Chrome dobiva novu opciju za stišavanje internetsk

poruka: 22
|
čitano: 2.898
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chrome dobiva novu opciju za stišavanje internetsk".
15 godina
offline
Chrome dobiva novu opciju za stišavanje internetsk

baš se nadogradio na 60.0.3112.113 (Official Build) (64-bit) ali niš od toga još 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Chrome dobiva novu opciju za stišavanje internetsk

skoro sam kupio još 8 GB rama zbog kroma i FajrfUksa.

bolje da se o tome brinu.

srećom, nakon dugo godina ponovno otkrih OPERU i oduševih se.

Da, JA lično i osobno !
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
Anđeo bez falinge kaže...

skoro sam kupio još 8 GB rama zbog kroma i FajrfUksa.

bolje da se o tome brinu.

srećom, nakon dugo godina ponovno otkrih OPERU i oduševih se.

 ?? zbog kojeg točno razloga si skoro kupija jos 8gb rama ??

Trust nobody, become the best !
13 godina
protjeran
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
Mr.ddevil kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

skoro sam kupio još 8 GB rama zbog kroma i FajrfUksa.

bolje da se o tome brinu.

srećom, nakon dugo godina ponovno otkrih OPERU i oduševih se.

 ?? zbog kojeg točno razloga si skoro kupija jos 8gb rama ??

 Možda zato jer Firefox troši više resursa nego cijeli windowsi

http://www.soundstream.com/
6 godina
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
soundstream kaže...
Mr.ddevil kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

skoro sam kupio još 8 GB rama zbog kroma i FajrfUksa.

bolje da se o tome brinu.

srećom, nakon dugo godina ponovno otkrih OPERU i oduševih se.

 ?? zbog kojeg točno razloga si skoro kupija jos 8gb rama ??

 Možda zato jer Firefox troši više resursa nego cijeli windowsi

 Lol, čim ovo pročitam, dovoljno mi je jasno.

Trust nobody, become the best !
13 godina
protjeran
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
Mr.ddevil kaže...
soundstream kaže...
Mr.ddevil kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

skoro sam kupio još 8 GB rama zbog kroma i FajrfUksa.

bolje da se o tome brinu.

srećom, nakon dugo godina ponovno otkrih OPERU i oduševih se.

 ?? zbog kojeg točno razloga si skoro kupija jos 8gb rama ??

 Možda zato jer Firefox troši više resursa nego cijeli windowsi

 Lol, čim ovo pročitam, dovoljno mi je jasno.

 Ista stvar je i sa linuxom, windows je bio samo primjer

http://www.soundstream.com/
6 godina
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
soundstream kaže...

 Ista stvar je i sa linuxom, windows je bio samo primjer

 U sure dude.... .... , meni na starom laptopu sa 2gb rama radi skroz glatko, trosi malo više od 0.5GB RAM-a, a sve se može reducirat sa par skripti kao što je ova novost sa zvukom 

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
Ovo je za zločestu
morrisoN
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
Ovo je za zločestu
morrisoN
 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
Mr.ddevil kaže...
soundstream kaže...

 Ista stvar je i sa linuxom, windows je bio samo primjer

 U sure dude.... .... , meni na starom laptopu sa 2gb rama radi skroz glatko, trosi malo više od 0.5GB RAM-a, a sve se može reducirat sa par skripti kao što je ova novost sa zvukom 

 I dalje ne razumijes sto zelim rec, i tih 0.5GB RAM.-a sto trosi FF je i dalje više od cijele linux distre ista stvar je i sa windowsima program koji bi trebao sluziti za pregled interneta trosi vise resursa nego operativni sustav

https://www.reddit.com/r/linux/comments/6vi7oq/10_years_ago_we_did_the_same_with_10x_less_ram/

http://www.soundstream.com/
6 godina
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
soundstream kaže...
Mr.ddevil kaže...
soundstream kaže...

 Ista stvar je i sa linuxom, windows je bio samo primjer

 U sure dude.... .... , meni na starom laptopu sa 2gb rama radi skroz glatko, trosi malo više od 0.5GB RAM-a, a sve se može reducirat sa par skripti kao što je ova novost sa zvukom 

 I dalje ne razumijes sto zelim rec, i tih 0.5GB RAM.-a sto trosi FF je i dalje više od cijele linux distre ista stvar je i sa windowsima program koji bi trebao sluziti za pregled interneta trosi vise resursa nego operativni sustav

https://www.reddit.com/r/linux/comments/6vi7oq/10_years_ago_we_did_the_same_with_10x_less_ram/

 Nismo se razumili, ja sam reka da mi OS (linux u mom slučaju) i FF zajedno peglaju 0.5GB rama ;)

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2017 19:56 (Mr.ddevil).
8 godina
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
soundstream kaže...
Mr.ddevil kaže...
soundstream kaže...

 Ista stvar je i sa linuxom, windows je bio samo primjer

 U sure dude.... .... , meni na starom laptopu sa 2gb rama radi skroz glatko, trosi malo više od 0.5GB RAM-a, a sve se može reducirat sa par skripti kao što je ova novost sa zvukom 

 I dalje ne razumijes sto zelim rec, i tih 0.5GB RAM.-a sto trosi FF je i dalje više od cijele linux distre ista stvar je i sa windowsima program koji bi trebao sluziti za pregled interneta trosi vise resursa nego operativni sustav

https://www.reddit.com/r/linux/comments/6vi7oq/10_years_ago_we_did_the_same_with_10x_less_ram/

 

O čemu ti pričaš? A koliko bi resursa UOPĆE trebao trošiti "operativni sustav"? Sustav bi trebao samo biti okvir, baza, kako bi neki drugi PRAVI programi mogli komforno i bez ometanja raditi.
Drugo je to što smo mi navikli da nam je OS životinja i troublemaker sam po sebi...
Što se pak tiče modenih browsera, pa oni su i koncipirani s predumišljajem da žderu tone memorije.
Objasnit ću ti to laički: RAM je najbrža memorija. Što radiš kad browsaš? Učitavaš (ili streamaš) podatke. Ako se ti podaci moraju keširati na npr HDD, čitava stvar se usporava.
Znači najbrži način browsanja jest da i program i podatke, koliko god je to moguće, držiš u RAMu.
Chrome unaprijed kešira podatke stranica u RAM, predviđajući kud ćeš dalje, kako bi manje čekao na otvaranje sl. stranice.
Drugim riječima, ako imaš 10 tabova na Jubitu (YT), pocuclat će ti memoriju sam tako.
Alternativa bi bila da ti browser zauzima jako malo RAMa i - radi jako sporo.
Ali, do vraga, čemu ti RAM služi? Za gledanje?
U krajnjoj liniji, neke stvari se daju riješiti i u postavkama, a nije baš nužno imati odjedared 20 tabova otvorenih, prepunih video i streaming medija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2017 20:05 (Zechina).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
Vidi Vivaldi, baziran na g kromu, može stavit tabove u hibernaciju tako da ne trose nista rama super stvar
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
Zechina kaže...

O čemu ti pričaš? A koliko bi resursa UOPĆE trebao trošiti "operativni sustav"? Sustav bi trebao samo biti okvir, baza, kako bi neki drugi PRAVI programi mogli komforno i bez ometanja raditi.
Drugo je to što smo mi navikli da nam je OS životinja i troublemaker sam po sebi...
Što se pak tiče modenih browsera, pa oni su i koncipirani s predumišljajem da žderu tone memorije.
Objasnit ću ti to laički: RAM je najbrža memorija. Što radiš kad browsaš? Učitavaš (ili streamaš) podatke. Ako se ti podaci moraju keširati na npr HDD, čitava stvar se usporava.
Znači najbrži način browsanja jest da i program i podatke, koliko god je to moguće, držiš u RAMu.
Chrome unaprijed kešira podatke stranica u RAM, predviđajući kud ćeš dalje, kako bi manje čekao na otvaranje sl. stranice.
Drugim riječima, ako imaš 10 tabova na Jubitu (YT), pocuclat će ti memoriju sam tako.
Alternativa bi bila da ti browser zauzima jako malo RAMa i - radi jako sporo.
Ali, do vraga, čemu ti RAM služi? Za gledanje?
U krajnjoj liniji, neke stvari se daju riješiti i u postavkama, a nije baš nužno imati odjedared 20 tabova otvorenih, prepunih video i streaming medija.

 Upravo tako, kad ga već masno platin, bar cu ga pokusat iskoristit, nejasni su mi ljudi sa 16gb rama pa priželjkuju da bude iskorišteno 20% 

Trust nobody, become the best !
8 godina
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
someguy kaže...
Vidi Vivaldi, baziran na g kromu, može stavit tabove u hibernaciju tako da ne trose nista rama super stvar

 Meni Chrome ponekad (btw maloprije) stavlja čitav sustav u hibernaciju... čak i kad to ne želim. :-D
Hm, toliko o nepoderivosti Linuxa, kad ti Chrome u trenu smrzne pristup do kill taskera.
Da, čuo sam dosta dobrog o Vivaldiju, morat ću se poigrati...

15 godina
offline
Chrome dobiva novu opciju za stišavanje internetsk

Vivaldi ovu opciju već odavno ima...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Chrome dobiva novu opciju za stišavanje internetsk

Problem je taj , što sa 4GB RAM-a , više nije moguće normalno koristiti browser. Nekada se sa 4GB moglo otvoriti 20 tabova u FF (tko se sječa 3,6 FF-a, legende??) , a dns šteka već 10-tak tabova.

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Chrome dobiva novu opciju za stišavanje internetsk

mute taba u chrome-u već postoji

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
Mr.ddevil kaže...
 ?? zbog kojeg točno razloga si skoro kupija jos 8gb rama ??

Otvorim jedan jedini tab u jednoj grupi na Fejsbuku s Firefoxom ili Chrome...i zakuca mi memoriju u roku nekoliko minuta na 80, 90% ?!

Računalo se počne vući kao krepana kokoš.

Imam SSD, sve je podešeno kako treba, nemam virusa, na SSD je od 120 GB, slobodno 60%.

 

Ista ta Opera drži se na istoj stranici u istoj grupi, na 40%, Dakle, samo Windows +Opera s tim jednim tabom.

Da, JA lično i osobno !
6 godina
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
Reka san vec, windows
Trust nobody, become the best !
6 godina
protjeran
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
Mr.ddevil kaže...
Reka san vec, windows

Rakao jesi, no ništa bitno, bez ljutnje.

Windowsi sami od 8 GB memorije mi uzmu 1,4 GB što nije puno.

 

No, i Opera dođe do nekih 50% RAM-a kad sam na Facebooku.

Dakle, sam Facebook guta memoriju koliko god to izgledalo nekom blesavo, jer s otvorenih 7 tabova bez Facebooka memorija je na 37%.

Dakle, Windowsi, Opera, 7 klasičnih Web stranica i to je to.

To razumijem ali Facebook nije "klasična" Web stranica. 

Guta memoriju kao blesav.

Da, JA lično i osobno !
6 godina
offline
Re: Chrome dobiva novu opciju za stišavanje intern
I to razumijem, i ne ljutim se, nema brige sve 5, samo san htio reci da nije isti chrome/mozilla na windowsu i linuxu
Trust nobody, become the best !
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice