HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

poruka: 339
|
čitano: 91.673
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće".
13 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Jura iz druge galaksije kaže...

 Da li ti gledaš neki drugi HRT2? Ako je ovo HD onda možemo mi ostali komplet do doktora za oči. Ili ćeš ipak ti morati na očnu kontrolu?

Uploadaj slike na imgur.com. Sad može reći da se zbog kompresije na forumu ne vidi razlika. 😂

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2018 10:17 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Evo:

 

HRT2 "hd"?

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
toxic kaže...

 Ne, nego nije bilo razlike izmedu prvog i drugog poluvremena.

 Pročitaj ponovno što sam bila jučer napisala. Dobro znam da je bilo razlike. Ne znam samo koliko je ona vidljiva.

 

Jura iz druge galaksije kaže...

 Da li ti gledaš neki drugi HRT2? Ako je ovo HD onda možemo mi ostali komplet do doktora za oči. Ili ćeš ipak ti morati na očnu kontrolu?

 Ponovi i ti čitanje. Napisala sam - na neki način. Primjerice, na Drugome baš ovoga časa ide SD materijal apskejlan na HD, a zatim opet daunskejlan na SD.

All work and no play makes Jack a dull boy.
13 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

Dok meni televizor ne napiše 1080i i dok ja ne vidim HD sliku svojim okom, HD-a za mene ni je ni bilo. Mene ne zanima kakva je slika došla s mjesta do HRT-a jer ja to ne vidim; ja vidim samo ono što je HRT emitirao.

16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Mary Sue kaže...

... Napisala sam - na neki način...

 Pa na koji način? Jel ti gledaš nekim drugim organom, a ne onim za vid? Takve kao ti Anemični treba k'o suho zlato. Po sistemu: Vjerujte meni, a ne svojim očima.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Jura iz druge galaksije kaže...

 Pa na koji način? Jel ti gledaš nekim drugim organom, a ne onim za vid? Takve kao ti Anemični treba k'o suho zlato. Po sistemu: Vjerujte meni, a ne svojim očima.

 Jednostavno, upućena sam u prisavsku situaciju. Zar zaista misliš da povećalom pratim televizijski program ne bih li što napisala u ovoj temi?

All work and no play makes Jack a dull boy.
13 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

ajd kad vec raspolažeš informacijama, jel HD krece 14-tog kad i prvenstvo il koji dan prije? Oce se vrtit neki test il demo il neki klinac?

 

Mislim debilana mi je sto to sve pitam jer imam maxtv koji vec godinama ima HD kanale, a trenutno ih je vec i pozamašan broj u paketu a mi se tu raspravljamo o sugavom HRT-u i kad ce nam pustit HD promo kanal i to samo za vrijeme trajanja SP-a 

 

EDIT: evo iso bas nac podatak od kad imam HD, od 2009-te 

2008-me je krenulo testiranje i 1.5.2009 krenulo komercijalno korištenje te naplata, a HRT jos u testnoj fazi u 2018, sto rec nego LOL  

 

LINK

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2018 13:05 (Spike1983).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Ma kakav HD, budimo sretni da uopće imamo HRT jer da ga nema više ne bi imali što (kvalitetno) za gledati, o sportu da ne pričam

Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Spike1983 kaže...

Oce se vrtit neki test il demo il neki klinac?

 Službeno, odobrenje Agencije za elektroničke medije dobiveno je za razdoblje od 14. lipnja do 15. srpnja. Testna kartica trebala bi se pojaviti prije sljedećega četvrtka, a više od toga - ne znam.

All work and no play makes Jack a dull boy.
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Mary Sue kaže...

Jeste li primijetili da već - na neki način - gledate Drugi u HD-u? :)

 Nismo.

15 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Navodno iz nekog forum.hr izvora danas bi trebao bit pušten testni HD signal pa ako neko šta primjeti neka javi.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

Najvjerovatnije starta u ponoć; tako je bilo prijašnjih godina.

15 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

A zašto na satelitu ne puste hd? Gore nije problem sa bandwithom..

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Spike1983 kaže...

...a HRT jos u testnoj fazi u 2018, sto rec nego LOL  

 ma hrt je slijepa ulica, bilo za tehnologiju, bilo za sadržaj 

to treba pod hitno ukinuti kao sustav javne televizije, prodati za masne pare i smanjiti javni dug

faking namet kojim ti paraziti skupe milijardu kuna godišnje najmanje prepoloviti i raspisati natječaje za kulturne, manjinske i ostale programe koje moramo imati - za manju lovu dobili bi puno kvalitetniji program

8 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
picajzla0707 kaže...
Spike1983 kaže...

...a HRT jos u testnoj fazi u 2018, sto rec nego LOL  

 ma hrt je slijepa ulica, bilo za tehnologiju, bilo za sadržaj 

to treba pod hitno ukinuti kao sustav javne televizije, prodati za masne pare i smanjiti javni dug

faking namet kojim ti paraziti skupe milijardu kuna godišnje najmanje prepoloviti i raspisati natječaje za kulturne, manjinske i ostale programe koje moramo imati - za manju lovu dobili bi puno kvalitetniji program

 Svaka ti je na mjestu htv podhitno treba ukinut ili ako ne to smanjit zaposlene drkaroše tamo bar za pola a cijelu htv reorganizirat kao umanjeni javni servis ali svakako ne ovako glomazan kao što je dosad jer su dolaskom konkurencije izgubili svaki smisao i sve manje i manje su gledani skoro pa nikako.Da ima nije još ove godine SP u rusiji bili bi nitko i ništa ali to već i jesu.

Napad je najbolja obrana :)
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
acarnoje kaže...

A zašto na satelitu ne puste hd? Gore nije problem sa bandwithom..

e to je pitanje za njih. satelit i iptv zašto nema hd

nemam za potpis
13 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
tenac kaže...
acarnoje kaže...

A zašto na satelitu ne puste hd? Gore nije problem sa bandwithom..

e to je pitanje za njih. satelit i iptv zašto nema hd

I HRTi. Kad već ne mogu stalno emitirati preko DVB-T-a, onda bi bar mogli emitirati u HD-u preko IPTV-ja, satelita, te vlastite usluge HRTi.

11 godina
online
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Seki001 kaže...

...ili ako ne to smanjit zaposlene drkaroše tamo bar za pola a cijelu htv reorganizirat kao umanjeni javni servis 

 svejedno, treba ih jednostavno maknut sa sigurne sise ili im zabraniti istovremeno reklamiranje i korištenje sredstava koje skupe previsokim nametom (koji je protivan svim ostalim regulama koje uređuju trgovinske odnose, odnosno odnose pružatelja i primatelja usluga, jer se naplaćuje i bez da koristiš njihovu uslugu, po principu skupljanja nameta na način da ti se naplaćuje koristio ti njihovu uslugu ili koristio "prijemnik" za druge programe, pa čak i ako kupiš tv samo za gejmanje na konzoli ili mobitel za razgovaranje)

 

kao i elektrino naplaćivanje crvene tarife bez elektroničkih brojila, tako je i hrt-ovo naplaćivanje pretplate bez uređaja za kodiranje relikt prošlosti koji treba pod hitno ukinuti

dakle, ja bih trebao plaćati hrt namet, iako nisam gledao njihov program godinama - a izlika je da se tim nametom moraju plaćati programi koje smo obavezni imati kao civilizirano društvo - kultura, manjinski programi i slično

..e da, tu je i tzv. fond za poticanje pluralizma iz kojeg se potiču male lokalne televizije, a to je bijednih 4,5 posto od ukupnog nameta

 

mogu oni i ostati javni servis, ali neka se financiraju reklamama ili neka kodiraju svoj program i naplaćuju uslugu onima koji je i koriste

a namet treba smanjiti i iz njega financirati ono što im služi kao opravdanje za toliki namet, a ustvari to odrađuju preko kurca i nikako

i to treba financirati na način javnog natječaja - pa ako rtl ponudi bolju emisiju iz kulture, onda neka lova ide njima - time bi se smanjila previsoka pretplata i u isto vrijeme bi dobili nemjerljivo kvalitetniji program

 

više je načina kako se ovo može riješiti, ovaj postojeći je najgori i služi ponajviše tom mastodontu da nastavu ugodno preživanje na tuđi račun uz minimalni angažman i nikakvu kvalitetu

8 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

A jbg care znaš i sam da živimo u uhljebničko mafijaškoj državi moje i tvoje želje su iskrene i odlične jbg ali previše ima drkaroša i stranačkih uhljeba u ovoj vukojebini, pa pogle samo koliko ljudi u ovom apsurdistanu opravdava i brani kriminalca mamića a o sanaderu koji okolo drži prezentacije knjige neću trošit slova. I onda da se htv ukine ili bar smanji na 50 zaposlenih izgleda ko daleka bajka.

Napad je najbolja obrana :)
11 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Mary Sue

 

Seko. Morel jedno pitanje ?!

Jesi ti HRT uhljeb ili j eneki fetiš u pitanju ? 

 

 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Jura iz druge galaksije kaže...
Mary Sue kaže...

Jeste li primijetili da već - na neki način - gledate Drugi u HD-u? :)

 Da li ti gledaš neki drugi HRT2? Ako je ovo HD onda možemo mi ostali komplet do doktora za oči. Ili ćeš ipak ti morati na očnu kontrolu?

 Pa uglavnom oprema koju koriste je 10 bit YUV i 1080p ili 4k.

 

Samo sto emitiraju downscalean materijal na SD. Istu stvar je radila Nova sve dok nisu pustili Nova HD.

11 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Mitch kaže...

 Pa uglavnom oprema koju koriste je 10 bit YUV i 1080p ili 4k.

 

Samo sto emitiraju downscalean materijal na SD. Istu stvar je radila Nova sve dok nisu pustili Nova HD.

 

why

8 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

..

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 22:19 (Seki001).
11 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Seki001 kaže...

Jel mene pitaš? Nije Seko nego Seki al aj dobro ako misliš na mene mogu ti samo reć da uhljeb sigurno nisam ne samo hrtov! Zadovoljan?

Kako misliš fetiš!? Moje mišljenje je da taj uhljebnički htv ako ne ukinut treba prepolovit po pitanju broja zaposlenih možda i malo više od toga.

 

Jesi ćorav ti ili ?

Kad kažem seko, to ja tepam ovoj Mary, ne znam odakle ti ideja da tebi pišem, pa vidiš još i piše iznad posta nick kome se obraćam. 

8 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

 Sorry bio sam malo mutan ne baš sljep.

Napad je najbolja obrana :)
15 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Imam informaciju da će HRT povodom stote godišnjice emitiranja programa počastiti gledatelje programom u HD rezoluciji. Eksperimentalno, naravno... A možda ja do tada izađem iz ovrhe koju su mi nakeljili...

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 4:53 (BlackMoon).
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Mitch kaže...

 Pa uglavnom oprema koju koriste je 10 bit YUV i 1080p ili 4k.

 Da, ljudi ne razumiju da Drugi ovoga časa može ići u HD-u u redovnome emitiranju što se HRT-a tiče. Problem su zakonske regulative i kojekakve začkoljice koje sprečavaju distribuciju slike u visokoj razlučivosti. To su već problemi koje ne treba pripisivati HRT-u, nego AEM-u, OiV-u, Vladi RH i slično. 

 

Uostalom, pravni okvir primjerice očito ne dopušta da se počne s eksperimentalnim emitiranjem prije 14. lipnja. Što možeš.

All work and no play makes Jack a dull boy.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 5:16 (Mary Sue).
15 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Mary Sue kaže...
Mitch kaže...

 Pa uglavnom oprema koju koriste je 10 bit YUV i 1080p ili 4k.

 Da, ljudi ne razumiju da Drugi ovoga časa može ići u HD-u u redovnome emitiranju što se HRT-a tiče. Problem su zakonske regulative i kojekakve začkoljice koje sprečavaju distribuciju slike u visokoj razlučivosti. To su već problemi koje ne treba pripisivati HRT-u, nego AEM-u, OiV-u, Vladi RH i slično. 

 

Uostalom, pravni okvir primjerice očito ne dopušta da se počne s eksperimentalnim emitiranjem prije 14. lipnja. Što možeš.

 Ma nemoj...ostali mogu, vi ne možete??? Ili treba izmusti još novaca, ovršiti još par tisuća ljudi, nakeljiti više reklama i sl? A kad ste kupili i prikazali koji noviji film?

Sinoć sam lega jutros...
13 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

kak HT moze od 2009-te prikazivat HD (vise od jednog kanala) a hrt nemoze ni dan danas?

kakve su to specijalne regulative koje hrt mora ispoštovat a jedan HT nemora? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Spike1983 kaže...

kak HT moze od 2009-te prikazivat HD (vise od jednog kanala) a hrt nemoze ni dan danas?

kakve su to specijalne regulative koje hrt mora ispoštovat a jedan HT nemora? 

 Ono sto jedino laicki mogu reci i sto mi se cini logicno je da HT koristi IPTV i tu ne dolaze nikakve regulative, no dok se rabi "obicni nacin" emitiranja kanala, tu postoje regulative...Sad neznam jel putem iptva ima hrt hd

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 9:05 (dado16).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice