Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

poruka: 179
|
čitano: 29.922
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Deseta godišnjica Bugovog Foruma!".
12 godina
offline
Re: Deseta godišnjica Bugovog Foruma!
R4zOR229 kaže...
Dex.pwn kaže...

Al jedno mi ne ide u glavu, pa pitam pisca koda - o čemu si razmišljao kad si pisao kod pa se promjena imena ne može odraditi?

 I mene interesira, ovo ime sam izabral sa 13,14 godina...a nemrem ga promjenit.

 

Evo, čuli smo objašnjenje. Primarni ključ je na nadimku i sve je linkano na to polje. Ja sam zbog toga morao otvoriti drugi profil jer sam se prilikom otvaranja nazvao Ivo_Sanader, htio sam uzeti nešto kao simbol slobode i poštenja. Vremena su se izmijenila, a ni ovim nikom nisam zadovoljan pa ću morati otvoriti još jedan profil.

 

 

Inače, forum pratim od otvaranja, prvo vrijeme kao voajer onda jednom netko nije bio u pravu pa se registrirah i navukoh. Bug je, obzirom na njegovu informatičku narav otvorio forum relativno kasno. Svaka udruga ribolovaca i kuharica je imala forum. BBS, ne znam, objavljena pisma čitatelja su 80% bila "daj majicu" tako da je na ovoj platformi jedini flejmer i hejter bio Oleg. Sada je dobio žestoku konkurenciju pa mu nema druge neko potepat' se po bijelome svijetu.

 

Ima nekoliko tema s početka kojima se dan danas smijem još dok je bilo svega i svačega, sad se je stvar isprofilirala pa bih se usudio reći da je ovo najbolja platforma za raspravu u zemlji. Dosta dobre ekipe je nestalo ali imaju dostojne zamjene čije postove ne propuštam.

 

Sada riječ dajem kolegi PzKpfw-u, očekujemo dirljiv govor, dostojan trenutka čim se probudi i povuče jutarnji joint.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Član od:23.3.2008.

 

 ala sam maler a citao jos od prije :( :( :(

eh

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Čestitam na lijepoj godišnjici!

Iako nisam baš aktivan na forumu, svakodnevno pratim stranicu.

+1 za free pretplatu 

 

Miron
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Čestitam BUG-ovci, lijepo je da danas u eri interneta nešto potraje 10 godina i još se drži :) 

Btw. mi registrirani 29.02 imamo benificirani, jel?  :)

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Evo jedan čestitarski post i za nakon deset godina. Lijepe godine, čestitam.

Samo me zabrinjava kako to sve brzo prođe...

(p) & (c) Dario
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Registriran 12.02. LOL

Daj nek neko tam na bazi prebaci jedan dan.

 

Unaprijed hvala.

:P

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 10:54 (NEW_MAN).
12 godina
offline
Re: Deseta godišnjica Bugovog Foruma!
Pa gospođo buraz sretna ti godišnjica, svaka ti dala vode iz bokala i živjela ti meni još najmanje toliko ljeta. Osim ako vute ne pukne božja strijela il neka recesija (Ne dao Bog većeg zla). 🎉🎈🎊🎇👏👍👌🤟🖖
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

čestitke i aplauzi!

...inače ja sam se mislio registrirati prije deset godina ali sam zaboravio pa sam se registrirao prije 10 mjeseci kad sam se prisjetio, može pretplata? mjeseci-godine, potato-potejto...

 

 

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 11:17 (Louis Pluto).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Evo meni fali far dana, jer sam registriran od 15.02.2008. Nadam se da to nije prepreka za dobivanje pretplate...Thanks unaprijed...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Deseta godišnjica Bugovog Foruma!
Najbrži kaže...

Samo jubilarni forumaši imaju žutu oznaku za nick?

 Da

15 godina
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Čestitam na godišnici!

 

Član od 6.9.2008., a čitao još i prije.

Nadam se da ćete progledati kroz prste i ipak pokloniti pretplatu. +1

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Tek 10? Imam feeling ko da je prošla vječnost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Godine stvarno brzo prolaze! 

 

Čestitam na 10 godina postojanja.

 

Točno se sječam dana i razloga zašto sam se tu registrirao. Ahhh uspomene 

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Baže, sretan ti 10. rođendan!!!

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Jedna statistika mi fali - jesam li još uvijek jedini tko je karton spičio sam sebi? 

 

Inače, 10 godina - suludo! Sjećam se kao jučer pisanja bedastoća u fazi internog testiranja, kao i Naxeemovog "otkrića" foruma prije službenog puštanja u rad 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Baže vraže! Sretan ti 10-ti pivili.

 

u prigodne čestitke

 

Pips, Chips and Videoclips - BUG uvod



Psihomodo Pop - BUG Uvod

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Deseta godišnjica Bugovog Foruma!
Davor kaže...

Jedna statistika mi fali - jesam li još uvijek jedini tko je karton spičio sam sebi? 

 

Mislim da je Tonči jednom dao sebi karton.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Zar nije bilo jednostavnije napraviti da svatko ima jedinstven ID(broj registracije, recimo ako se ti prvi registriraš, imaš broj 1, drugi ima broj 2 itd..) računa. I da sve svaki post veže uz taj ID a ne uz nadimak?

Ako se ne varam, računala brže barataju brojevima već slovima.

16 godina
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

10 godina? :) rekao bih da je manje. A bugovce pratim od useneta, tamo negdje od '98, uvijek najzabavnija grupa u kojoj se stvarno o svemu pisalo. Google drži arhiv usenet grupa, koliko vidim, još uvijek je aktivna ta grupa... pa tko želi neka pogleda prastare postove, tamo sa kraja stoljeća... :)

A inače, da, volio bih pretplatu, da... :) a imam i ukućane koji će rado prolistati BUG, pogotovo najmlađa.

 

Samo naprijed u nove informatičke i rally pobjede :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Deseta godišnjica Bugovog Foruma!
Domagoj kaže...

 

Ajde da i to jednom pojasnim... :-)

Dva su razloga.

 

 

1) Prvi je nemogućnost manipuliranja - nadimak je nešto po čemu te svi na forumu prepoznaju, i onda ti to promijeniš i odjednom si netko drugi. To nam se baš ne čini u redu i otvara brojne probleme. Ta konzistentnost na forumu je bitna i stvara osjećaj povjerenja i poznatosti.

 

2)Drugi razlog je tehničke prirode - baza ovog foruma je u nekim aspektima denormalizirana (čitaj: nadimak je zapisan na brdo mjesta). To je naravno napravljeno radi brzine, inače bi se sve vuklo ko krepana mačka. Tako da promijeniti nekome nadimak nije promjena na jednom mjestu u bazi, već na jaaaako puno mjesta (ovisno dakako o aktivnosti korisnika), pa je problematično.

 1) Al se nebi dalo rješit ko na steamu. Klikneš na profil korisnika i vidiš kojim se sve nadimcima koristio u prošlosti? Naravno, ograničiti promjene na 1 godišnje.

 2) Pa nije valjda da se to u 2018 godini ne može riješiti nekako elegantnije?

 

*** 

Čestitam na 10 godina foruma. Iako član samo 9, ovaj forum je jedino mjesto na koje se svakodnevno vračam po par puta. Jednom me baniralo i jebo me pas ako me nije depra oprala. Baš sam se ružno osječao. :D 

 

P.S.

Nadao sam se i malo izdašnijim promjenama ali bože moj. Tu sam iznio neke ideje https://www.bug.hr/forum/topic/ideje-sugestije-prijava-problema-pomoc-vezi/prijedlozi-neke-promjene-forumu/247070.aspx?page=0&jumpto=5360507&sort=asc&view=flat 

 

 

 

Dakle, neka tema o nekom problemu i raspisali se momci al nije svak pametan pa i ima dosta gluposti... Neko drugi ima isti takav problem, gugla, dođe tu i mora čitat 2-3 strance gluposti da bi došao do rješenja (ako nije u prva 3 posta). Ideja je da se u temi da poredati postove po onim koji su dobili najviše TU ili Hvala tako da se barem malo olakša pretraga jer najčešće takvi postovi i dobiju dosta TU. Šteta je ne imati i ovu mogućnost ako ne u ovoj verziji foruma onda u barem u sljedećoj.

 Isto ideja za nextgen forum, stranica profila, meni bi bilo fora kad bi tamo mogao i vidjeti malo iscrpniju statistiku - šteta je to sve zaključavat samo za sebe - dajte da i mi vidimo koliko smo puta dobili karton koje boje i ostale perkove za koje vjerovatno ni ne znam a nebi štetilo da je tu. 

 Imam i prigovor na to što ne mogu/ne znam iskopati svoju najstariju poruku tj svoju prvu poruku. Šteta što nemamo pristup tome i što su teme  kojima sudjelujem ograničene na 30 dana, i moje teme - čini mi se i da mi ih i tamo fali. 

 I još jedna stvar o kojoj je već bilo govora a to je promjena nicka. Znam da bi to bilo možda nezgodno ali da bude slično ko na steamu - ili neki hover meni ili na profilnoj stranici da piše pod kojim je nickom taj i taj forumaš sve postao. Naravno ograničiti promjenu na 1 godišnje ili još i bolje naplatit je 5 kuna. :D Ja bi odma platio.

Eto toliko od mene..

 

E, bilo bi još i fora da imamo opciju izlaženja iz teme, tj. da se prestane pojavljivati u temama u kojim sudjelujem.

 

I sticky posteve bi trebalo uvesti. Valjda je svima jasno što je to i kako to funka.... Ako ne, odite u ryzen temu ili iphone7 pa će vam sve bit jasno. I kad smo već kod toga, moderatori bi morali biti malo stroži. Ovo sada je katastrofa!

 

 

 

Ali i novi banner je OK, i guess. :D

steam: skank666 origin:IhrvojeI
16 godina
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Od početka stalker, pa nakon dobrih mjesec dana "ajd, da se registriramo". I tako, život normalno teče da bih u zadnja 24 sata 2x shvatio koliko zapravo brzo.

Vani, mjuza, cuga, curice. Zezam se, ovo-ono, platim cugu, dvije, tri. "U je***e, je stvarno tolko bedasta". I onda me ošamari.
Spoznaja, ne cura. Skoro ću 3 banke, a one 8,9 godina mlađe. Klinci u glavi. Ločem, zar stvarno vrijeme tako leti?

Probudim se mamuran, popijem litru vode i paracetamol, bacim oko u novčanik "dobro je, nisam plaću ostavio". Sjednem da dođem malo sebi, taman popustilo i dođem tu. Pljas. Opet spoznaja. Nakon par minuta i nostalgija za ekipom koja je bila sastavni dio forumskog života prije 5+ godina, a više ih nema. Pokoji ban, oženili se, odselili, pomrli od zdravog života.

A sam forum? Čitam ga svaki dan; nekad više, nekad manje. Ovisno koliko se potrošim na poslu. To je i razlog slabije aktivnosti, nema više studentskih dana kad sam živio na Bug forumu više nego na faceu i pomalo mi je krivo za sadašnju situaciju. Ima kvalitetnih postera, ne bih nikog isticao, ekipe koja se javi porukom kad trebaš pomoć itd. Još da se neki mladi profiliraju i najbolji forum ostat će u dobrim rukama.

Što sam želio reći? Sretan rođendan! 

P.S. Još sam htio nešto dopisati, ali sam već stisnuo "Pošalji"

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
7 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Deseta godišnjica Bugovog Foruma!
NEW_MAN kaže...

Registriran 12.02. LOL

Daj nek neko tam na bazi prebaci jedan dan.

 

Unaprijed hvala.

:P

ti si fakat pehist 

15 godina
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Čestitke, jedini forum gdje sam stalna musterija. Još najmanje 30 da dočekamo ovde :D

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Čestitke!

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

čestitke.....

ostarili na forumu....ide vrijeme.....živili i sve naj...

 

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Ovaj forum me je zbilja promijenio kao osobu. Kad sam se prvi put registrirao na ovaj forum iso sam u srednju i tek me je pocelo malo vise zanimati sve o racunalima tehnologiji itd itd.

Naucio sam zbilja svasta na ovom forumu i o racunalima i o ponasanju na internetu...

 

Zato jos jednom hvala Bug i hvala svim clanovima Bug foruma. 

 

 Sve najbolje najboljem informatickom forumu ako ne u svijetu onda bar na podrucju EX-YU  

Black Spider
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 13:34 (crni pauk).
14 godina
neaktivan
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

sretan rođendan Forum :) 

 

 

https://neomedia.hr/
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

10 godina je već prošlo?!😶

Kako vrijeme leti bogte.

I can has free pretplata pls? Hvala😀👍

P.S. Čestitke na 10 godina i bar još toliko narednih🍰

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 14:12 (AA-d00d).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Čestitke.

Može pretplata, odnosno produžetak postojeće

I Mreža mi se čita...

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 14:14 (mali.ivica87).
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Deseta godišnjica Bugovog Foruma!

Čestitke za 10 godina postojanja Foruma!  

 

Hvala ti Bug za sve!!  

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice