München razmatra povratak na Windowse i MS Office

poruka: 88
|
čitano: 10.749
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "München razmatra povratak na Windowse i MS Office".
16 godina
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off
syncmaster245b kaže...

Cuj, odgovor ti je toliko uopcen da jednako tako uopceno mogu i ja reci da za sve to OSS rjesenja postoje.

 

Znajući kako radi većina državne uprave, recimo ovako: ne znam nijednu ustanovu koja bi lagano mogla prijeći.

bunkermax kaže...


Ko da je problem donijeti zakonodavni okvir za kompletnu drzavnu upravu, agencije, ministarstva, te onda raspisati natjecaj koji bi obuhvacao i hardver i softver i npr 20 godisnje odrzavanje s nekom klauzulom periodicnog reizbora. Pa tada bi se iz pristiglih ponuda vidjelo kaj nudi microsoft, kaj nudi msan, combis, redhat, novel, google, pero-zdero jdoo....

Zakonodavni okvir, javni natječaj, 20 godina?

Lijepo si me nasmijao.

10 godina
protjeran
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off

Visegodisnjim radom u jednom od nasih ministarstava, vidjeh da se u biti od milion naprednih opcija npr excela ili worda nekoristi skoro pa nitko... U biti vecinu potreba te gomile sluzbenika bi odradjivala i mehanicka pisaca masina te gomila registratora na policama...

Hzzo, hzmo, porezna i sl naravno da zahtijevaju specijalizirana rjesenja, no njihovo poslovanje nije nikaj zahtjevnije od neke globalne banke ili karticarske kuce koje uredno posluju na linux temeljima...

Uz trend cloud poslovanja, vecina krajnjih korisnika bi pred sobom imala jeftini terminal...

A efekat na domace gospodarstvo, zaposlenost i sl isto nije za zanemariti.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off
mario.L_hr kaže...

Mene zanima tko danas i u koju svrhu razmjenjuje dokumenta (prema vani) u izvornom formatu (konkrtno mislim na Office formate). Koja je svrha toga? Zar vani ne bi trebali ići dokumenti u formatu koje nije moguće mijenjati i koji ima točno zadani izgled na stranici (neovisan o marginama lokalnog printera).

 

@BlueMax : Zadnje verzije MS i LO se vjerno reproduciraju. 

 Taj dio je u potpunosti i apsolutno ne bitan. Primjerice, imaš softver koji na svaki dokument lupi elektronički štambilj i svaki odjel ima svoju customizaciju toga iz koje-kakvih razloga.

 

Makneš MS i staviš LO i moraš, zamalo pa, cijeli sustav ispočetka pisati.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off
bunkermax kaže...

Hzzo, hzmo, porezna i sl naravno da zahtijevaju specijalizirana rjesenja, no njihovo poslovanje nije nikaj zahtjevnije od neke globalne banke ili karticarske kuce koje uredno posluju na linux temeljima...

Daj navedi neku koja na desktopu ima OO ili samo VDI terminal.

15 godina
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off

Banke su najgori mogući primjer jer su inertnije od bilo koje državne uprave.

 

Država barem mora potrošiti budžet za tekuću godinu pa onda nešto i radi na unaprijeđivanju poslovanja. Banka, doslovno, pa samo gleda da zadovolji zakonske minimume i doviđenja.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
10 godina
protjeran
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off

@old iggy

Gle, uz takav stav kakav ti imas bi sve zauvjek bilo zacementirano jer si pun predrasuda i preuskog razmisljanja.

Ako su kompanije poput googlea, mcdonaldsa, nase, facebooka..nasle nacin onda bi valjda i domaca pamet bila u stanju razviti lokalna rjesenja prema trazenim specificnostima.

A to kaj je tebi smjesno razmisljati 20 god unaprijed te svrstava uz bok podrzavateljima kaosa koji nas je i doveo u ovakvu kaljuzu gdje neznas ko pije a ko i kolko placa...

Nastave li se ovakvi trendovi, za koju godinu bu totalno nebitno koji os je u hzzo te koja verzija ceziha je u igri...
9 godina
neaktivan
offline
München razmatra povratak na Windowse i MS Office

Kad bi Linux bio user friendly ili jednostavan onda bi to moglo funkcionirati. No niti jedno nije slučaj. Također je podrška za iste programe na Linuxu značajno lošija nego na Windowsima sto je uvijek veliki minus. 

Za firme, državnu upravu i sl. treba operativni sustav koji je jednostavan i intuitivan, nešto poput iOS-a koji je rađen po principu jednostavnosti i to je odlično. Kada bi postajala takva inačica Linuxa onda bi se moglo pričati o prelasku na njega.

Posljednih valjda deset godina svaki put se kaže da će biti godina Linuxa, pa je bio SteamOS, pa tko zna sto sve ne i nikada se nije probio, i vrlo teško da će se Linux ikada probiti sve dok se na njemu neće moći ostvariti neki profit koji bi nekoga natjerao da počne razvijati kvalitetnija i jednostavnija rješenja.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off
bunkermax kaže...

@old iggy

Gle, uz takav stav kakav ti imas bi sve zauvjek bilo zacementirano jer si pun predrasuda i preuskog razmisljanja.

Ako su kompanije poput googlea, mcdonaldsa, nase, facebooka..nasle nacin onda bi valjda i domaca pamet bila u stanju razviti lokalna rjesenja prema trazenim specificnostima.

A to kaj je tebi smjesno razmisljati 20 god unaprijed te svrstava uz bok podrzavateljima kaosa koji nas je i doveo u ovakvu kaljuzu gdje neznas ko pije a ko i kolko placa...

Nastave li se ovakvi trendovi, za koju godinu bu totalno nebitno koji os je u hzzo te koja verzija ceziha je u igri...

Nisam pun predrasuda već iskustva. Sudjelovao sam u takvim projektima koji su nakon par godina završile isto.

Navodiš firme kojima je budžet i tehnička ekipa na razini cjelokupne RH (na stranu što su neki gotovo potpuno na MS-u).

Samo onaj tko nimalo ne poznaje način rada u RH, javnu nabavu i IT u cjelini može misliti da se nešto može tako planirati 20 godina unaprijed.

A konsolidirane domaće pameti za migrirati jednu osrednju firmu na open source - nemaš. Kamoli državnu upravu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 21:25 (Old Iggy).
10 godina
protjeran
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off
Kompa dragi, svjestan sam ja svega toga, no za sve postoji prvi put.
A za prvi korak tog prvog puta treba i sirokog pogleda i šleper dobre volje. Za kaos i nemogucnost dugorocnog planiranja su krivi politicari, tako da...bez politicke odluke i podrske je bilo sto nemoguce provesti na balkanu..
16 godina
neaktivan
offline
München razmatra povratak na Windowse i MS Office

Čekaj, realno je ići na Mars, a nije realno da neka uprava promijeni softversko rješenje?! O čemu vi to?

But how do it know
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off
bunkermax kaže...
Kompa dragi, svjestan sam ja svega toga, no za sve postoji prvi put.
A za prvi korak tog prvog puta treba i sirokog pogleda i šleper dobre volje. Za kaos i nemogucnost dugorocnog planiranja su krivi politicari, tako da...bez politicke odluke i podrske je bilo sto nemoguce provesti na balkanu..

Ajmo ovako: jedna velika firma u RH (u top 10 po svemu) je prije par godina upravo to pokrenula.

Skoro dvije godine je trajala prilagodba, prekrajanje skripti, reportinga itd.

Masovna migracija uz potpunu podršku i nalog uprave trajala dva mjeseca, uz rezervne solucije itd.

Nije trajalo ni dvije godine, čim je krenula promjena verzija aplikacija, OS-a nadalje - vrati sve nazad na MS.

 

Stavi na nivo bilo kojeg ministarstva - zaboravi. Ne znam ni jedno koje je u stanju to izvesti. Političari? Ne bih o toj priči...

15 godina
odjavljen
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off
mario.L_hr kaže...

Jesi li pokušao staviti Win 10 IoT na Raspberry?

 

Čitao sam par review po netu i ekipa je prilično razočarana a poneki i frustrirani instalacijom i mogućnostima.

Treba im razdijelit zvečke jer nisu za ništa drugo.

 

Instalacija je toliko jednostavna da ne može biti jednostavnija, razvoj i debugging su fantazija u odnosu na bilo što drugo (zaprži pa gledaj u nekoj šturoj konzoli što se događa) jer ima breakpointe i watchere za varijable a što se same funkcionalnosti tiče, radi ono što bi i trebalo raditi - GPIO. To što su neki tutleki očekivali punokrvne Windowse na komadu elektronike koji košta kao malo bolja večera je smiješno.

 

I isto jedna zanimljiva stvar - kad se na linuxu ne može upogoniti neki komad hardvera, onda to nije do linuxa kao platforme nego do proizvođača hardvera a kad imaš ISTI problem sa Windows IoT onda je kriv pogodi tko. MS.

 

Da ne radim neke jako, jako specifične stvari, Windowsi bi mi bili prvi izbor za IoT. Ovako sam osuđen na pisanje koda na PCju, upload na raspberry i onda teleći pogled u konzolu sa System.Out.Println() nakon svake linije koda.

 

P.S. Remote debugging za javu/eclipse je najblaže rečeno, tragičan. Development na samom RPiju mi ne pada na pamet, tek bi onda sve pobacao kroz prozor.

 

[edit] - nevezano za ovo gore, ali vezano za raspravu - banke su zlo. Što se njih tiče, bilo bi najbolje kad bi im svaki mjesec davali nešto keša kroz rupu u prozoru i da ih ništa ne pitamo. Ne možete zamisliti kako su to spori, birokratski i inertni sustavi. Radim sa njima (tri u RH, totalno odvojene, nisu dio iste grupe) i recimo na odgovore na mailove za projekte koji su njima od životne važnosti (ako to ne srede, krše zakon naveliko) se čeka i po par tjedana. O ostalom bolje da i ne pričam. Tek su nedavno otkrili čari ADSLa i prednosti naprema ISDNu ili dobrom starom 56k za neke određene bitne primjene...

 

@hrvooje i @bunkermax - vidi se da ne radite sa takvim mastodontima. Kod njih se odluka o promjeni dobavljača WC papira provlači mjesecima a nedaj bože mijenajt nešto što radi na struju a koristi se u poslovanju....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 22:20 (Sum_of_all_fears).
13 godina
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off
Bukva kaže...

 Taj dio je u potpunosti i apsolutno ne bitan. Primjerice, imaš softver koji na svaki dokument lupi elektronički štambilj i svaki odjel ima svoju customizaciju toga iz koje-kakvih razloga.

 

Makneš MS i staviš LO i moraš, zamalo pa, cijeli sustav ispočetka pisati.

Sve je meni to jasno ali kome treba npr dpcx file pored npr pdf filea? Zašto bi to uopće trebalo davati vani?

JozoBozo121 kaže...

Kad bi Linux bio user friendly ili jednostavan onda bi to moglo funkcionirati. No niti jedno nije slučaj. Također je podrška za iste programe na Linuxu značajno lošija nego na Windowsima sto je uvijek veliki minus.

Daj potkrijepi ove tvrdnje nekim primjerima. Sve, danas popularne, distribucije su izuzetno user friendly, kako tijeko instalacije tako tijekom korištenja. Ako ne vjeruješ, provjeri. Problem Linux-a je u driverima (koji nisu na istom nivou kao kod windowsa) te u programima koji nemaju alternativu ili se ne mogu pokrenuti na Linuxu (preko winea). 

Sum_of_all_fears kaže...

....

Drago mi je to čuti. Doma imam raspberry-a i razmišljao sam o isprobavanju Windows IoT i nekog manjeg projektića s klincem i nećakom koji su zainteresirani i vole takve stvari. Dobro će mi doći kakav savjet pa ću si uzeti tu slobodu i malo te zagnjaviti kada za to dođe vrijeme.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
neaktivan
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off
Sum_of_all_fears kaže...

 

Da ne radim neke jako, jako specifične stvari, Windowsi bi mi bili prvi izbor za IoT. Ovako sam osuđen na pisanje koda na PCju, upload na raspberry i onda teleći pogled u konzolu sa System.Out.Println() nakon svake linije koda.

 

P.S. Remote debugging za javu/eclipse je najblaže rečeno, tragičan. Development na samom RPiju mi ne pada na pamet, tek bi onda sve pobacao kroz prozor.

 

Pa zar Java nema nekakav front/backend koji omogućuje debagiranje preko TCP/IP-a?

Pa čak i gdb ima to.

JTAG/openOCD kombinacija koju koristim na za debagiranje RTOSa i situacije bez OSa na ARM mikrokontrolerima emuliraju gdb server, pa se nekakav Eclipse gdb plugin spaja na njih preko telneta.

16 godina
neaktivan
offline
München razmatra povratak na Windowse i MS Office

Izvještaj je sastavio Microsoftov partner :)

 

The Free Software Foundation Europe has questioned why Accenture was commissioned to co-author a report assessing the use of Microsoft software, when the consultancy runs a joint venture with Microsoft called Avanade, which helps businesses implement Microsoft technologies. For its part, Accenture said it has an "independent view of the technology landscape".

 

http://www.zdnet.com/article/microsoft-partner-claims-munich-should-switch-from-linux-to-windows-10/

 

Zašto MS-u smeta jedan grad, s ima ostalih 99,99%. Zato da obeshrabri ostale govoreći kako ova priča nema sretan kraj. FUD.

 

Ili plaše talijane. 

http://www.bug.hr/vijesti/talijanska-vojska-prelazi-libreoffice/152914.aspx

 

Dok neki govore kako se to ne može.

 

But how do it know
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2016 18:01 (hrvooje).
 
1 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off

Kako ono kaže stara poslovica : Tko hoće, nađe način, tko neće, nađe milion izgovora !!

😊
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
München razmatra povratak na Windowse i MS Office

-ne postoji platforma (sve je soft, nevažan OS) na kojoj se nešto ne može napraviti, može se.. (kao i doći do mjeseca).

-preduvijet, da to netko napravi, licence-copyright-prava, supprot. Uz nastavak, kao što se može do mjeseca, ne znači da je 'praktično' (upotrebljivo).

-u čemu je razlika s MSom i alternativom? .. u licencama, standaridma, supportu. Cijena je najmanje bitna stavka, tj tek kad se zadovolje uvijeti gleda se cijena.

-cijena nije cijena OSa, to je bagatelno, banaliziranje platforme-svega, sistema. Ne zarađuje samo MS nego čitav PC biz, svi u lancu, trgovci, distributeri, država (porezi)  .. i Ireland :)

-npr talijanska vojska... (argument?) wtf ima veze vojska s kućnim korisnicima, civilnim društvom, formatima za razmjenu dokumenata .. hint vojska ima i tenkove, ima motorole ima .. ali vojska nije portal za plaćanje računa, izdavanje dokumenata i sl.

- Može, kao što je minken prešao na linux, može sve, svaki grad-država (korporacija, trgovački lanac..), naravno, pogrešno je vjerovati da je išta besplatno (ili jeftinije, odnosno, tvrditi tako nešto je pandan tvrdnje kraja/ruba svemira). Hoće li sad nazad na MSovo rješenje? Možda, nevažno. Može. Kolika će biti cijena? Prvi kriterij je što je sve potrebno, što radi, kriteriji, pa tek tad cijena (i ne mora biti viša-niža, nevažna, često neki sasvim drugi interesi o tome odlučuju).

-navoditi za primjer npr vosku, banke.. nije primjereno, jer su u startu zatvoreni sustavi. Banke su prema ebankingu otvorene, time i ranjive, upravo se najavljuje gašenje jave.. (šuplja, jednako kao i flash ali s njim je lakše-brže, ovo će potrajati). Jel to razlog? Moguće.. tj kritične infoe iz sigurnosnih razloga ne čitamo na bugovim stranicama (a nije da se bug baš i trudi, više o afričkoj šljivi), jer mada je svaki soft samo soft, sve se može, problem je imati 'svoju' distru, ili kompatibilnost i otvorenost standarda, u sigurnosnim problemima zatvorenost je prednost. Na kraju će politika i krupan biz odlučiti, ne par informatičara po PCjevskim-soft kriterijima, više po 'hard' kriteriju, tj novcu.

 

npr, sad se netko u saboru sjetio umjesto hrpa papira dati im link :) .. i nabavit će svima tabletiće, dok par zastupnika kaže, imamo laptope, ne treba.. (ali možete se kladiti da će država kupiti parsto tabletića.. mada ne treba, .. bit je biz, ne potreba). Hoće li pri tome biti win-android-lin-osx.. apsolutno je svejedno. Svaki može sve potrebno (navedeno), ukoliko ne može, postoji li tad izbor? Ako danas možete na npr ebanking, jeste li sigurni što će biti kroz godinu? Ako je prije koje godine bilo lako skinuti nešto s tpb-a, hoće li sutra biti isto? Samo mjena stalna jest, to je biz.

 

-zbog toga, prognoza, preći će na MS, pa će za par godina preći na lin, pa na ms pa na lin .. (može i neka treća platforma, ovo je samo pojednostavljen model-primjer).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
München razmatra povratak na Windowse i MS Office
 
2 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off

@ihush

Primjetio sam da cesto ponavljas teoriju da cjena nije bitna, ili ponekad moduliras u izraz da je najbitniji kriterij "da radi" a da je pritom cjena manje bitan faktor.

Mislim da si tu potpuno u krivu.
Pa lova je najbitniji faktor na nasem planetu, sve bitne odluke su prožete financijskim interesom.

Svaka drzava/kompanija ima budzet, i onda neki modus kojim odredjuju koliko od tog budzeta ce na sto potrositi. Tek kad se kreira kolicina novca za neki artikal/uslugu, tek tada se ide u neki vid nabave/natjecaja/istrazivanja i sl. Zanemarimo pritom balkanske fore sa vtr radovima, beskrajnim probijanjima rokova i budzeta, jer govorim kako u uredjenim drzavama/kompanijama to funkcionira.

Ni tvoj argument "da radi" ne stoji, jer je bezbroj primjera iz prakse da mnoge stvari "ne rade" bez obzira tko i kako ih je radio te koliko je stvar/usluga plaćena. I preskupi ms office isto zna imati kriticnih bugova, fatal errora, a da nevelim da mizeran promil korisnika uopće koristi sve one silne funkcije, al eto, jos nisam dosao na neki pc sa win a da gore nije bio i "neki" office ( valjda zlu netrebalo, nek se nadje pri ruci .... )

😊 🙌 👮
15 godina
odjavljen
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off
Tom69 kaže...

Other concerns suggested that, despite being provided with LibreOffice, compatibility with Microsoft Office remains limited - not so much from opening external .doc and .docx files, but for people outside the Munich open source bubble reading the supposedly universal .odf file format.

Hrvatska, a vjerojatno i Njemačka, je potpisnica neke međunarodne inicijative da se kompletna razmjena dokumenata s tijelima državne uprave vrši u formatima otvorenog koda. Izgleda da je previše naših ošlo u Njemačku, pa uvode hrvatski model primjene iste inicijative.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off

- ne razmišljamo jednako/slično .. to je ok. No ubaciš npr 'i mso ima fatal errore..' -svašta. Sve je soft, platforma je nevažna. Cijena licence za OS je zanemariva, kap u moru, s tendencijom prema free (a tad ćeš vidjeti što je cijena..).

Cijena OSa kao win i office paketa kao MSO je najmanje bitna stavka, manje od potrošenog papira u saboru/državnom aparatu.

Kad izbor postoji, biraj. Kad izbora nema? Karikirat ću, da si u pustinji, koliko bi bila cijena vode i koliko bi tad vrijedila slika Picassa? Tko drži franšize, licence, patente..? Usluge, cloud, .. pa i tonere-papir..? Ne govorimo o kafuću-kasi, kućnom korisniku, nego državama-gradovima-korporacijama.. jednostavno ne kužimo se, to je OK. (ali ne izmišljati neke 'argumente'.., nema potrebe). :)

 

+ u oba posta, uopće ne favoriziram korištenje MS ili lin .. to mi je postalo nevažno, kao i dinamo-hajduk, amd-intel.. same diferance :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2016 22:49 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
München razmatra povratak na Windowse i MS Office

Kako može d.d. i državna firma biti jednako? 

But how do it know
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off

ok, nije jednako..

privatna firma (vlasnik, direktor, NO.. netko) odlučuje i nemamo što raspravljati jer nije stvar 'demokracije'..

država, .. a svi smo nogometni selektori, pa tako i programeri, stučnjaci.. :) .. troše porezni novac i .. no i dalje ne odlučujem ja-ti, nego neki 'šef'. Gradonačelnik Bandić? U čemu je razlika kad je donirao koji miliončić u BiH za protekle izbore? Nije smio? Kad se teorija i praksa sukobe, teorija se odbacuje. Šef odlučuje (a isti interesi ga vode kao i kod privatne firme, tj njegov interes, negove grupacije, lobija, mita-korupcije). Država može gledati dalje od nosa, gledati svoje dugoročne interese, strateški i sl.. no uvjek je neki šef, ostali su samo porezni obveznici.

 

Razlika, u privatnoj firmi je jasan interes vlasnika, što manji trošak, što veća zarada.. i što veća razlika između. U slučaju države (javne isntitucije gdje šef kao Bandić ne odlučuje o svojoj imovini i tad nije isključivo u interesu te imovine tj građana), šef može odlučiti i suprotno logičnom interesu, po bilo kojoj osnovi, pa i bez osnove. Dovoljan je npr mito. :)

 

Kad već spominjem Bandića, današnja vijest, jedan od lažnih (svjedodžba) otpušten iz holdinga, na splitskom sudu .. smijurija? U čijem interesu odlučuje sudac, po kojoj logici, zakonu..? Kao i ličko rukovanje, .. eto kao objašnjenje kako se neke odluke (pa i formalno pravne-sudske) mogu donjeti. Logika i sl. argumenti malo tad znače.. Razlika? Ne bi rekao da je razlika, fizikalni zakoni vrijede svugdje, odluke pri tome mogu biti suprotne ili iste. dd-država .. pa kao i mafija, sve to je udruga građana :) interes je uvjek isti, na marsu, u vukojebini.. i minkenu. (smo što ponekad ne znamo detalje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off

I nemoramo znati detalje, ali znamo srž, a to je LOVA , uvjek i svuda.

Znaš ti kolko softvera i drajvera se može razviti za 45 mil dolara ???

Uostalom, velika cijena nije garant kvalitete, pa cak i uz ulozene milijarde u razvoj se mobiteli samozapaljuju a stotine tisuca odredenih marki vozila se povlace na doradu po uocenoj grešci...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off
hrvooje kaže...

Kako može d.d. i državna firma biti jednako? 

A gdje je razlika?

bunkermax kaže...

I nemoramo znati detalje, ali znamo srž, a to je LOVA , uvjek i svuda.

Naravno.

16 godina
neaktivan
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off
Old Iggy kaže...
hrvooje kaže...

Kako može d.d. i državna firma biti jednako? 

A gdje je razlika?

 Hajduk i Dinamo. Razlika je u 7 bodova

But how do it know
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2016 9:16 (hrvooje).
16 godina
offline
Re: München razmatra povratak na Windowse i MS Off
hrvooje kaže...
Old Iggy kaže...
hrvooje kaže...

Kako može d.d. i državna firma biti jednako? 

A gdje je razlika?

 Hajduk i Dinamo. Razlika je u 7 bodova

 ?!?

16 godina
offline
München razmatra povratak na Windowse i MS Office

U čemu je stvar? U poštenju i pameti. Ili ih ima, ili ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice