Monitor Audio Bronze 2 - Dobar zvuk bez bankrota

poruka: 41
|
čitano: 3.022
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "Monitor Audio Bronze 2 - Dobar zvuk bez bankrota".
10 godina

JBL LSR 305 <3 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

znači, ovo se ispituje tako da se pojačalo odvrne na 2/3 (ili više) i pusti snimka: "dragi susjedi, kupio sam nove zvučnike. kako vam se sviđaju?". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina

Davore, zanima me kod testiranja koje si stalke koristio i kako si povezao zvučnike sa stalcima? Da li Blue-Takom, Patafixom...?

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
Re: Monitor Audio Bronze 2 - Dobar zvuk bez bankro
....izbjegavati ako imate novije marantz pojacalo, ne pasu bas nikako...
metalni punker
Moj PC  
0 0 hvala 4
10 godina
moderator
Dead kaže...

Davore, zanima me kod testiranja koje si stalke koristio i kako si povezao zvučnike sa stalcima? Da li Blue-Takom, Patafixom...?

Custom made stalke, željezne, sa šiljcima i napunjene pijeskom. Ispod zvučnika je bio Patafix.

Never put Dolby on snake detectors.
8 godina
Davor kaže...
Dead kaže...

Custom made stalke, željezne, sa šiljcima i napunjene pijeskom. Ispod zvučnika je bio Patafix.

Da se nadovežem na temu, mada nisam slušao navedene kutije, ali...

Ljudi griješe kad koriste Patafix, Blue-tack ili slične plastelin mase za fiksiranje zvučnika na stalak. Zašto?

Svaki zvučnik vibrira, to je jasno (čak i oni sa stranicama od betona) i pritom proizvodi neželjene vibracije kabineta, jer ga "drmaju" aktivnosti membrane koje titarju velike količine zraka unutra-van iz njega... to je OK, ali... tu vibraciju je poželjno odvesti iz zvučnika nekim putem van iz njega, dolje, kao sistemom gromobrana, "uzemljiti" ga, osloboditi od te napasti.

Stavljanjem zvučnika na stalak koji ima šiljke, zadovoljno gledamo u iste, podmećemo kojekakve zaštite za parket (i opet relativno pogrešno) ili ako su na pločicama sobe - sreća magareća - odlično; ali... sam zvučnik na stalku, umjesto da isto ima svoje provodnike vibracija iz kabineta u tijelo stalka, kao daljnji put vibracije prema podu - svoje šiljke kao male nogice/nožice - spojna mjesta na relaciji zvučnik/stalak - biva, zapravo, na vrlo "ljepljiv" i "gumen" način izoliran od samog stalka i... pogađate - sva vibracija više nema medij kroz koji da ga napusti. Presječen je put odlaska tih nepoželjnih efekata titranja kabineta prema stalku/podu/podlozi... sve ostaje u njemu (zvučniku).

Te plastelin mase, da ne ponavljam imena, imaju puno veću svrhu uporabe u "opasnim" situacijama po kutiju, kad je zvučnik izložen, recimo, mogućem rušenju sa stalka (prolazni prostori, mala djeca, nemarne supruge, problemi s alkoholom, itd) ili  fiksiranjem istog za stalak iz nekih drugih (ali ne i akustičkih) potreba ili razloga, stoga, ako je korisnik u mogućnosti, puno će bolje rezultate zvuka, zvučne slike i svega dobrog što treba dobiti iz njega, ako ispod stalaka stavi također male šiljke, pa je tada zvučnik na šiljcima na stalku, a stalak također na svojim šiljcima na podu. To je najbolja varijanta.

Samo par fotki primjera :-) 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 17:25 (tajo1960).
9 godina
Davor kaže...
Dead kaže...

Ja sam nakon dugotrajne potrage i tvojih savjeta, a i uvećanog budžeta kupio Dynaudio Excite X18. Pojavio mi se problem nemogućnosti narudžbe originalnih Dynaudio stalaka, ali sam našao prekrasne Focal Chorus S 700 stalke. Napravljeni su za Focal Chorus 705 i 706 zvučnike koji se pričvrste vijkom. Međutim nitko ne brani da se na njih postave i zvučnici drugih proizvođača. E tu me zanima tvoje mišljenje. Dimenzije gornje ploče stalka su WxD 145x205mm, a tlocrt zvučnika je WxD 190x280mm. Upotrijebio bih Blue Tac ili Patafix. Što misliš šefe, da li je ploča stalka premala u odnosu na zvučnik? Savjetodavac s Crutchfieldove web stranice mi kaže da neće bit problema.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 17:33 (Dead).
9 godina
tajo1960 kaže...
Davor kaže...
Dead kaže...

Ljudi griješe kad koriste Patafix, Blue-tack ili slične plastelin mase za fiksiranje zvučnika na stalak. Zašto?

Svaki zvučnik vibrira, to je jasno (čak i oni sa stranicama od betona) i pritom proizvodi neželjene vibracije kabineta, jer ga "drmaju" aktivnosti membrane koje titarju velike količine zraka unutra-van iz njega... to je OK, ali... tu vibraciju je poželjno odvesti iz zvučnika nekim putem van iz njega, dolje, kao sistemom gromobrana, "uzemljiti" ga, osloboditi od te napasti.

Stavljanjem zvučnika na stalak koji ima šiljke, zadovoljno gledamo u iste, podmećemo kojekakve zaštite za parket (i opet relativno pogrešno) ili ako su na pločicama sobe - sreća magareća - odlično; ali... sam zvučnik na stalku, umjesto da isto ima svoje provodnike vibracija iz kabineta u tijelo stalka, kao daljnji put vibracije prema podu - svoje šiljke kao male nogice/nožice - spojna mjesta na relaciji zvučnik/stalak - biva, zapravo, na vrlo "ljepljiv" i "gumen" način izoliran od samog stalka i... pogađate - sva vibracija više nema medij kroz koji da ga napusti. Presječen je put odlaska tih nepoželjnih efekata titranja kabineta prema stalku/podu/podlozi... sve ostaje u njemu (zvučniku).

Te plastelin mase, da ne ponavljam imena, imaju puno veću svrhu uporabe u "opasnim" situacijama po kutiju, kad je zvučnik izložen, recimo, mogućem rušenju sa stalka (prolazni prostori, mala djeca, nemarne supruge, problemi s alkoholom, itd) ili  fiksiranjem istog za stalak iz nekih drugih (ali ne i akustičkih) potreba ili razloga, stoga, ako je korisnik u mogućnosti, puno će bolje rezultate zvuka, zvučne slike i svega dobrog što treba dobiti iz njega, ako ispod stalaka stavi također male šiljke, pa je tada zvučnik na šiljcima na stalku, a stalak također na svojim šiljcima na podu. To je najbolja varijanta.

Hvala kolega. A znači li to da bi postavljanjem zvučnika na šiljke stalka "oštetio" donju plohu zvučnika?

8 godina
Dead kaže...
tajo1960 kaže...
Davor kaže...
Dead kaže...

Hvala kolega. A znači li to da bi postavljanjem zvučnika na šiljke stalka "oštetio" donju plohu zvučnika?

U biti da, ali... doljnja strana zvučnika je i tako "stopalo" istog, pa ako već nema tvornički napravljena mjesta za montažu/ugradnju šiljaka, a mnogi imaju ugrađene svojevrsne matice, sa, naravno, ženskim navojem u sebi, onda se treba nešto i žrtvovati, pa zvučnik ipak staviti na šiljke.

Napomena: na poslanim fotkama su primjerci JTL poljske firme koja radi vrhunske stvari (vidi se iz priloženog), ali, šiljke je, naravno, moguće okrenuti i šiljkom prema dolje, tako da velika okrugla baza samog stošca/tijela šiljka ne bi trebala ozbiljnije (ili čak nikako) oštetiti sam zvučnik (njegovu doljnju površinu). Raditi u paru (dvojica) pažljivo i polako prilikom postavljanja šiljaka ispod zvučnika koji je već na stalku i ne bi trebalo biti ni poteškoća ni oštećenja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 17:42 (tajo1960).
9 godina
tajo1960 kaže...

U biti da, ali... doljnja strana zvučnika je i tako "stopalo" istog, pa ako već nema tvornički napravljena mjesta za montažu/ugradnju šiljaka, a mnogi imaju ugrađene svojevrsne matice, sa, naravno, ženskim navojem u sebi, onda se treba nešto i žrtvovati, pa zvučnik ipak staviti na šiljke.

Napomena: na poslanim fotkama su primjerci JTL poljske firme koja radi vrhunske stvari (vidi se iz priloženog), ali, šiljke je, naravno, moguće okrenuti i šiljkom prema dolje, tako da velika okrugla baza samog stošca/tijela šiljka ne bi trebala ozbiljnije (ili čak nikako) oštetiti sam zvučnik (njegovu doljnju površinu). Raditi u paru (dvojica) pažljivo i polako prilikom postavljanja šiljaka ispod zvučnika koji je već na stalku i ne bi trebalo biti ni poteškoća ni oštećenja.

A što mislite da se s donje strane zvučnika nalijepe ili samo naslone metalne pločice koje služe za zaštitu parketa od šiljaka i u njih uvedemo šiljak stalka?

8 godina
Dead kaže...
tajo1960 kaže...

A što mislite da se s donje strane zvučnika nalijepe ili samo naslone metalne pločice koje služe za zaštitu parketa od šiljaka i u njih uvedemo šiljak stalka?

Nema tu 100% sigurnog ili općevažečeg mišljenja kako i što bi bilo. Treba probati i u realnim okolnostima čuti zvučne rezultate. Dakle, ako imaš mogućost i volje to probati, samo naprijed. Uvijek se može vratiti na početno stanje ako rezultat nije zadovoljavajući. Znam ljude koji su koristili čak i čelične kuglice iz ležaja/lagera u svrhu nogica/nožica (kako god) ispod zvučnika, umjesto šiljaka i rezultati su bili zvućno odlični.

10 godina
moderator
tajo1960 kaže...

Upravo je u ovome "stvar" kod mene, koristim Patafix kako ne bih slučajno oštetio zvučnike. Bilo kakva crtica ili utisnuće na kutijama, poput onog koje bi ostavili šiljci, značilo bi da ih moram kupiti (firma ili ja), a i bez toga mi se čini da previše trošim na audio... 

10 godina
moderator
Dead kaže...

Ja sam nakon dugotrajne potrage i tvojih savjeta, a i uvećanog budžeta kupio Dynaudio Excite X18. Pojavio mi se problem nemogućnosti narudžbe originalnih Dynaudio stalaka, ali sam našao prekrasne Focal Chorus S 700 stalke. Napravljeni su za Focal Chorus 705 i 706 zvučnike koji se pričvrste vijkom. Međutim nitko ne brani da se na njih postave i zvučnici drugih proizvođača. E tu me zanima tvoje mišljenje. Dimenzije gornje ploče stalka su WxD 145x205mm, a tlocrt zvučnika je WxD 190x280mm. Upotrijebio bih Blue Tac ili Patafix. Što misliš šefe, da li je ploča stalka premala u odnosu na zvučnik? Savjetodavac s Crutchfieldove web stranice mi kaže da neće bit problema.

Nisam isprobao ove stalke pa nažalost nemam ništa pametno za reći. Ako na Crutchfiledu kažu da to uredno ide, to je informacija kojoj bih ja vjerovao 

10 godina
moderator
Tallahassee kaže...
....izbjegavati ako imate novije marantz pojacalo, ne pasu bas nikako...

Vrlo koristan savjet, hvala!

10 godina

Kako bi ovi zvucnici zvucali u odnosu na m-audio m3-8 (ili m3-6)? Planiram si kupiti neke monitore vec sto godina i lomim se izmedju pasivnih i aktivnih. Postojanje posebnog pojacala mi je i plus i minus pa ne znam sta bih...

Freak Show Inc.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Friday kaže...

Kako bi ovi zvucnici zvucali u odnosu na m-audio m3-8 (ili m3-6)? Planiram si kupiti neke monitore vec sto godina i lomim se izmedju pasivnih i aktivnih. Postojanje posebnog pojacala mi je i plus i minus pa ne znam sta bih...

Pricekaj jos i druge recenzije, B&W 685s2 itd

http://www.soundstream.com/
8 godina
soundstream kaže...
Friday kaže...

Pricekaj jos i druge recenzije, B&W 685s2 itd

Miješate dvije različite klase uređaja / zvučnika... jedno su NF monitori, a drugi hi-fi stereo zvučnici... Nije da je baš isto i ista klasa :-)

Trebate se prvo odlučiti koji ustroj zvuka želite, aktivni ili pasivni, a onda potraga za modelima. NF monitor ima svoje pojačalce u sebi, kažem "pojačalce", jer je sve zgurano na jednu pločicu unutar zvučnika, a hi-fi stereo zvučnici su pasivne komponente pogonjene isključivo dovedenim im elektro signalom iz vanjskog, posebnog pojačala, dakle posebne komponente. Sviraju i u ovisnosti o kvaliteti i snazi vanjskog pojačala (koje biraš sam kod odabira).

Usporedba M-audio zvučnika i Monitor audio zvučnika se svodi kao da se uspoređuje slika sa nekog projektora i nekog televizora... otprilike. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 10:42 (tajo1960).
4 godine
Pozdrav, vidim da ima ljudi koji se razumiju pa da pitam. Imam Marantz 1504 i Castle samostojeće zvučnike koje moram zamijeniti za monitore, soba je 20 kvadrata. Imate li prijedloga?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Bgang kaže...
Pozdrav, vidim da ima ljudi koji se razumiju pa da pitam. Imam Marantz 1504 i Castle samostojeće zvučnike koje moram zamijeniti za monitore, soba je 20 kvadrata. Imate li prijedloga?

Upravo Davorov serijal recenzija koji je započeo s KEF Q350 obuhvaća zvučnike koji bi ti odgovarali. Tu ćeš imati mislim šest sedam različitih modela i svaki bi ti zadovoljio tvoju potrebu. Normalno, sad je pitanje zvučnog ukusa u tebe.

8 godina

Samo savjet, prilikom kupnje sličnih zvučnika, obavezno poslušati Dali Zensor 3, mogli bi se iznenaditi za cijenu od 2500kn za par :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
moderator
Zoki B kaže...

Samo savjet, prilikom kupnje sličnih zvučnika, obavezno poslušati Dali Zensor 3, mogli bi se iznenaditi za cijenu od 2500kn za par :)

Ide za koji dan i njihova recenzija 

7 godina

E moj Šuštić...

Daj ti pukni još recenziju Floorstandera Monitor Audio Bronze  6 i Zensor 7.

Jer osobno sam poslušao Dali i Bronze, te nekako mi bolje paše Monitor Audio.. Vidim da si nafalio Kef q550 ali osobno ga nemam gdje poslušat...

Osobno više volim malo oštriji zvuk, izraženije srednje. Ne volim kad se kod tišeg slušanje čuje onak kao da bas dolazi iz kutije.

A več mi i kosa otpada zbog izbora ti floorstandera.

A vrijeme je da se počastim zvučnicima. A kad ih uzmem ima da mi žena.

Edit. Čak sam i jedni vrijeme razmišljao o bookshelf-ovima... Ali imam dnevni 22 m2 + blagavaona i kuhinja od 10 m2.

Pa mi je onak.. Jel bi ovaj malac dosta udaral...

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 17:37 (Zver).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
tajo1960 kaže...
Davor kaže...
Dead kaže...

Nemoj shvatiti osobno, ali meni iskustvo govori da su ti primjeri prodaja zmijskog znoja - čega je hifi komuna puna. Razlog zašto se postavljaju šiljci NIJE nikakvo "gromobransko odvođenje vibracija" nego je da se smanji površina moguće nestabilnih (ČESTO NERAVNIH) međusobnih kontakta sa pasivnom podlogom koja bi mogao postati čujna pri nekim frekvencijama i glasnoći (znate ono kad nešto cvrči i vibrira u autu jer spoj ne naliježe kako treba). Dapače na tom principu postoje baškondukcijski zvučnici, (pa i slušalice koje rezoniraju sa našim kostima lobanje) koji eksploatiraju ovaj inače nepoželjan efekt. Nema nikakvog razloga za oštećivanjem zvučnika osim prenemaganja (prezentacije i poslije divljenja samom sebi na bezkompromisnosti), jer danas možeš savršeno osigurati da kontakt bude siguran a nečujan, neutjecajan za zvuk i bezbolan za zvučnike sa gel čepovima. Ekipa koja se želi vizualno pohvaliti a ne želi ipak oštećivati pod/zvučnike, onda koristi dodatne gelkonuse u koje idu ti šminkerski šiljci. Evo prodaju se odmah kompleti šiljaka, gel spojnica i konusa u koje idu šiljci, pa vuk sit i ovce na broju. U zlatnoj boji :)
Nađi i jedno double blind testiranje gdje je neki slušatelj u stanju čuti razliku između ovih precijenjenih skulptura na šiljcima (pričam o ovima prema zvučnicima) i normalnog stabilnog stalka i zvučnika dumpanog protiv širenja vibracija spojnim gelom za kontakt sa stalkom. Da te fore imaju znanstvene podloge, hard diskove bi držali u kompovima na šiljcima. Naravno, primjeri koje si linkao izgledaju impresivno, lijepo i dakako skupo. Ali pričamo o zvuku a ne izložbi.
I naposlijetku, pričamo u komentarima na BOOKSHELF zvučnike. Kakvi ezoterični stalci i šiljci. projektirani su za police i ormariće. Dakle gel nogice, stabilno da se ne njiše i vozi. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
4 godine

Znate one nogice kaj se šarafe na vešmašinama? E to su šiljci, i pošto skoro sve kupaone imaju pad prema sifonu da se izravna u vagu. 

Ja sam svoje stavio na parket i onda skužio da mi se klackaju jer je na tom mjestu nekoć bio ormar. Montirao sam šiljke, dobio zvučnike u vagu i sad su zacementirani. 

Najgore je kasnije pozicioniranje pošto se čim ih pomaknem makar za 5cm opet izgubi ta stabilnost pa moram ponovno šarafit. 

Slatke muke...

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
overhaul kaže...

Nemoj shvatiti osobno, ali meni iskustvo govori da su ti primjeri prodaja zmijskog znoja - čega je hifi komuna puna. Razlog zašto se postavljaju šiljci NIJE nikakvo "gromobransko odvođenje vibracija" nego je da se smanji površina moguće nestabilnih (ČESTO NERAVNIH) međusobnih kontakta sa pasivnom podlogom koja bi mogao postati čujna pri nekim frekvencijama i glasnoći (znate ono kad nešto cvrči i vibrira u autu jer spoj ne naliježe kako treba). Dapače na tom principu postoje baškondukcijski zvučnici, (pa i slušalice koje rezoniraju sa našim kostima lobanje) koji eksploatiraju ovaj inače nepoželjan efekt. Nema nikakvog razloga za oštećivanjem zvučnika osim prenemaganja (prezentacije i poslije divljenja samom sebi na bezkompromisnosti), jer danas možeš savršeno osigurati da kontakt bude siguran a nečujan, neutjecajan za zvuk i bezbolan za zvučnike sa gel čepovima. Ekipa koja se želi vizualno pohvaliti a ne želi ipak oštećivati pod/zvučnike, onda koristi dodatne gelkonuse u koje idu ti šminkerski šiljci. Evo prodaju se odmah kompleti šiljaka, gel spojnica i konusa u koje idu šiljci, pa vuk sit i ovce na broju. U zlatnoj boji :)

Nađi i jedno double blind testiranje gdje je neki slušatelj u stanju čuti razliku između ovih precijenjenih skulptura na šiljcima (pričam o ovima prema zvučnicima) i normalnog stabilnog stalka i zvučnika dumpanog protiv širenja vibracija spojnim gelom za kontakt sa stalkom. Da te fore imaju znanstvene podloge, hard diskove bi držali u kompovima na šiljcima. Naravno, primjeri koje si linkao izgledaju impresivno, lijepo i dakako skupo. Ali pričamo o zvuku a ne izložbi.
I naposlijetku, pričamo u komentarima na BOOKSHELF zvučnike. Kakvi ezoterični stalci i šiljci. projektirani su za police i ormariće. Dakle gel nogice, stabilno da se ne njiše i vozi. 

Mislim da nisi shvatio bit poruke koju sam postao prije neki dan. Oni JTL zvučnički (i rack) stalci jesu tehnološki vrh vrhova, nema što, ali to niti je promidžba istih, niti reklama, niti zagovaranje da su najbolji niti je nešto moje... ne! To je samo ogledni primjer kako bi nešto valjalo napraviti. Druge slike / fotke nisam imao pri ruci, pa je i ono poslužilo, ali, ponavljam, samo kao primjer šiljaka, a ne kompletnih stalaka sa skupim brand imenom. Očito, ti si to doživio na svoj način, šteta.

Meni osobno je frend koji ima tokarski stroj u više navrata istokario prokrom/inox šiljke/stošce, 6 kom za 30 kn, 15 mm visoke 12-15 mm promjer baze (prema mojoj želji); precizan rad, odlična cijena, od odličnog materijala, bolje ne može, a uz to je i točno što trebam ili sam trebao.
Recimo, razlika zvuka između floorstander zvučnika postavljenog na šiljke i zvuka istog zvučnika postavljenog na one "kugla" gumene nogice (koje se također dobiju za ušarafiti umjesto šiljaka, da se ne ošteti parket kod ljudi koji ne žele oštetiti parket) je ogromna. To se čuje, itekako se čuje razlika u definiciji zvuka, dubini slike, čistoći basa, srednjih... htio ti to ili ne, ali to je evidentno i sa zavezanim očima, kako se ono kaže. Nema potrebe dokazivanja, masa ljudi na žmireći zna kad je koji način ustoličenja/postavljanja zvučnika... kao i recimo, kod presnimki original cd-a na kopiju, pa razlika u brzini snimanja... da li je bila 4x brzina snimanja ili je 36-40-52x brzina snimanja. Tu ne postoji mogućnost zabune, a rekli bi svi PC-aši da je to isto, zar ne? Ne, nije isto, ni u ludilu nije isto. Razlika se čuje, potvrđeno na xx blind probnih testova sa frendovima "iz branše" od kojih je veliki broj odmah registrirao koja je koja snimka/snimak. Ti ako to ne čuješ... a, žao mi je. Kao i "direkt rezana" gramofonska vinil ploča ili kasnije "ljevana" serija... razlika? Nebo i zemlja.

Da ne nabrajam dalje "prodaju zmijskog znoja"... promjene napajačkih kabela za uređaje... uz, recimo, pojačalo dobiveni tzv. PC kabel - zamijeniti nekim puno boljim... razlika u zvuku je kasnije više nego očita. Potvrdilo se i opet na xx blind testova, htio ti to ili ne. Primjer mi je nedavno frend koji je na 2 svoja uređaja radio testove - obični PC kabel, pa bolji LAP kabel, pa opet PC kabel, pa LAP... pa na kraju uzeo 2 ISOTek strujna kabela iz UK... sad tek razlika kad se sjedne slušati... dok ne čuješ - ne vjeruješ.

Prije 15 godina kupim Deflex Foculpods nogice/apsorbere za ispod komponenti... frend uzme od mene, stavi ispod cd playera - nismo mogli vjerovati - zvučna slika 3-4 metra dublja nego bez. Bijelo gledamo obojica, šutimo da ne ispadnemo krelosi jedan pred drugim jer smo obojica bili zabezeknuti, mičemo Foculpodse, vraćamo na tvorničke nogice... slika tu, između zvučnika; vraćamo Foculpodse - slika "tamo, iza, duboko" 4 metra duboka; vraćamo opet... sad oprezno progovaramo obojica "Ne mogu vjerovati što čujem"; dolazi i treći frend, priredimo mu predstavu, ali na šutke, kao ono "daj čuj ovo...". Reakcija na prvu bila je samo "Jebote, što je ovo? Kako se to zvuk toliko produbio i proširio? Što ste to radili?" Trebam li dalje?

Puniti metalni zvučničk stalke pijeskom? Isto prodavanje znoja? Šuplji stalci zveče, to je poznato, zato i imaju mogućnost punjenja (trebao bi biti) kvarcnim pijeskom. I to ne odmah do gore, "napuni ga Miško"... ne! Radi se po 1/4 punjenja, pa se sluša, pa dopuni do pola, pa sluša, pa 3/4 pa sluša, pa onda pun... pa se zbrajaju dojmovi i utisci, pa ide od početka, pa izabrati koja je doza punjenosti bila najoptimalnija... tako se to radi. Ili po jedna cijev kod dvocijevnih stalaka. Neki pune stalke i olovnom sačmom čak, kombinacija sačma - piljevina, sačma - pijesak... i to ima i primjera i efekta. Razni su, ali da se čuju - čuju se! Uho se (kao i vlasnik uha) "školuje" godinama, pa je u stanju zamijetiti i sitne promjene. To je kao kad iskusnom cariniku na granici ne promakne samo malo nervozni putnik koji šverca nešto... to on vidi i skuži ga, ne promakne mu. Ili dirigentu u orkestru... čuje kad "onaj tamo" u zadnjem redu odsvira pogrešnu notu... on ga čuje i upozori pogledom, štapićem, prijekorom. Slično je i u hifi... tweaking potezi nose čujne promjene, htio ti to primiti k srcu, uhu i znanju ili ne, ali, to je tako. Na sreću :-)

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 11:00 (tajo1960).
10 godina

Par pitanja...

Posto bi bili neki normalni stalci za ove zvucnike? Nikakva perverzija, samo da imaju na cemu stajati a da ne narusava izgled ili kvalitetu zvuka.

Jel ima neko pojacalo u rangu ovog NAD-a sa kojim je testirano a da ima opticki ulaz? Mislim, znam da ima ali jel netko moze navesti koji konkretan primjer?

Da li bi dugorocno pojacalu ili zvucnicima skodilo da rade 15-ak sati dnevno u kontinuitetu? Onako tiho, jel...

Freak Show Inc.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Friday kaže...

Par pitanja...

Posto bi bili neki normalni stalci za ove zvucnike? Nikakva perverzija, samo da imaju na cemu stajati a da ne narusava izgled ili kvalitetu zvuka.

Jel ima neko pojacalo u rangu ovog NAD-a sa kojim je testirano a da ima opticki ulaz? Mislim, znam da ima ali jel netko moze navesti koji konkretan primjer?

Da li bi dugorocno pojacalu ili zvucnicima skodilo da rade 15-ak sati dnevno u kontinuitetu? Onako tiho, jel...

-Za stalke malo pogledaš par web trgovina i nađeš što ti paše, cijene su uvijek "od-do"... malo se potrudiš, a nađe se i u Emmezetama i slično

-Pojačalo... u rangu cijene, kvalitete, snage? Na što misliš?

-15-ak sati dnevno? Ti se šališ, zar ne? Reci da se šališ... bit će nam lakše :-)  Ne, ne bi škodilo ni najmanje da radi 15 sati dnevno. Ne bi mu škodilo ni da radi 5 godina non stop... Ako je nešto u elektronici odlučilo riknuti, onda će to riknuti bez obzira na režim 1-5-15 sati dnevno ili 5 godina non stop.

10 godina
tajo1960 kaže...

-Pojačalo... u rangu cijene, kvalitete, snage? Na što misliš?

-15-ak sati dnevno? Ti se šališ, zar ne? Reci da se šališ... bit će nam lakše :-)  Ne, ne bi škodilo ni najmanje da radi 15 sati dnevno. Ne bi mu škodilo ni da radi 5 godina non stop... Ako je nešto u elektronici odlučilo riknuti, onda će to riknuti bez obzira na režim 1-5-15 sati dnevno ili 5 godina non stop.

Pojacalo da je dovoljno jako da zvucnici dodju do izrazaja a da ne kosta bas ko nova 2080ti graficka

Da, planiram zamjeniti svoje Z5500 koji su spojeni na TV. Ne znam kakva je situacija sa hi-fi opremom (iako je ovo entry) pa bolje da pitam da ne bi bilo "a jesi glup, pa ne moze to raditi toliko svaki dan".

Freak Show Inc.
10 godina
moderator
Friday kaže...

Pojacalo da je dovoljno jako da zvucnici dodju do izrazaja a da ne kosta bas ko nova 2080ti graficka

Da, planiram zamjeniti svoje Z5500 koji su spojeni na TV. Ne znam kakva je situacija sa hi-fi opremom (iako je ovo entry) pa bolje da pitam da ne bi bilo "a jesi glup, pa ne moze to raditi toliko svaki dan".

Pričekaj još koji dan na recenziju Dali Zensora 3 

Izbor pojačala je nevjerojatno bogat. Možeš početi razmišljati već o, primjerice, Onkyo A 9010, koji za traženu lovu ima upravo izvrsne performanse:

https://www.chipoteka.hr/artikl/120313/integrirano-pojacalo-onkyo-a-9010-crno-8020336010

... također ima i ugrađeni DAC, tako da ne trebaš kupovati ništa dodatno - dosta ti je to pojačalo i zvučnici. Na PC ili televizor spojiš s optikom (TOSLINK).

10 godina
Davor kaže...
Friday kaže...

Pričekaj još koji dan na recenziju Dali Zensora 3 

Izbor pojačala je nevjerojatno bogat. Možeš početi razmišljati već o, primjerice, Onkyo A 9010, koji za traženu lovu ima upravo izvrsne performanse:

https://www.chipoteka.hr/artikl/120313/integrirano-pojacalo-onkyo-a-9010-crno-8020336010

... također ima i ugrađeni DAC, tako da ne trebaš kupovati ništa dodatno - dosta ti je to pojačalo i zvučnici. Na PC ili televizor spojiš s optikom (TOSLINK).

Taj onkyo je dosta povoljan. Znam da nema smisla pricati o isplativosti ali da li bi bila dobra odluka protegnuti se do ovoga: https://nadelectronics.com/product/c-368-hybrid-digital-dac-amplifier/

Mislio sam to upariti sa nekim od zvucnika koje si testirao sad ovih dana (konkretno bas Bronze 2 mi se cini OK). Jel bi to bilo uravnotezeno (i smisleno)?

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice