanji ove viceve da nesto uspijem i napisat. Trgovac u ovom cijelom procesu odlucuje APSOLUTNO NISTA. Daj se okani pisanja gluposti po internetu, daj kontaktiraj kojeg uvoznika, daj nesto konkretno procitaj. Znaci do sada smo ustanovili da

a) ne razumijes kako se reklamira proizvod

b) ne razlikujes materijalne nedostatke od garancije

c) ne razlikujes gotovi proizvod od njegovih sastavnica

d) ne razlikujes sto je trgovac, sto distributer, sto uvoznik, sto proizvodjac, sto globalno jamstvo, sto lokalizirano

 

Znaci, proizvodjac diktira APSOLUTNO SVE. Iznad svega je, vidi cuda, proizvodjac nekog proizvoda. Proizvodjac, na svoju ruku, moze DOPUSTITI distributeru svojih proizvoda da za odredjeno trziste ima odredjene neke druge uvjete, ali to samo ako PROIZVODJACU odgovara i oni se obavljaju u dogovoru S PROIZVODJACEM. Znaci da ponovim opet, apsolutno NISTA se ne dogadja bez zelenog svjetla proizvodjaca. Nakon toga, trgovina kad dobije proizvod ima izdiktirane uvjete uvoznika sto i kako i APSOLUTNO NISTA tu ne moze napravit. AMA BAS NISTA. A zasto? Pa zato jer trgovina nema APSOLUTNO NIKAKAV ugovor s proizvodjacem. Trgovina je samo posrednik u distribuciji proizvoda od proizvodjaca do krajnjeg korisnika i to je sve sto oni rade. Samim time, i njihov cijeli posao oko reklamacije je PRENOSENJE STVARI do onog tko je za to odgovoran i tko ima ugovor s PROIZVODJACEM.

 

Evo malo sam ti velikim slovima napisao ove kljucne rijeci da ne lupetas gluposti vise.

zalman1 kaže...
Dakle, trgovac diktira jamstva za svoje gotove konfiguracije i ne može ga nitko natjerati da daje posebna jamstva za svaku komponentu.

Trgovac kad sastavi konfiguraciju je zakonski PROIZVOĐAČ.

NE. Ti vjerojatno nisi nikad ni firmu otvarao i osim sto zakone neznas mislis da je to "idem u finu otvorit jdoo za 5kn i onda cu proizvodit ferarije u garazi". Trgovac nije nikakav proizvodjac, jer, ako nista drugo, NEMA ZAKONSKE REGULATIVE DA PROIZVODI. Vidi cuda, postoje ti neki glupi zakoni i ti kad registriras tvrtku moras, izmedju ostalog i registrirati cime ce se ona baviti. Nemozes bas doci na finu i reci "otvaram trgovinu i ona ce se bavit svime i svacim, malo cemo prodavat tehniku, malo cemo nalijevat alkohol, malo cemo prodavat mortadelu a ako nam se zalomi malo cemo proizvodit motore za teslu" jer eto, postoje osim zakona i te neke glupe zakonske regulative sto i kako svaka od djelatnosti kojim se ta tvoja tvrtka misli bavit mora zadovoljavat. Tako da, za sve sto mislis radit moras imat i zaposlen odgovarajuci kadar i postovat odgovarajuce regulative za sve sto navedes da ce ti se tvrtka bavit.

Sad kad smo prosli taj mali 101 otvaranja firmi ala biznismen iz fotelje, IT tvrtke s jednim zaposlenim (ili slicno koliko vec web shopovi imaju) ne proizvode nista. One samo sastave konfiguraciju i prodaju je kao takav proizvod. Oni nisu nista PROIZVELI. Oni su samo napravili svojevrsni "bundle" komponenti koji su eto, da bi ti bio sretniji, nazvali "uber duper gamer konfiguracija 5000". Ali to je sve, samo bundle komponenti koje su ti prodali u kompletu. Nista vise, i nista manje. Svaka od tih komponenti (ako pricamo o tome sto sam gore naveo, da su to nase firme napravile, ne brand name racunala tipa dell, alienware itd) je do njih stigla uredno s garancijom od proizvodjaca. To sto su je oni ugradili u konfiguraciju ne mjenja na stvari. Ako je ona do njih dosla s garancijom od 3god, ona tu garanciju ima bez obzira na ista.

 

Znaci da ponovim, te "konfiguracije" koje webshop napravi te trazi servisiranje su korisne ako se recimo s ovim "servisiranjem" garancija produzi za krajnjeg korisnika, a i cesto su korisne ljudima koji se ne zele uopce oko racunala bavit i zna da ce uzet racunalo i ono ce radit 5god i prst u uho, i to svakako ima svoju kupovnu publiku, ali pricat gluposti koje si ti natrabunjao sve do sada apsolutno nema veze s vezom. Ista je stvar bila i s onim "naljepnicama" koje su ljepili na kucista pa to ni na jednoj reklamaciji nije proslo u korist trgovca.

 

Evo, da rezimiramo ovo bespotrebno trolanje, ti mi komotno reci kojoj trgovini da se obratim pismeno da mi potvrdi ijednu od ovih gluposti koje si napisao tipa "trgovac ima puno pravo smanjiti jamstvo" pa da vidim tko ce tako neku glupost napisat sluzbeno s pecatom tvrtke. Ja garantiram da pismeno to nigdje i nikad dobit necu u nijednoj hrvatskoj tvrtci, ali eto, posto si tako vokalan ti mi reci kome da se obratim i ja im saljem dopis.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice