16-godišnji Australac hakirao Apple

poruka: 63
|
čitano: 11.143
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "16-godišnji Australac hakirao Apple".
15 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
Mr.ddevil kaže...

Ma klincima se namjesti, iz razloga koji je ihush rekao, njima se sudi kao maloljetnicima, a biz ide dalje, oni steknu popularnost u društvu i svima dobro

Tocno tako.

 

Po malo tamnijoj strani weba se pise kako su uzeli hrpetinu SSH kljuceva koje pristupaju statistici prodaja itd.

Dosta zanimljivo

6 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
Prošli tjedan sam našao ssh private key u /home/user/Documents/important/key.txt , ssh servis koristi root user, tolikoo tome, trebalo mi je punih 5min za privesc, nekad se začudim koliko su ljudi "glupi"
Trust nobody, become the best !
8 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
Avensac kaže...
Zechina kaže...
 Apple konkretno ima idiotsku "vanjsku nepropusnu membranu" koja je upravo faktor ranjivosti - znaš na što se treba(š) fokusirati. Ne kakam bezz, vidio sam neki dokumentarac gdje je tip pristao novinarima pokazati kako se to radi (uz zaštitu identiteta, naravno).

Može ime dokumentarca ako se sjećaš slučajno?

 

Jooj... bilo je na tv, ali... kojoj? Ni otprilike. Mislim da otprilike prije 2 godine :) Sorry, uopće se ne sjećam ničega osim tog nevjerojatnog dijela. Nevjerojatnog... da su pisdeki pristali uopće pokazati što rade kad žele ...čak je proslijeđeno "gazdama" koji su to kao "zakrpali" - valjda su iKorisnicima u glavu implantirali npr "i iPad je isto kumpjuter, pazite se" :)

 

Ownali su toj novinarki za cca par sati (ako se dobro sjećam) SVE. kreditne kartice btw ... Ne bi ni znala da joj nisu promijenili nekakav master ključ i pozaključali joj sve moguće acc, skužila je kad nije mogla "otvoriti" iPad.

Prethodno su joj objasnili neke detalje, ugl. social engineering i glupe šibicarske trikove.

Inače, pomalo offtopic, naletio sam na nekom forumu komentar nekog igrača koji se lanuo u javnosti, kako je takvoj ekipi Bitcoin nešto predivno. Kad nekome mazneš ključ, isti se može j... : ako baš neki FBI ne uleti na vrijeme, po protokolu samog btc niti možeš osporiti transakciju, niti možeš recovery napraviti... Zaboravih u čemu je fora, ali znam da je nešto s mobilnim telefonom (ne bavim se kriplom pa nemam pojma). Ono što me ubilo u pojam nije vjerodostojnost toga što je iznio, nego što su neki security eksperti to lakonski potvrdili time da "struka" ("e-policija") to zna odavno. Mislim da mob služi za neku verifikaciju, a ovi ti preuzmu račun od moba na sebe ili odjave račun, tako da nikako ne možeš ali ništa, blokiran si makar imaš u ruci ugovor s telekomom / providerom kao dokaz da si ti pravi vlasnik, da nisi išao sam sebe oštetiti itd.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice