Huawei razvija novi datotečni sustav za Android ur

poruka: 4
|
čitano: 1.899
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei razvija novi datotečni sustav za Android ur".
10 godina
neaktivan
offline
Huawei razvija novi datotečni sustav za Android ur

Hoće li to Huawei dijeliti besplatno ili licencirati drugima ??? Hoče li to biti u slobodnom kodu ? Kao ext3 ext4 brtfs itd.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huawei razvija novi datotečni sustav za Androi

Pa ako će zatražiti ubacivanje svog koda u Linux kernel, daj sam izvedi zaključak (ok, evo ti: mora biti open source).
Problem je samo što je Android na starom kernelu (pa neće biti direktno dostupan u npr novom Ubuntu); ali otvoreni kod file sistema bi se trebao moći implementirati i drugdje, bez većih problema.
Ne znam koja je direktna korist od nekompatibilnog file-sistema, osim što je read-only-bilošto po logici stvari brže od read&write.
No za predefinirani "firmware" ok je bilo koja stvar koja je optimizirana/radi brže.

7 godina
offline
Re: Huawei razvija novi datotečni sustav za Androi
Ako sam te dobro shvatio... Jel Android koristi isti kernel kao i Linux/GNU desktop operativni sustavi?
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
8 godina
offline
Re: Huawei razvija novi datotečni sustav za Androi

Pa napisao sam ti gore: DA, isti Linux kernel, ali NE istu verziju, daleko od toga. Dapače, dodatno je moddana, a implementacije (vraćanje natrag u source, što su u Googleu dužni i prihvaćaju to, naravno) - kasne, s predumišljajem (krše pravila, ali ih ne možeš sankcionirati).

 

Ne znam sad detalje, ali način kako to funkcionira je da imaš glavni repozitorij source codea (recimo), a implementiraš (odabereš, kompajliraš...) ono što ti je bitno/potrebno. Drugim riječima, izostavit ćeš dijelove koji ti nisu bitni, uzeti one koji ti trebaju.

Znači, neki Ubuntu ne uzima standardno neke dijelove kernela koji su Androidu pak nužni za funkcioniranje.

Linux je u užem (ili glavnom) smislu kernel, a isto tako i Android - možeš ga gledati kao čitav ekosustav, ali je Android u biti Linux (kernel).

Npr: ovaj novi Microsoftov OS je Linux, makar malo koristi Linux "zajednica" od toga ima (za MS je pak korist što mogu "srkati" iz zajedničkog repozitorija).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice