Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne zani

poruka: 16
|
čitano: 2.438
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne zani".
10 godina
offline
Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne zani

Ma nemoguce da ih ne zanima takva karijera, treba ih poslati na reedukaciju gdje ce im feministi objasniti sto se od njih ocekuje.

 
14 0 hvala 2
5 godina
online
Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne zani

Žene su bile prve u toj profesiji.

Računalo je originalno naziv za ženu koja vrši kalkulacije. Kada je električno računalo postalo dostupno te žene Računala su postale prve programerke.

 

 
4 1 hvala 1
15 godina
offline
Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne zani

Bit će red da država donese neki zakon da određeni postotak djevojčica kad završi osnovnu školu mora upisati nešto iz STEM područja.

Moj PC  
10 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne
Nema njih što zanimat ili ne zanimat. Ako je u struci manje od 50% žena, znači da tamo vlada seksizam! A ako ne vjeruješ u to, onda si heretik kojeg treba spalit!
 
16 0 hvala 1
8 godina
offline
Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne zani

Dok god je cilj potaknuti interes i privući talente koja možda ni ne znaju da bi nešto mogli raditi - super. Ako je cilj natjerati ih da pola matematičara budu žene, dok bi one ipak htjele biti biokemičarke - ne.

Ja rekoh
Moj PC  
7 0 hvala 1
10 godina
offline
Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne zani

Zanimljiva tema, ima li netko neki dobar blog ili video oko ove tematike? Mislim vezano za clanak, ne za komentare :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne
mpapec kaže...

Ma nemoguce da ih ne zanima takva karijera, treba ih poslati na reedukaciju gdje ce im feministi objasniti sto se od njih ocekuje.

 To je tek prvi korak. Kad prihvate da moraju biti matematičarke, onda će im objasniti da one ni ne moraju biti žene već da mogu biti i muškarci, i ono i to; spol je zavjera muškaraca kako bi ih potlačili. Pa se sad spol kaže sex assigned at birth. Slobodni ste odabrati svoj ili nijedan. Dolje s okovima biologije!

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2024 21:14 (Feudalac).
14 godina
offline
Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne zani

Ionako velikoj vecini ljudi programiranje uskoro vise nece trebati. Ono sto je ocigledno je da ce samo najbolji od najbolljih opstati u tom poslu i da ce veliki jezicni modeli zamijeniti veliki dio danasnjih osrednjih programera. Umjesto da tvrtke placaju 100 neefikasnih programera, platit ce 10 kvalitetnih strucnjaka koji ce uz takve modele napraviti daleko bolji i kvalitetniji posao...  

 
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne
=XFX=PlayHard kaže...

Ionako velikoj vecini ljudi programiranje uskoro vise nece trebati. Ono sto je ocigledno je da ce samo najbolji od najbolljih opstati u tom poslu i da ce veliki jezicni modeli zamijeniti veliki dio danasnjih osrednjih programera. Umjesto da tvrtke placaju 100 neefikasnih programera, platit ce 10 kvalitetnih strucnjaka koji ce uz takve modele napraviti daleko bolji i kvalitetniji posao...  

 E, a to će biti idealan ulaz za skynet - nigdje živog ni kompetentnog čovjeka da vidi kakav programski kod se pušta u produkciju...

Ja rekoh
5 godina
online
Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne zani

Današnje programiranje ne preporučam nikome.

Imaš tamo 500 nekakvih frameworka, idelano za izludit.

Ako već mislite programirat u high level jeziku izaberite samo python. i deri sve u njemu.  

 

 

 

 

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne
Trebamo ženske razrede.
Bolje će učit, pogotovo u tom emotivno osjetljivom periodu, lakše će doći do izražaja ako je u razredu.manje "informatičkih pametnjakovića" (i sam sam bio jedan takav) .
Izvedivo je, i na tjelesnom se razdvajaju.

Ideja nije originalna, čuo sam istraživanja na nekom pdcastu.
 
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne
Kako reče jedan naš "štovani" saborski zastupnik (budaletna), "nije žena za mudraca već za madraca" 🙃
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne zani

Ja cu samo pohvaliti mlade programerke koje samnom rade.

25 godina, 5 godina iskustva, zavrsen fakultet od 5 godina, dobra placa, perspektivna karijera, pozitiva, ima se, moze se...

 

a ove ljencuge, koje bi se slikale na instagramu ili malo se onlyfansale, sto da vam kazem! nisu jedine, i moje M drustvo bi to radilo, da moze... ne da se ljudima biti pametno, svi bi u HDZ pa da mi za njih radimo!

 

 

zato, izadjite na izbore i glasajte za SDP!!! haha, kako da ne!

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne
Ovo je kraj kaže...
Trebamo ženske razrede.
Bolje će učit, pogotovo u tom emotivno osjetljivom periodu, lakše će doći do izražaja ako je u razredu.manje "informatičkih pametnjakovića" (i sam sam bio jedan takav) .
Izvedivo je, i na tjelesnom se razdvajaju.

Ideja nije originalna, čuo sam istraživanja na nekom pdcastu.

 WTF?!?!?!jel to zajebancija poput onih gore ili ti to zaista mislis?

ne zivimo u UAE, seli se tamo i odvajaj!

15 godina
offline
Re: Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne
LudaRajcica kaže....

 WTF?!?!?!jel to zajebancija poput onih gore ili ti to zaista mislis?

 

Bez ironije, ideja bi nekim curama pomogla.

I idrasle žene to rade, pisao je i bug o tome: https://www.debug.hr/studenac-nastavlja-projekt-kodiraona-za-zene-u-digitalnim-tehnologijama/

 

Slažem se, pomalo je kontravezno: https://www.digit.fyi/are-gender-segregated-stem-classes-at-school-a-good-idea/

 

Ideja se bazira na mjerenjima koja pokazuju da je pad interesa za STEM u girls-only razredima znatno manji nego u mješanim razredima. (na žalost nemam link da potkrijepim to)

Zanimljivo je, sa društvenim predmetima nema tog efekta (ni za to nemam link).

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2024 1:16 (Ovo je kraj).
8 godina
offline
Re: Iako su dobre u STEM-u učenice u Hrvatskoj ne
Ovo je kraj kaže...

 Ovo uopće nije istraženo

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice