Dogovor Microsofta i EU

poruka: 58
|
čitano: 9.772
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dogovor Microsofta i EU".
15 godina
neaktivan
offline
Dogovor Microsofta i EU

Koje su ovo gluposti.

Ne mogu da vjerujem cime se ljudi zamaraju.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Dogovor Microsofta i EU

gledajte ljudi, kao prvo nigdje na svijetu nisu ta pravila zapisana, kao drugo ljudi halo dajte pogledajte od koga trazite da se drzi ravnopravnosti prema drugima, haha lol, a kao trece, ravnopravnost je dobra relativno za nas krajnje korisnike, ali za microsoft nije, a ono sto je napisao batista je totalno u pravu i svidja mi se, ako neces koristiti moj os ok ko te je*e, microsoft nikoga ne tjera da koristi njegov os. ako je ovo ovako onda nek si EU sama isprogramira svoj os pa nek stavljaju sve browsere koje god zele. ako je ovo napravio microsoft onda on ima u pravu i odlučivati kaj je u njemu a ne neka skupina neizd*kanih dedeka koji ne znaju niti koristiti komp.

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
 
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Dogovor Microsofta i EU

dobre su mi ove izjavave "pa šta ako je monopolsit, ima pravo biti i diktirati svoje uvjete svima ostalima". ja kao pojedinac ne moram koristi microsoftove proizvode, ali zato ima puno ljudi koji nisu dovoljno svjesni i microsoft im se nameće (od laptopa s predinstaliranim widnowsima do firmi koje ovise o MS altima jer im je preskup prelaziti na išta drugo  (u biti ne znaju za ništa drugo)).

 

microsoft će prestat biti zao/monoploist kad ponudi windowse besplatno s integriranim repositorijem bespaltnih javnih opensource aplikacija. treba se na google ugledati :)

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Dogovor Microsofta i EU

Imam instaliran Secunia PSI program za kontrolu sigurnosti programa u windowsima...

Već mjesecima u njemu piše: "1 browser is insecure" (Microsoft Internet Explorer 8.x), uz status: Insecure, no solution (SA24314).

Ovo 'stezanje' Microsofta je mali korak prema većoj sigurnosti Internet Explorera.

Najprije te kod instalacije windowsa natjeraju da potpišeš kako se Microsoft odriče odgovornosti od posljedica korištenja njihovih programa, a onda ti serviraju browser za koji mjesecima trebaš čekati zakrpe. Ako je najveći, trebali bi malo više misliti na svoje korisnike.

I još bi jednu opciju sličnu ovoj trebali uvesti: antivirusni program.

Do tada, ja ću od kuće na internet kroz Mint linux, a na poslu (jer moram) kroz Firefox na windowsima.

Kao administrator mreže sa 40-tak kompjutera, vjerujem da znam i zašto Firefox, a ne Internet Explorer.

 

Ali tko voli u internet bitke naoružan vilicom, a ne mačem, samo neka izvoli...

 

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
branko kaže...

Imam instaliran Secunia PSI program za kontrolu sigurnosti programa u windowsima...

Već mjesecima u njemu piše: "1 browser is insecure" (Microsoft Internet Explorer 8.x), uz status: Insecure, no solution (SA24314).

...

 Meni Secunia PSI ništa ne veli za IE8. Što si napravio da ti javlja tu grešku?

16 godina
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
kowach kaže...

dobre su mi ove izjavave "pa šta ako je monopolsit, ima pravo biti i diktirati svoje uvjete svima ostalima".


Microsoft nije monopolist zbog browsera...

Ovo stezanje je najžešća glupost ikad. Još samo fali da ih tjeraju da umjesto painta stavljaju gimp, umjesto windows media playera npr. VLC media player, itd. I to sve u SVOJ proizvod. Ja mislim da to nije normalno.

 

Tvoja početna ideja o smanjivanju monopola je neosporivo ispravna, ali ne na ovaj način. Siliti nekoga da u SVOJ proizvod uključuje tuđe je van pameti.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
protjeran
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU

Ako kažeš da ti ne javlja, vjerujem ti.

Meni je jednom palo na pamet da testiram dokle će windowsi ići bez IE. Najprije sam pobrisao u Program Files cijeli direktorij, zatim neke dll-e itd.

I još su 'držali vodu'... Jedino što je nastao problem sa pokretanjem ControlPanel-a (servisa i ostalog). Bio sam 'kažnjen' od Microsofta. Niti ponovna instalacija IE (više verzija) nije pomogla. OK, nakon upisa točno određene verzije IE-a u registry ključ, nestao je problem. Sada je sve uredno vraćeno i sve radi OK. NOD32 štiti windowse, i ova je poruka u Secunia PCI jedino što je ostalo.

Zadnji update je 5. mjesec na Secunia stranici:

http://secunia.com/advisories/24314/3/

 

Pouka: Budite dobri i ne dirajte ništa ispod haube...

 

Možda je problem što sam ja bio pomalo zločest, a ne u IE?

Ipak se sigurnije osjećam sa Shiretoko-m (Firefox na rubu).

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
kowach kaže...

dobre su mi ove izjavave "pa šta ako je monopolsit, ima pravo biti i diktirati svoje uvjete svima ostalima". ja kao pojedinac ne moram koristi microsoftove proizvode, ali zato ima puno ljudi koji nisu dovoljno svjesni i microsoft im se nameće (od laptopa s predinstaliranim widnowsima do firmi koje ovise o MS altima jer im je preskup prelaziti na išta drugo  (u biti ne znaju za ništa drugo)).

 

microsoft će prestat biti zao/monoploist kad ponudi windowse besplatno s integriranim repositorijem bespaltnih javnih opensource aplikacija. treba se na google ugledati :)

Jedna analogija, možda nije najbolja, ali objašnjava zašto (kako za tržišne, tako i za osobne slobode) nije dobro da državne i zakonodavne institucije reguliraju sve i svašta:

 

Ja pazim na ispravnu prehranu ali ima puno ljudi koji nisu svjesni važnosti pravilne i zdrave prehrane (i hrane se nezdravo jer u biti ne znaju za ništa drugo). Također, smatram da mnogi ljudi nepotrebno troše energiju misleći na to što će danas kuhati.

Ne bi li bilo bolje kad bi se država za njih pobrinula tako da lijepo svima zakonski odredi što svaki dan moraju jesti i onda narod neće morati svoje male glavice opterećivati tako nebitnim stvarima?

Lijepo je to Orwell rekao - država misli za tebe zato da ti ne moraš.

I u EU i kod nas ima sve više nepotrebnih zakona i regulacija i zbog toga ljudi postaju sve veće ovce, a što vlastodršcima i jeste u interesu.

16 godina
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
branko kaže...

Ako kažeš da ti ne javlja, vjerujem ti.

...

Nemoj mi vjerovat. Seunia-u sam instalirao neki dan i tek sad sam vidio da ima i advanced mode.

16 godina
protjeran
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU

Meni u tray-u na ikonici piše: "No insecure programs...", pod Overview-State of Programs = 0 insecure, ali odvojeno navodi Secure Browsing = "1 browser is insecure". Kada se klikne na to, otkriva se i koji i zašto.

Možda će jednom i Firefox i Opera biti ovdje, ali za sada je Internet Explorer pod problemom (a prijašnja iskustva mi govore da je uvijek i bio).

 

Kako Microsoft radi i na antivirusnom programu, jednom ćemo doživjeti i sigurnost u windowsima (default). Zbog onih koji ostaju na windowsima je dobro što ih konkurencija (mac, linux...), ili ovakvi zakoni o monopolu, tjeraju da ubrzaju put do kvalitete. Jer Microsoft je sposoban dati i bolje i više ovome svijetu. Moguće da će jednom zaživjeti i neka MS linux distribucija... (kao što je Novell odustao i krenuo sa SuSE linuxom uz 210 miliuna dolara investicije)

 

Novell, IBM i Google su shvatili (i mnogi drugi), a nadam se da će doći vrijeme i da Microsoft shvati...

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
14 godina
protjeran
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU

po meni..treba malo "veliki" MS dovesti u red....prije svega,nerelno visoke cijene onoga što nude...ili ako je problem da se cijena regulira,a ono da kupci dobiju najvišu kvalitetu za ono što plate....jer dati cca. 1500-2000 kn za OS,po meni je malo,ne pretjerano,nego čista ludost...volio bih da mi netko upućeniji objasni ŠTO TOČNO  toliko vrijedi u windowsima(osim onog,ljudi rade ,pa moraju biti plaćeni)..jer i linux rade ljudi,ali za to uzimaju siću...i ne želim čuti o tržišnim pravilima,jer bi ja u mogao puno pričati,dok vas uši ne zabole...Namigiva

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU

Pa onda ga dovedi u red i prijedji na Linux, tako se to radi na slobodnom trzistu.

14 godina
neaktivan
offline
Dogovor Microsofta i EU

Registrirao sam se samo da ovo komentiram . 

Svi ekonomisti koji se ovdje javljaju oko cijene windowsa neka prvo razmisle , naime na windowse te nitko ne sili niti ih morate instalirati na kupljeno računalo laptop ili slično na hardware računala

se uredno može instalirati bilo koji operativni sustav a ne manjka na tržištu konfiguracija sa free DOSom. Znaći nitko ne nameče OS dok npr. Apple nameče OSX i ne postoji opcija da ga kupiš bez njega .


Zašto ako se u EU prave pametni ne naprave isto i jednom Appleu?

(osim što dotični naplačuje svoj operativni sustav on naplačuje i svaki veći update, verzija X postoji već podosta godina a svaki veći update je upakiran u neki novi naziv mačke i naravno se plača.

 

Isto tako na appleu ne postoji alternativni izbor za browser na instalaciji već ti nude safari predinstaliran, itunes za slušanje muzike (program koji prodaje sve te silne iphone i sve sa "I" uređaje)

i na kojem apple dosta zarađuje, dali je to fer za npr iriver , zune, creative i slične mp3 playere , isto tako što da kaže Nokia, SE, Samsung i dr. ?

 

Iste windowse kupiš jednom i imaš update do kraja života. I opet jedan Microsoft napravi iznimku i odluči u SVOJ proizvod uključiti i alternativne browsere a ekipa još uvijek napada.

Imam osječaj da su to sve frustrirani Apple korisnici koji od svoje silne žalosti što nemaju drugu opciju već su zarobljeni u svom Apple "I" svijetu sa instaliranim XPom ili 7icom u pozadini

(preko bootcampa i sl. ) na kojoj ustvari i rade.

 
5 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Dogovor Microsofta i EU

Vidim da većina piše da MS ima monopolski položaj na tržištu, ali ako ima kvalitetnih alternativnih OS koji predstavljaju konkurenciju 'prozorima' kako onda uopće ima 'monopol' na tržištu. Monopolist nema konkurencije, mislim da se ovde više radi o tome da MS ima dominantan položaj (da je lider) na tržištu i da EU, takva kakva jest, nastoji da stvori 'bolje' uvijete na tržištu za ostala poduzeća. Ne kaže da su u pravu, samo to je moje viđenje njihove politike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dogovor Microsofta i EU

Meni je ovo apsolutno bedasto, iako svaka medalja ima dvije strane.

 

U ovom kontekstu (browser), mislim da je jednostavno besmisleno govoriti nekome da stavi nesta u svoj OS. Mislim ako cemo vec ovako, onda neka isti izbor imas i na Appleovim OSovima, i Linuxima takodjer. Korisnik koji zna nesta ce i sam instalirati aplikaciju koju zeli, a tko ne zna to mu je samo gnjavaza vise i kliknuti ce na bilo sta, random drop.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2009 0:33 (!mpact35).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Dogovor Microsofta i EU

-ni za ni protiv, (kilavac?) OK, onda sam i za i protiv ... ;-)

ali, ako je vezivanje različitih proizvoda zabranjeno.. što je onda ovo? Adobe-reader + google? da ne nabrajam dalje.

EU komisija ako je dosljedna morala bi to kazniti. ... hmmm, google je prijatelj suda, google je 'dobar'... MS je loš. :(

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dogovor Microsofta i EU

Ma ja sam protiv toga radi nekoliko razloga a o svakom bi se moglo raspravljati puno.

 

1. MS-ov proizvod. Ostali luzeri neka idu kuci ili neka prave svoj OS

 

2. Sve da i je monopol, pa nije bez razloga. Nisam vidio nikog sa kanta proizvodima da drzi monopol, niti nekog suvise sposobnoga da se zali kako netko drugi drzi monopol.

 

3. A jos veci apsurd je da se tu petlja EU. Niti je internet vlasnistvo EU, niti MS, niti nista povezano sa ovom pricom. Ne vidim paralelu mozilla-ms-internet-eu. Zvuci kao mjesec-neptun-jupiter-garfield.

 

4. Nema smisla da se to primjeni samo na browsere. Onda bi trebao birati i Winamp/WMPlayer, MovieMaker/Adobe itd.

 

5. Neka onda takav izbor bude i na Linuxu, i na Appleovim OSovima.

 

...

 
4 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dogovor Microsofta i EU

Ja podržavam EU, i to u potpunosti!!! Microsoft sa svojim OS-om svakako drži monopol, i ja sam zato da Europska Unija malo više Microsoft prisili da izdaje DirectX za Mac OS X i za Linux, i ostale softvere, pa da budu kompaktibilni sa grugim operativnim susavima!!!!

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU

A tebe muči DirectX?! Kaj je možda MS kriv kaj su proizvođaći igara ''lijeni'' proizvodit igre i za OpenGL pa da se više igara može vrtit na drugim OS-ovima? Da si oni daju malo više truda ,vjerojatno bi više ljudi instaliralo i upotrebljavalo i nekaj drugo osim Windowsa!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2009 10:58 (kizo2703).
15 godina
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
ivo000 kaže...

Ja podržavam EU, i to u potpunosti!!! Microsoft sa svojim OS-om svakako drži monopol, i ja sam zato da Europska Unija malo više Microsoft prisili da izdaje DirectX za Mac OS X i za Linux, i ostale softvere, pa da budu kompaktibilni sa grugim operativnim susavima!!!!

- ??? Izlanuo se  -tko, koga, zašto, mora, što?... jel' to posljdica jutarnje nesreće (vlak)?

- 'ajd se malo skoncentriraj prilikom pisanja, osim ako je pismo iz kategorije 'za djeda Mraza'... u tom slučaju, ja želim kaubojsku pušku i ponija. Cool

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
ihush kaže...
ivo000 kaže...

Ja podržavam EU, i to u potpunosti!!! Microsoft sa svojim OS-om svakako drži monopol, i ja sam zato da Europska Unija malo više Microsoft prisili da izdaje DirectX za Mac OS X i za Linux, i ostale softvere, pa da budu kompaktibilni sa grugim operativnim susavima!!!!

- ??? Izlanuo se  -tko, koga, zašto, mora, što?... jel' to posljdica jutarnje nesreće (vlak)?

- 'ajd se malo skoncentriraj prilikom pisanja, osim ako je pismo iz kategorije 'za djeda Mraza'... u tom slučaju, ja želim kaubojsku pušku i ponija. Cool

 

Nadam se da ćes dobiti dječju kaubojsku pušku a za ponija neznam, jer si toliko puta pao na glavu pa nije pametno opet.

 

Vi ljudi zaboravljate da su prethodni direct 7, 8  bio sranje, tada je rasturao opengl koji je omogučavao da se lijepo igrate na windowsu, opengl-ovci misle na sve na svaku platformu a microsoft samo na sebe i na svoj profit. 

EU treba svakako tu regulirati, da ne dolazi do monopola, da microsoft ima dostojnu konkurenciju imali biste jeftinije windowse a takoder bi bili napredniji nego sto su sada. 

 

 

 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
16 godina
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
linuxuser kaže...
...a microsoft samo na sebe i na svoj profit... 

 

 Stvarno su bezobrazni, zašto ne misle malo na IBM i njihov Unix, recimo.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
linuxuser kaže...

Nadam se da ćes dobiti dječju kaubojsku pušku a za ponija neznam, jer si toliko puta pao na glavu pa nije pametno opet.

 

Vi ljudi zaboravljate da su prethodni direct 7, 8  bio sranje, tada je rasturao opengl koji je omogučavao da se lijepo igrate na windowsu, opengl-ovci misle na sve na svaku platformu a microsoft samo na sebe i na svoj profit

EU treba svakako tu regulirati, da ne dolazi do monopola, da microsoft ima dostojnu konkurenciju imali biste jeftinije windowse a takoder bi bili napredniji nego sto su sada

 

 

 

Pa oni su profitna organizacija i to im je osnovni zadatak, svim korporacijama, (sve drugo je iza), sigurno bi tako govorio da si dioničar, šta fali win 7 zar su nazadni.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
lebo1 kaže...

Pa oni su profitna organizacija i to im je osnovni zadatak, svim korporacijama, (sve drugo je iza), sigurno bi tako govorio da si dioničar, šta fali win 7 zar su nazadni.

Zar ne mislis da bi konkurencija dala bolje windowse takoder i jeftinije. 

Ako usporedimo trgovce, zamisli sto bi bilo da konzum jedini i ne postoje drugi, hoče li drzati iste cijene, hoče li prodavati sve proizvode. 

Nečeju, dignut će cijene zato jer nemaju konkurenciju,  usput pročitaj ovaj wiki http://hr.wikipedia.org/wiki/Monopol

Prekopirat ču jedan dio

Kada na tržištu nema konkurencije tj. postoji monopol, krajnji korisnici, dakle kupci, su ti koji trpe najviše i to iz razloga jer takva poduzeća tijekom vremena postaju manje efikasna i inovativna.

Naime, uspavaju se zbog svoje sigurne pozicije na tržištu tj. ne moraju se zabrinjavati otvorenom tržišnom utakmicom na tržištu. Ljudi ne mogu početi kupovati i koristiti neki drugi proizvod koji

može biti jeftiniji ili bolji iz jednostavnog razloga jer takav proizvod ne postoji (nema supstituta).

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU

A kako molim te lijepo nema konkurencije? Kaj moraš kupit MS Windows? Pa imaš Apple Mac ako ti Windowsi nisu dobri ,imaš Solaris ,imaš RedHat ,imaš pun ku*ac besplatnih distribucija Linuxa!!

 

A to ,kaj je 90% softvera rađeno za Windowse i kaj proizvođači softvera tek tu i tamo rade softver i daju podršku za druge OS-ove je čista stvar tržišta i isplativosti!!

 

Ili ćeš sad reć da veliki ,zločesti MS plaća svima da rade softver ekskluzivno za Windowse ,plaća većini svjetskih firmi ,organizacija i država da kupuju samo Windowse i rade na njima te da se zato ne može razviti prava konkurencija?!

 

Daj odrasti ,molim te!!

 

Malo prouči ekonomiju ,principe ponude i potražnje ,te s tim povezanu isplativost nekog određenog proizvoda (u ovom slučaju OS).

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2009 1:37 (kizo2703).
15 godina
odjavljen
offline
Dogovor Microsofta i EU

Rad on to malo elegantnije. Besplatan Windows školama i studentima i svi uče programiranje za Windows, a programiranje za Linux se spomene svake prijestupne. Uz to su veći problem proizvođači hardware-a jer ćeš se često naći u situaciji da ti na Linuxu ne radi neki uređaj. Mac OS nije konkurencija Windowsu već je Mac PC konkurencija običnom PC-u.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
kizo2703 kaže...
...

Nažalost (ili na sreću?), Microsoft ne može birati je li monopolist ili nije. Evo ti malo pa se educiraj: Monopoly wiki.

Gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dogovor Microsofta i EU
kizo2703 kaže...

A kako molim te lijepo nema konkurencije? Kaj moraš kupit MS Windows? Pa imaš Apple Mac ako ti Windowsi nisu dobri ,imaš Solaris ,imaš RedHat ,imaš pun ku*ac besplatnih distribucija Linuxa!!

 

A to ,kaj je 90% softvera rađeno za Windowse i kaj proizvođači softvera tek tu i tamo rade softver i daju podršku za druge OS-ove je čista stvar tržišta i isplativosti!!

 

Ili ćeš sad reć da veliki ,zločesti MS plaća svima da rade softver ekskluzivno za Windowse ,plaća većini svjetskih firmi ,organizacija i država da kupuju samo Windowse i rade na njima te da se zato ne može razviti prava konkurencija?!

 

Daj odrasti ,molim te!!

 

Malo prouči ekonomiju ,principe ponude i potražnje ,te s tim povezanu isplativost nekog određenog proizvoda (u ovom slučaju OS).

Obični korisnici uglavnom traže internet, napisati neki tekst onda im je dobar linux, takoder i za netbook zato jer netreba nista naprednije. No kad je u pitanju Autocad, i napredni programi onda trebas windows. 

I sad nemozes usporedivati linux, solaris kao konkurenciju windowsu. Ajmo recimo nađimo se negdje u gradu trčat ćemo, i netko te upuca u nogu, i dalje vrijedi da čemo se utrkivati jel?  

Apple nemozes usporedivati sa windowsom, zato jer microsoftu se uopče gače ne tresu kada apple izbaci neki svoj OS zato jer apple uopče ne ulazi na PC tržiste koje je najraširenije. 

 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice