U potrazi za pametnijim računalom mapirali pola mi

poruka: 7
|
čitano: 3.772
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U potrazi za pametnijim računalom mapirali pola mi".
8 godina
offline
U potrazi za pametnijim računalom mapirali pola mi

Zatim su mali dio mišjeg mozga narezali na više od 25.000 ultra tankih komadića

Nadam se da bu ovaj članak pročitala svaka koja mi u dućanu veli: "Je gospon pa nemre vam se to tanje izrezat!"

(ni muški meštri nisu isključeni kritike)  

 

 
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: U potrazi za pametnijim računalom mapirali pol
ludizao kaže...

Pazi ovo, računalnim programima još nešto nedostaje. Možda svijest? Ne kuže da mogu mapisati mozak do sudnjeg dana i da nikada neće uspjeti postići da program zna što radi. Zato su sve UI usko specijalizirane jer zapravo ni nisu inteligentne. Samo izvršavaju kod.

Zašto misliš da isto ne možeš reći za ljude? Jedina razlika je što mi imamo osjećaj da znamo što radimo...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: U potrazi za pametnijim računalom mapirali pol
Ne bih se bas slozio, niti ljudi nisu uvijek u potpunosti svjesni svoje okoline jer da jesu nikad nitko nebi poginuo, nebi napravio potez zbog kokeg ces izgubiti zivot ili ruku ili nogu, svjesni smo okruzenja samo povrsinski
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: U potrazi za pametnijim računalom mapirali pol
crnix kaže...
Ne bih se bas slozio, niti ljudi nisu uvijek u potpunosti svjesni svoje okoline jer da jesu nikad nitko nebi poginuo, nebi napravio potez zbog kokeg ces izgubiti zivot ili ruku ili nogu, svjesni smo okruzenja samo povrsinski

 Stroj, ili UI se ne kreće/ne može se kretati kroz prostor i vrijeme! 

Čovjek može, kreće se i kretati će se dok je pametan! 

ATJ Lučko
15 godina
odjavljen
offline
Re: U potrazi za pametnijim računalom mapirali pol
ludizao kaže...
Ne radi se o osjećaju nego o činjenici. Čovjeka staviš u različite situacije i on je svakoj svjestan svog okruženja i samog sebe u odnosu na situaciju. UI to neće moći još puno desetljeća, ako uopće i uspije.
ludizao kaže...

Riječ je o tome da program nije svjestan uopće, a ne da je čovjek svjestan savršeno.

Dok ne definiraš riječ "svjestan" ne možemo dalje.

 

GO Zero je svjestan svoje okoline, koja je limitirana na ploču za igranje, u smislu da zna koji je cilj, zna kakav mu je položaj na ploči, koji potez će kako utjecati na njegov položaj (znači, svjestan je relacije svojih akcija u odnosu na okolinu), mogućih odgovora protivnika... To je funkcija koju možemo promatrati. Istina je da umjetni sustavi tu nisu i vrlo vjerojatno, neće tako skoro dostići čovjeka, ali činjenica je da ona kod čovjeka proizlazi iz kombinacije naslijeđenih svojstava i učenja (mala beba je poprilično malo svjesna svoje okoline, a ako čovjeka odraslog u nekom izoliranom amazonskom plemenu ubacimo u civilizaciju, neće ni on biti pretjerano svjestan većeg dijela svoje okoline).

 

S druge strane imamo onaj osjećaj da svjesno i aktivno donosimo odluke - da znamo što radimo - mi trenutno nismo uopće u stanju dokazati imamo li slobodnu volju ili je ona tek rezultat privida koji je postao evolucijska nužnost da bismo kao vrsta mogli funkcionirati. Ja mogu pretpostaviti da ti imaš takvu svijest isključivo na temelju proučavanja tvog ponašanja i informacije da si i ti čovjek kao i ja, te mogu pretpostaviti da računalo nema, ali ako između outputa tebe i računala nema razlike (primjerice, dopisujem se s najnaprednijim botom), kako onda uopće pretpostaviti da li imaš svijest ili ne, osim ako imam informaciju s kim se dopisujem.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: U potrazi za pametnijim računalom mapirali pol
Zechina kaže...

Zatim su mali dio mišjeg mozga narezali na više od 25.000 ultra tankih komadića

Nadam se da bu ovaj članak pročitala svaka koja mi u dućanu veli: "Je gospon pa nemre vam se to tanje izrezat!"

(ni muški meštri nisu isključeni kritike)  

 

 reka san' ne može!!! :D

 

 

 

NULL!=NULL
15 godina
offline
U potrazi za pametnijim računalom mapirali pola mi

koji će nam q pametni mišovi i računala (koja su ionak s pameti al pari radijatorima i felgama) kad imamo (čudesno) pametne telefone i satove? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.8.2021 18:10 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice