Laserska britvica - revolucija u svijetu brijanja

poruka: 97
|
čitano: 15.576
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Laserska britvica - revolucija u svijetu brijanja".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija

Iskreno, ne znam, nisam imao prilike koristiti toga s tri glave. Ovaj mi jos uvijek sretno radi i zadovoljava moje potrebe tako da njega samo i koristim.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
Enkidu kaže...

Mene ne brinu posjekotine, iritacije kože i takve sitnice, to pravi muškarci ni ne primjećuju. Ja ni ne koristim pjenu, samo vodu i žilet (Rambo se brijao nožem !).

Ono što bih ja volio imati jeste neki aparat koji će trajno zaustaviti rast dlake na bradi, kao laserska depilacija, tako da ne moram svakih tjedan dana gubiti vrime na taj dosadni i monotoni posao. Idealno bi volio da mi zaustavi rast ne na 0mm (glatko kao bebina guza) jer mi je to premetroseksualno, nego ono na two-day shadow, ono ruggedly-manly...

 

Haha, kakav si ti BOG!

Slažemo se oko svega, osim što se ja ne brijem na Rambo style, ali i ja volim ono dvo/trodnevnicu nosit, bilo bi dobro kad bi se moglo blokirat da tako stoji ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2015 17:18 (MP7).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
MP7 kaže...

Haha, kakav si ti BOG!

Slažemo se oko svega, osim što se ja ne brijem na Rambo style, ali i ja volim ono dvo/trodnevnicu nosit, bilo bi dobro kad bi se moglo blokirat da tako stoji ;)

 

Dižem ti virtualnu kriglu pive ! (kriglu MachoBeer-a naravno, omiljenog branda Chucka Norrisa)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
zerocool12 kaže...
@domagoj jel taj braun brije glatko do kože? Jer imam neki aparat ali svakak moram poravnat s britvcom tak da mi niš ne znači.


Dao bih i tih 300kn samo da budem miran neko vrijeme.

Brije bez problema. Evo, ja ga imam bar vec jedno 5 godina, godina gore/dolje i samo njega koristim.

Jedino sto sam zaboravio napuniti prezadnji puta pa sam morao backup britvicu koristiti (prvi put mi se dogodilo) i bilo je veselja jer sam ispao iz stosa.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
protjeran
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
Jbte ja trosim pare na graficke a ovo je izum stoljeca! Nema vise drljanja po kozici :), moze odma dva, jedan za mene drugi za zenu:p
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Laserska britvica - revolucija u svijetu brijanja

Mislim da je najbolje da Bug otvori pod-forum Skarp britvica tako da parira budućem xdSkarp developers.

Čini mi se da će se uskoro početi pisati aplikacije za ovu stvar,profesionalni igrači će endorsat, samo nebo je granica...

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Laserska britvica - revolucija u svijetu brijanja

Ja sam skeptičan , ako je to tako super zašto nisu pokazali lika kak se brije onda mislim pa da vidimo tu stvar u akciji a ne kojekakve animacije.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
Streetpunk kaže...

Ja sam skeptičan , ako je to tako super zašto nisu pokazali lika kak se brije onda mislim pa da vidimo tu stvar u akciji a ne kojekakve animacije.

 Evo ti malo akcije

 

https://www.kickstarter.com/projects/skarp/the-skarp-laser-razor-21st-century-shaving/updates

 

Istina bog muče se s dlakama ali sviđa mi se kako reže.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2015 18:29 (Ikarus01).
15 godina
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
zerocool12 kaže...

 


Dao bih i tih 300kn samo da budem miran neko vrijeme.

 onda nabavi philipsa ili tak nekaj s rotacionim glavama. poslije sjekire, to mi je prvi odabir (i backup). oguli te do epiderme. glatko k'o pločice u kupaoni. 

 

@ ikarus: ovo nije laser nego nekakva nit koja se, pretpostavljam, ugrije i pili dlaku pri dnu debla. bit će ipak prijevara sve skupa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2015 18:25 (Ajar).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
Ajar kaže...

@ ikarus: ovo nije laser nego nekakva nit koja se, pretpostavljam, ugrije i pili dlaku pri dnu debla. bit će ipak prijevara sve skupa. 

 3 napušena tipa sa završenim strojarskim srednjim školama pokušavaju srušiti industriju tešku bilijarde u kojoj radi 1 000 000 dermatologa, doktora, fizičara i kemičara.

 

I opet ne mogu furati obrijani look jer mi brijač devastira lice.

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
Ajar kaže...
zerocool12 kaže...

 


Dao bih i tih 300kn samo da budem miran neko vrijeme.

 onda nabavi philipsa ili tak nekaj s rotacionim glavama. poslije sjekire, to mi je prvi odabir (i backup). oguli te do epiderme. glatko k'o pločice u kupaoni. 

 

@ ikarus: ovo nije laser nego nekakva nit koja se, pretpostavljam, ugrije i pili dlaku pri dnu debla. bit će ipak prijevara sve skupa. 

 Je i meni se činilo no onda patent ne bi bio prihvaćen pod tim nazivom.

Link na patent: https://patents.tilton.co/detail/GMUtility/2015-04-28/09017322

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
15 godina
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
Ikarus01 kaže...

 Je i meni se činilo no onda patent ne bi bio prihvaćen pod tim nazivom.

Link na patent: https://patents.tilton.co/detail/GMUtility/2015-04-28/09017322

 baš čitam patent i piše da je to ustvari optičko vlakno koje laser vodi "od odašiljača do odredišta". samo su porihtali valnu duljinu lasera. to su "apple patenti" (iDodatak na prst za kopanje nosa koji mjeri količinu iskopanoga i na osnovi njegova sastava zaključuje je li nos pun ili ne). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2015 18:47 (Ajar).
15 godina
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
Ajar kaže...
Ikarus01 kaže...

 Je i meni se činilo no onda patent ne bi bio prihvaćen pod tim nazivom.

Link na patent: https://patents.tilton.co/detail/GMUtility/2015-04-28/09017322

 baš čitam patent i piše da je to ustvari optičko vlakno koje laser vodi "od odašiljača do odredišta". samo su porihtali valnu duljinu lasera. to su "apple patenti" (iDodatak na prst za kopanje nosa koji mjeri količinu iskopanoga i na osnovi njegova sastava zaključuje je li nos pun ili ne). 

Chromophore znaci da reagira na svjetlost, znaci ovdje i je bitan dio fino nastimana valna duljina (a samim patentom je vjerojatno obuhvacena i sama njena vrijednost jer je to mukotrpni dio istrazivanja), a fora je da nije toplina ta koja spaljuje dlaku nego se vjerojatno molekula raspada kada je obasjana visokim intenzitetom tako da je jedno opticko vlakno sasvim dovoljno. A laser je bitan jer po definiciji daje svu svjetlost iste valne duljine, a s laserom nije bas lagano dobit bilo koju valnu duljinu (treba istrazivat mnostvo materijala, geometrije lece itd).

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2015 20:41 (Renesis).
13 godina
neaktivan
offline
Laserska britvica - revolucija u svijetu brijanja

Mach 3 mi traje 5-10 brijanja. Znači u mom slučaju cca tjedan dana, jer se brijem svako jutro.

Prije par godina sam prešao na električne brijače, prvo neki jeftiniji, a onda sam uzeo skuplji Panasonic (cca 800-900 kn).

Jako sam zadovoljan i brzo mi se isplatio. Iako Panasonic ima mogućnost brijanja sa pjenom kao klasične britvice, to nisam nikad koristio.

Što se tiče punjenja, to također nije problem, čak i kad je prazan, 10 min punjenja je dovoljno za brijanje.

Prednost osim cijene je i što se praktički možete obrijati bilo gdje (ogledalo bi bilo poželjno), jer je dosta čisto brijanje, nema iritacije kože nakon brijanja i nema nikakvih posjekotina.

Početni ulog je nešto veći, ali onome tko se brije često i tko ima jaču bradu, vrlo brzo isplativo.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
zerocool12 kaže...

Dugo sam kupovao one jednokratne i ne vrijede pol q. Sad sam kupio neki gilete blue 3 (tak nekak se zove) 6 komada britvica za 50kn i relativno su dobre i drže me nekih 2-3 mj (ak se brijem svake prijestupne).

Već sam razmišljao o onoj britvi ko nož šta se brusi na kamen/kožu,samo bojim se toga malo xD.

 

@domagoj jel taj braun brije glatko do kože? Jer imam neki aparat ali svakak moram poravnat s britvcom tak da mi niš ne znači.

Dao bih i tih 300kn samo da budem miran neko vrijeme.

 Ne brije ni jedan glatko do kože. Koristio sam te električne dugo vremena, ali onda sam se odlučio za britvice, i puno mi je bolje s njima, te manje iritiraju kožu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2015 11:58 (ojpi).
16 godina
offline
Laserska britvica - revolucija u svijetu brijanja

15 dolara 50 komada

 

http://www.ebay.com/itm/221488316593

 

trošim 1 mjesečno :)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
segregator kaže...

15 dolara 50 komada

 

http://www.ebay.com/itm/221488316593

 

trošim 1 mjesečno :)

 Nadam se da se briješ maksimalno 3 puta mjesečno.

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
16 godina
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
Onjegin kaže...
segregator kaže...

15 dolara 50 komada

 

http://www.ebay.com/itm/221488316593

 

trošim 1 mjesečno :)

 Nadam se da se briješ maksimalno 3 puta mjesečno.

 

20-30 puta, kako kad. Japanski čelik

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
neaktivan
offline
Laserska britvica - revolucija u svijetu brijanja

Sigurni to sto je japanski znaci da je kvalitetan.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
segregator kaže...

 

20-30 puta, kako kad. Japanski čelik

 

Gdje radiš pa se toliko briješ? Mislim, to mi je nezamislivo. Ja sam se zadnji puta obrijao kad sam bio kum u svatovima prije cca 3-4 godine. Prije toga - u vojsci! Samo trimerom prijeđem glavu i bradu i to je to...

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
Friday kaže...
Samo trimerom prijeđem glavu i bradu i to je to...

 

Pa ti si onda Mesić look-alike...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
Enkidu kaže...

 

Pa ti si onda Mesić look-alike...

 

Ne baš - ja sve na milimetar duljine!

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
ojpi kaže...

Ne brije ni jedan glatko do kože. Koristio sam te električne dugo vremena, ali onda sam se odlučio za britvice, i puno mi je bolje s njima, te manje iritiraju kožu.

Ovaj moj brije. Dapace, ovaj dio u sredini je pomican i moze se pritisnuti pa kad pritisnes jace na bradu moze ti vrlo lako skinuti i povrsinski sloj koze, pa ti bude koza crvena, slicno kao i britvicom.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
1domagoj1 kaže...
ojpi kaže...

Ne brije ni jedan glatko do kože. Koristio sam te električne dugo vremena, ali onda sam se odlučio za britvice, i puno mi je bolje s njima, te manje iritiraju kožu.

Ovaj moj brije. Dapace, ovaj dio u sredini je pomican i moze se pritisnuti pa kad pritisnes jace na bradu moze ti vrlo lako skinuti i povrsinski sloj koze, pa ti bude koza crvena, slicno kao i britvicom.

Briju poprilično dobro, skroz uz kožu.

Po meni je najveća razlika u brijanu sa električnim brijačem u odnosu na britvicu, što električni briju uz kožu, dok britvice lako skidaju i prvi sloj kože.

Ono što se dešava na vratu, gdje dlake rastu u više smijerova pa se neizbiježno brije i uz dlaku, a ne samo niz dlaku, je da se dlaka obrije sa prvim slojem kože, koža se brže oporavlja od brzine rasta dlake, pa se dešavaju urastle dlake, prištići i sl (različito izraženo kod različitih ljudi, naravno).

To mi se na primjer nikad ne dešava sa električnim, jer kao što rekoh, ako se i brije uz dlaku s električnim, dlaka se skraćuje na samu površinu kože, a koža ostaje kakvom i je.

Brijao sam se žiletima nekih 15 godina, zadnje 3 sam na električnim, brijem se svaki dan (možda preskočim 5 dana godišnje) i sasvim sam zadovoljan sa električnim brijačem.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
Jonja kaže...

Sigurni to sto je japanski znaci da je kvalitetan.

 

Naravno da znači, nešto ko švedski

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
segregator kaže...
Jonja kaže...

Sigurni to sto je japanski znaci da je kvalitetan.

 

Naravno da znači, nešto ko švedski

 Svi znaju da su najbolji noževi japanske izrade od norveškog čelika tako da ne znam o čemu je rasprava budući da Japan nema kvalitetne izvore željeza.

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
15 godina
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
Onjegin kaže...
segregator kaže...
Jonja kaže...

Sigurni to sto je japanski znaci da je kvalitetan.

 

Naravno da znači, nešto ko švedski

 Svi znaju da su najbolji noževi japanske izrade od norveškog čelika tako da ne znam o čemu je rasprava budući da Japan nema kvalitetne izvore željeza.

 kakve veze ima odkuda je željezo. u željezari naručiš željezo takvih i takvih osobina, par tipkica u softwareu i sve ti naprave što želiš. tako je barem sada, pred par tisuća godina neznam.

16 godina
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
Onjegin kaže...
segregator kaže...
Jonja kaže...

Sigurni to sto je japanski znaci da je kvalitetan.

 

Naravno da znači, nešto ko švedski

 Svi znaju da su najbolji noževi japanske izrade od norveškog čelika tako da ne znam o čemu je rasprava budući da Japan nema kvalitetne izvore željeza.

 

Hoćeš reći da u zadnjih tisuću-dvije godina katane rade od norveškog čelika?

 

Inače:

 

http://sharpologist.com/2014/06/feather-razors-blades.html

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2015 12:44 (segregator).
15 godina
offline
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
Stjepanj kaže...
Jbte ja trosim pare na graficke a ovo je izum stoljeca! Nema vise drljanja po kozici :), moze odma dva, jedan za mene drugi za zenu:p

 

Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- twitch.tv/Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- Steam: MRSmith
11 godina
online
Re: Laserska britvica - revolucija u svijetu brija
Friday kaže...
Enkidu kaže...

 

Pa ti si onda Mesić look-alike...

 

Ne baš - ja sve na milimetar duljine!

 badave se sada braniš!

promijeni avatar pod hitno, evo i moj prijedlog fotke  

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice