Može li Google uništiti telekome?

poruka: 59
|
čitano: 8.130
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Može li Google uništiti telekome?".
15 godina
offline
Može li Google uništiti telekome?

Jednog dana google-ce zavladat cijelim svijetom.

コマンドは&コンカー3 - 最高です
Moj PC  
29 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Može li Google uništiti telekome?

Trenutno Dragan ima pravo, no nisam siguran u to na duže staze. Uopće mi se ne sviđa to što Google stvarno hoće zavladati u svakoj grani društva, no bez obzira što se to nama sviđa ili ne oni to radi prilično vrlo uspješno. Google je već i najavio da će biti i Google TV-a, tako da stvarno idu prema onome što smo gledali u filmovima velike korporacije će vladati svijetom a ne politika.

15 godina
online
Može li Google uništiti telekome?

Ma 90% tih poziva je bilo tipa: ej zovem te samo da isprobam novu googleovu funkciju u gmailu.

Moj PC  
26 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li Google uništiti telekome?

Jel đaba??Onda može!!!!Palac gore!

15 godina
neaktivan
offline
Može li Google uništiti telekome?

Ako niste znali i VoipBuster nudi besplatne pozive

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Može li Google uništiti telekome?

Čisto sumnjam da može uništiti telekome, još fiksne telefone eventualno, ali mobitele nikako

http://www.youtube.com/watch?v=IM9ezwvBOjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Može li Google uništiti telekome?

zamiskite google fiksni telefon spojen na internet preko flet tarife koji sve pozive prema svim mrezama u svjetu ne naplacuje? Buducnost komuniciranja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Može li Google uništiti telekome?

Ne moze jer da ib isao na internet moras platiti telekomu, dobro su se oni osigurali, recimo placas 3 pretplate a koristis jednu zicu, internet , maxtv i telefon ...ono po meni da su pametni vec bi dali besplatne pozive koliko samo tuku na pretplatama.

 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Može li Google uništiti telekome?
Zoky1 kaže...

Ne moze jer da ib isao na internet moras platiti telekomu, dobro su se oni osigurali, recimo placas 3 pretplate a koristis jednu zicu, internet , maxtv i telefon ...ono po meni da su pametni vec bi dali besplatne pozive koliko samo tuku na pretplatama.

 Haha... da naravno, google je glup pa nezna sto radi...

http://googleblog.blogspot.com/2010/02/think-big-with-gig-our-experimental.html

 

Uostalom, s toliko casha koji skupljaju godinama, nije im neki problem pokupovat vecinu tih telekom kompanija...

 

Think locally, act globally...
14 godina
neaktivan
offline
Može li Google uništiti telekome?

Već vidim ovaj scenarij :

 

prvo poslušaš jednu kratku reklamu pa ti puste poziv naravno "besplatno", isto tako sve tvoje pozive koriste kao statistiku za ciljane reklame koje ćeš slušati prije svakog poziva. Naravno to je sasvim uredu pošto se slušanje razgovora ne koristi za "nešto drugo" nego samo za ciljane reklame. Uzimaju pojmove kao i gmail što se tiće maila.

 

Naravno puno ljudi će ignorirati reklame i koristiti "besplatnu uslugu", dok će postojati "premium verzija" bez reklama ...

 

Rađe ostajem na bilo kome drugome nego na googleu koji i tako ima već previše informacija o meni a koje nisam mogao sakriti i blokirati, kao što je normalno pregledavanje interneta ...

 

Vidjeli ste koliko se toga šalje samom googleu, nedavno je bio čak i na CNNu prilog ....

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 9:58 (RobertN).
 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Može li Google uništiti telekome?

da ti si jako bitan guglu.da tebe nema oni bi propali pa te stalno moraju pratiti i nadgledati sta Vase visocanstvo pretrazuje na interentu

14 godina
neaktivan
offline
RE: Može li Google uništiti telekome?

bugonja ti si neki retard ili ? Ako ti ne smeta to što ti je privatnost maksimalno ugrožena korištenjem bilo kojeg njihovog servisa samo izvoli ali ovakve retardirane komentare ostavi za sebe. Ja imam opciju i način kako maksimalno izbječi sve od googlea, a to što većina ljudi ne mari za te stvari to je njihov problem . Google problem je prepoznat i od velikih firmi a već su postavljene i mjere opreza i zaštite privatnosti. Malo si "progooglaj" o tome lol ...

 

P.S. Ako imaš neki problem i tako se misliš razgovarati imaš moj PM ovdje malo kulture molim ...

16 godina
offline
RE: Može li Google uništiti telekome?
bugonja kaže...

da ti si jako bitan guglu.da tebe nema oni bi propali pa te stalno moraju pratiti i nadgledati sta Vase visocanstvo pretrazuje na interentu

 Naravno da si bitan... kao i ostalih par milijardi ljudi koje isto tako prate... Na svakom neka zarade po jedan dolar mjesecno, kad to pomnozit sa nekoliko milijardi, skupi se sasvim lijepa svota...

 

Think locally, act globally...
15 godina
protjeran
offline
Može li Google uništiti telekome?

bez straha ne prati vas samo google :)

Lance of Longinus /// http://asukaanime.weebly.com/uploads/4/1/1/8/4118513/downloads.txt
Moj PC  
15 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Može li Google uništiti telekome?
RobertN kaže...

Već vidim ovaj scenarij :

 

prvo poslušaš jednu kratku reklamu pa ti puste poziv naravno "besplatno", isto tako sve tvoje pozive koriste kao statistiku za ciljane reklame koje ćeš slušati prije svakog poziva. Naravno to je sasvim uredu pošto se slušanje razgovora ne koristi za "nešto drugo" nego samo za ciljane reklame. Uzimaju pojmove kao i gmail što se tiće maila.

 

Naravno puno ljudi će ignorirati reklame i koristiti "besplatnu uslugu", dok će postojati "premium verzija" bez reklama ...

 

Rađe ostajem na bilo kome drugome nego na googleu koji i tako ima već previše informacija o meni a koje nisam mogao sakriti i blokirati, kao što je normalno pregledavanje interneta ...

 

Vidjeli ste koliko se toga šalje samom googleu, nedavno je bio čak i na CNNu prilog ....

je, također se slažem da imaju previše informacija o korisnicima ali pazi.

zbog takvih stvari i jesu prvi što se tiče tražilice.

i moram ti reči da meni ZASADA ne smeta što imaju toliko informacija. a očito se tako slaže i 90% interneta koji, naravno, koriste Google.

ja ga jednostavno obožavam, uvijek nađem ono što trebam, Bing i te neke dječje tražilice nemogu podnjet.

što se tiče telekoma, pa da. on živi od reklama i naravno da bi stavljali i tamo reklame.

mislim da Google možda i bude zavladao svijetom. :)

http://bfbc2.statsverse.com/getsigs/pc/4one7
15 godina
offline
RE: Može li Google uništiti telekome?

ako skype nije uništio telekome neće ni google.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
15 godina
protjeran
offline
RE: Može li Google uništiti telekome?
Blue_Fatal1ty kaže...

ako skype nije uništio telekome neće ni google.

skype nije besplatan

Lance of Longinus /// http://asukaanime.weebly.com/uploads/4/1/1/8/4118513/downloads.txt
14 godina
neaktivan
offline
RE: Može li Google uništiti telekome?
ja00022 kaže...

Ako niste znali i VoipBuster nudi besplatne pozive

Jesi siguran u to, šta treba napraviti 

14 godina
offline
Može li Google uništiti telekome?

Milijun poziva za jedan dan u Americi je zapravo jako malo, hrvatski fixni i mobilni operateri imaju par milijuna poziva dnevno. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Može li Google uništiti telekome?

"Uništiti" baš i ne. Ali pogledajte usud željeznica u trci s automobilima i putničkih brodova u srazu s avionima....

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 12:14 (JaniSauer).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Može li Google uništiti telekome?
Ali to je tek prvi dan usluge. Ogranicen samo na dvije zemlje.
15 godina
neaktivan
offline
Može li Google uništiti telekome?

Ah kako je taj Google je predivan!Smijeh

Znači li to da će i Skype napokon imati konkurenciju? Sviđa mi se kako Google sa svojim odličnim uslugama natjera konkurenciju da snize cijene, smanje broj reklama ili poboljšaju uslugu. Da ne postoji Google, web tražilice bi bile pretrpane reklamama, email servisi bi davali samo 10 MB prostora (100 MB uz nadoplatu LOL) a detaljne satelitske snimke Zemlje ne bi bile dostupne običnom puku.

Is it weird that this gave me an orgasm?
 
13 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Može li Google uništiti telekome?

dobro viđenje problema,tko više priča običnim telefonima,telecom operatori se uglavnom orijentiraju na internet i internet tv

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
neaktivan
offline
Može li Google uništiti telekome?

Meni je najzanimljivije to što sam neki dan primjetio i da nude na youtube automatizirane titlove.

Ako je yt jos uvijek u vlasnistvu googla, nije tesko zakljuciti gdje bi se to moglo iskoristiti.

Vise nema potrebe za prisluskivanjem, glas se prevodi u tekst te analizira. 

-- Ode pile pod kamion.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Može li Google uništiti telekome?
DragonShit kaže...

Ah kako je taj Google je predivan!Smijeh

Znači li to da će i Skype napokon imati konkurenciju? Sviđa mi se kako Google sa svojim odličnim uslugama natjera konkurenciju da snize cijene, smanje broj reklama ili poboljšaju uslugu. Da ne postoji Google, web tražilice bi bile pretrpane reklamama, email servisi bi davali samo 10 MB prostora (100 MB uz nadoplatu LOL) a detaljne satelitske snimke Zemlje ne bi bile dostupne običnom puku.

 

Točno!

16 godina
offline
Može li Google uništiti telekome?

Besmislen tekst. Pa ne posjeduje Google infrastrukturu (bar ne još). On je samo koristi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Može li Google uništiti telekome?
Blue_Fatal1ty kaže...

ako skype nije uništio telekome neće ni google.

Iluzorno je očekivati da će itko ugroziti telekomunikacijske kompanije.

 

Sjećam se tamo daleke 1994, od uvođenja kune kao nacionalne monete (radi lakšeg računanja). Imao sa kući fiksni telefon i 14,400 modem za BBS-iranje. Račun mi je bio oko 130kn mjesečno. Danas žena, djeca i ja imamo mobitele, 3 fiksne linije, DSL i izdvojimo gotovo 10x više novca za telekomunikacije nego li je to bio slučaj '94?!

I sve su to danas neki "super povoljni" paketi (Optima HHH usluga za 3 linije, flat telefonija u nacionalnom fiksnom prometu, flat rate DSL...). Nekoć mi je najveća stavka u režijama bila struja, a danas za full klimatizirani stan sa 3 klime utrošim tek polovinu iznosa kojeg ostavim telekom operaterima?! I da, Skype koristimo na veliko za razgovore sa rodbinom u SAD-u i Australiji.

16 godina
offline
Može li Google uništiti telekome?

"...no valja imati na umu da prijenos glasa u obliku podatkovnih paketa putem mobilnih mreža mobilnim operaterima zapravo stvara veću dobit od klasične voice-usluge... "

 

Po kojoj to racunici?

VIP Mobile Internet, 1GB/100kn. Cijena minute razgovora, recimo da je 1kn/min. Za 100kn, imamo 100minuta razgovora. To znaci da bi promet trebao biti 1GB/100minuta =  1000KB/6000sekundi = 0.167kB/s, tj. 1.3MB/s. Kakav bi to zvuk trebao biti da trosi 1.3MB/s?

 

Think locally, act globally...
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Može li Google uništiti telekome?
Skroz podpisujem, ista stvar s web'n'walk na t-mobileu 100kn je 1gb prometa. Da ne kazem da je tek u najskupljim tarifama 1min = 1k prema 091,095,092 i fixnoj, a inace ide debelo preko toga. Kad bi svi imali smartphone za mob i preko multitaska u pozadini sa push not. ukljucenu takvu google opciju iki slican voip program onda bi svi puno jeftinije razgovarali uz predpostavku da je mobilni internet svugdje dostupan, a ovako nas sa voiceom itekako deru, ali je svima dostupan i on. I skype je vec super, ali nije svima uvijek dostupan. Cesto ga znam koristiti na mobu, a pogotovo doma kad sam na wlanu, al gotovo uvijek moram istom prije poslat sms: ukljuci skype, zovem te. I na zalost tek sada voip provideri uvode podrsku za 3G sto je jadno! Al nema veceg gusta sjest u kafic i prek moba nazvat frenda u americi, njemackoj...a dođe te il ništa ak se nekom ubacis na wlan ili pak sića prek mobilnog interneta. Uglavnom, full manje neg da zovem nekog na 095,091...
15 godina
offline
RE: Može li Google uništiti telekome?
SupremeCommander kaže...

"...no valja imati na umu da prijenos glasa u obliku podatkovnih paketa putem mobilnih mreža mobilnim operaterima zapravo stvara veću dobit od klasične voice-usluge... "

 

Po kojoj to racunici?

VIP Mobile Internet, 1GB/100kn. Cijena minute razgovora, recimo da je 1kn/min. Za 100kn, imamo 100minuta razgovora. To znaci da bi promet trebao biti 1GB/100minuta =  1000KB/6000sekundi = 0.167kB/s, tj. 1.3MB/s. Kakav bi to zvuk trebao biti da trosi 1.3MB/s?

 

Da ali ako zoves nekog na drugi mobitel mora i on platiti! Inace, ja osbono ne koristim mobilni internet, MMS (SMS da) video pozive i ne znam sta pa sam na Tomatu gdje mi je 1 min 45 lipa prema svim mrezama. Bez ikakve obavaze da svaki mjesec moram uplatit 100kn na racun ili slicno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice