Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj

poruka: 22
|
čitano: 6.274
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj".
15 godina
offline
Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj

a ne'š ti pameti: svi se Dellovi koji se tu prodaju proizvode u Poljskoj pa lijepo snizite (bezobrazno previsoke i pljačkaške, osobito u slučaju Kodeksa) cijene. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj
Ajar kaže...

a ne'š ti pameti: svi se Dellovi koji se tu prodaju proizvode u Poljskoj pa lijepo snizite (bezobrazno previsoke i pljačkaške, osobito u slučaju Kodeksa) cijene. 

a u slučaju koga drugog? ima neki alternativni uvoznik?

Silence! I Kill You...
16 godina
offline
Re: Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj
no name kaže...
Ajar kaže...

a ne'š ti pameti: svi se Dellovi koji se tu prodaju proizvode u Poljskoj pa lijepo snizite (bezobrazno previsoke i pljačkaške, osobito u slučaju Kodeksa) cijene. 

a u slučaju koga drugog? ima neki alternativni uvoznik?

Ima uvoznika, ali nisam shvatio ovo za "Poljsku i smanjiti cijene" - kao, ako se proizvodi u Poljskoj jeftinije je? {#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj
Osobno nemam nis protiv dellovih nesto skupljih proizvoda jer daju zaista jos ono nesto vise, s jacom pozicijom valjda bu i ponuda veca a shodno tome mozda i cijena proizvoda bude mrvicu manja...lp
||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj
Ajar kaže...

a ne'š ti pameti: svi se Dellovi koji se tu prodaju proizvode u Poljskoj pa lijepo snizite (bezobrazno previsoke i pljačkaške, osobito u slučaju Kodeksa) cijene. 

 

u trvtki kojoj radim koristimo dellove već duži niz godina, sve što smo nabavili preko kodeksa sve je proizvodnja CHINA, tako da blago tebi ako si uspio dobiti robu iz Poljske. Inače smo nabavljali dosta DELL-ove opreme preko dobavljač iz Njemačke i da od njih je sve bilo iz Poljske i ta oprema i danas nakon 5-6 godina radi bez ikakvih problema dok ovaj kineski šrot u pravilu nakon isteka jamstva od 3 gdoina u roku par mjeseci nešto kihne prvenstveno HDD, i napajanja.

 

A poruka DELL-u, ako misle ozbiljno konkurirati na našem tržištu neka promjene ditributera (KODEKS) ili neka ih malo kultiviraju jer support je UŽAS {#}

Da i BTW ako kupit DELL bilo gdje u svijetu i dobijete jamstvo koje vrijedi bilo gdje u svijetu KODEKS vam neće priznati.  

Sunny D. and Rum
16 godina
offline
Re: Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj
ThaBigNec kaže...
A poruka DELL-u, ako misle ozbiljno konkurirati na našem tržištu neka promjene ditributera (KODEKS) ili neka ih malo kultiviraju jer support je UŽAS {#}

Da i BTW ako kupit DELL bilo gdje u svijetu i dobijete jamstvo koje vrijedi bilo gdje u svijetu KODEKS vam neće priznati.  

To je politika Della, ne Kodeksa i neke stvari se mijenjaju (iliti već su se i promijenile).

13 godina
neaktivan
offline
Re: Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj
Old Iggy kaže...
To je politika Della, ne Kodeksa i neke stvari se mijenjaju (iliti već su se i promijenile).

Kak bi naš narod rekao: " Bili živi pa vidli", jer to bi mi bilo jako drago 

Sunny D. and Rum
15 godina
offline
Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj

čitam ponovo i mislim si: a zbog čega ne bi otvorili tvornicu Dellova u HR? imamo mogućnosti i za partnerski sustav (Končar, pokojni Digitron, RIZ...). da, s obzirom na Poljsku morali bi biti jeftiniji jer smo i (gle čuda!) sad i mi u EU kao i oni i čini mi se protuzakonito dvaput naplaćivati PDV (u Poljskoj i tu). ne vrijedi li takav sustav za sve ostalo (aute, kućanske tehnikalije)? i da - nije Kodeks jedini. upali neki novi s (bitno) nižim cijenama. dakle, može se. nota bene, nisam znao da ima i kineskih Dellova. posljednjih desetak godina kupovao sam svašta Dellovo ali sve je bilo "made in Poland". hm...

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj
Ajar kaže...

čitam ponovo i mislim si: a zbog čega ne bi otvorili tvornicu Dellova u HR?

To je puno jednostavnije reći nego napraviti. Nekih ideja je bilo za druge vendore, ali prije ulaska u EU i na kraju nikad nije bilo opravdanosti.

Danas je to realno preskupo i nepotrebno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj
Ajar kaže...

a ne'š ti pameti: svi se Dellovi koji se tu prodaju proizvode u Poljskoj pa lijepo snizite (bezobrazno previsoke i pljačkaške, osobito u slučaju Kodeksa) cijene. 

 

ovo je tebi skupo ?

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_202&products_id=13660

16 godina
offline
Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj

A teoretski trebali bi biti jeftiniji dellovi proizvedeni u poljskoj kad smo u Uniji, ali do sad ja nisam nigdje nikakvih pojeftinjenja vidio.
Neki špeceraj dućani su jedno dva tri tjedna isfuravali "eu cijene" kampanju ali to je i tada bilo za uvezene bofl kekse ili one kvazi čokolade,
dakle ništa konkretnog.
Inače, da se vratim ovim dvoje predstavnika, izgledaju kao da su ispali iz sex i grad, zar doista proizvode nemože predstavljati
netko tko ih doista i proizvodi? Evo, nisu baš "manageri i predstavnici" u pitanju ali odličan tekst, sa kojim se u potpunosti slažem:
http://www.jutarnji.hr/seksi-hostese-nicem-ne-sluze--lijene-su--a-umjesto-da-privuku-musterije--bude-kod-njih-nervozu-/1155538/
I da, na kraju šta su se raspričali o tabletićima, kad je glavni proizvod za male privatne korisnike koji Dell prodaje u našim krajevima
(a bome i svijetu) monitor. Bug, vidim, objavio najavu testa sa 4K monitorima, a ovi pričaju o deset prstića na ekranu laptopa.
(da, nisam poklonik tog pipanja ekrana na laptopima, ali razumijem ih, kud svi, tud i dell. Sva sreća pa imaju Alienware odjel laptopa,
o kojem isto nisu našli za potrebito pričati ;) )
Dell je poznat i po product placementu. Gotovo svaki film ima dellove monitore ili laptope. Ultra popularna geekovska serija
BigBang theory samo njih koristi. Iphone i pokoji Macbook air se nađu, ali potonji je maskiran.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj
Saphire kaže...
Ajar kaže...

a ne'š ti pameti: svi se Dellovi koji se tu prodaju proizvode u Poljskoj pa lijepo snizite (bezobrazno previsoke i pljačkaške, osobito u slučaju Kodeksa) cijene. 

 

ovo je tebi skupo ?

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_202&products_id=13660

ne, ali to nije Kodeks. oni bi ga drapali bar deset somova (+ PDV, jasno). tvoj primjer koji si naveo meni govori dvije stvari: Dell (dakle, iznimno kvalitetni strojevi) može biti povoljan ("razumna cijena", ako ga ne uvozi/prodaje Kodeks), dok su ostali (osobito "radost svakog servisera" - HP, Lenovo i Toshiba, da spomenem marketinški najagresivnije a realno bofl) jednostavno - svi ostali {#} Disclaimer: ovo je moje mišljenje (kći mi je imala nekih 7 godina Inspiron 1525, nakon što sam ga ja gnjavio cca dvije. iščupala je zaslon/poklopac, ogulila većinu tipki i nakrcala ga prašinom. a on radi sveudilj. ja ga očistio i popravio bez frke, zveknuo sedmicu x32 i mališan radi dalje k'o urica. ja rabio godinama Studio 1555, puni HD, i ni pod najvećim opterećenjem - igranje- nije se ni pošteno ugrijao. sad je on kod kćeri da mu uzme mjeru. frend s otoka mi ima prastarog - moguće i više od 10 godina - starog Della i veli da "malo štuca i nešto je sporiji s Photoshopom 7". moji monitori bili su godinama i bit će samo Dell. u međuvremenu su servisi puni gore navedenih "marki".). kao i to da bi Dell trebao imati tvornicu u HR. {#}

16 godina
offline
Re: Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj
Ajar kaže...

dok su ostali osobito "radost svakog servisera" - HP, Lenovo i Toshiba, da spomenem marketinški najagresivnije a realno bofl

 To su anegdotalni "podaci" i osobni stavovi. Realno stanje je ipak slijedeće:
http://www.squaretrade.com/htm/pdf/SquareTrade_laptop_reliability_1109.pdf

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj

ništa, izbjegavati kodeks i to je to :) moja toshiba mene jako dobro sluzi već četvrtu godinu za redom, jedino je baterija crkla nakon dvije godine, ostalo sve super funkcionira, a laptop je stalno pod opterećenjem ( igrice ) i jos ga ne gasim po tjedan-2 ( na sleep ga samo stavim ) i iz tog razloga mislim da je to uz dell jedan od kvalitetnijih laptopa...

ovo za Asus mi je jako čudno uvijek sam ih smatrao u rangu sa acerom jer su tu negdje i po cijeni

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj

Ekipa, vidim svi spominjete izbjegavati kodeks, ok to u redu i ja toplo preporučam.

Nego može li mi netko dati info gdje nabaviti DELL-ov server, a da nije kodeks. 

 

Hvala unaprijed{#}

Sunny D. and Rum
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj
overhaul kaže...
Ajar kaže...

dok su ostali osobito "radost svakog servisera" - HP, Lenovo i Toshiba, da spomenem marketinški najagresivnije a realno bofl

 To su anegdotalni "podaci" i osobni stavovi. Realno stanje je ipak slijedeće:
http://www.squaretrade.com/htm/pdf/SquareTrade_laptop_reliability_1109.pdf

November 2009 

 

Malo su podaci out of date....  Nego jel imaju oni koja novija istraživanja

Tehnika narodu!!!! ...narod kaže: Tko ne pije! Virovat mu nije! ...
15 godina
offline
Re: Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj
daseparo kaže...
..

 

Malo su podaci out of date....  Nego jel imaju oni koja novija istraživanja

- google ne radi?

 

- na našem tržištu HP drži +50%, očekivati je proporcionalan udio kvarova. Tad 'serviserske' opaske ne vrijede, tj treba ih uzeti u omjeru. Dal bi se u 'izjedančenim' statistikama vidjelo da je neki brend +/- kvarljiv je opet više stvar sreće za pojedinog kupca dok statistika može svašta dokazati, obično pogrešno. 'Majstorske' procjene su još gore, tj moram znati osobu (njegove kriterije) da bi to što tvrdi uzeo kao relevantno ili odbacio. Sve ostalo je PR ili lupetanje.

 

npr, HP je uvjek bio nešto skuplji kao brend u odnosu na ekvivalent jeftinijih (Fujitsu, Dell, Asus..), po toj logici, kupci skupih (oni koji imaju love) su kupovali top modele, dok su skromniji kupci kupovali osnovni model. U vrijeme npr GT8xxxM-VGA (i par idućih generacija) je klasičan problem bio pregrijavanje baš VGA, dok osnovni model s integrušom može raiti godinama. Tad su skuplji modeli proglašeni kvarljivim 'smećem', sve ostalo je identično, razlika je samo VGA. HP ne proizvodi ništa, pa čak ni šarafe ili torbu, sve dijelove proizvodi netko kao intel, nvidia, via, foxconn.. dok ih HP (i bilo koji drugi brand) samo polemi u odgovarajuće kućište. Notebook jednostavno nema odgovarajuće hlađenje i fizika čini svoje. Novije generacije su snizile potrošnju-temperaturu i sad tog problema nema.

Opet, neki top model (bilo kojeg branda) kojeg juzer kupi baš zbog igranja ili zahtijevnih aplikacija, ako je stvarno opterećen, može crknuti prije nekog srednjeg ili slabijeg modela, fizika, jer su naprezanja veća. Kao guma na F1, troši se... (garancije 1-do-3 god govore koliko je predviđen rok) i tad jeftikaner ispadne trajniji jer ne ne troši. To je greška u miješanju kriterija, kruiške i jabuke. Robustnost, snaga, cijena... sve to je za svaku skupinu proizvoda odvojeno. Tako neki traktor može raditi 50 godina, možda i rollsroys.. ili fićo kao stoji u garaži.

 

- sve je to isto, jednaki dijelovi, jednaka plastika.. jedanko stvar (ne)sreće. Razni modeli rade godinama, jednako tako se kvare. To nije dokaz ničemu, tj npr HP bi bankrotirao da je toliki škart.

- Kodeks je katastrofa.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj
ihush kaže...
daseparo kaže...
..

 

Malo su podaci out of date....  Nego jel imaju oni koja novija istraživanja

- google ne radi?

 

- na našem tržištu HP drži +50%, očekivati je proporcionalan udio kvarova. Tad 'serviserske' opaske ne vrijede, tj treba ih uzeti u omjeru. Dal bi se u 'izjedančenim' statistikama vidjelo da je neki brend +/- kvarljiv je opet više stvar sreće za pojedinog kupca dok statistika može svašta dokazati, obično pogrešno. 'Majstorske' procjene su još gore, tj moram znati osobu (njegove kriterije) da bi to što tvrdi uzeo kao relevantno ili odbacio. Sve ostalo je PR ili lupetanje.

 

npr, HP je uvjek bio nešto skuplji kao brend u odnosu na ekvivalent jeftinijih (Fujitsu, Dell, Asus..), po toj logici, kupci skupih (oni koji imaju love) su kupovali top modele, dok su skromniji kupci kupovali osnovni model. U vrijeme npr GT8xxxM-VGA (i par idućih generacija) je klasičan problem bio pregrijavanje baš VGA, dok osnovni model s integrušom može raiti godinama. Tad su skuplji modeli proglašeni kvarljivim 'smećem', sve ostalo je identično, razlika je samo VGA. HP ne proizvodi ništa, pa čak ni šarafe ili torbu, sve dijelove proizvodi netko kao intel, nvidia, via, foxconn.. dok ih HP (i bilo koji drugi brand) samo polemi u odgovarajuće kućište. Notebook jednostavno nema odgovarajuće hlađenje i fizika čini svoje. Novije generacije su snizile potrošnju-temperaturu i sad tog problema nema.

Opet, neki top model (bilo kojeg branda) kojeg juzer kupi baš zbog igranja ili zahtijevnih aplikacija, ako je stvarno opterećen, može crknuti prije nekog srednjeg ili slabijeg modela, fizika, jer su naprezanja veća. Kao guma na F1, troši se... (garancije 1-do-3 god govore koliko je predviđen rok) i tad jeftikaner ispadne trajniji jer ne ne troši. To je greška u miješanju kriterija, kruiške i jabuke. Robustnost, snaga, cijena... sve to je za svaku skupinu proizvoda odvojeno. Tako neki traktor može raditi 50 godina, možda i rollsroys.. ili fićo kao stoji u garaži.

 

- sve je to isto, jednaki dijelovi, jednaka plastika.. jedanko stvar (ne)sreće. Razni modeli rade godinama, jednako tako se kvare. To nije dokaz ničemu, tj npr HP bi bankrotirao da je toliki škart.

- Kodeks je katastrofa.

 

Koliko si ti tu tega nadrobio, a onaj PDF je tako lijepo i fino to objasnio, da mi je došla muka nakon toga posta i jedini logički zaključak koji se nameće je da tvoje majstorske procijene i nisu baš relevantne.

 

 

 

Tehnika narodu!!!! ...narod kaže: Tko ne pije! Virovat mu nije! ...
13 godina
neaktivan
offline
Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj

dobivamo mi od čaj neza robu. al čini mi se da se sad to od ulaska u EU smanjilo da dolazi Poland većinom

čaj1 čaj1
Sunny D. and Rum
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2014 13:15 (ThaBigNec).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj

Nedavno sam uzeo dell u2312 i uvoznik je ASBISc-CR d.o.o. Zagreb, tako da možete izbjeć Kodeks{#}

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
16 godina
offline
Re: Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj
Marohas kaže...

U ovoj temi je bilo puno zbunjujućih izjava pa ne mogu da ne komentiram:

 

1. Od kada smo u EU kompjutori bi trebali biti jeftiniji, a nisu

- ne znam zašto bi trebali biti jeftiniji, ni do 1.7.2013 nismo imali carine na uvoz računala, pa se zapravo ništa bitno nije promijenilo

 

Toliko od mene, naravno da netko drugi ima drugačija iskustva i stavove, ali stvari oko garancije i uvoza su činjenica.

 

 

 

 

 

 Zbog otvorene konkurencije. Zato postoji EU. To je prvenstveno i osnovano kao zajedničko tržište.
Dakle zašto je onda još uvijek jeftinije ljudima naručivati izvana? Pogledajmo ovaj Dell monitor:
https://www.office-partner.de/b-ware-artikel/364963/dell-ultrasharp-u2913wm-led-monitor-73.02cm-29-sonderposten?campaign=psm/idealo/B-WareArtikel -394€
hrvatska: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=U2913WM najjeftiniji 3900 kn. (Dućani poput Linksa su bez srama još 500kn skuplji)
Dakle tečaj po našim NAJPOVOLJNIJIM dućanima je 1€~10kn.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2014 18:31 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dell želi jaču poziciju u Hrvatskoj
overhaul kaže...

 Zbog otvorene konkurencije. Zato postoji EU. To je prvenstveno i osnovano kao zajedničko tržište.
Dakle zašto je onda još uvijek jeftinije ljudima naručivati izvana?

Nemaš tu "otvorenog tržišta i konkurencije" na način koji si zamislio.

Nitko "izvana" nema interesa krenuti prema RH tržištu i postati ozbiljna konkurencija iz više razloga. A cijene koje dobiješ kod kupnje vani nisu posljedica velikih marži u RH već niza razloga.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice