Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fokusir

poruka: 21
|
čitano: 2.610
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fokusir".
16 godina
offline
Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fokusir

za te pare... ekran je smeće... a pitanje kako i ostale komponente stoje...

Moj PC  
1 0 hvala 1
Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fokusir
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fok
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

..
RTX 3070 (značajno jača od RTX A4000)

..

 -netočno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Re: Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fok
ihush kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

..
RTX 3070 (značajno jača od RTX A4000)

..

 -netočno.

 
https://www.techspot.com/review/2342-nvidia-rtx-a4000/

11 godina
offline
Re: Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fok
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
ihush kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

..
RTX 3070 (značajno jača od RTX A4000)

..

 -netočno.

 
https://www.techspot.com/review/2342-nvidia-rtx-a4000/

 

Jasno ti je da RTX 2000 ADA i RTX 4000 ADA nisu isto što i rtx a2000 i rtx a4000?

 

"Hardware-wise, the RTX 4000 is a GeForce RTX 4080 Laptop in disguise. The Nvidia RTX 4000 Ada Generation, not to be confused with the A4000, P4000 or RTX 4000 Turing Generation"

 

 https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-RTX-3070-vs-NVIDIA-RTX-4000-Ada-Generation-Laptop-GPU-vs-NVIDIA-RTX-3000-Ada-Generation-Laptop-GPU_10559_11607_11603.247598.0.html

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2024 18:21 (UncleJimbo).
15 godina
offline
Re: Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fok
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
ihush kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

..
RTX 3070 (značajno jača od RTX A4000)

..

 -netočno.

 
https://www.techspot.com/review/2342-nvidia-rtx-a4000/

 -a4000 ada, jača od 3070ti-desktop verzije (s pola struje za prijenosnik) uz ostale fičere kao više vrama i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fok
Zašto bi netko ovo uzeo pored macbooka pro?
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fok
Chico12 kaže...
Zašto bi netko ovo uzeo pored macbooka pro?

 Jer želi ozbiljan pc koji nije zaglavljen na dječjem os-u.

16 godina
offline
Re: Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fok
pqweasdyxc kaže...
Chico12 kaže...
Zašto bi netko ovo uzeo pored macbooka pro?

 Jer želi ozbiljan pc koji nije zaglavljen na dječjem os-u.

 taj dječji OS vrtim sad već skoro 190 dana bez reboota, kak je kod tebe uptime?

11 godina
offline
Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fokusir

Dajte ljudi manite se dječijeg prepucavanja oko OSa, svako si kroji kako njemu paše. Koristiš ono što ti najbolje radi posao ili u čemu više uživaš i to je to.

Meni je stari komp na Win10 radio godinu i pol bez gašenja, ne znam što to znači 

 

 

Inače, čim izađe članak o highend laptopu nađe se neko i ljepi linkove sa nabave za najjeftinije gaming laptope kao alternativa za "pametne".

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2024 23:14 (Zauzet nadimak).
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fok
Aldo kaže...

za te pare... ekran je smeće... a pitanje kako i ostale komponente stoje...

 Moj chuwi za 140€ ima minimalno 3x bolji ekran

9 godina
offline
Re: Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fok
Aldo kaže...
pqweasdyxc kaže...
Chico12 kaže...
Zašto bi netko ovo uzeo pored macbooka pro?

 Jer želi ozbiljan pc koji nije zaglavljen na dječjem os-u.

 taj dječji OS vrtim sad već skoro 190 dana bez reboota, kak je kod tebe uptime?

 Na linuxu sam pa mogu bez reboota i 15 godina ako treba.

16 godina
offline
Re: Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fok
pqweasdyxc kaže...
Na linuxu sam pa mogu bez reboota i 15 godina ako treba.

 sure... 

9 godina
offline
Re: Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fok
Aldo kaže...
pqweasdyxc kaže...
Na linuxu sam pa mogu bez reboota i 15 godina ako treba.

 sure... 

 Bilo je slučajeva u industriji gdje su linux piceki radili i po 10+ godina bez reboota. Naravno, to su pc-i koji su služili samo za jednu stvar, nije bilo updateanja i sl. ali je ipak moguće.

14 godina
offline
Re: Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fok
pqweasdyxc kaže...
Aldo kaže...
pqweasdyxc kaže...
Na linuxu sam pa mogu bez reboota i 15 godina ako treba.

 sure... 

 Bilo je slučajeva u industriji gdje su linux piceki radili i po 10+ godina bez reboota. Naravno, to su pc-i koji su služili samo za jednu stvar, nije bilo updateanja i sl. ali je ipak moguće.

 zašto bi to bilo čudno? Uostalom zašto bi to bila dobra strana nekog OSa?! Svaki OS će raditi dok god se čipovi ne istroše elektromigracijom ili dok ne nestane struje. Pogotovo ako radi jednu stvar i nema opasnosti od loše pisane aplikacije koja neće osloboditi memorijsku adresu ili slično. Uopće ne znam u čemu je štos? Ja komp nekad ne gasim mjesecima, samo ode u standby dok se ne koristi, eventualno ga update reboota. Običan Win zlostavljan hrpom aplikacija. Nema ništa impresivno u tome.

9 godina
offline
Re: Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fok
jozef kaže...
pqweasdyxc kaže...
Aldo kaže...
pqweasdyxc kaže...
Na linuxu sam pa mogu bez reboota i 15 godina ako treba.

 sure... 

 Bilo je slučajeva u industriji gdje su linux piceki radili i po 10+ godina bez reboota. Naravno, to su pc-i koji su služili samo za jednu stvar, nije bilo updateanja i sl. ali je ipak moguće.

 zašto bi to bilo čudno? Uostalom zašto bi to bila dobra strana nekog OSa?! Svaki OS će raditi dok god se čipovi ne istroše elektromigracijom ili dok ne nestane struje. Pogotovo ako radi jednu stvar i nema opasnosti od loše pisane aplikacije koja neće osloboditi memorijsku adresu ili slično. Uopće ne znam u čemu je štos? Ja komp nekad ne gasim mjesecima, samo ode u standby dok se ne koristi, eventualno ga update reboota. Običan Win zlostavljan hrpom aplikacija. Nema ništa impresivno u tome.

 Osobno imam loša iskustva s win nakon nekoliko dana uptimea.

Re: Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fok
pqweasdyxc kaže...

 Osobno imam loša iskustva s win nakon nekoliko dana uptimea.

 

Meni osim sto se brzina spusti na razinu celerona, ram kao da bude na 99.9% zauzeca, brzina interneta padne na 2-3 mehabita max, i neke aplikacije se odbijaju pokrenuti drugih problema ne stvara stalni uptime windowsa 11.

11 godina
offline
Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fokusir

...za to vrijeme otkucaji srca polako padnu na razinu koja ne osigurava dovoljan dotok kisika u mozak, svijest se muti, polako se gasim i padnem. Tresnem glavom u stol pa u kućište, slučajno stisnem spasonosni RESET. Živnemo Windovs i ja i zaigramo kolo sreće, bar do kraja dana.

 

 

Imali u firmi kantu sa Pentiumom (onaj njihov jubilarni za 20g., sa dvije jezgre, naklokan), radio je non-stop godinu i pol dana (uz nekoliko slučajnih resetiranja/gašenja, od novih kolega). Preko dana vrtio AutoCAD i Office, bez ikakvih problema.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fok
pqweasdyxc kaže...
..

 Osobno imam loša iskustva s win nakon nekoliko dana uptimea.

 -nemaš iskustva.

 

-os je 'samo' os, radi na hw ili čipu, ovisi o ispravnosti hw-a, struji, pa i samom korištenju-korisniku, dijelom i sreća kako će kog zapasti dobar-loš primjerak čipa, cpu-ram-gpu-mbo.. do napajanja, čak i miš-tipkovnica, jer popularni brandovi za gaming vole ugurati svoj bloatware-smeće-reklame i ponekad izazovu problem, dok od tog sveg, na os kao uzrok odlazi možda jedan slučaj godišnje, pri čemu je sporedno win-lin-mac koji (osim novog maca) rade na istom-identičnom hw-u, koristeći isti soft kao browser, tj rade isto.

-ako nekog zavara mali broj problema ne-win juzera, to je čista stvar statistike-dominacije, s +92% dok je lin statistička greška u desktopu, primarno u firmama, gdje je primarno server, tj nešto što juzer ne čačka nego odgovarajući admin koji zna što radi.

 

-osim navijanja za neki čip, jednako blentavo je navijanje za os, dok je oximoronski protiv osa i to onog kojeg ne koristiš, tj ili koristiš ili ne.. ako ne koristiš, tad nisi relevantan itd.

-ms ima win, ms je kompanija, win je os.. ne miješati te dvije činjenice, mada su direktno povezane, to su dvije odvojene-različite stvari, pri čemu je os kao i svaki drugi, odličan, radi.. a politika msa je nešto drugo, npr update problemi koje namjerno proizvode kako bi pogurali migraciju s w10 na w11.. ubuntu to ne radi, nema potrebe, no svi traže ažuriranja-nadogradnje, pa ti je nakon nešto godina stanje takvo da i s verzije linuxa moraš na noviju, ne kao izbor nego moraš.. osim izuzetaka-specifičnih poslova, ostali-većina skoro svi, moraju..

 

-inače, linux je čaroban, svemoguć, radi i bez cpu, rama, pogotovo kad ga cowboy kompajlira, ne treba struju, radi po duhu svetom neovisno o sreći-ispravnosti tranzistora-čipa na kojem radi, jer to je linux.. kao i priča za naivne ili zaluđene navijače, koji oboje nisu relevantni za nešto reći o osu, pogotovo ne samokritički-realno...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fok
ihush kaže...
pqweasdyxc kaže...
..

 Osobno imam loša iskustva s win nakon nekoliko dana uptimea.

 -nemaš iskustva.

 

-os je 'samo' os, radi na hw ili čipu, ovisi o ispravnosti hw-a, struji, pa i samom korištenju-korisniku, dijelom i sreća kako će kog zapasti dobar-loš primjerak čipa, cpu-ram-gpu-mbo.. do napajanja, čak i miš-tipkovnica, jer popularni brandovi za gaming vole ugurati svoj bloatware-smeće-reklame i ponekad izazovu problem, dok od tog sveg, na os kao uzrok odlazi možda jedan slučaj godišnje, pri čemu je sporedno win-lin-mac koji (osim novog maca) rade na istom-identičnom hw-u, koristeći isti soft kao browser, tj rade isto.

-ako nekog zavara mali broj problema ne-win juzera, to je čista stvar statistike-dominacije, s +92% dok je lin statistička greška u desktopu, primarno u firmama, gdje je primarno server, tj nešto što juzer ne čačka nego odgovarajući admin koji zna što radi.

 

-osim navijanja za neki čip, jednako blentavo je navijanje za os, dok je oximoronski protiv osa i to onog kojeg ne koristiš, tj ili koristiš ili ne.. ako ne koristiš, tad nisi relevantan itd.

-ms ima win, ms je kompanija, win je os.. ne miješati te dvije činjenice, mada su direktno povezane, to su dvije odvojene-različite stvari, pri čemu je os kao i svaki drugi, odličan, radi.. a politika msa je nešto drugo, npr update problemi koje namjerno proizvode kako bi pogurali migraciju s w10 na w11.. ubuntu to ne radi, nema potrebe, no svi traže ažuriranja-nadogradnje, pa ti je nakon nešto godina stanje takvo da i s verzije linuxa moraš na noviju, ne kao izbor nego moraš.. osim izuzetaka-specifičnih poslova, ostali-većina skoro svi, moraju..

 

-inače, linux je čaroban, svemoguć, radi i bez cpu, rama, pogotovo kad ga cowboy kompajlira, ne treba struju, radi po duhu svetom neovisno o sreći-ispravnosti tranzistora-čipa na kojem radi, jer to je linux.. kao i priča za naivne ili zaluđene navijače, koji oboje nisu relevantni za nešto reći o osu, pogotovo ne samokritički-realno...

 Imam iskustva jer sam na win bio 15 godina. Evo prije nekoliko dana sam morao ići kod sestrične jer joj se odjednom laptop neće spojiti na wifi. Vidim da čak nema ni ikonice, wifi je nevidljiv u postavkama. Pitam ju kad je zadnji put rebootala, kaže prije par dana i da je sve radilo. Ja rebootam i wifi opet radi.

Win se počne gubiti nakon 5-10 dana uptimea. To je činjenica. Onima kojima radi puno duže bez problema svaka čast.

16 godina
offline
Novi HP ZBook Fury 16 G10 je radna stanica fokusir

ja na poslu imam 3 kompa koji su stari 5-10g s win10, i rade 24/7 i neznam kada su se trebali restartat.

spori su za poluditi, ali rade kao urice.

Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice