Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

poruka: 31
|
čitano: 8.100
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai".
16 godina
offline
Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

Imam S8 i stvarno nije vise potrebno flashat aosp/aopko romove ili tweekat kao prije sa s3,s4...tako da prije sam flasho i modao non stop pratio xda forum i tome slicno 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

Niti jedan mobitel kod mene nije bio duze od 8 dana a da nije bio rootan.

 

Sto se mene tice, rootam ga samo radi adblockera i exposed frameworka (youtube adblocker).

Nakon prve godine, obicno zavrsim na Cyanogenu, odnosno LineageOS-u koji udahne zivot mobitelu za slijedecu godinu, dvije.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

Root obavezno i to sto prije...... a custom romovi tu i tamo.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno
Nekad da a sada po meni nema potrebe. OS je dobro ispoliran a često za 2 nove stvari upropastiš 5 drugih
Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
offline
Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

Obzirom sam u zadnjih tri godine u iOS-u, donedavno sam zagledao u pravcu jaibreak modusa, obzirom su nudili zaista neke posebno dobre detalje, ali kako sam bio na ugovoru, nisam se želio igrati sa nečim što mi nije baš prepoznato! 

Obzirom iduće godine, tu negdje u ovo doba možda koji dan kasnije, kanim uzeti svoj novi gadget, možda ipak koji dan prije i probam jailbreak-at svoj iP6 Plus, čisto da se uvjerim ima li od toga ikakve koristi jednom, ako uopće bude za iOS11.X jailbreak ponude! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

Svoj pretprošli mobitel flashao sam nekoliko desetaka puta, prvo novim službenim firmwareom, a potom i custom ROM-ovima (Cyanogenmod i kasnije Lineage OS) kako je izlazio novi build. Model je bio jako dobro podržan i još uvijek jest od Lineage OS i XDA zajednice. Lineage OS je na 7.1.2. XDA na 8.0.

 

Prošli mobitel sam flashao puno manje i to samo službenim firmwareom.

 

Jasno, sve to podrazumijeva root.

 

Novi tj. sadašnji mobitel nisam flashao niti jednom i pitanje je hoću li. Vidjet ćemo.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2017 20:05 (ridealong).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno
Prije je bilo više prednosti nego mana, danas je pak obrnuto, stoga ne rootam više
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

Nikad nisam rootao mobitel, a i nemam neku preveliku želju za rootanjem. Ad blocker imam i bez roota, i radi savršeno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2017 20:47 (Marko :D).
 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno
Silom prilika, da uklonim bloatware...
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno
Ne prode ni dan od kupnje a da ne rootan mob. Rom se flasha par dana nakon roota. Iskreno ne znam kako ljudi mogu podnjet kic i ostala sranja na stock romovima.
Moj PC  
3 2 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno
nije da ne mogu, nego moraju zbog garancije ako je mobitel novi
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno
Mozda sam staro gundjalo ali na mob gledam kao na alat. Nikad nisam ni probao rootanje. Nemam ni volje ni zivaca a ni vremena. Ali prije svega ne vidim svrhu.
Nek se netko ne uvrijedi, ali to mi se cini kao zabava za besposlene.
Vec znam da ce krenut gomila TD-ova, ali bas me briga.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
11 2 hvala 2
16 godina
offline
Re: Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno
Rootam i dalje jer neke aplikacije koje sam kupio davno i koristim ih i dalje za punu funkcionalnost trebaju root pristup.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

di su dani sonyericsona i brute force flešanja k750 w810 itd...pa custom driveri za zvuk pa bolji driveri za kameru ...
sjecam se ima sam w810 ,zvucnik je bia toliko glasan da nikome nije bilo jasno da mobitel moze tako glasno svirat... ee to se nikad više neće ponovit.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

@syncmaster245b
Pomenuli ste exposed installer tj. exposed framework, zanima me da li ima neki mod koji omogućava da podesim telefon da se automatski uključuje Airplane mod? Bilo bi mi od koristi ako bih mogao da podesim da telefon automatski "padne" u trijemanje u periodu od 21 do 7 sati ujutro.

Naravno bio bih zahvalan i svima drugima forumašima koji imaju informaciju i korisno znanje u vezi mogućnosti podešavanja airplane moda.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2017 22:18 (1student).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

Ne već zadnja dva moba, ne vidim svrhu prije sam to radio da stavim romove koji brze rade a sada za tim nema potrebe buduci da sam zadovoljan. A i bilo bi malo glupo ic micat MIUI, makar mozda i probam da vidim na kaj lici xiaomi bez njega.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno
imaiden322 kaže...
nije da ne mogu, nego moraju zbog garancije ako je mobitel novi

 Sto nije EU neki zakon izglasala da ako root, flash itd nije razlog problema zbog kojeg je smartphone na servisu da garancija se prizna?

14 godina
offline
Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

Nekad prije - Da, tacnije tamo 2011-2013/14. godina. Oda tada ne vise. Jednostavno jer ne osjetim potrebu. Skoro sam jednom bio u planu rootati, a onda nakon istrazivanja da li bi dobio ono sto zelim odustao sam. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2017 23:53 (dzelo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

Svaki mobitel u zadnjih nekoliko godina, a dosta sam ih promijenio, razlog zašto custom ROM je ponajviše zbog bloatware.

Npr neki mobiteli:

LG GT540

Sony Neo V, Z1 i Z2

Samsung S2 i S3

 

Sad imam od nedavno LG G5 i nisam još nabacio custom ROM, a budem čim na xda izađe Oreo.

Kako je neki tu forumaš spomenio flashanje na Sony K750i, K800i (imao ga) i walkman seriju, dobra stara vremena.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno

Pa za to imas i aplikacije na google playu ne treba ti xposed..

8 godina
offline
Re: Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno
Na zalost kupio sam prosle godine xiaomi mi4 sa malwarom koji mi je izbacivao reklame i praznio bateriju. Nisam mogao ga ukloniti bez roota. Kupljen na banggood-u
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

Da prostite, ni ne kontam baš o čemu je riječ... Ajd, Custom ROM naslućujem što je... Od mudrih mobova imam poluispravnu Lumiu 520 koja služi kao mikrotablet i ispravnu Lumiu 535 sa 8.1 Windowsima...

Imam i ispravni SE K750i star 11 godina koji služi kao pričuva... To su mi zadnja tri moba od kraja 2008. i nijedan nije rondan osim što je 520 prije cca godinu i pol popravljan, to nije uspjelo i sad, nakon factory resetova, služi kao malecki tablet...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno
Macumba kaže...
Mozda sam staro gundjalo ali na mob gledam kao na alat. Nikad nisam ni probao rootanje. Nemam ni volje ni zivaca a ni vremena. Ali prije svega ne vidim svrhu.
Nek se netko ne uvrijedi, ali to mi se cini kao zabava za besposlene.
Vec znam da ce krenut gomila TD-ova, ali bas me briga.

 Dosta aplikacija (korisnih) zahtjeva root.... npr. prije nisi mogao raditi screenshot zaslona bez root-a, danas ne trebas rootati zbog toga (uglavnom) kada proizvodaci taj "feauture" ubacuju u stock firmware.

 

To ti je samo jedan primjer......

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 2:55 (lovac82).
12 godina
offline
Re: Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno
Navedeno je lako izvedivo korištenjem Taskera
12 godina
offline
Re: Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno
1student kaže...

@syncmaster245b
Pomenuli ste exposed installer tj. exposed framework, zanima me da li ima neki mod koji omogućava da podesim telefon da se automatski uključuje Airplane mod? Bilo bi mi od koristi ako bih mogao da podesim da telefon automatski "padne" u trijemanje u periodu od 21 do 7 sati ujutro.

Naravno bio bih zahvalan i svima drugima forumašima koji imaju informaciju i korisno znanje u vezi mogućnosti podešavanja airplane moda.

 Navedeno je lako izvedivo korištenjem Taskera

11 godina
odjavljen
offline
Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

Rootam ako je potrebno samo. Većinom isto zbog micanja bloatwera, adblockera.. Ali na trenutnom mi to nije potrebno(iako rom uključuje root), a koristim adguard app kojoj nije potreban root.

...................................... funny facts
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

dabar39 

Hvala mnogo na odgovoru. Dakle, rješenje je instalacija nove aplikacije "Tasker"? Pretpostavljam da je to ova aplikacija:
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm&hl=en
I dalje mislim da je elegantnije kada bi ta opcija za podešavanje airplane-a "ugradila" u postavke sistema, no sačekaću još malo i ako se ne javi niko s boljim prijedlogom kupujem app.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

jednom prilikom sam jailbreakom "polomio" iPhone 3GS, jer sam preko cydie "ugurao" dvije medjusobno nekompatibilne aplikacije (pisalo je, nisam citao... RTFM!).

to su bili dani, iOS je radio kao urica, a jailbreak je sluzio da naguram onih par stvari koje iOS nije dopustao na sluzbenom store-u, tipa network analyzer, kill all background apps, control center i sl...

od iOS9 ne jailbreakam jer se smanjila potreba za istim, kinezi su preuzeli razvoj jaibreaka, pojavile su se sumnje u benignost istog. iOS se poceo priblizavati androidu, mogucnosti su se prosirivale, stabilnost je pocela padati...

 

danas ne vidim potrebu za jailbreakom, debela vecina toga sto meni treba je dostupna na iOS-u, a iOS je postao nestabilniji nego ikad.

jucer sam upravo "popio" date respring bug, ok, instalirao sam iOS11.2 i sad stvar radi, no baterija mi je 40% "slabija" sa instalacijom iOS11 no sto je bila na iOS10 i nijedan patch to jos do sad nije rijesio. nisam zadovoljan smjerom u kojem cijela stvar ide, vidjet cemo kako ce to zavrsiti, mozda ipak danas-sutra zavrsim na androidu...

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 14:43 (flash6).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno
1student kaže...

dabar39 

Hvala mnogo na odgovoru. Dakle, rješenje je instalacija nove aplikacije "Tasker"? Pretpostavljam da je to ova aplikacija:
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm&hl=en
I dalje mislim da je elegantnije kada bi ta opcija za podešavanje airplane-a "ugradila" u postavke sistema, no sačekaću još malo i ako se ne javi niko s boljim prijedlogom kupujem app.

 

 https://play.google.com/store/apps/details?id=AutomateIt.mainPackage

 

I Automateit također to može a besplatan je i jednostavniji od Taskera.

I za većinu stvari ni ne trebaš root jer mu daš administratorske dozvole.

Kruha i igala...
14 godina
offline
Istražujemo - koliko se danas rootaju, odnosno jai

uz xiaomi-a sa stock androidom stvarno ne vidim potrebu da ga root-am 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice