Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku, ok zaključana tema

poruka: 107
|
čitano: 18.714
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku, ok".
13 godina
offline
Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku, ok

“When I despair, I remember that all through history the way of truth and love have always won. There have been tyrants and murderers, and for a time, they can seem invincible, but in the end, they always fall. Think of it–always. ~ Mahatma Gandhi

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
Rusofili na aparatima. Zavrsava dominacija zapada pa zato Lavrov ide u sve super uredjene drzave Afrike i Iran traziti podrsku. Ni Kina nije dala guze, to je najveci problem, a Kina je vec zapad i ako da u kojem cemo smjeru onda? Khm budu Kinezi onak samozadovoljavajuce ispalili "ajmo 20 30 godina u rikverc". Bude koja nvidia made in russia isplivala onak u rangu sa Ladinim top modelom. Mozda 20 fpsa u tetrisu izvucete. Ajmo ozbiljno razgovarat.
مرګ ژوبله
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 23:12 (Super64).
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
ivanzu kaže...

Agresor je ovdje poprilično jasan osim ako si ljubitelj Chomskya onda ti ništa nije jasno.

 Zanimljivo je kako se forumski "ljevičari" pod klimom odjednom zblesiraju kad ih pitas za Ruse. Ko fol bi peace, ovo ono, mozak im nekako zaboravi da su na platnoj listi Putina maltene svi europski ekstremisti i euro skeptici, od Le Pen pa do ostalih retardinjosa ala Orban. Momci, na istoj ste listi.

 

Strah od dekomodacije je zajeban. Da su nam partizani imali kolor televizore danas bi hier im Forum würden sie sich auf Deutsch unterhalten. 

 

Neka vama putinovog imperijalizma i oligarskog jednoumlja. Fejk preseravanje i glumatanje.

 

Realnost je da zelite blatne cipele mijenjati poderanim carapama.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 3:05 (ivan dragi).
2 godine
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
fer-de-lance kaže...

1: Upravo suprotno, onaj megapopularni IMT s priključcima kojim su srbi na poznatoj snimci bježali i je pripadao mome dedi, ali to je sad offtopic i nebitno, i taman da i jesam srbin koji je haračio rekao bih  jer me boli k za sve.

2: Samo primjeti da je nikoga ne proglašavam agresorom ni u jednom slučaju i ne pravdam ni ruse ni srbe ni hrvate ni ukrajince (tj. njihove separatiste, jer to s ukrajinom veze nema).

3: Organizirali su si zabavu i uživaju.

4; Potpuno je nebitno, ljudi vole telenovele i neka ih.

5: U svakom slučaju bolje od Ljubav je na selu.

6: I "ukrajinci" imaju pravo braniti svoj teritorij i to čine, i sve pet.

 

1:  boli te qraz za sve, da si klao nevine i tako to, krasno...

2: to mi i nije jasno ?! ti nikoga ne proglašavaš agresorom ?! 100 % normalnoga svijeta da, ti ne...

3: to je neumjesno.

4: ?

5: ?

6:  pazi ovo: "ukrajinci imaju pravo braniti svoj teritorij" ...ee upišah se vako rano uz kavicu ,skoro sam prolio po sebi.. (pa bi se ovaj mjesec moro tuširat)

 

ajde, jedino mogu reći da je ovo konačno noviji rat, gdje su kršćani napali kršćane, da ne ispadne uvijek; kršćani gaze jadne muslimane...

pravi socijalkomunistički sovjetski napad na suverenu državu..

jer...nacionalnost se ne gleda u ratu, to je po komunističkim postulatima zabranjeno.. 

 

eto, najveći saveznici Putina su Sirija, Iran 

 

što se tiče onoga vašega..... amerika napala nedužne ove, nedužne one...

 

*rat u Iraku 1991 ..Irak je prvi napao slabašni Kuvajt , a Amerikanci su imali uloženi kapital u naftna polja u Kuvajtu...

sve je jasno i opravdano...

da i nema nafte, human čin je pomoći nemoćnoj državi da se brani od agresora.

 

*okupacija Afganistana

 

opet opravdano, zna se odakle su potekle ekstremističke skupine koje su napale tornjeve, simbole njujorka, simbole amerke i nemilosrdno, kukavički u pola dana pobili u trenu preko 5000 ljudi..

 

pa da, tebe bi bolio qrac za to 

 

jedino mi je američki napad na Vijetnam idiotski, i to im je jedina povijesna mrlja.

opet, to je bio posredni rat između SSSR-a i U.S.A zbog ideoloških razloga, i ne znam čega su se amerikanci bojali u toj vukojebini; da se ne komunizira južni vijetnam, koji kujac, daleko od očiju i srca...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
7 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
picajzla0707 kaže...
fer-de-lance kaže...

 Krive su sve tri strane, ali ameri najviše jer su oni potaknuli sukob naoružavanjem ekstremista i nahuškavanjem na ruse, bez toga bi sve ostalo samo na lajanju.

 zar to nije li-la, ne skakat pred rudo... kako si rekao maloprije

jbga, nemreš drugima sugerirat da će povijest ili stručnjaci 'pokazati' istinu i da ne treba 'skakat pred rudo', a sam se toga ne držiš

 

 Točno, pokazati će "istinu", a na nama je da prihvatimo kaj god se napiše pod službeno.

A ovo kaj mi pojedinačno smatra taman i ako je istina nema veze ako se ne bude poklapalo sa službenjm narativom.

Problem je kaj neki previše emotivno gledaju na to, rat je igra i to je to.

BlueMax kaže...
Ja ne mogu vjerovati što sve ljudi mogu izgovoriti. Krivi su ljudi koji se nisu evakuirali a ne oni koji su ispalili rakete.
Još jednom ponavljam pitanje, ko su ti ukrajinski separatisti koje stalno spominješ? Gdje ti žive i od čega se žele separirati?

 Ne, kriva je ukrajinska vojska koja ih nije silom evakuirala a inali su prilike.

Ljudi kojibsu željeli otići su otišli, a ostale su trebali silom otjerati dok se situacija ne rasčisti.

Neko koje ti drugo rješenje predlažeš, nrma drugog načina za zaštititi civile.

Krivo sam napisao, ukrajinski antiseparatisti, koji su se bacili na terorizam protiv lokalnog ruskog stanovništva.

I slažem se da se to riješava međunarodnim sudovima a ne ratom, i tu je rusija u krivu, ali već i da idu to pravno riješavat ziher bi završilo ovak kak vi tu na forumu propovijedate: Ukrajina je ukrajinska, nema rus kaj tu radit, Hrvatska je hrvatska, nema srb tu kaj radit.

Fascinantno je da zapravo (možda nesvjesno podupirete etničko čišćenje).

 A kaj se teritorijalne pripadnosti tiče, to je samo službeni narativ, isto kak je bio i kod nas, nekaj se mora pisati kao povod.

 

Marko :D kaže..

I eto nas opet kod ukrajinskih ekstremista founded by USA. 😁

 

Dobro, da li nam netko ovdje može reći tko su točno ti ekstremisti? Vojska UA? Super, jer u tom slučaju i mi smo ekstremisti budući da i nas naoružava SAD. Ne samo mi nego i čitava Europa je znači jedna ekstremistička tvorevina. Zanimljivo!

fer-de-lance kaže...

Lijepo si prolistaj vijesti iz 2016/2017 po sajtovima, ameri po uhodanoj špranci obavili operaciju i još se hvalili time.

Polako. Još čekamo relevante članke iz pouzdanih izvora koji govore da su to sve započeli ameri, a već si se krenuo s vijestima iz 2016/2017 od kojih nisi linkao i ni jednu.

 

I, ponavljam, molim vas bez РИА Новости, RT, Sputnik, TASS i ostalih ruskih tvorevina. Pored istih News Bar je pravi news portal.

 Točno.

Zapravo si u pravu.

Istina je da su se zapravo Putler i Zelenko kokali za pokemon karte, i kad jr bio magikarp na redu putler je poskrivećki ukrao zlatbog čarizarda zelenku ali je onda došao keptin amerika i išamarao ih obojicu svojim pravedničkim shieldom, ali se ovi i dalje šoraju.

Kaj god te veseli...

 

Kruha i igala...
2 godine
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
ivan dragi kaže...

Zanimljivo je kako se forumski "ljevičari" pod klimom odjednom zblesiraju kad ih pitas za Ruse. 

 ovdje si se malo zahebo; ne postoje forumski ljevičari !

u Hrvatskoj su ljevičari apsolutni jugonostalgičari ..

naziv ljevičar im je IN, pa su se pod tim mislili sakriti, a ne ide im.

 

drugo su ljevičari u Ne mačku  i drugim uljuđenim političkim sistemima...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
7 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
Zaporožac kaže...
fer-de-lance kaže...

1: Upravo suprotno, onaj megapopularni IMT s priključcima kojim su srbi na poznatoj snimci bježali i je pripadao mome dedi, ali to je sad offtopic i nebitno, i taman da i jesam srbin koji je haračio rekao bih  jer me boli k za sve.

2: Samo primjeti da je nikoga ne proglašavam agresorom ni u jednom slučaju i ne pravdam ni ruse ni srbe ni hrvate ni ukrajince (tj. njihove separatiste, jer to s ukrajinom veze nema).

3: Organizirali su si zabavu i uživaju.

4; Potpuno je nebitno, ljudi vole telenovele i neka ih.

5: U svakom slučaju bolje od Ljubav je na selu.

6: I "ukrajinci" imaju pravo braniti svoj teritorij i to čine, i sve pet.

 

1:  boli te qraz za sve, da si klao nevine i tako to, krasno...

2: to mi i nije jasno ?! ti nikoga ne proglašavaš agresorom ?! 100 % normalnoga svijeta da, ti ne...

3: to je neumjesno.

4: ?

5: ?

6:  pazi ovo: "ukrajinci imaju pravo braniti svoj teritorij" ...ee upišah se vako rano uz kavicu ,skoro sam prolio po sebi.. (pa bi se ovaj mjesec moro tuširat)

 

7) ajde, jedino mogu reći da je ovo konačno noviji rat, gdje su kršćani napali kršćane, da ne ispadne uvijek; kršćani gaze jadne muslimane...

pravi socijalkomunistički sovjetski napad na suverenu državu..

jer...nacionalnost se ne gleda u ratu, to je po komunističkim postulatima zabranjeno.. 

 

8) eto, najveći saveznici Putina su Sirija, Iran 

 

9) što se tiče onoga vašega..... amerika napala nedužne ove, nedužne one...

 

10) *rat u Iraku 1991 ..Irak je prvi napao slabašni Kuvajt , a Amerikanci su imali uloženi kapital u naftna polja u Kuvajtu...

sve je jasno i opravdano...

da i nema nafte, human čin je pomoći nemoćnoj državi da se brani od agresora.

 

11)*okupacija Afganistana

 

opet opravdano, zna se odakle su potekle ekstremističke skupine koje su napale tornjeve, simbole njujorka, simbole amerke i nemilosrdno, kukavički u pola dana pobili u trenu preko 5000 ljudi..

 

12) pa da, tebe bi bolio qrac za to 

 

13) jedino mi je američki napad na Vijetnam idiotski, i to im je jedina povijesna mrlja.

opet, to je bio posredni rat između SSSR-a i U.S.A zbog ideoloških razloga, i ne znam čega su se amerikanci bojali u toj vukojebini; da se ne komunizira južni vijetnam, koji kujac, daleko od očiju i srca...

 1) pa da, jer su svi haračili i klali, nemreš osuđivat samo jednu stranu

2) ne, termin agresor je tu samo radi službene formulacije, prvo moraš uopće definirat oko čega se sukob uopće vodi

3) ,4) i 5), pa da, ak ti nije jasno da ekipa koja tam ratuje je došla samo zato kaj im je dosadno na paintballu, da reklamiraju regenerator za bradu na instagramu i da vide kolike gainse su imali drugi u teretani onda malo bolje pogledaj. Ali velim, nek se vesele, samo nek ne miješaju civile.

6) pa imaju, teritorij im pripada prema svim međunarodnim zakonima.

7) ma, nije to ni rat, obična sprdnja.

8) nitko nije ničiji saveznik, samo se gledaju interesi

9) https://www.wikipedia.org/wiki/Operation_Barrel_Roll

Ajde opravdaj to.

Znači: na zemlju sa 2.7 milijuna stanovnika su bacili 300 MILIJUNA bombi bez da su ikad objavili rat, tek tolko da pokažu mišiće.

Taman da je i bilo par tisuća vjetnamskih gerilaca tam, počinili su genocid nad civilima ali svi odobravaju jer su oni ujko sem a oni nevažni mali žuće...

Gadite mi se svi.

10) napao u CIA dirigiranoj akciji, imaš službene dokumente

11) tako je, dva talibana s dva stara terenca i tri kalaša ugrozili moćnu ameriku.

BTW, ovaj događaj kaj spominješ je barem doveo do velikih napredaka u metalurgiji: ljudi pozatvarali talionice metala, sad kad treba talit nekaj skupiš železo na hrpu i poliješ s deset litri petroleja i eto rastaljene sirovine.

Dok su prije koristili enormne količine energije za isto, doslovno smo kao civilizacija napredovali 1000 godina bar.

Svako zlo za neko dobro...

12) a gle, ak amere boli k za to, onda može i mene

13) to ispadne po tom objašnjenju onda jedini opravdani napad amera ikad, a po samom opisu vidiš da je teža sprdnja, a onda vidiš kakva su im tek druga objašnjenja...

Jedna prigodna:

Koja objašnjava sve...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 7:18 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
silvio3105 kaže...
NATO operacija u Srbiji 99. nije bila legalna. Kao i većina njihovih akcija.

 sve dok cilj pravda sredstvo ... eo, jutros nov crni audi preko pune crte (i dvije trake) ulazi u traku koja njemu paše (bez žmigavca) i odmah zatim na velikom raskršću prolazeći kroz crveno (zeleno je bilo onima "za ravno") skreće prema istoku. bez žmigavca. i nikome ništa. kvragu, kad ne bi bilo uprave vodovoda, vapaje potlačenih i obespravljenih raspršio bi divlji vjetar (nakon što ih termički obradi još divljije sunce) ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
online
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
fer-de-lance kaže...

 Točno, pokazati će "istinu", a na nama je da prihvatimo kaj god se napiše pod službeno.

A ovo kaj mi pojedinačno smatra taman i ako je istina nema veze ako se ne bude poklapalo sa službenjm narativom.

Problem je kaj neki previše emotivno gledaju na to, rat je igra i to je to.

 malkoc ti je narativ čudan, u najmanju ruku

 

po tebi su najviše krivi ameri - jer su slali oružje separatistima, ili kako si kasnije preinačio - ekstremistima

kad te se pita tko je koga napao oružanom silom i na čijem se terenu vodi rat - odgovor čega daje agresora, kažeš - ček da vidimo što će reći stručnjaci?!

ove vesele doskočice o zabavi koju su si 'organizirali' (tko si je to i s kakvim suicidalnim namjerama organizirao da ga napadnu rusi!?), da ne spominjem, isto kao i odgovornost ukrajinaca za poginule civile koju namećeš, jer, eto, nisu evakuirali bar jedno 30 milijuna stanovnika, obzirom na područje koje svako malo bombardiraju rusi (pitanje kud da ih evakuiraju i kako da to izvedu, također da ne spominjem)

 

a to što su rusi također, kao amerikanci, naoružavali 'svoju' stranu, i to doista separatiste, e to zanemaruješ, isto kao što zanemaruješ da rusi napadaju ukrajinu, ne obrnuto i da amerikanci vojno ne sudjeluju - al su najviše krivi?!

pa ako su krivi ameri za naoružavanje, onda su krivi i rusi na isti način, plus što su rusi nakon naoružavanja i sami napali ukrajinu, pa ne kužim kako je onda američka krivica veća

 

po tebi, dakle, za rat su najviše krivi ameri, za civilne žrtve sami ukrajinci, a rusi su valjda došli na zabavu...

stvarno si čudan u ovoj priči, pogotovo kad se inače sjetim sasvim normalnih razgovora u kojima sudjeluješ, čini se (naizgled, možda griješim), kako te ovo dira na nekom osobnom nivou

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 7:58 (picajzla0707).
2 godine
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
fer-de-lance kaže...
11) tako je, dva talibana s dva stara terenca i tri kalaša ugrozili moćnu ameriku.

BTW, ovaj događaj kaj spominješ je barem doveo do velikih napredaka u metalurgiji: ljudi pozatvarali talionice metala, sad kad treba talit nekaj skupiš železo na hrpu i poliješ s deset litri petroleja i eto rastaljene sirovine.

 

Svako zlo za neko dobro...

 

to nije bio superpripremljen, organizirani napad putničkim avionima terorista na , ma evo ti c/p wiki

 

Teroristički napadi 11. rujna 2001. godine bili su niz koordiniranih napada protiv Sjedinjenih Američkih Država koji su se dogodili u utorak, 11. rujna 2001. godine. Prema službenom izvještaju Povjerenstva 911, 19 osoba u službi Al-Qaide, mreže militantnih islamističkih organizacija, otelo je četiri američka zrakoplova. Dva su udarila u Svjetski trgovački centar (WTC) na Manhattanu u New Yorku, po jedan u svaki neboder u 17 minuta razlike, ubrzo nakon čega su se oba nebodera srušila. Treći je zrakoplov udario u Pentagon, glavno sjedište Ministarstva obrane SAD-a u općini Arlington, državi Virginiji. Četvrti se zrakoplov srušio u ruralnom dijelu općine Somerset u Pennsylvaniji 130 km istočno od Pittsburga nakon što su putnici pružili otpor otimačima.

Izvještaj Povjerenstva 911 je pokazao da su napadači pretvorili otete zrakoplove u najveće samoubilačke bombe u povijesti te su izvršili najubitačnije napade ikad počinjene protiv Sjedinjenih Američkih Država. Napadi 11. rujna su relativno najznačajniji događaj koji se do sada dogodio u 21. stoljeću u smislu općih ekonomskih, socijalnih, kulturnih i vojnih posljedica koje su uslijedile u toj državi i mnogim drugim dijelovima svijeta.

 

*koji terenci, koji kalašnjikovi ?! 

 

mislim, strašno..

a, ovaj žuti dio posta je za svaku osudu.

nehumano, nečovječno. (jožef Mengele razmišljanje)

 

*s ovim postom zaključah moje pisanje na ovoj temi.

ovo je malo bolesno.

 

-otkrivena su sumanuta razmišljanja meni inače dragog, mislio sam, pametnog forumaša.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 8:30 (Zaporožac).
12 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
fer-de-lance kaže...
BlueMax kaže...
Ja ne mogu vjerovati što sve ljudi mogu izgovoriti. Krivi su ljudi koji se nisu evakuirali a ne oni koji su ispalili rakete.
Još jednom ponavljam pitanje, ko su ti ukrajinski separatisti koje stalno spominješ? Gdje ti žive i od čega se žele separirati?

 Ne, kriva je ukrajinska vojska koja ih nije silom evakuirala a inali su prilike.

Ljudi kojibsu željeli otići su otišli, a ostale su trebali silom otjerati dok se situacija ne rasčisti.

Neko koje ti drugo rješenje predlažeš, nrma drugog načina za zaštititi civile.

Krivo sam napisao, ukrajinski antiseparatisti, koji su se bacili na terorizam protiv lokalnog ruskog stanovništva.

I slažem se da se to riješava međunarodnim sudovima a ne ratom, i tu je rusija u krivu, ali već i da idu to pravno riješavat ziher bi završilo ovak kak vi tu na forumu propovijedate: Ukrajina je ukrajinska, nema rus kaj tu radit, Hrvatska je hrvatska, nema srb tu kaj radit.

Fascinantno je da zapravo (možda nesvjesno podupirete etničko čišćenje).

 A kaj se teritorijalne pripadnosti tiče, to je samo službeni narativ, isto kak je bio i kod nas, nekaj se mora pisati kao povod.

 

 

 

Antiseparatisti? Jel mi tu riječ možeš pronaći u nekom rječniku? Pet stranica trubiš o ukrajinskim separatistima a sad odjednom oni ne postoje? Ako misliš na službenu demokratsku vlast suverene države koju je Rusija priznala u njenim granicama, onda tako i napiši. Čemu izmišljanje nekakvih etiketa (ne trebaš odgovoriti, znam čemu)?

Krivi su oni koji nisu prisilno evakuirali civile? Pa jesi li ti normalan? Ko je kriv što nije evakuirao Židove u 2. svj. ratu? Zašto uopće naciste optužuju za taj zločin a ne stvarne krivce tj. one koji nisu evakuirali Židove? Je li ti jasno da je cijela Ukrajina napadnuta, ne radi se samo o frontalnom ratovanju. Ljudi jesu evakuirani iz najugroženijih područja i onda su isti ti ginuli u drugim gradovima. Ili je trebalo evakuirati cijelu Ukrajinu? Gdje? I onda ti kažeš kako netko nesvjesno podupire etničko čišćenje a evakuirao bi Ukrajince iz njihove zemlje? Pa nije to evakuacija, to je upravo etničko čišćenje. To je ono što bi Putin želio ali neće dobiti. Dobit će ono što su Rusi i Amerikanci dobili u Afganistanu. Bit će poražen od onih koji su ostali, ne od onih koji su pobjegli. Godinu, pet, deset... što duže bude trajalo to će poraz biti teži i bolniji. A i ti Afganistanci su za sve krivi, što se nisu evakuirali pa ne bi bili krivi za toliko smrti.


Ko promovira Ukrajinu bez Rusa ili Hrvatsku bez Srba? Hrvatski Srbi jesu Hrvatska. Žive tu od kad i mi (nebitno što je u određenim povijesnim periodima taj broj rastao ili opadao), dio su povijesti i kulture ove države. Oni koji danas žive tu jedu ista govna ko i mi, samo dvostruku porciju jer imaju i svoje "manjinske" političare tj. parazite koji manipuliraju njima, doje ih mržnjom za vlastiti profit. Nažalost među njima ima puno nacionalista koji mrze državu u kojoj žive i samo čekaju kad će je opet pokušati uništiti. Isto ko što i mi imamo puno onih koji bi sutra otvarali nove Jasenovce. Oni u biti žive jedni za druge, u simbiozi. Što je Četnik bez Ustaše i obrnuto? Kad ne bi bilo ovih drugih mrzitelja onda bi se ovi morali okrenuti regionalnim, nogometnim ili nekim drugim mržnjama koje nisu toliko profitabilne ko nacionalne.

7 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
picajzla0707 kaže...

1) malkoc ti je narativ čudan, u najmanju ruku

 

2) po tebi su najviše krivi ameri - jer su slali oružje separatistima, ili kako si kasnije preinačio - ekstremistima

3) kad te se pita tko je koga napao oružanom silom i na čijem se terenu vodi rat - odgovor čega daje agresora, kažeš - ček da vidimo što će reći stručnjaci?!

4) ove vesele doskočice o zabavi koju su si 'organizirali' (tko si je to i s kakvim suicidalnim namjerama organizirao da ga napadnu rusi!?), da ne spominjem, 5) isto kao i odgovornost ukrajinaca za poginule civile koju namećeš, jer, eto, nisu evakuirali bar jedno 30 milijuna stanovnika, obzirom na područje koje svako malo bombardiraju rusi (pitanje kud da ih evakuiraju i kako da to izvedu, također da ne spominjem)

 

6) a to što su rusi također, kao amerikanci, naoružavali 'svoju' stranu, i to doista separatiste, e to zanemaruješ, isto kao što zanemaruješ da rusi napadaju ukrajinu, ne obrnuto 7) i da amerikanci vojno ne sudjeluju - al su najviše krivi?!

8) pa ako su krivi ameri za naoružavanje, onda su krivi i rusi na isti način, plus što su rusi nakon naoružavanja i sami napali ukrajinu, pa ne kužim kako je onda američka krivica veća

 

po tebi, dakle, za rat su najviše krivi ameri, za civilne žrtve sami ukrajinci, a rusi su valjda došli na zabavu...

9) stvarno si čudan u ovoj priči, pogotovo kad se inače sjetim sasvim normalnih razgovora u kojima sudjeluješ, čini se (naizgled, možda griješim), kako te ovo dira na nekom osobnom nivou

 1) ja sam i inače sam po sebi sav čudan 

2) da, ispravio sam se, pobrkam sve kad sam na mobitelu - separatisti su rusi na područjima koji su lajali tudi tukaj je ruska meja, a antiseparatisti (tzv. ekstremisti su oni koji su ih ciljano terorizirali i napadali, kaj su i službeno priznali)

A ameri su najviše krivi zato jer bez njihove intervencije bi ovi istali u pat poziciji - bilo bi to obično kafansko nadkurčavanje.

3) da, čekajmo, jer nije ništa jasno definirano.

Službeni narativ i jedne i druge strane postoji: rusi vrše vojnu akciju protiv ekstremista koji napadaju njihov narod koji čak ni nije etnička manjina na spornim prostorima, a ukrajinska strana je prihvatila braniti sve ukrajinske snage koje se nalaze na tom teritoriju pa makar bile i krive za prijašnje terorističke činove (isto javno obznanjeno).

I to je poštrno i od jedne i od druge strane.

Naravno da to odma podrazumijeva i daljnje širenje sukoba, ali obe strane imaju pravo na to.

4) pa da, jel gledaš kad reportaže o vojnicima koji se tam folaze boriti za ukrajinsku stranu. Likovi su doslovno: e buraz Call of duty IRL !!!

Hajp is real !!! A nisu ni rusi ništa bolji, očito bolest današnje generacije, prije su u ratovima se borili krvožedni psihopati i prisilno regrutirana djeca, a ovi se sad bore jer je cool.

O tempore, o moras...

5) da, ukrajinci su se hvalili da im evakuacija teče savršeno, i kak se sukob širi uspijevaju evakuirati bez problema. A krivi su jer nisu prisilno evakuirali i ove koje ne žele otići.

6) isto kaj pišeš za rusku stranu vrijedi i za ukrajinsko/američku Nemoj onda biti licemjer.

7)ameri nikad vojno ne sudjeluju, svega par puta su službeno kroz povijest bili u ratu,a eto ipak na neku čudnu foru ni jednu godinu svoga postojanja nisu proveli a da nisu bili u oružanom sukobu negdje s nekim. Sam izvuci pouku.

8) da, točno, a zakaj je američka krivica veća' sam napisao na početku. Ako imaš ognjište, drva, pripremljenu potpalu, benzin, šibice i nema vatra, nakon kaj netko zapali šibicu i potkuri taj je kriv jer spontano samozapaljenje postoji samo u filmovima.

9) ovaj ti je dobar. U ovih 6 godina ja još nisam normalnu rečenicu tu na forumu napisao, institucije zakazale, nisu me zatvoril na vrijeme...

A dira me na osobnom nivou zato jer sam direktor prodaje Gazproma za ovaj dio Europe  (/s)

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 9:27 (fer-de-lance).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
?
7 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
BlueMax kaže...

 

1) Antiseparatisti? Jel mi tu riječ možeš pronaći u nekom rječniku? Pet stranica trubiš o ukrajinskim separatistima a sad odjednom oni ne postoje? 2) Ako misliš na službenu demokratsku vlast suverene države koju je Rusija priznala u njenim granicama, onda tako i napiši. Čemu izmišljanje nekakvih etiketa 3) (ne trebaš odgovoriti, znam čemu)?

4) Krivi su oni koji nisu prisilno evakuirali civile? 5) Pa jesi li ti normalan? 6) Ko je kriv što nije evakuirao Židove u 2. svj. ratu? 7)  Zašto uopće naciste optužuju za taj zločin a ne stvarne krivce tj. one koji nisu evakuirali Židove? 8).Je li ti jasno da je cijela Ukrajina napadnuta, ne radi se samo o frontalnom ratovanju. 9) Ljudi jesu evakuirani iz najugroženijih područja i onda su isti ti ginuli u drugim gradovima. Ili je trebalo evakuirati cijelu Ukrajinu? Gdje? 10) I onda ti kažeš kako netko nesvjesno podupire etničko čišćenje a evakuirao bi Ukrajince iz njihove zemlje? 11)  Pa nije to evakuacija, to je upravo etničko čišćenje. To je ono što bi Putin želio ali neće dobiti. Dobit će ono što su Rusi i Amerikanci dobili u Afganistanu. Bit će poražen od onih koji su ostali, ne od onih koji su pobjegli. Godinu, pet, deset... što duže bude trajalo to će poraz biti teži i bolniji. A i ti Afganistanci su za sve krivi, što se nisu evakuirali pa ne bi bili krivi za toliko smrti.


12) Ko promovira Ukrajinu bez Rusa ili Hrvatsku bez Srba? Hrvatski Srbi jesu Hrvatska. Žive tu od kad i mi (nebitno što je u određenim povijesnim periodima taj broj rastao ili opadao), dio su povijesti i kulture ove države. 13) Oni koji danas žive tu jedu ista govna ko i mi, samo dvostruku porciju jer imaju i svoje "manjinske" političare tj. parazite koji manipuliraju njima, doje ih mržnjom za vlastiti profit. 14) Nažalost među njima ima puno nacionalista koji mrze državu u kojoj žive i samo čekaju kad će je opet pokušati uništiti. 15)  Isto ko što i mi imamo puno onih koji bi sutra otvarali nove Jasenovce. 16) Oni u biti žive jedni za druge, u simbiozi. Što je Četnik bez Ustaše i obrnuto? Kad ne bi bilo ovih drugih mrzitelja onda bi se ovi morali okrenuti regionalnim, nogometnim ili nekim drugim mržnjama koje nisu toliko profitabilne ko nacionalne.

 1) ispravna složenica, oni koji su protiv separatista. Stalno sam ponavljao grešku jer nisam obraćao pažnju na to, ali kužiš i sam, logično da ukrajinci nemru biti separatisti kad su na svome. Rusi na rubnim područjima su imali separatiste, a ukrajinci su imali ekipu koja ih je napadala, pa logično da su antiseparatisti.

2) ne, službena demokratska vlast Ukrajine je ispočetka bila protiv tih skupina, a kad su rusi krenuli onda su ih morali branit jer su njihovi ljudi. Ali ih po službenom narativu od prije sukoba ne podupiru.

3) normalno da znaš...

4) da, tu mislim samo na situacije di su imali priliku, a tvrde da su svugdje imali priliku, čak i na ovim područjima gdje se sad proširio sukob. To onda nemoj mene krivit nego ukrajinsku vlast jer laže u objavama.

5) nisam

6) nacistički kolaboracionisti, i trebalo ih je odmah sve na vješala bez pitanja, ali institucije zakazale

7) institucije zakazale...

8) da

9) pa krenuli jesu u tom smjeri, i da su nastavili stigli bi sve evakuirat, samo su smatrali da budu zauzdali sukob na rubnim područjima. Za to bude vrhuška išla poslije na sud tak da ne brini.

10) ljudi se inače vrate kućama nakon rata, a ak su uništene država krene obnavljat (bar normalne države)

11) sad to primjeni na ove iz bliskog istoka i afrike, oni zapravo ne  emigriraju kao izbjeglice k nama, nego netko vrši etničko čišćrnje nad njima. Dođe ti na isto, ovisi samo koje se definicije držiš.

Drugidio:  rusi budu vojno pobijedili pa se budu povukli, jer dio na kojem su krenuli u akciju nema nikakvu vrijednost, a samo probleme bi imali.

12) par kolega tu na temi

13) točno

14) točno

15)točno

16) upravo to, ali to je problrm naših balkanskih naroda, mi živimo da bi mrzili "druge" i tonemo u apatiju jer smo takvi i za sve najpametniji, i ubermenšei čak.

Ali tu nema lijeka, tek kad ove današnje generacije preuzmu, jer oni mentalno žive u skroz drugom svijetu, koji opet ima hrpu svojih problema.

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
@picajzla

SAP je Socijalistička autonomna pokrajina
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
fer-de-lance kaže...

6) isto kaj pišeš za rusku stranu vrijedi i za ukrajinsko/američku Nemoj onda biti licemjer.

 ja sam napisao 'ako vrijedi za amerikance, onda vrijedi i za ruse', što se tiče naoružavanja, jer si ti taj koji tvrdi - da tvrdi, iako za sve ostalo kažeš 'pričekajmo kraj utakmice i službeni rezultat', da u tom naoružavanju leži najveća krivica za rat

po mojem mišljenju najveća krivica za rat leži u rusiji, jer su oni ti koji su napali, a što se tiče naoružavanja amera... ma daj molim te, pa ukrajina je do nedavno bila jedan od najvećih ivoznika oružja, a po tebi ispada da su bili gologuzi i da da ne bi mogli ratovati sa separatistima bez američkog oružja

 

iskreno, ne da mi se više raspravljati na ovakav način, gdje ti tvrdiš nešto kao da je činjenica, a za sve što drugi kažu govoriš - čekaj da se izjasne stručnjaci, jer, možda, ruske laži nisu laži 

krivac za rat je rusija, jer je napala suverenu državu čiji je suverenitet i sama priznala, napala je najprije otimanjem krima, zatim pucikanjem separatista i konačno direktnom agresijom

isto taj modus operandi imaju stoljećima prije nego su ameri postali ikakav globalni faktor, od perzijskih ratova i otimanja teritorija iranu, komadanja finske, ratova u novije vrijeme, pa nadalje

a ti i dalje čekaj 'službene rezultate', sa svojim zaključcima prije rezultata

11 godina
online
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
Punti kaže...
@picajzla

SAP je Socijalistička autonomna pokrajina

 a što sam drugo napisao?

picajzla0707 kaže...
još 60-ih je kosovo dobilo veću autonomiju, izdvojeno je iz srbije i dobilo je puni naziv sap kosovo, s tim da ovo u sap nije 'srpska', nego savezna. Izmjenama ustava početkom 70-ih to je i potvrđeno.

 bitno je da nije bila srpska autonomna pokrajina kako neki tvrde, ali za to nećeš picajzlati iako i nije bila srpska već nakon 60-ih, jelda

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 13:13 (picajzla0707).
7 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
picajzla0707 kaže...

 ja sam napisao 'ako vrijedi za amerikance, onda vrijedi i za ruse', što se tiče naoružavanja, jer si ti taj koji tvrdi - da tvrdi, iako za sve ostalo kažeš 'pričekajmo kraj utakmice i službeni rezultat', da u tom naoružavanju leži najveća krivica za rat

po mojem mišljenju najveća krivica za rat leži u rusiji, jer su oni ti koji su napali, a što se tiče naoružavanja amera... ma daj molim te, pa ukrajina je do nedavno bila jedan od najvećih ivoznika oružja, a po tebi ispada da su bili gologuzi i da da ne bi mogli ratovati sa separatistima bez američkog oružja

 

iskreno, ne da mi se više raspravljati na ovakav način, gdje ti tvrdiš nešto kao da je činjenica, a za sve što drugi kažu govoriš - čekaj da se izjasne stručnjaci, jer, možda, ruske laži nisu laži 

krivac za rat je rusija, jer je napala suverenu državu čiji je suverenitet i sama priznala, napala je najprije otimanjem krima, zatim pucikanjem separatista i konačno direktnom agresijom

isto taj modus operandi imaju stoljećima prije nego su ameri postali ikakav globalni faktor, od perzijskih ratova i otimanja teritorija iranu, komadanja finske, ratova u novije vrijeme, pa nadalje

a ti i dalje čekaj 'službene rezultate', sa svojim zaključcima prije rezultata

I vidiš da se na kraju slažemo.

Samo kaj ti ne dopuštaš bilo kakvu mogućnost da je nekaj osim onoga kak ti formuliraš točno.

A nitko ne zna kaj je točno, to će birati pobjednik nakon sukoba (po osobnom nahođenju), kao i svaki put do sad.

Veliš da imaš djecu, pa probaj pogledati udžbenike iz povijesti i kak im lijepo formiraju narativ o domovinskom ratu pa postepeno miču dijelove kak se diže halabuka.

Isto ti je svugdje u svijetu.

I to kaj je Ukrajina najveći proizvođač oružja u Europi, to ti nema nikakve veze, nisu njihove tvornice naoružavale ekstremiste (btw, začudio bi se koliko RH puno oružja proizvodi, u odnosu na to koliko smo mali industrijski kao zemlja, premda u postotku ogromni).

I slažem se, nema ova rasprav smisla, i ne kažem ja da su to kaj kažem činjenice, nego samo službeni stavovi sukobljenih strana, ali problem i leži u tome kaj neki kolege prezentiraju "činjenice".

Dosta na ovu temu, svi ste u pravu, bravo za vas, ak vas to tolko veseli...

 

Kruha i igala...
11 godina
online
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
fer-de-lance kaže...

I vidiš da se na kraju slažemo.

Samo kaj ti ne dopuštaš bilo kakvu mogućnost da je nekaj osim onoga kak ti formuliraš točno.

 

I to kaj je Ukrajina najveći proizvođač oružja u Europi, to ti nema nikakve veze, nisu njihove tvornice naoružavale ekstremiste (btw, začudio bi se koliko RH puno oružja proizvodi, u odnosu na to koliko smo mali industrijski kao zemlja, premda u postotku ogromni).

 okrećeš pilu naopako...

ubacio sam se u raspravu zato jer drugima govoriš da ne trče pred rudo i da će na kraju 'stručnjaci' reći svoj sud, a sam odmah identificiraš tko je krivac za rat i tko je krivac za civilne žrtve

malo intelektualnog poštenja ne bi bilo naodmet

 

poanta je u tome da je ukrajina imala svoju vojsku koja je ratovala sa separatistima i za tu vojsku je imala itekako dovoljno oružja, čak toliko da je crno tržište procvjetalo - link

i službeni izvoz oružja im je procvjetao - link, tak da tvoja teorija da bez američkog oružja ne bi bilo rata je malkoc nategnuta

 

a zanimljivo da na drugoj strani je rusija naoružavala separatiste, što ne vidiš kao problem, jer bez tog oružja ukrajina bi vratila pobunjene pokrajine u svoj sastav, što je pravo bilo koje suverene države, i rata ne bi bilo...

tu stranu ne vidiš, ali amere vidiš... i onda meni govoriš o licemjerju

 

7 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku

Daj mi samo citiraj gdje sam rekao da rusija nije kriva za ništa.

Ja sam samo kontrirao Marku i još nekome na to da su "zločesti rusi"  opet napravili sranje jer to i inače rade u filmovima.

I jedbostavno se pomirimo da nikad nećemo znati pravu istinu i kaj bi bilo da nije bilo, ja sam samo apelirao na ono kaj službeno kažu i na američku upletanje prije i nakon krima u naoružavanju ekstremističkih skupina (i primjeti da makar ih krivim, ne zamjeram amerima jer zapravo samo rade u svom interesu).

Tema nam je glupa i besmislena, idemo sad gledat funny cat/dog kompilacije...

I smiri malo, bude te herc drapil.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
fer-de-lance kaže...

Daj mi samo citiraj gdje sam rekao da rusija nije kriva za ništa.

Ja sam samo kontrirao Marku i još nekome na to da su "zločesti rusi"  opet napravili sranje jer to i inače rade u filmovima.

I jedbostavno se pomirimo da nikad nećemo znati pravu istinu i kaj bi bilo da nije bilo, ja sam samo apelirao na ono kaj službeno kažu i na američku upletanje prije i nakon krima u naoružavanju ekstremističkih skupina (i primjeti da makar ih krivim, ne zamjeram amerima jer zapravo samo rade u svom interesu).

Tema nam je glupa i besmislena, idemo sad gledat funny cat/dog kompilacije...

I smiri malo, bude te herc drapil.

 

 Ne, nisi. Ti si nadrobio brdo notornih gluposti kao da su činjenice. Jedino što si u pravu je ovo iz zadnjeg posta da Amerikanci rade u svom interesu. Ali bit je u tome da to ne rade na silu nego da narod to želi. Je li tko brani Rusima da pokušaju pridobiti naklonost Ukrajine tako da podignu ljudima standard, osiguraju im ljudska prava, otvore radna mjesta, pokrenu industriju... ko što su Ameikanci napravili od npr. Poljske. Od sirotinje pod ruskom čizmom postali su najjača i najzdravija ekonomija u Europi. Raketni štit? Pa ako ga itko želi onda su to Poljaci. Način na koji Amerikanci i na koji Rusi rade u svom interesu je neusporediv. Ljudi Ruse ne žele ni blizu i razumljivo je zašto. I to nije nikakva povreda ruskih prava. I nema ovdje nikakvih pitanja na koje će nam stručnjaci davati odgovore. Jasno je ko je započeo rat i ko je agresor.

7 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku

Ok šefe !

 

Kruha i igala...
11 godina
online
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
fer-de-lance kaže...

Daj mi samo citiraj gdje sam rekao da rusija nije kriva za ništa.

 

Ja sam samo kontrirao Marku i još nekome na to da su "zločesti rusi"  opet napravili sranje jer to i inače rade u filmovima.

I jedbostavno se pomirimo da nikad nećemo znati pravu istinu i kaj bi bilo da nije bilo, ja sam samo apelirao na ono kaj službeno kažu i na američku upletanje prije i nakon krima u naoružavanju ekstremističkih skupina (i primjeti da makar ih krivim, ne zamjeram amerima jer zapravo samo rade u svom interesu).

 

Tema nam je glupa i besmislena, idemo sad gledat funny cat/dog kompilacije...

I smiri malo, bude te herc drapil.

 

 nisi rekao da nije kriva, nego si rekao da će to 'stručnjaci' zaključiti nakon rata

ali si zato krivcima za rat i civilne žrtve bez grča na licu proglasio amerikance i ukrajince, odmah i sad i kao činjenicu

 

nekako mi se čini da ti je narativ debelo ruski, na stranu kontriranje, no ti krivce već znaš, a rusku krivicu će se tek utvrđivati

i to pored toga što su rusi davno prije okupirali komad ukrajine, što su na kraju direktno napali drugu zemlju i što su prije toga naoružavali i poticali separatiste, koje ti uporno izjednačavaš s ukrajinskim snagama - koji su zapravo legitimna vojska, a ne separatisti, ekstremisti ili antiseparatisti, kako si ih sve nazvao

dakle svo djelovanje rusa zadnjih 10 godina, uključujući okupaciju krima, naoružavanje separatista i poticanje istih na pobunu, te direktnu agresiju i rat koji su pokrenuli, potpuno zanemaruješ i to će se tek utvrđivati, ali krivi su najviše ameri, to znaš sigurno... jebote, pa takvu logiku nemere niti lavrov izmislit, morat će je prepisati

 

sve te tvoje teorije kao da potječu direktno iz kremaljske kuhinje - ameri su krivi za rat, ukrajinci su krivi za civilne žrtve, ruska krivica će se tek utvrđivati, nije rat nego su si organizirali zabavu... itd.

jbga stari moj, ako tvrdiš to što tvrdiš - a tvrdiš puno toga, onda stani iza toga jasno, a ne plesati okolo naokolo i tvrditi ono što ti paše, a ono što ti ne paše upozoravati druge da ne trče pred rudo

 

da, obično teme nekom postanu glupe i besmislene kad ponestane argumenata ili kad se nekog upozori na intelektualno nepoštenje u raspravi

i potpuno sam smiren, nemaš brige za moj herc

 

7 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku

Ok šefe !

 

(isprike ako kasnim s odgovaranjem, ovdje u Moskvi jako loš signal !)

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 16:26 (fer-de-lance).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
Nebuš ti napustio Moskvu kad Putin vidi šta imaš za profilnu na Bugu 😅
7 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku

Вы думаете?

 

 

круха и игала...
13 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
fer-de-lance kaže...

Ja sam samo kontrirao Marku i još nekome na to da su "zločesti rusi"  opet napravili sranje jer to i inače rade u filmovima.

Ako već ideš kontrirati nekome i tvrditi nešto, bilo bi lijepo da svoje tvrdnje potkrijepiš (relevantnim) izvorima. Jer inače se radi isključivo o tvome mišljenju, ne i o realnoj situaciji.

 

Još uvijek čekam konkretne dokaze da je ovo sve "maslo amera" i neki lijepi tekst o "ukrajinskim ekstremistima financiranim od strane amera". Bez dokaza, odnosno, vjerodostojnih članaka jednostavno nemamo o čemu razgovarati...

 

Слава Україні!

Героям слава!

7 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku

всей душой с украинским народом!!!

 

круха и игала...
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
Tko odlučuje tko je/što je relevantni izvor? Marko s Buga? Post na fejsu s najviše komentara? S najviše lajkova?
13 godina
offline
Re: Google će biti zabranjen u Donjecku i Lugansku
silvio3105 kaže...
Tko odlučuje tko je/što je relevantni izvor? Marko s Buga? Post na fejsu s najviše komentara? S najviše lajkova?

Dokazni materijal i činjenice. 

 

Primjer: ako rusi govore, a ruski mediji prenose da rusi gađaju isključivo vojne ciljeve, a diljem Ukrajine se vide uništena naselja, bolnice, škole onda to baš i nije relevantan i istinit izvor.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice