ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

poruka: 81
|
čitano: 18.802
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A".
11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
war3_tft kaže...
Pa da ima 3 komada zato i jesu 70mm. Pogledaj kolki je kod msi srediste fana podignuto s obzirom na taj lim i onda pogledaj srediste asrokove kolko je nize, ne znam ja tko je tu jebeno corav.

 ima tri komada i asusica, pa su na asusici 90 ili 100mm, no asusica je puno šira od devilice

da na asrokici je središte venta pomaknuto dolje, ali ne toliko koliko je s gornje strane veći vent na msi i nitro

 

uostalom ne da mi se više natezati, niti jedna od tih uskih grafa kojima hladnjak širinom ne prelazi taj lim nemaju veće ventove od 70mm i sad odjednom tebi treba objašnjavati ono što je prostim okom vidljivo

12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode

Ovdje sam nasao dimenzije asrokice, ona je siroka 125mm dok je nitro 580 za usporedbu 135 tako sumnjam da ova ima 70mm fanove.

7 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Treba vidjeti i na kojem naponu ce napajati jezgru i memorijske module.
Hladnjak pokriva i njih, plus kvalitetna pasta da brze odvodi toplinu sa svega.

Ako je brzina odvodnje bolja, i kartica je hladnija.
Ne vrijedi ni najbolje vodeno hladjenje ako je pasta smece - vidi Intelove procesore, pasta izdrzljiva al losa.

A jos kedna stvar, ako je samo reguliranje napona kvalitetno slozeno, da nema velikih skokova i padova napona u radu, to puno znaci kod grijanja chipa.

Osobno mislim da ce biti sasvim Ok.
Asrock ima solidne ploce sa dobrim rijesenjima hladnjenja chipseta, ima Pegatron iskustva s tim.

Prije bi vjerovao Pegatronu nego AsusTeku, osobito nakon onih gluposti sa 5 cijevi na hladnjaku grafike, a samo 2 cijevi dodiruju chip.

Nije sve u brojevima, jer da je tako, elektroniku bi proizvodio svatko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
war3_tft kaže...

Ovdje sam nasao dimenzije asrokice, ona je siroka 125mm dok je nitro 580 za usporedbu 135 tako sumnjam da ova ima 70mm fanove.

tebi se baš nemere dokazati, ajde da probam još jednom nacrtati, dolje su ti slike

donja crta dodiruje donji dio ventova na jednoj i na drugoj grafi i povučena je od dvi izlaza koji se na svim grafama nalazi na istom mjestu

gornja je povučena usporedo s rubom lima, pa sad sam pogledaj koliko su nitro ventovi veći od asrocka 

Čitatelj kaže...

Ako je brzina odvodnje bolja, i kartica je hladnija. 
Nije sve u brojevima, jer da je tako, elektroniku bi proizvodio svatko.

 ma da je inžinjer, mali je - rekla bi ti cura na tvoje filozofiranje koliko mala kita može biti vesela

jel razumiješ da taj hladnjak je malen i ima samo tri toplovodne cijevi, a to niti sapphire s takvim hladnjakom i s većim ventovima i na karticama koje su manje zahtjevne (rx480) nije uspio riješiti

zato su u seriji 580 povećali hladnjak, jer kad je mali ni tehničar ni inžinjer ne pomažu

da vjerojatno grafa neće trokirati, ali će biti jebeno vruća i glasna, tu nema pomoći kad tako šparaš na materijalu

7 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

Cut ce se kad dodju testovi. Procesi proizvodnje su sve finiji i bolji, sto vrijeme odmice,

tako da nije sve u fizickoj velicini. Zagrijavanje je poslijedica gubljenje energije u elektronici,

te ako su chipovi bolji, te sam napon koji trebaju za rad nizi - to je to, na 0.1V se moze puno ustedjeti

kod samog zagrijavanja - na oko zvuci malo, ali u praksi, kod tolike kolicine tranzistora je to ogromna razlika.

 

I ne vjerujem da ce se ista prekuhavati ili tako nesto, pa imali su 2 godine da se igraju sa tim chipovima,

a od izbacivanja proizvoda na trziste i pocetak njegovog dizajniranja prodje cca 2-3 godine.

 

Po tome bi RX580 i GTX1080 u laptopima trebala topiti kucista,

a koliko vidim - to se ne desava - jednostano uz nize napone i optimizaciju je sve rijesivo.

Zato i ima dva nacina rada - normalan i turbo - tko hoce nize temperature i tisi rad - normalni mod,

a kome trebaju maksimalne brzine kartice - turbo nacin rada, uz vecu potrosnju, grijanje i buku,

kao i na svakom laptopu - moj ima 4 nacina rada:

- Silent - sve je na minimumu

- Eco - vece performanse od Silent moda, uz ustedu baterije

- Normal - normalne postavke rada procesora i grafike

- Turbo - grafika podignute taktove, a procesor natjeran da radi na turbo taktu, dok ne predje 95C

 

U 2017. ni jedan proizvodjac grafike nije zeznuo hladjenje - ocito su svi chipovi veoma dobri u proizvodnji,

te je manje "skarta" koji kotira sa visokim gubitcima i zagrijavanjem.

 

Sve u svemu, 2018. ce biti zanimljiva - umjesto da se gase brandovi, kao sto su Point of View, BFG, Sparkle,

Club 3D (sad samo proizvode kablove i profesionalna rijesenja).

 

Ako netko bolje prati - na ovoj listi se vidi da su svi propali proizvodjaci bili ekskluzivni proizvodjaci nVidia kartica,

osim Club 3D koji je 2013. presao na AMD chipove, te prestao sa video karticama, te se fokusirao u profesionalna rijesenja.

 

Dakle bolje za potrosace, samo da je vise proizvodjaca kartica, da ih bude vise, po nizoj cijeni, jer ovo sad je nenormalno.

 

Sva sreca da profesionalnih kartica ima dovoljno - osobno koristim Quadro P300 (GTX 1050 chip), jer ima 3x MiniDP izlaza,

a to mi je neophodno za 3x 1920x1200 displaye. Pa vidi kakav mali ventic hladi GTX 1050 chip bez frke.

 

Moj PC  
0 1 hvala 1
11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Čitatelj kaže...

 

U 2017. ni jedan proizvodjac grafike nije zeznuo hladjenje - ocito su svi chipovi veoma dobri u proizvodnji,

te je manje "skarta" koji kotira sa visokim gubitcima i zagrijavanjem.

 očito je samo da nemaš pojma i lupaš napamet

 

evo ti gnjidabajt 580 gaming verzija, u gejmanju grafa dostiže 77 stupnjeva uz jebačkih 3000+ rpm, što je helikopter u kućištu

giga je stvarno zajebala stvar

 

 

zatim imaš i msi gaming koji je također zajebao stvar u ovoj seriji, pa im za dobro hlađenje treba preko 2100 rpm - link

u isto vrijeme 580-ki konkurentna msi 1060 gaming s istim hladnjakom je doslovce nečujna sa manje od 1100 rpm i 65 stupnjeva (imaš na forumu kolegu kojem grafa nije prelazila 65 stupnjeva i 1100rpm niti nakon višednevnog maltretiranja majnanjem, a imaš i hrpu testova)

 

zatim imaš famoznu red devil s najmanje duplo većim hladnjakom od asrokice - link

grafa ide preko 75 stupnjeva uz 1700rpm, daleko previše

i ovdje su primjetili da je grafa poprilično glasna - link

 

ovo su ti samo neki primjeri

rx 580 je jebena grafa za ohladiti, bila prije i takva je ostala, a uz hladnjak kakav je asrock predstavio treba im čudo ala međugorje (ali pravo) da bi ta grafa bila hladna i tiha

a sad ti možeš nastaviti palamuditi do sutra, no kad izađu testovi vidjet ćeš i sam na što će to ličiti

13 godina
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A
Tebi je 75-77 celzija previše za grafičku? Pa to je jako dobra temperatura za takvu grafičku
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
zuper kaže...
Tebi je 75-77 celzija previše za grafičku? Pa to je jako dobra temperatura za takvu grafičku

 jest dobra, ako si žrtvovao temperaturu za tišinu

ali ako ti je temperatura 77, a rpm na preko 3000, onda je poizvođač zajebao s hlađenjem

 

imaš za primjer nitro 580, kad ju staviš na 2100 rpm što je čujno, ali daleko od 3000, ne prelazi 57 stupnjeva - link

zato je pustiš da ide i preko 70, a imaš vrlo tihu grafu

 

moja gtx 1070 u gejmanju neće preći 65-66 stupnjeva uz maksimalnih 1200rpm

kad je stavim na 2100rpm, ne prelazi 57-58 stupnjeva i čuje se, zato je i ostavim na automatici gdje je nečujna i relativno hladna

to su grafe "s naglaskom na hlađenje", sa solidnim hladnjacima i velikim ventovima, a ovo na asrock je drek na šibici od hlađenja za takvu grafu

7 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

To nisu neke temperature, do 85C je sve OK.

 

Nisu to GTX 480/470 kartice koje su radile i do 97C,

ili HD4850 na 89C (obje kartice sa tvornickim hladnjakom,

ne custom rijesenje ODM-a).

 

A tko zeli malo jace performanse, mora biti spreman podnesti i malo buke,

jer po matematici, vise okretaja u minuti = veci protok zraka.

 

Te kartice u 2D-u, dakle u normalnom radu, surfanju, gledanju filmova, obradi teksta,

rade tiho i necujno, a u igrama ionako cujem igru na slusalice ili zvucnike, dakle nikakva drama

oko slabasnih 70ak C, s tim ne mogu zagrijati prostoriju, s obzirom da je danas palo novih 10cm snijega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Čitatelj kaže...

1. To nisu neke temperature, do 85C je sve OK.

 

2. Nisu to GTX 480/470 kartice koje su radile i do 97C,

ili HD4850 na 89C (obje kartice sa tvornickim hladnjakom,

ne custom rijesenje ODM-a).

 

3. A tko zeli malo jace performanse, mora biti spreman podnesti i malo buke,

jer po matematici, vise okretaja u minuti = veci protok zraka.

 

4. Te kartice u 2D-u, dakle u normalnom radu, surfanju, gledanju filmova, obradi teksta,

rade tiho i necujno, a u igrama ionako cujem igru na slusalice ili zvucnike, dakle nikakva drama

oko slabasnih 70ak C, s tim ne mogu zagrijati prostoriju, s obzirom da je danas palo novih 10cm snijega.

 1. zajebi danas 85 stupnjeva, to je znak da hladnjak nije napravljen kako spada

 

2. e tu se vidi da nemaš pojma

480 i 470 su isti čipovi, ali baš obrnuto - manje su zahtjevni za hlađenje jer je amd u 5xx seriju ubacio iste te čipove, samo što im je povećao takt, tako da su upravo 5xx zahtjevnije za ohladiti od 4xx

 

3. ne mora biti spreman na buku pod mus, može uzeti kvalitetno napravljene grafe, "s naglaskom na hlađenje", što ova asrokica nije

ja imam dosta jače perfomanse sa gtx 1070 pa je grafa potpuno tiha u gejmanju, čak i kad je ocnem do kraja

isto to može dobiti, uz niže perfomanse, i vlasnik 580-ke ako je dobro birao pa uzeo primjerice sapphire nitro

 

4. to je već drugi par opanaka, a ja sam rekao na početku - kome ne smeta temperature i buka bit će dobra i ta asrokica

tko hoće tišinu u idle i pod loadom, bira bolje napravljene grafe s većim hladnjacima i ventovima

7 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
picajzla0707 kaže...

 1. zajebi danas 85 stupnjeva, to je znak da hladnjak nije napravljen kako spada

 

2. e tu se vidi da nemaš pojma

480 i 470 su isti čipovi, ali baš obrnuto - manje su zahtjevni za hlađenje jer je amd u 5xx seriju ubacio iste te čipove, samo što im je povećao takt, tako da su upravo 5xx zahtjevnije za ohladiti od 4xx

 

3. ne mora biti spreman na buku pod mus, može uzeti kvalitetno napravljene grafe, "s naglaskom na hlađenje", što ova asrokica nije

ja imam dosta jače perfomanse sa gtx 1070 pa je grafa potpuno tiha u gejmanju, čak i kad je ocnem do kraja

isto to može dobiti, uz niže perfomanse, i vlasnik 580-ke ako je dobro birao pa uzeo primjerice sapphire nitro

 

4. to je već drugi par opanaka, a ja sam rekao na početku - kome ne smeta temperature i buka bit će dobra i ta asrokica

tko hoće tišinu u idle i pod loadom, bira bolje napravljene grafe s većim hladnjacima i ventovima

 

Nemoj bit picajzla, ne odgovaraj napamet - nego procitaj dvaput prije nego sto nesto napises.

Mora da ne znas sta je GTX480/470, pa to usporedjujes sa proslo-generacijskim AMD-ima.

 

Jedna rijec - Fermy

 

Usput, 85C je i dalje - nista strasno. Bez obzira sta drugi govorili.

A tuniranje i OC ne spada u standardni rad. To je sve na "svoju odgovornost",

tako da ni jedan proizvodjac nije odgovoran za to.

 

PS - Ne moze nitko reci da je hladjenje lose, pa ni ti, dok ne izadju testovi.

Na papiru moze biti osrednje, u praksi super, a moze biti i obratno, na papiru savrseno, u praksi ocajno.

Pricekajmo svi skupa, al ja sam pozitivan da bude sve u granicama normalne temperature i buke,

a ne GTX 480 / FX 5900.

12 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

75°c je koma, a 85°c je vruca juha za sve komponente u racunalu, skupa s kucistem.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Stjepanj kaže...

75°c je koma, a 85°c je vruca juha za sve komponente u racunalu, skupa s kucistem.lp

 

Dakako da je niža temperatura bolja, ali niti 85°C nije nepodnošljivo za komponente. Sjeti se samo Fermija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2018 14:10 (NiramX).
12 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

A cuj meni je kuciste na stolu vec godinama, promjenio sam milijon komponenti, 75°c je maximalno podnosljivo, 85 je zaista, zaista previse, to je vec pozamasna kolicina topline u kucistu! Nevelim da je stetno ak si mislio na to vec "neugodno"!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Stjepanj kaže...

75°c je koma, a 85°c je vruca juha za sve komponente u racunalu, skupa s kucistem.lp

Da ne govorimo kako s temperaturom opada maximalni takt, moja 390-ka na 80C nije bila stabilna ni na stock postavkama al sa default krivuljom i 65C bila je rock solid...

11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Čitatelj kaže...

Nemoj bit picajzla, ne odgovaraj napamet - nego procitaj dvaput prije nego sto nesto napises.

Mora da ne znas sta je GTX480/470, pa to usporedjujes sa proslo-generacijskim AMD-ima.

 

Jedna rijec - Fermy

 

Usput, 85C je i dalje - nista strasno. Bez obzira sta drugi govorili.

A tuniranje i OC ne spada u standardni rad. To je sve na "svoju odgovornost",

tako da ni jedan proizvodjac nije odgovoran za to.

 

PS - Ne moze nitko reci da je hladjenje lose, pa ni ti, dok ne izadju testovi.

Na papiru moze biti osrednje, u praksi super, a moze biti i obratno, na papiru savrseno, u praksi ocajno.

Pricekajmo svi skupa, al ja sam pozitivan da bude sve u granicama normalne temperature i buke,

a ne GTX 480 / FX 5900.

 isprika zbog brzog čitanja, nisam opće skužio da si otišao unazad skroz do fermica

vidio sam 480/470 i "pročitao" kao prošlu seriju amd-a

ali da, imao gtx 570, išla je preko 85 stupnjeva i preko 85% ventova, živi užas

 

85 stupnjeva na današnjim karticama je katastrofa, pogotovo u srednjoj klasi

 

PS - ne govorim o "papiru", nego o izgledu hladnjaka i grafe na kojima se vidi da su anemični za rx 580

iz tako malog hladnjaka i uske grafe s malim ventovima izvući normalne temperature bez buke će biti veće čudo od uskrsa

11 godina
odjavljen
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Stjepanj kaže...

A cuj meni je kuciste na stolu vec godinama, promjenio sam milijon komponenti, 75°c je maximalno podnosljivo, 85 je zaista, zaista previse, to je vec pozamasna kolicina topline u kucistu! Nevelim da je stetno ak si mislio na to vec "neugodno"!lp

Sama temperatura čipa nema zapravo nekog izravnog utjecaja na temperaturu u kućištu koliko ima tdp čipa. Uzmi bilo koji čip, stavi na jednog šrot hlađenje koje će ga držat na recimo 80C° i vodu koja će ga držat na 40°C pri konstantnom loadu (bubam 300w). U oba slučaja količina topline koja se raspršuje u kućište (ako je vodeno na upuhu) je 300w cca, samo prvo je manje efikasno od vode pa je sami čip topliji. No toplina u kućištu kod oba je više manje ista. 

 

"Neugodnost" od temperature nam je samo u glavi kad vidimo 80°C na nekom čipu :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

Evo prestavili i M1 seriju sa 1 ventilatorom.

 

https://www.asrock.com/Graphics-Card/AMD/Phantom%20Gaming%20M1%20Radeon%20RX570%204G/index.asp

https://www.asrock.com/Graphics-Card/AMD/Phantom%20Gaming%20M1%20Radeon%20RX570%208G/index.asp

 

Brzina jezgre je samo 36Mhz niza nego na modelu sa 2 ventilatora. Ocito rade dobar posao, kad 570 chip mogu ohladiti

sa samo jednim ventilatorom (a da nije glasna turbina).

 

Podsjecaju me na stare XFX hladnjake sa HD6770/HD5770 grafika.

https://www.anandtech.com/show/4296/amds-radeon-hd-6770-radeon-hd-6750-the-retail-radeon-5700-rebadge

 

Po sjecanju su hladnjaci bili losi, dvije sferno savijene cijevi, temperature su bile OK na tim karticama,

razina buke je bila ipak malo visa nego kod kartica sa dva ventilatora.

 

Test tih kartica me najvise zanima, jer su prilicno kompaktne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 8:58 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

Samo jedan izraz mi pada na pamet kad ovo vidim:

 

Škrtost

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

Zasto skrtost? Te kartice pasu u ITX kucista, dok regularne 570 ne pasu.

6cm kraca kartica je velika razlika od "uslo glatko" do "ne stane nikako" u kuciste.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

https://www.tweaktown.com/articles/8607/asrock-radeon-rx-580-phantom-gaming-world-first-look/index.html

 

TweakTown je dobio ekskluzivu za testiranje kartica. Jos nisu u EU izlistane cijene i datumi prodaje kartica.

Nadam se da ce biti normalne, i da rudokopaci nece sve pokupovati u roku nista.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

evo i review konaćno - link

 

kao što sam i rekao - preslab hladnjak za takvu grafu, u kućištu prži preko 80 stupnjeva uz 2500 okretaja i bijednih 1300mhz

da ju klokneš na preko 1400/1450mhz kako idu dobre 580-ke poput safirke nitro ili gige aorus, ode to blizu 90 stupnjeva

 

posebno su u analizi hladnjaka istaknuli idiotariju s hlađenjem vrm-a 

What baffles us a bit is the direct connection of VRM heatsink and GPU heatsink using a 6 mm heatpipe. Since the heat pipe is properly warmed up at both ends, but in between nothing can dissipate it elsewhere, their efficiency should be well below the actual possibilities. Purely thermally, this solution is actually pure nonsense.

 

možda je i bolje da je ne prodaju u eu, bar se ljudi neće zajebat zbog par kuna uštede

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

Strasne temperature - Sapphire kartica u zatvorenom kucistu dodje do 78°C,

sto je nevjerovatnih 2°C vise od ASRock kartice.

 

Uzas uzas, evo razlika je toliko ogromna da sam odlucio da treba napraviti

peticiju za zaustavljanje prodaje tih kartica ne samo u Eu, nego i u cijelom svjetu.

(eventualno u Sibiru moze proci)

 

http://www.tomshardware.de/rx580-benchmark-leistungsaufnahme-sapphire-nitro,testberichte-242347-7.html

http://www.tomshardware.de/asrock-grafikkarte-benchmark-leistungsaufnahme-lautstarke,testberichte-242473-6.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 7:25 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Čitatelj kaže...

Uzas uzas, evo razlika je toliko ogromna da sam odlucio da treba napraviti

 pa naravno da je razlika ogromna, druga je stvar što ti ne kužiš razliku

dolje su ti slike koje govore sve onome tko to zna pročitati

 

asrock radi na 1300mhz, ima veću temperaturu uz duplo veći broj okretaja

nitro radi na 1400mhz, nižu temperaturu i duplo manji broj okretaja

kad bi izjednačio uvjete i digao nitro ventove na 2500rpm, ta grafa ne bi prelazila 50 stupnjeva na 1300mhz 

 

za jedan te isti čip to su ogromne razlike i jasno pokazuje da je asrock izašao sa nižerazrednim proizvodom

neka, naučit će se, dobra je to firma

 

asrock1 asrock1
asrock2 asrock2
nitro1 nitro1
nitro2 nitro2
7 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

Opet citas napamet - Sapphire kartica radi na 1411Mhz taktu,

a ASRock na 1380Mhz taktu, "ogromna razlika" od 31Mhz i 2°C.

 

Vidim da ti nejde njemacki, ali svejedno, brojke su brojke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Čitatelj kaže...

Opet citas napamet - Sapphire kartica radi na 1411Mhz taktu,

a ASRock na 1380Mhz taktu, "ogromna razlika" od 31Mhz i 2°C.

 

Vidim da ti nejde njemacki, ali svejedno, brojke su brojke.

 Ako je samo 2 c razlike te asrock i nitro onda il ne stima njihovo mjerenje izmedu te dvije kartice ili su ta njihova ocitanja previsoka jer nekidan kad sam kod kolege bio njegova nitro rx580 se vrtila na tihih 61 stupnjeva u bf1 ultra sa unlockanim fps-om.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 9:37 (war3_tft).
7 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

nitro+ prelazi 70°C kad se ostavi stock fan profil koji je sve samo ne agresivan, nekih 1100 rpm pušta max, kad se stavi malo jača krivulja drži spomenutih 60ak°C u rasponu 1900-2000rpm, naravno zatvoreno kućište...brutala hlađenje, ne znam u kojim bi uvjetima nitro išla na 80, furmark i slično na stock fan profilu u zatvorenom kućištu

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Čitatelj kaže...

Opet citas napamet - Sapphire kartica radi na 1411Mhz taktu,

a ASRock na 1380Mhz taktu, "ogromna razlika" od 31Mhz i 2°C.

 

Vidim da ti nejde njemacki, ali svejedno, brojke su brojke.

 ne brini ti za moj njemački, gugelj prevoditelj to odmah prebaci na engleski

 

ali vidim da tebi nejde gledanje u graf, obrati pozornost na graf od asrokice - vidiš li koliki je razmak od 1300 do 1400mhz i na koliko grafa radi? doije sam uvećao slike samo za tebe

grafa radi na 1300 i par mhz, ja tu ne vidim da ide do 1380, osim na onom jednom spajku, ali ta sekundica na 1380 je tebi vjerojatno relevantan rezultat 

 

dočim, možeš vidjeti na grafu od nitro, grafa radi iznad 1400 mhz, dakle razlika jest 100mhz

 

nadalje, na isti način možeš vidjeti da nitro radi na 75 stupnjeva, a asrock ide na 80

matematika je jednostavna - 80-75=5

dakle ne dva stupnja, nego pet ako ćemo cjepidlačiti

 

da, brojke su brojke i nemereš ih natezati koliko bi ti htio

ali problem ti je i duplo veći broj okretaja lime je asrokica na samom rubu kod ovih postavki, dok nitro ima ohoho lufta

7 godina
protjeran
offline
ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri modela A

Pa ako pogledas grafove, vidjet ces da obje kartice imaju zadane vrijednosti

da trze temperature do 80°C, i spustaju taktove da bi to postigle.

 

MSI na 76°C od ca 1230Mhz, dok ASRock na 80°C ima takt od 1180Mhz,

dakle minalne razlike. MSI ima i "Turbo" nacin rada, sto mu pomaze sa taktovima,

ali i hladnjem sa brzinom okretaja.

 

Sve u svemu, ne vidim cemu tolika panika zbog te minimalne razlike.

Kartica je orijentirana na budzet trziste, a ne na "best of" trziste,

a takva je sigurno i cjenovno pozicionirana kartica (jos ne zna, al pretpostavljam da je tako).

 

A kolike su temperature, dal 76°C ili 82°C u radu, to mene kao korisnika ne zanima.

Ima da radi dok je jamstvo, a sve iznad toga je bonus. Uz redovito ciscenje jednom godisnje, se nikad nece pokvariti.

 

Kvare se komponente koje se "tuniraju" do maksimuma, dakle svi koji overclockaju nemaju sta kukati,

kao i rudari - komponente za to nisu predvidjene. Al u normalnom radu ni 10°C ti nece pokvariti uredjaj,

a niti uzivanje u koristenju.

 

Sto se buke tice, dok ne igras se ni jedna kartica ne cuje, jer se ventilatori ni ne vrte, a u igrama se ionako

cuje igra na zvucnike ili slusalice, tako da i to nije nesto sto ce ikome smetati.

 

A tko zeli 100% tisinu, kupit ce pasivne kartice, pasivne hladnjak(e) za procesor(e) i pasivno napajanje,

te imati tisinu. Svaka roba ima svoju namjenu i kupce. Meni osobno svejedno sta pise na kartici,

ionako je u kucistu, a kuciste u ormaricu, nit vidim nit cujem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: ASRock na tržište GPU-ova ulazi sa četiri mode
Čitatelj kaže...

Pa ako pogledas grafove, vidjet ces da obje kartice imaju zadane vrijednosti

da trze temperature do 80°C, i spustaju taktove da bi to postigle.

 

MSI na 76°C od ca 1230Mhz, dok ASRock na 80°C ima takt od 1180Mhz,

dakle minalne razlike. MSI ima i "Turbo" nacin rada, sto mu pomaze sa taktovima,

ali i hladnjem sa brzinom okretaja.

 

Sve u svemu, ne vidim cemu tolika panika zbog te minimalne razlike.

Kartica je orijentirana na budzet trziste, a ne na "best of" trziste,

a takva je sigurno i cjenovno pozicionirana kartica (jos ne zna, al pretpostavljam da je tako).

 

A kolike su temperature, dal 76°C ili 82°C u radu, to mene kao korisnika ne zanima.

Ima da radi dok je jamstvo, a sve iznad toga je bonus. Uz redovito ciscenje jednom godisnje, se nikad nece pokvariti.

 

Kvare se komponente koje se "tuniraju" do maksimuma, dakle svi koji overclockaju nemaju sta kukati,

kao i rudari - komponente za to nisu predvidjene. Al u normalnom radu ni 10°C ti nece pokvariti uredjaj,

a niti uzivanje u koristenju.

 

Sto se buke tice, dok ne igras se ni jedna kartica ne cuje, jer se ventilatori ni ne vrte, a u igrama se ionako

cuje igra na zvucnike ili slusalice, tako da i to nije nesto sto ce ikome smetati.

 

A tko zeli 100% tisinu, kupit ce pasivne kartice, pasivne hladnjak(e) za procesor(e) i pasivno napajanje,

te imati tisinu. Svaka roba ima svoju namjenu i kupce. Meni osobno svejedno sta pise na kartici,

ionako je u kucistu, a kuciste u ormaricu, nit vidim nit cujem.

 hrpa opravdanja, a činjenica je jedna - nitro ima duplo bolje hlađenje i asrockova prva kartica je u rangu nižerazrednih proizvoda kao što su saphire pulse ili msi armor

čeka se prvoklasna grafa od asrocka

 

a to što tebi sad odjednom nisu bitne temperature i buka nije niti bila tema rasprave, takvima je i onaj turbinski hlanjak ok

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice