Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanjio tr

poruka: 23
|
čitano: 7.442
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanjio tr".
14 godina
offline
Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanjio tr

Jel netko zna kako izgleda njihova struktura zaposlenih? Sta rade tih 9000 ljudi tamo inace? OK, treba im par developera za odrzavat onu malu aplikaciju, uredjivat bazu pjesama, dodavat lyrics i to... Legal ekipa za prava i ugovore sa nositeljima prava, nesto financijske ekipe, racunovodstvo, malo suporta valjda, i sta jos? 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanjio tr

Sve je to nama naš ChatGPT dao.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
CalvinRi kaže...

Jel netko zna kako izgleda njihova struktura zaposlenih? Sta rade tih 9000 ljudi tamo inace? OK, treba im par developera za odrzavat onu malu aplikaciju, uredjivat bazu pjesama, dodavat lyrics i to... Legal ekipa za prava i ugovore sa nositeljima prava, nesto financijske ekipe, racunovodstvo, malo suporta valjda, i sta jos? 

Za tekstove pjesama se koristi Musixmatch, a to je neka sasvim treća kompanija.

14 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji

Ma to sam laicki napisao, jer se pokusavam sjetit i izmislit sto bi osoba zaposlena u Spotifyju mogla uopce radit

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
13 mjeseci
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
CalvinRi kaže...

Ma to sam laicki napisao, jer se pokusavam sjetit i izmislit sto bi osoba zaposlena u Spotifyju mogla uopce radit

 Kuhari, bravari, sigurnost, soboslikari, umjetnici, menadjeri, razvoj i istrazivanje, marketing, analiticari, social media kucke itd.

11 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
CalvinRi kaže...

Jel netko zna kako izgleda njihova struktura zaposlenih? Sta rade tih 9000 ljudi tamo inace? OK, treba im par developera za odrzavat onu malu aplikaciju, uredjivat bazu pjesama, dodavat lyrics i to... Legal ekipa za prava i ugovore sa nositeljima prava, nesto financijske ekipe, racunovodstvo, malo suporta valjda, i sta jos? 

Svaka firma, a pogotovo uspješna, gdje Spotify spada, ima najmanje 10% viška radne snage. A ovako odoka bi rekao da ih Spotify ima barem 50%.

42
12 godina
protjeran
offline
Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanjio tr

Cemu sluzi tih 9000 zaposlenih? Pa samo u odjelu za raznolikost, jednakost, ukljucivost i pripadanje ima barem parsto jako "diverse" osoba vjerojatno sa zavrsenim razno-raznim fakultetima humanistickih znanosti boja koze od mlijecno bijele, pa preko svih nijansi ispiranja kavomata do kmica-crne. A kad jos pribrojimo tu i odjele za mentalno zdravlje, drustveni utjecaj (social impact), te naravno - BUG-urednistvu omiljen - odjel za klimatsku akciju, eto nas vec na par 'iljadica.

 

Nevjerojatno je kako firme koje bi mogle raditi sa parsto kvalitetnih zaposlenika pucaju sebi u nogu, dodajuci razno-razne odjele (koji nikome ne trebaju), da bi od sebe stvorili "all inclusive sektu".

 

Tko zeli saznati vise o raznolikom odjelu:

https://www.lifeatspotify.com/diversity-equity-impact/diversity-equity-inclusion-belonging

 

...a o raznim preseravanjima i prenemaganjima ima cijeli web:

https://lifeatspotify.com/

 

Obratiti paznju na "diverse" fotografije i sve ce biti jasno.

 

Bajdvej, tvrde da je nemoguce dobiti jeftinu pretplatu (Turska, Argentina...) i gotovo da je. Ali, uz malo truda i koristenja mozdanih vijuga moguce je dobiti npr. obiteljsku za $2.99 (Egipat) i sl. Koga interesira, nek ne pita, nego nek istrazi, zdravo je za mozak.

 

P.S. U dalekoj Aziji (Indokina) je trenutno akcija prvi mjesec gratis, pa koga interesira, nek istrazi. Isplativo u odnosu na 'rvacke cijene (ipak smo mi razvijen svijet, jel).

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2023 16:53 (jacob33).
 
15 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
another kaže...

Sve je to nama naš ChatGPT dao.

 

 

In 2020 and 2021, we took advantage of the opportunity presented by lower-cost capital and invested significantly in team expansion, content enhancement, marketing, and new verticals

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
jacob33 kaže...

Cemu sluzi tih 9000 zaposlenih? Pa samo u odjelu za raznolikost, jednakost, ukljucivost i pripadanje ima barem parsto jako "diverse" osoba vjerojatno sa zavrsenim razno-raznim fakultetima humanistickih znanosti boja koze od mlijecno bijele, pa preko svih nijansi ispiranja kavomata do kmica-crne. A kad jos pribrojimo tu i odjele za mentalno zdravlje, drustveni utjecaj (social impact), te naravno - BUG-urednistvu omiljen - odjel za klimatsku akciju, eto nas vec na par 'iljadica.

 

Nevjerojatno je kako firme koje bi mogle raditi sa parsto kvalitetnih zaposlenika pucaju sebi u nogu, dodajuci razno-razne odjele (koji nikome ne trebaju), da bi od sebe stvorili "all inclusive sektu".

 

Tko zeli saznati vise o raznolikom odjelu:

https://www.lifeatspotify.com/diversity-equity-impact/diversity-equity-inclusion-belonging

 

...a o raznim preseravanjima i prenemaganjima ima cijeli web:

https://lifeatspotify.com/

 

Obratiti paznju na "diverse" fotografije i sve ce biti jasno.

 

Što će biti jasno? Evo pokušavam shvatiti i pokušavam zamisliti kako bi mi prazan život trebao biti, bez ikakvih briga na pameti, da bi mi počele smetati "diverse" fotografije na webu Spotifyja.  

 

Nema do hrvatske ksenofobije i malograđanštine... 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
16 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
Drugim riječima zaposlili su hrpu kontraktora da isprobaju neke ideje i sad su zaključili da će nešto od toga pogasiti jer su zaključili da im ne treba. Možda su mogli mudrije, ali investitori su omogućili, pa su isprobali razne opcije. Ako je tako, dobro su postupili.
15 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
another kaže...

Sve je to nama naš ChatGPT dao.

 To tako mora biti...  svi smo to vec prihvatili.

 

https://orders.investorplace.com/?cid=MKT499868&eid=MKT513141&step=start&assetId=AST243895&page=1

 

 

BTW nije nikakav investment savjet itd. ali lik je 100% u pravu (ima dio kada se dotakne radnih mjesta itd.).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2023 21:54 (lovac82).
5 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
another kaže...

Sve je to nama naš ChatGPT dao.

 Pa kako bude vrijeme odmicalo oduzimati ce sve vise radnih mjesta. Nije to neka tajna i samo naivni ne vjeruju u to.  Vremenom ce postajati sve sposobniji pa mozda nam da i nove materijale, lijekove... Potpuno nove opcije.

Onda mozda i potpuno zamjeni ljude dok ce ljudi uzivati sve dok ne dozivimo sudbinu iz filmova gdje se AI pobuni protiv ljudi koji vise nicemu ne sluze

 

 

11 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
SamoPitam3 kaže...
another kaže...

Sve je to nama naš ChatGPT dao.

 Pa kako bude vrijeme odmicalo oduzimati ce sve vise radnih mjesta. Nije to neka tajna i samo naivni ne vjeruju u to.  Vremenom ce postajati sve sposobniji pa mozda nam da i nove materijale, lijekove... Potpuno nove opcije.

Onda mozda i potpuno zamjeni ljude dok ce ljudi uzivati sve dok ne dozivimo sudbinu iz filmova gdje se AI pobuni protiv ljudi koji vise nicemu ne sluze

 

 

Ali ćemu će onda AI služit? 

42
6 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
A što su uništili free verziju aplikacije za Android, nit možeš premotavati pjesme, ubija s reklamama, ne možemo više od nekoliko pjesma po satu preskakati, tako da Spotify uopće ne koristim na mobitelu. Sreća na LG televizoru za sad radi kao prije, nema reklama, mogu ubrzavati i preskakati pjesme koliko hoću (za sad 🤞).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
Meni je free Spotify na androidu omiljeni alat za uspavljivanje.
Podesim tajmer gašenja na 45 minuta, navijem kakav blues ili smooth jazz, i zaspem ko beba do u tom periodu.

Reklame me ne smetaju, osim što imam zamjerku da su podešene na glasnije od ostatka pjesama, no to je općepoznata praksa i na drugim medijima (tv, radio)
morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 8:53 (morrisoN).
15 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji

ajimerej "A što su uništili free verziju aplikacije za Android, nit možeš premotavati pjesme, ubija s reklamama, ne možemo više od nekoliko pjesma po satu preskakati, tako da Spotify uopće ne koristim na mobitelu. Sreća na LG televizoru za sad radi kao prije, nema reklama, mogu ubrzavati i preskakati pjesme koliko hoću (za sad 🤞)."

 

https://www.xmanagerapp.com/

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 13:19 (chem).
6 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
Hvala @chem probao sam ali bankovna aplikacija mi ne dozvoljava da petljam sa takvim aplikacijama.
15 godina
offline
Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanjio tr

a koji q su ih onda uopće zapošljavali? nisu to dvojica-trojica (tipa "povreda radne obveze" i to). smrdi na nesposobnu upravu koja nema pojma niti o upravljanju poslom niti ljudima. ukratko: 95% današnjih "biznisera" dijem ravne ploče. nabijem ih na friedmana. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
A tako je to u kapitalizmu, opustiš 10% radnika i odmah skoče dionice (to sam vidio u filmovima).
A recimo kod nas zapošljava se višak ljudi često radi razno raznih poticaja. Znam da kod nas mnoge firme dobiju lijepe uvjete, beneficije, certifikate itd., ako zaposle ljude s biroa ili radnike odmah nakon školovanja. Budu to lijepe pare, čak i godinu dana država uplaćuje plaću za novozaposlenog radnika toj firmi.
14 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
Q-Tip kaže...
jacob33 kaže...

Cemu sluzi tih 9000 zaposlenih? Pa samo u odjelu za raznolikost, jednakost, ukljucivost i pripadanje ima barem parsto jako "diverse" osoba vjerojatno sa zavrsenim razno-raznim fakultetima humanistickih znanosti boja koze od mlijecno bijele, pa preko svih nijansi ispiranja kavomata do kmica-crne. A kad jos pribrojimo tu i odjele za mentalno zdravlje, drustveni utjecaj (social impact), te naravno - BUG-urednistvu omiljen - odjel za klimatsku akciju, eto nas vec na par 'iljadica.

 

Nevjerojatno je kako firme koje bi mogle raditi sa parsto kvalitetnih zaposlenika pucaju sebi u nogu, dodajuci razno-razne odjele (koji nikome ne trebaju), da bi od sebe stvorili "all inclusive sektu".

 

Tko zeli saznati vise o raznolikom odjelu:

https://www.lifeatspotify.com/diversity-equity-impact/diversity-equity-inclusion-belonging

 

...a o raznim preseravanjima i prenemaganjima ima cijeli web:

https://lifeatspotify.com/

 

Obratiti paznju na "diverse" fotografije i sve ce biti jasno.

 

Što će biti jasno? Evo pokušavam shvatiti i pokušavam zamisliti kako bi mi prazan život trebao biti, bez ikakvih briga na pameti, da bi mi počele smetati "diverse" fotografije na webu Spotifyja.  

 

Nema do hrvatske ksenofobije i malograđanštine... 

Gdje točno vidiš ksenofobiju i malograđanštinu? "Od mlijecno bijele, pa preko svih nijansi ispiranja kavomata do kmica-crne" pokriva sve rase, uključujući i autorovu, koja god bila. Je li autor ksenofoban prema samom sebi? Nisi shvatio ništa napisanog od strane jacob33. Ako ja za sebe napišem da sam "proud to be honkey and straight", jesam li i ja neki malograđanski hejter, ksenofob, rasist, whatever???

To sve napisano je jednostavno istina i ništa više. Gomila tih kompanija kao razlog zašto je dobro raditi kod njih navode diversity i slične pizdarije. Kome je to bitno i zbog čega konkretno? Najčešće je to bullshit koji se prodaje imigrantima da bi lakše progutali niže plaće i ništa više. Šta će ti pare, radiš u "diverse" kompaniji, to vijedi više od bilo čega, right?

Već godinama živimo u toksičnoj okolini u kojoj ne smiješ reći bobu bob, ni popu pop. Sve što nije u superlativu se odmah etiketira kao hejtanje, rasizam, ksenofobija. S tim da je "hejtanje" postala Vegeta-riječ, možeš ju uvaliti gdje god hoćeš, kao što je Stevo žlicu Vegete trpao u sve.

Taj devijantna praksa se dotepla iz Amerike i metastazirala svuda.

12 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
neutrino kaže...
Q-Tip kaže...
jacob33 kaže...

Cemu sluzi tih 9000 zaposlenih? Pa samo u odjelu za raznolikost, jednakost, ukljucivost i pripadanje ima barem parsto jako "diverse" osoba vjerojatno sa zavrsenim razno-raznim fakultetima humanistickih znanosti boja koze od mlijecno bijele, pa preko svih nijansi ispiranja kavomata do kmica-crne. A kad jos pribrojimo tu i odjele za mentalno zdravlje, drustveni utjecaj (social impact), te naravno - BUG-urednistvu omiljen - odjel za klimatsku akciju, eto nas vec na par 'iljadica.

 

Nevjerojatno je kako firme koje bi mogle raditi sa parsto kvalitetnih zaposlenika pucaju sebi u nogu, dodajuci razno-razne odjele (koji nikome ne trebaju), da bi od sebe stvorili "all inclusive sektu".

 

Tko zeli saznati vise o raznolikom odjelu:

https://www.lifeatspotify.com/diversity-equity-impact/diversity-equity-inclusion-belonging

 

...a o raznim preseravanjima i prenemaganjima ima cijeli web:

https://lifeatspotify.com/

 

Obratiti paznju na "diverse" fotografije i sve ce biti jasno.

 

Što će biti jasno? Evo pokušavam shvatiti i pokušavam zamisliti kako bi mi prazan život trebao biti, bez ikakvih briga na pameti, da bi mi počele smetati "diverse" fotografije na webu Spotifyja.  

 

Nema do hrvatske ksenofobije i malograđanštine... 

Gdje točno vidiš ksenofobiju i malograđanštinu? "Od mlijecno bijele, pa preko svih nijansi ispiranja kavomata do kmica-crne" pokriva sve rase, uključujući i autorovu, koja god bila. Je li autor ksenofoban prema samom sebi? Nisi shvatio ništa napisanog od strane jacob33. Ako ja za sebe napišem da sam "proud to be honkey and straight", jesam li i ja neki malograđanski hejter, ksenofob, rasist, whatever???

To sve napisano je jednostavno istina i ništa više. Gomila tih kompanija kao razlog zašto je dobro raditi kod njih navode diversity i slične pizdarije. Kome je to bitno i zbog čega konkretno? Najčešće je to bullshit koji se prodaje imigrantima da bi lakše progutali niže plaće i ništa više. Šta će ti pare, radiš u "diverse" kompaniji, to vijedi više od bilo čega, right?

Već godinama živimo u toksičnoj okolini u kojoj ne smiješ reći bobu bob, ni popu pop. Sve što nije u superlativu se odmah etiketira kao hejtanje, rasizam, ksenofobija. S tim da je "hejtanje" postala Vegeta-riječ, možeš ju uvaliti gdje god hoćeš, kao što je Stevo žlicu Vegete trpao u sve.

Taj devijantna praksa se dotepla iz Amerike i metastazirala svuda.

 

Vidiš, s druge strane ja živim svoj život i puštam druge da žive svoje. Ne smetaju mi slike na Spotifyju, ne razmišljam kakvu netko na slici ima boju kože, tko se kome sviđa i tko koga zapošljava u kapitalizmu. Najčešće imam dovoljno zbivanja u vlastitom životu da bi mi diversity u nekoj firmi s drugog kraja svijeta pokvario dan. Tebi i kolegi očito može, možda da nađete hobi? Kako ide ona poslovica: "Idle hands are the devil's workshop".

 

Kao što rekoh, nema do ksenofobije i malograđanštine u Hrvata. I posve si u pravu, živimo u toksičnoj okolini. Što manje ovakvih postova kao što je tvoj i toksičnosti će biti manje. Budi dio rješenja, ne problema.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
12 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
Ljudi koji slijegaju ramenima i skreću poglede poput tebe dio su problema.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Spotify otpušta još 1.500 ljudi kako bi smanji
Q-Tip kaže...
 

Vidiš, s druge strane ja živim svoj život i puštam druge da žive svoje. Ne smetaju mi slike na Spotifyju, ne razmišljam kakvu netko na slici ima boju kože, tko se kome sviđa i tko koga zapošljava u kapitalizmu. Najčešće imam dovoljno zbivanja u vlastitom životu da bi mi diversity u nekoj firmi s drugog kraja svijeta pokvario dan. Tebi i kolegi očito može, možda da nađete hobi? Kako ide ona poslovica: "Idle hands are the devil's workshop".

 

Kao što rekoh, nema do ksenofobije i malograđanštine u Hrvata. I posve si u pravu, živimo u toksičnoj okolini. Što manje ovakvih postova kao što je tvoj i toksičnosti će biti manje. Budi dio rješenja, ne problema.

Na pitanje nisi odgovorio, ali si dodao set novih laži: smetanje slika, kvarenje dana, hobi, itd... Zajebi te digresije i ne brini se za moj život, gdje vidiš ksenofobiju i malograđanštinu? U tome što netko ima mišljenje koje nije u skladu s nametnutim narativom?

Toksično je reći "car je gol"?

Držanje glave u pijesku te čini kakvim, superiornim?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice