Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedmice

poruka: 60
|
čitano: 10.279
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedmice".
16 godina
offline
Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedmice

Samo da poprave software i malo poboljšaju kameru u uvjetima malo svjetlosti i bili bi top. Onako kako One Plus radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
Kamera je bas boljka, u uvjetima smanjenog osvjetljenja kamera je na razini neupotrebljivog.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedmice

mix novi

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
igy kaže...

Samo da poprave software i malo poboljšaju kameru u uvjetima malo svjetlosti i bili bi top. Onako kako One Plus radi.

One Plus-u je glavna mana losa kamera...

6 godina
protjeran
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
igy kaže...

Samo da poprave software i malo poboljšaju kameru u uvjetima malo svjetlosti i bili bi top. Onako kako One Plus radi.

 Zbog loše kamere ih niti ne kupujem. Nekoliko puta sam bio na rubu kupovine, ali sam odustao čim bih pročitao recenziju svakog novog modela. Plus, obično ne podržavaju band 20 LTE-a, pa mi nisu korisni. Šteta.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 11:28 (ridealong).
16 godina
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
Xiaomi još nikad nije imao poštenu kameru, u biti općenito kinezima taj dio ne ide. Lako je uzeti komponente ali treba znati to posložiti u suvislu cijelinu zajedno sa sw-om.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
Kamere be valjaju - istina. No sto vam ne valja sa SW?
16 godina
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
Sw igra dosta važnu ulogu kod obrade fotografije. Imaju senzor, kupe ga od sonya, samsunga, a rezultati ni blizu. Može još samo leća biti problem.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedmice
Kak nema dobru kameru? Jeste pogledali koji test Mi6 ili Mi Note 3?
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedmice

https://imgur.com/a/klPgf mi 5s manual mode- nije moje

 

https://imgur.com/a/r3nc9 redmi note 4 - gcam (moje)

Nije to ni toliko lose

 
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedmice

5,6" je sweet spot prema onome sto danas zovu mobitelima, a u stvarnosti su phableti. Volio bih jedino da su ostali na 16:9 omjeru. Za OS bi bilo bolje da se drze Androin One ili da ga barem dadu kao alternativu. Bila je nekidan anketa gdje su njihovi korisnici sami rekli da preferiraju Android One (57%) u odnosu na MIUI 9 (43%). Po pitanju kamera ne vjerujem da ce se ista poboljsati u skorije vrijeme.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
Nisam gledao testove, imao sam mi5 i redmi 3 pro.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
zuper kaže...
Kak nema dobru kameru? Jeste pogledali koji test Mi6 ili Mi Note 3?

 Pročitao sam stotine recenzija i pogledao tko zna koliko fotki snimljenih Xiaomijevim mobitelima u zadnjih 5 godina. Ima boljih.

13 godina
offline
Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedmice
Ima boljih kod skupljih modela. Mi Note 3 novi košta 2000kn. Daj mi novi model koji ima bolju kameru za te novce.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedmice

Novi Xiaomi Redmi 5 plus podržava band 20 u globalnoj verziji mobitela: 4G:FDD-LTE B1/B3/B4/B5/B7/B8/B20


EDIT: a skuplji Mi 6 global ne podržava. Pa sada ti razumij njihovu politiku.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 15:00 (ridealong).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
zuper kaže...
Ima boljih kod skupljih modela. Mi Note 3 novi košta 2000kn. Daj mi novi model koji ima bolju kameru za te novce.

 Huawei P10 lite kojeg trenutno koristim.

16 godina
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
Jesmo i može bolje. Nitko ne traži iphone i pixel xl kameru ali im je to slaba tocka
16 godina
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
P10 lite nema bolje slike od Note 3 ni da se popnes na trepavice.
Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
offline
Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedmice
Naravno da nema. Dovoljno je da pogledaš specifikacije. Širi otvor blende, OIS, portrait mode, optički zoom, 4K snimanje sve na strani Mi Note. Uostalom, ima tema gdje možeš vidjeti slike, a i ocjena na DxO nešto govori
Moj PC  
6 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
ukay1000 kaže...
P10 lite nema bolje slike od Note 3 ni da se popnes na trepavice.

 Gle, kad mi zatreba kamera na mobitelu, kamera na P10 lite će odraditi sve što od nje tražim do razumnih granica. Imao sam i flagship mobitel razvikane firme, pa znam razliku između toga i ovoga što sada imam. Tko želi, može i dalje čitati specifikacije i pisati što god želi. Ja znam što imam i kakve rezultate mi ta kamera daje u stvarnom životu.

6 godina
protjeran
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
zuper kaže...
Naravno da nema. Dovoljno je da pogledaš specifikacije. Širi otvor blende, OIS, portrait mode, optički zoom, 4K snimanje sve na strani Mi Note. Uostalom, ima tema gdje možeš vidjeti slike, a i ocjena na DxO nešto govori

Fućkaš specifikacije. Stvarni život je ono što se broji.

- Širi otvor blende - za profi fotke koristim samostalni fotić, a ne mobitel

- OIS - nije mi presudno

- portrait mode - Huawei ima nešto svoje. Potpuno nebitno.

- optički zoom - ma kako da ne

- 4K snimanje - potpuno nebitno jer mi je full HD ionako dovoljan.

 

Ne hrani se propagandom nego onim što kamera stvarno može u svojem cjenovnom rangu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 14:59 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
igy kaže...
Jesmo i može bolje. Nitko ne traži iphone i pixel xl kameru ali im je to slaba tocka

 Pa zato nisam nikada kupio Xiaomi. I čudi mi da nakon toliko modela izdanih u 5 godina nisu kadri doraditi taj dio mobitela.

 

Maloprije sam pogledao unboxing Redmi 5 plus. Tamo oko 13. minute se vide fotke. Užas. Isprane boje, šum u slici, problemi s fokusom:

13 godina
offline
Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedmice
Ako je tebi P10 Lite dobar za slikanje, OK, ali nemoj onda govoriti da neki drugi ima lošije ako nisi usporedio
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
Ja jesam supruzi i to dva kroz 3 god. tako da znam o čemu pričam. Nisu to lodi uređaji, ali fali finiš makar bili i 50$ skuplji.
6 godina
protjeran
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
zuper kaže...
Ako je tebi P10 Lite dobar za slikanje, OK, ali nemoj onda govoriti da neki drugi ima lošije ako nisi usporedio

 Usporedio sam i na stvarnim Xiaomijevim mobitelima ljudi oko mene. A ti me pokušaj batinama uvjeriti da je Xiaomi bolji. Puno sreće.

13 godina
offline
Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedmice
Kao da sa zidom pričam. Govorim o novim modelima Mi Note 3 (kojeg imam) i Mi6. Kvaliteta fotografija je usporediva sa skupljim modelima (poput S7 kojeg sam isto imao).
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
zuper kaže...
Kao da sa zidom pričam. Govorim o novim modelima Mi Note 3 (kojeg imam) i Mi6. Kvaliteta fotografija je usporediva sa skupljim modelima (poput S7 kojeg sam isto imao).

Dragi zide, to je tako na forumima. 

 

EDIT: evo pogledao sam. Imaš Note 3. Mi6 nemaš. Onda ću ja dodati P10 (koji nemam) s dual kamerom. Koji je za tu kameru dobio i nagradu.

 

https://www.eisa.eu/awards/huawei-p10/?lang=hr
https://www.newswire.ca/news-releases/huawei-p10-wins-best-smartphone-camera-20172018-award-from-eisa-640630353.html
https://consumer.huawei.com/en/press/news/2017/eisa-award-p10-watch2/
http://www.tipa.com/awards-en-new/huawei-p10-p10-plus

 

Nisam još vidio da je Xiaomi dobio ikakvu nagradu za kameru na svojim mobitelima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 15:14 (ridealong).
13 godina
offline
Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedmice
Mi6 i Mi Note 3 imaju potpuno identične kamere...

Ma šta ću uopće raspravljat. P10 Lite ima bolju kameru...
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
zuper kaže...
Mi6 i Mi Note 3 imaju potpuno identične kamere...

Ma šta ću uopće raspravljat. P10 Lite ima bolju kameru...

Niti ja nemam nikakvu želju s tobom dalje raspravljati.

 

I daje stoji: Nisam još vidio da je Xiaomi dobio ikakvu nagradu za kameru na svojim mobitelima. Niti neće.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 15:22 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: Procurile glavne specifikacije Xiaomijeve sedm
igy kaže...

Samo da poprave software i malo poboljšaju kameru u uvjetima malo svjetlosti i bili bi top. Onako kako One Plus radi.

 Ja to čekam već punih 5 godina kao ozebli sunce. I do sada nisam dočekao. Da jesam, bio bih vlasnik Xiaomijevog mobitela i to gornje klase.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice