GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM kar

poruka: 15
|
čitano: 2.144
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM kar".
16 godina
offline
GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM kar

kako bi rekli nasi stari "We came to a full circle", prvo nije bilo simova na NMT-u, pa su dosle SIM kartice (u neke Motorole su isle skupa sa svom onom plastikom), pa Mini, pa Micro, nano i sada opet nema SIMa

 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM
Bilo je i vrijeme. Dual sim flagship mobitele je teško naći, a i izvedba da moraš imati iglu ili sim ejector stalno kraj sebe je jadna. Sada samo da proizvođači masovno prihvate novi standard. Procjenjujem da ćemo oko godine dana morati čekati na implementaciju u mobitelima.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM kar

Pozdravljam sve one dobroćudne hakere koji će taj "feature" iskoristit u vidu besplatnih razgovora,poruka i 4g interneta

 

jeeeej  

Svemirski mega car
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM
Sigurnost je ista kao i sa postojećim SIM karticama ili veća.
Tako da tvoja izjava nema smisla
robimarko@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM kar

Ajde napokon da se riješimo i tog dinosaura

Nulla dies sine linea
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM kar

Mene zanima kako ce se to implementirati da bude jednostavno kao sto je trenutno: odes na kiosk ili trgovinu, kupis sim na bonove , ubacis u mob i aktiviras.

 

Bojim se da ce e-sim operateri koristiti da namecu ogranicenja korisnicima kakva dosad nisu mogli.

sig
 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM kar

Promjena operatera uz rodni list, domovnicu i 15 dana čekanja (pretplata). Kako će riješit prepaid? Čini mi se da je odzvonilo prodaji/kupovini mobitela pod ugovorom.

 

*Kolega je bio minutu brži :)

 

 

 

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2016 15:07 (maximilian).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM
Bolje i to nego nano sim
Svoju moram vadit tako do iglu zabijem u nju i guram je van
SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM kar

Što se dogodi kad se mobitel pokvari?

Kako prenijeti podatke sa jedne eSIM na drugi mobitel?

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM
Matty kaže...

Mene zanima kako ce se to implementirati da bude jednostavno kao sto je trenutno: odes na kiosk ili trgovinu, kupis sim na bonove , ubacis u mob i aktiviras.

 

Bojim se da ce e-sim operateri koristiti da namecu ogranicenja korisnicima kakva dosad nisu mogli.

Kao prvo, zašto bi uopće se trebalo odlaziti na kioske ili u trgovine, kada bi se/će se to uredno moglo rješiti preko aplikacije, ulogiraš se preko aplikacije na svoj račun, pukneš u recimo aplikaciju neki kod za svoj gadget, oni pošalju kontrolni broj i ti ga preneseš u aplikaciju, stisneš ENTER i stvar rješena, simple as that! 

maximilian kaže...

Promjena operatera uz rodni list, domovnicu i 15 dana čekanja (pretplata). Kako će riješit prepaid? Čini mi se da je odzvonilo prodaji/kupovini mobitela pod ugovorom.

 

*Kolega je bio minutu brži :)

 

 

 

.

Po najnovijim inovacijama, vise se kod izdavanja OI i sličnih važnih osobnih dokumenata ne treba tražiti pobrojano, obzirom je to sređeno, pa su službe povezane međusobno, i kada se dođe zatražiti novi dokument, sve je vidljivo istog trenutka, a gotovo isto tako puuuuno prije! 

Uvjern sam da će postojati izvjesne "prijelazne odredbe" pisane malim najmanjim slovima, koje će ipak trebati čitati, ili plaćati penale za neznanje, pa kome pravo kome krivo! 

ATJ Lučko
14 godina
offline
Re: GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM

Sve to pretpostavlja da moras dati svoje podatke.

Osobno mi nije problem, nemam sta skrivati, ali (diskusije radi) zanima me da li ce se anonimno moci uzeti prepaid broj, kao dosad.

 

Mislim da nije samo stvar u tome koliko benificija donosi esim sustav nego koliko vise kontrole stavlja u razlicite instance (operater, drzava, itd.) u odnosu prema korisniku.

sig
13 godina
offline
Re: GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM
Matty kaže...

Sve to pretpostavlja da moras dati svoje podatke.

Osobno mi nije problem, nemam sta skrivati, ali (diskusije radi) zanima me da li ce se anonimno moci uzeti prepaid broj, kao dosad.

 

Mislim da nije samo stvar u tome koliko benificija donosi esim sustav nego koliko vise kontrole stavlja u razlicite instance (operater, drzava, itd.) u odnosu prema korisniku.

Koliko se ja razumijem u geometriju, vrlo zanimljivo si pitanje postavio! 

Ali, osobno smatram bi se to moglo rješiti na dva načina; 

prvi, dođeš kod tele operatera i kažeš mu da želiš uzeti prepaid broj za svoj mobilni gadget, i on ti izdaje "nešto" što ima potrebno za aktivaciju broja, sada samo trebaš isto kucati u mobitel, ili slično takvoj proceduri, 

drugi, isto to kupuješ od trgovca na kiosku, procedura ista kao i kod teleoperatera, ili preko neta na službenim stranicama, nastavak registracije istovjetan, 

ali, sada se postavlja pitanje "onog prelaska drugom operateru, i pojam anonimnosti", za što smatram da su teleoperateri jako svjesni, ili će to tek postati novodonešenim zakonskim regulativama! 

 

Koliko se god "gura u prvi plan, u prvi red" pitanje nacionalne sigurnosti, još je uvijek jače ono pravo anonimnosti, na određeni način do određene granice, to bi trebalo/mora garantirati sigurnost uzimanja bilo čega e-nešto, jer ako "jedan zajebe" u onom što je ON SAM napisao malim slovima, moglo bi im se obiti o glavu u kolektivnim sa multi nulama za isplatu tužbama! 

ATJ Lučko
9 godina
offline
Re: GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM
Sta ce ti igla, ne kuzim... izvadis bateriju i zamjenis SIM. :D
9 godina
offline
Re: GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM
Sta ce ti igla, ne kuzim... izvadis bateriju i zamjenis SIM. :D

Imas krivi neki mob...
12 godina
neaktivan
offline
Re: GSMA: službeno predstavljen novi standard eSIM
tomislav_oxy kaže...
Sta ce ti igla, ne kuzim... izvadis bateriju i zamjenis SIM. :D

Imas krivi neki mob...

 Ajde ne pričaj gluposti.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice