Android 4.3 podržava TRIM

poruka: 8
|
čitano: 1.858
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android 4.3 podržava TRIM".
15 godina
offline
Android 4.3 podržava TRIM

i ja podržavam trim! živio nam trim 100 godina i ja mu na sprovod došao! {#}

Moj PC  
5 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android 4.3 podržava TRIM

Mogli su to i puno prije stavit, znamo da se Android vrti na mobile uređajima kojima flash memorija vlada, dakle moglo je to i puno prije.

14 godina
neaktivan
offline
Android 4.3 podržava TRIM

Oni trim tek sad stavljaju??!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Android 4.3 podržava TRIM
Dobra stvar, bolje sad nego kasnije. Samo za informaciju, ni Symbian, ni Bada, ni WP, ni iOS, ni BB (*jos*) ne podrzavaju TRIM
Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Android 4.3 podržava TRIM

Imam SSD preko dvije godine koji nema podršku za TRIM. Nije ništa usporio ili izgubio na funkcionalnosti kroz to vrijeme.

Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Android 4.3 podržava TRIM

Opcija će biti korisna svim Android uređajima koji će podržavati navedeno, a ne samo NEXUS uređajima kako stoji u članku!

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Android 4.3 podržava TRIM

Vidim da se neki ne slažu sa mojim prethodnim postom. Evo da budem malo konkretniji. Riječ je o disku sa linka W/R 40 MBs/170 MBs

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820139081

 

Ovo sam danas izvrtio i dobio iste rezultate kao i kada je disk kupljen. Kao što se vidi ne podržava TRIM.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2013 10:34 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Android 4.3 podržava TRIM
Cekaj malo, TRIM je komanda koju podrzavaju diskovi, a vezana je uz firmware diska. Ta vijest potvrdjuje zasto Android postaje uzasno spor nakon nekog vremena - fragmentiran flasha do bola. Kaj je moguce da oni do danas nisu optimizirali memoriju (flash)?
Dal oni uopce brisu nekoristene flash pageve?

Za one koji ne znaju, a i odgovor zasto navedeni SSD radi isto sa i bez TRIMa. Najveci problem flasha je sto zahtjeva potpuno inicijalizirane pageve memorije (brisu se pagevi npr velicine 512k, a upisuje u blokovima od 4k). Proces inicijalizacije traje jako dugo, reda 10-100mS, a njime se sve stavlja na 1. Upisuju se samo 0 i to ide u reda 10uS. SSD da bi dobio na brzini jednostavno ne inicializira pageve ako se podaci u njima pobrisu, npr kada pobrisete file tada podaci ostaju zapisani, a samo se u FATu oznaci da je sektor prazan (tako rade i obicni HDDovi pa je moguc undelete ili unformat). SSD koji zahtijeva inicializirane pageve za novi upis jednostavno ce potrazit od prije inicializirane pageve i njih ce iskoristit. Takvo ponasanje dovodi do fragmentacije SSDa i gubitka memorije. Da se povrati tako "izgubljena" memorija postoji TRIM na koji SSD (znaci ne flash memorija) inicializira ne koristene pageve. Neki SSDovi (gore spomenut) inicializaciju radi automatski bilo nakon brisanja bilo u idleu, tj dok nista ne radi.

Ovo mi je potvrda zasto je preporuka Android totalka resetirat (formatirat disk).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice