Uživo iz trgovine Amazon Go u Seattleu

poruka: 33
|
čitano: 9.686
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uživo iz trgovine Amazon Go u Seattleu".
15 godina
online
Re: Uživo iz trgovine Amazon Go u Seattleu
grzzi kaže...
Ges kaže...
grzzi kaže...
Ges kaže...

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/raznjici-od-skakavaca-ili-panirani-cvrcci-ne-sudite-dok-ih-ne-probate-ludo-su-ukusni-a-i-zdraviji-su-od-spinata-mlijeka-i-govedine/7122285/

 

Samo da naglasim o čem pričam. Prva faza je predstavljanje jedenja kukaca kao nešto što je "cool" i "zdravo" a onda će se pojaviti i proteinske štange, jednako kao što se sada javlja "mesni sir" i sl. užasi koje ti moraju objašnjavati čem služe tipa "sir za pizzu" ili "šunka za pizzu" (zašto bi bila samo za pizzu? zato jer je smeće a ne hrana i mora se prikriti s drugom hranom)

 nemam ništa protiv toga da netko nudi konzumaciju kukaca. Zašto bi me to smetalo? Ti shvaćaš da je ljudska populacija sve veća i da će se tražiti novi izvori nutritivnih vrijednosti. Uzgojeno meso, kukci, whatever, bring it on, nitko te ne sili da to jedeš.

 Možda imamo različito poimanje "siljenja" jer prema mojoj logici i stvaranje da nemaš izbora je siljenje. Ista stvar kao i GMO. I da, populacija je sve veća ali tvoja logika "zbog toga svi moramo trpiti" je skorz promašena jer neće svi trpiti jednako, jednakiji neće uopće trpiti. Nažalost mi ostali ćemo trpiti upravo zbog takvog stava kakav imaš ti, da si ok sa lošim izborom, očito ne shvaćajući da je lošiji izbor ne nešto što se eto moralo dogoditi već nešto na što si sam pristao. vidiš, ja na to ne pristajem, ali takvi poput mene će se izgubiti u kakofoniji ovakvih poput tebe koji pristaju i onda ćemo svi jest go*na...

 Po tvojoj logici je stvaranje izbora loše i siljenje na nešto što ti ne želiš? Jer ne primjećujem da je uvođenje "sira za pizzu" sa tržišta maknulo kvalitetne sireve. Misliš da je kvalitetne mozzarele nestalo sa tržišta? Nikad je nije bilo više, dakle nikada nije bio veći izbor svih vrsta sireva. Jednako tako je i sa svim ostalim uslugama i proizvodima. Rast populacije je nešto na što ni ti ni ja nemamo utjecaja i slobodno tržište će uvijek nuditi izbor i opcije za one sa više ili manje para. 

 Uzeo si loš primjer: evo ti bolji - suhomesnati proizvodi. U širokoj potrošnji više nemaš suhomesnatih proizvoda koji u sebi ne sadrže nitrite a koji su dokazano uzročnik raka debelog crijeva i temelj laži da crveno meso uzrokuje rak debelog crijeva a ne ta kemija kojom tretiraju meso jer je vrlo toksična za bakterije i omogućava brže sušenje mesa, dakle bez sazrijevanja

I da, nitriti nisu maknuli sa sveukupnog tržišta proizvode bez nitrita no sveukupno tržište obuhvaća i "didu iz Posedarja" čiji pršut jednostvno nećeš moći kupiti zbog tipa činjenice da niti neznaš dal ga on prodaje. S druge strane nitriti su itekako maknuli proizvode bez nitrita sa standardnog oliti "idem u dućan kupiti nešt za jest" tržišta

I ostale "usluge i proizvodi" se ne mogu uspoređivati s hranom jer hrana mora imati određena svojstva i kao takva i nje baš samo tako zamjenjiva. Da je to činjenica se može vidjeti u pokušaju zamijene životinjskih masti biljnim što je direktan uzrok svih kardiovaskularnih problema, kao i zamjena prirodne fermentacije tijesta sa kemijskom rekacijom praška za pecivo gdje ond aljudi jedu "kruh" koji nije pravi kruh tj. uzrokuje cijeli niz problema u tijelu, pogotovo zbog glutena koji nije prošao bakterijsku/gljivičnu preradu

 

I da, rast populacije nije nešto na što možemo direktno utjecati, ali možemo na laži da ćemo morati jesti smeće zbog rasta populacije - zašto bi ti, ja il itko od nas morao jesti smeće ako se netko u africi odlučio štancati djecu? Nek oni slobodno jedu kukce ako nemaju što drugo a žele se množiti i dalje.

A što se tiče nuđenja opcija za one s više ili manje pare, de ne budi naivan: imaš lijepi primjer iz povijesti sa sirom Chedar koji bi trebao imati narančastu boju. I nekad se jako cijenio upravo narančasti chedar i bio je jako skup, dok lopine nisu shvatili da mogu bojati i žnj sir i prodavati kao po cijeni kvalitetnog chedara. Od onda je narančasti sir postao sinonim za smeće od sira. Poanta je da se tržište ne regulira moralom i ispravnim postpucima već pohlepom. Evo ti i primjer današnjih čokolada koje koštaju sve više a imaju sve manje grama i sve manji udio kakaa. Da li im zbog toga pada potražnja? Ne jer ljudi i dalje kupuju to smeće. S druge strane to automatski stvara privid da normalna čokolada mora biti skupa i kao takvu ju se iznimno teško i može naći u normalnoj prodaji, eno pogledaj čokoladu za kuhanje - rijetko koja ima više kakaa neg standardne "mliječne" čokolade trebale bi biti praktički čisti kakao. win-win situacija za proizvođače i trgovce. I dokle god ljudi na to pristaju, dotle neće biti potrebe mijenjati scenario i mi ćemo tonuti dublje i dublje i prvo jesti kukce jer je to cool, onda jer je to povoljnije neg meso a onda jer neće ni biti baš nekog izbora...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 14:13 (Ges).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uživo iz trgovine Amazon Go u Seattleu
Vjerujem, meni je bilo super u San Antonio jer za razliku id većine gradova u SAD ima downtown koji živi i poslije 1730. Tu sam proveo 4 prekrasne godine a vrlo rado bih to ponovio:)
Voda tece a vrijeme prolazi ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uživo iz trgovine Amazon Go u Seattleu
Vjerujem, meni je bilo super u San Antonio jer za razliku id većine gradova u SAD ima downtown koji živi i poslije 1730. Tu sam proveo 4 prekrasne godine a vrlo rado bih to ponovio:)
Voda tece a vrijeme prolazi ...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice