Ovo je Nokia X

poruka: 30
|
čitano: 4.143
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ovo je Nokia X".
16 godina
offline
Ovo je Nokia X

{#}

 A da me nemoj!

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
Moj PC  
6 18 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ovo je Nokia X

Taman kada sam se ponadao vratiti staroj ljubavi Nokiji, PATKA... {#}

Dobar grah se daleko cuje
Moj PC  
5 10 hvala 0
15 godina
offline
Ovo je Nokia X

Imam osjecaj da su ovo izdali iskljucivo zato da bi posra.li android pred korisnicima i predstavili WP kao premium platformu. Inace ovi uredaji nemaju prevelikog smisla.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
 
15 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ovo je Nokia X

Cool. Android bez Google bloat/spy/crapwarea unutra (Hmmm, halo Bing?), super cijena, OK dizajn, Nokia kvaliteta, dostupnost i "pedigre", Nokia mape. Bolje nego neki Kinez bez servisa i podrške za iste novce. I bolje od Androida _sa_ Googleom. Ako je najprodavaniji smartfon u povijesti Nokia 5230 (150 milijuna) Nokia je na dobrom putu da napadne Google njihovim vlastitim oružjem. A već vidim komentare nekih koji ne bi kupili Lumiu 520 da su znali za ovo. Bit će da je Microsoftu ipak važnija zarada od guranja Windowsa pod svaku cijenu. U svakom slučaju bit će zanimljivo za gledanje. {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 4:43 (MdN).
 
12 11 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ovo je Nokia X
Kakav drek od smartphonea.
Android kojime te žele natjerati na WP?
Nokia stvarno više nema mozga
robimarko@gmail.com
13 godina
neaktivan
offline
Ovo je Nokia X

Ja sam suprotnog misljenja, i mislim da bi se ova nokia mogla prodati. Cijena je prihvatljiva, jos ako to bude sve radilo kako spada (ipak je android ispod), mogucnost instaliranja APK, po meni bolji izbor nego ASHA serija.

http://g.bf4stats.com/5x9DH6mr/pc/53COP-ceco.png
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ovo je Nokia X
Ne kuzim cemu tolko pljuvanja, pa od ovog se nikad nije ocekivalo da bude high end smartphone, ali za novac daje puno. Ovo mi izgleda kao odlican mobitel za smartphone pocetnika u svijetu smartphona tipa moja stara ili ne zahtjevnije korisnike i slicno.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s
11 godina
offline
Ovo je Nokia X

Za 89, 99 i 109 eurica ovaj mob mi se cini ok za nekoga kome mob sluzi za telefoniranjke, gleanje weba i maila. . .itd

Cijena naspram karakteristika stvarno nije pretjerana, sad treba vidijeti koliko će isti koštati u RH.

 

Nadam se da će nokia sa vremenom izbaciti i jače android modele ;)

Moj PC  
4 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ovo je Nokia X
MdN kaže...

Cool. Android bez Google bloat/spy/crapwarea unutra (Hmmm, halo Bing?), super cijena, OK dizajn, Nokia kvaliteta, dostupnost i "pedigre", Nokia mape. Bolje nego neki Kinez bez servisa i podrške za iste novce. I bolje od Androida _sa_ Googleom. Ako je najprodavaniji smartfon u povijesti Nokia 5230 (150 milijuna) Nokia je na dobrom putu da napadne Google njihovim vlastitim oružjem. A već vidim komentare nekih koji ne bi kupili Lumiu 520 da su znali za ovo. Bit će da je Microsoftu ipak važnija zarada od guranja Windowsa pod svaku cijenu. U svakom slučaju bit će zanimljivo za gledanje. {#}

Lumia 520 je raketa u svojem cjenovnom razredu i X nije ni blizu tog mobitela.

Samomrzeći hrvat
12 godina
neaktivan
offline
Ovo je Nokia X

X je, prema prezentaciji, mob za developere iz zemalja tipa Rusija, Kina, Indija, Angola, Papua Nova Gvineja..

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ovo je Nokia X

Moze li mi netko ovo pojasniti: "Nadogradnja Windows Phone 8.1 donijet će mogućnost korištenja OS-a na hardveru za Android bez dodatnih modifikacija, tako da je izvjesno da stižu i jeftiniji WP uređaji.". Zar je hardver na kojem se vrti WP i Android toliko razlicit da treba radit modifikacije na razini OSa?

Koliko znam Lumie isto koriste Snapdragon SoC-ove koji se koriste na Androidu, sto je toliko razlicito?

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo je Nokia X

Vjerovatno misle na podrsku za soft tipke koja dolazi sa Windowsphone 8.1. Dosada je svaki uredjaj morao imati hard tipke.

16 godina
offline
Re: Ovo je Nokia X
gamer34 kaže...
Ne kuzim cemu tolko pljuvanja, pa od ovog se nikad nije ocekivalo da bude high end smartphone, ali za novac daje puno. Ovo mi izgleda kao odlican mobitel za smartphone pocetnika u svijetu smartphona tipa moja stara ili ne zahtjevnije korisnike i slicno.

Ti zelis dati u ruke svoje stare Nokiu sa 512 rama, androidom izmodificiranim da izgleda ko WP, bez pristupu Gplayu i opcenito gappsa i jos to nazivas "odlican mobitel za smartphone pocetnika"? Nema tu ni S od smartphona - ovo je okrljasteni andriod za ruganje. 

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
offline
Ovo je Nokia X

Mozda  ce netko moci portat sa ovog telefona navigaciju sada na android?

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ovo je Nokia X

izgleda da premocni WP8 nije u mogucnosti se vrtiti na malo slabijem hardveru, pa jadni moraju koristiti Android i unakaraditi ga da izgleda kao WP8... dno dna!

14 godina
offline
Ovo je Nokia X

 

Imam dojam da su ovaj telefon sa većom entuzijazmom isčekivali korisnici nego što je entuzijazma u izdavanju  pokazala sama Nokia.

Otuda mi je jasno i razočarenje svih onih koji su očekivali barem bazni android telefon.

Njemu je konkurencija Firefox telefon, a ne Android. Samo što firefox ide sa četiri puta nižom cjenom :).

Ma kakav android i nokia, pred četiri godine imali su symbian kojeg su mogli gurnuti na jeftine mobitele dok im ne stasa platforma iz Redmonda.

Nekako mi se čini da je ovo više kukavičje jaje koje Nokia podmeće u android tabor.

Kako se ne mogu nositi sa konkurencijiom iz Samsunga i Applea, moći će se barem nosti sa konkurencijom u vlastitim redovima. :))))))))))

 

 

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ovo je Nokia X

Zasto svi stavljate X seriju u konkurenciju sa WP, Android, iOS. Ovo je prije bolja verzija AasHA uredjaja. Tako da nokia moze samo profitirati, jer ce imati debelu bazu za app, za razliku od asha serije.

http://g.bf4stats.com/5x9DH6mr/pc/53COP-ceco.png
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo je Nokia X
Aldo kaže...

izgleda da premocni WP8 nije u mogucnosti se vrtiti na malo slabijem hardveru, pa jadni moraju koristiti Android i unakaraditi ga da izgleda kao WP8... dno dna!

 To sto si rekao nema nikakvog smisla, upravo je suprotno i WP puno bolje radi na slabijem hardveru nego android. Svaka cast ako nades Android mob sa 512MB RAMa i Dual Core CPUom koji radi glatko i brzo kao Lumia 520.

 

Ova Nokia X je vise manje nova generacija Ashe koja eto vrti nekakav android.

 

16 godina
offline
Re: Ovo je Nokia X
fade kaže...
Aldo kaže...

izgleda da premocni WP8 nije u mogucnosti se vrtiti na malo slabijem hardveru, pa jadni moraju koristiti Android i unakaraditi ga da izgleda kao WP8... dno dna!

 To sto si rekao nema nikakvog smisla, upravo je suprotno i WP puno bolje radi na slabijem hardveru nego android. Svaka cast ako nades Android mob sa 512MB RAMa i Dual Core CPUom koji radi glatko i brzo kao Lumia 520.

 

Ova Nokia X je vise manje nova generacija Ashe koja eto vrti nekakav android.

 

Ako je to istina što tvrdiš, zašto ne stave onda gore WP8? ako pak zbilja misle android posrati da ne valja, koji K mu onda stavljaju gore "tile" sučelje od WP8... ljude boli ona stvar dal je OS u pozadini android/wp8, ako je sranje, sad kao budu opet kupili nešto što jednako izgleda, a kao puuuuno bolje radi? mos mislit.... nijedno nema smisla, ne? Netko se tu gadno zahebo...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 14:26 (Aldo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo je Nokia X
Aldo kaže...
fade kaže...
Aldo kaže...

izgleda da premocni WP8 nije u mogucnosti se vrtiti na malo slabijem hardveru, pa jadni moraju koristiti Android i unakaraditi ga da izgleda kao WP8... dno dna!

 To sto si rekao nema nikakvog smisla, upravo je suprotno i WP puno bolje radi na slabijem hardveru nego android. Svaka cast ako nades Android mob sa 512MB RAMa i Dual Core CPUom koji radi glatko i brzo kao Lumia 520.

 

Ova Nokia X je vise manje nova generacija Ashe koja eto vrti nekakav android.

 

Ako je to istina što tvrdiš, zašto ne stave onda gore WP8? ako pak zbilja misle android posrati da ne valja, koji K mu onda stavljaju gore "tile" sučelje od WP8... ljude boli ona stvar dal je OS u pozadini android/wp8, ako je sranje, sad kao budu opet kupili nešto što jednako izgleda, a kao puuuuno bolje radi? mos mislit.... nijedno nema smisla, ne? Netko se tu gadno zahebo...

 

 Sucelje ima nekakve kockice ali ne izgleda bas kao WP.

Ovo je valjda jos jedan Nokijin eksperiment dok su jos slobodni, WP nemogu staviti jer je to Microsoftov OS koji je zatvoren i za kojeg se zasad placa licenca. Kad WP bude besplatan i navodno kompatibilan sa odredenim android mobovima mozda i na ovu Nokiu X stave WP nadogradnju.

 

btw za WP 8.1 je najavljeno da ce hardverski zahtjevi biti jos nizi od WP8

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 15:31 (fade).
16 godina
offline
Re: Ovo je Nokia X
fade kaže...
Aldo kaže...

izgleda da premocni WP8 nije u mogucnosti se vrtiti na malo slabijem hardveru, pa jadni moraju koristiti Android i unakaraditi ga da izgleda kao WP8... dno dna!

 To sto si rekao nema nikakvog smisla, upravo je suprotno i WP puno bolje radi na slabijem hardveru nego android. Svaka cast ako nades Android mob sa 512MB RAMa i Dual Core CPUom koji radi glatko i brzo kao Lumia 520.

 

Ova Nokia X je vise manje nova generacija Ashe koja eto vrti nekakav android.

 

WP8 min - 800x480 512 rama i dual-core. HD (1280x720) min dual-core i 1GB rama. FullHD (1920x1080) min quad-core i 2GB rama. Cim rezolucija raste time raste i glad za fluidnoscu 50x50 pixela zivih jednobojnih (nedo bog gradient) kocaka. Jesi ikad probao Android 4.4.2?

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo je Nokia X
ukay1000 kaže...

 

WP8 min - 800x480 512 rama i dual-core. HD (1280x720) min dual-core i 1GB rama. FullHD (1920x1080) min quad-core i 2GB rama. Cim rezolucija raste time raste i glad za fluidnoscu 50x50 pixela zivih jednobojnih (nedo bog gradient) kocaka. Jesi ikad probao Android 4.4.2?

 

WP ima strozi standard kakav mobitel treba biti i to je dobro, cak i da WP radi na 256MB + 1x core nevjerujem da ce biti takvih mobitela...Lumia 520 je ok mob opcenito ali je zapravo minimum po WP standardu.

 

Isto nevjerujem da razlika izmedu tileova i ikona na homescreenu ima znacajan utjecaj na performanse i da ikone opcenito utjecu na pefrormanse. Ikona za npr. Chrome ima nekih 10KB u 64x64 i manje od 20KB u 128x128 tako da osim ako ne natrpas 100+ komada na homescreen utjecaj na pefromanse bi trebao biti minimalan.

 

Da probao sam Kit Kat i brzina je tu negdje ali stuttering u scrollanju je jos uvijek vidljiv.

 

Problem je sa Kit Katom da iako je Google odredio da svaki novi mobitel odsad mora imati Kit Kat mnogo Android mobitela u rangu i godistu kao Lumia 520/620/820/920 itd. pa cak i neki noviji/skuplji androidi nece dobiti offical Kit Kat update dok ce sad vec stare Lumie 620/820/920 bez problema dobiti 8.1 i proces updateanja je uglavnom laksi/brzi na WP-u.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2014 17:45 (fade).
12 godina
offline
Ovo je Nokia X

sta sve covjek nece ovde procitati, ali kako kazu, 100 ljudi 100 ćudi

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ovo je Nokia X
ukay1000 kaže...
gamer34 kaže...
Ne kuzim cemu tolko pljuvanja, pa od ovog se nikad nije ocekivalo da bude high end smartphone, ali za novac daje puno. Ovo mi izgleda kao odlican mobitel za smartphone pocetnika u svijetu smartphona tipa moja stara ili ne zahtjevnije korisnike i slicno.

Ti zelis dati u ruke svoje stare Nokiu sa 512 rama, androidom izmodificiranim da izgleda ko WP, bez pristupu Gplayu i opcenito gappsa i jos to nazivas "odlican mobitel za smartphone pocetnika"? Nema tu ni S od smartphona - ovo je okrljasteni andriod za ruganje. 

 

Da, stvarno ne znam sto bi joj falilo. Dovoljno da pocne koristti whatsapp, za mail, pozivi i sms, ponekad internet i kamera. I jos k tome lijepo izgleda, cijeli zadnji dio i rubovi maske se mogu mjenjat sto je odlicno za nepazljive korisnike i vjerjem u Nokijinu kvalitetu.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s
15 godina
offline
Ovo je Nokia X

Također, dečki ja ne vidim ništa bolje za 109€. Samo Moto G koji košta za pola više.

 

 

5", podržava apk i jednostavan Homescreen, i još su moji svi doma navikli na Nokie.

Na Jelly Beanu bi trebao raditi fluidno s tim procesorom, a budući da je sliman Android, ne vidim zašto bi radio loše na 512MB RAM-a.

 

 

Pa ja imam Moto Defy s 470MB efektivnog RAM-a, pa na CM7 leti kao SGS2.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ovo je Nokia X

 

 

  COPY/PASTE

 

  Nokia X je nepunih nedelju dana star (nov) telefon, ali su neki korisnici već uspjeli da obezbijede root pristup, nešto što se desi većini Android telefona. Članovi XDA-Developers foruma su objavili da su uspjeli da rutuju Nokijin novi uređaj koristeći alatku nazvanu Framaroot, kao i da su već učitali custom ROM na ovaj smartfon. Na taj način, vlasnici Nokia X smartfona će moći da iskoriste prednosti punog Android iskustva, zajedno sa Google-ovim servisima. Podsjetićemo da Nokia X nije došla sa podrazumevanim pristupom Google Play Store servisu, što je značilo i da neće sve Android aplikacije na njoj raditi. Osim toga, Nokia je već objavila da developeri mogu da prijave njihove aplikacije na sopstvenoj prodavnici koja će biti posebno dizajnirana za Nokia X seriju uređaja. U svakom slučaju, činjenica da je root već postignut kao i da custom ROM već može biti učitan, će mnogo toga promijeniti.

 

 

Izvor: AndroidGuys

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.3.2014 15:45 (Kurosawa).
 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ovo je Nokia X

Iz perspektive obicnog korisnika, ovo je vrlo dobar mob...Iz perspektive "naprednih" korisnika, sve sto pod haubom nema SnapDragon 800, jednostavno "ne valja"...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo je Nokia X
Aldo kaže...

izgleda da premocni WP8 nije u mogucnosti se vrtiti na malo slabijem hardveru, pa jadni moraju koristiti Android i unakaraditi ga da izgleda kao WP8... dno dna!

Vecu hrpu gluposti nisam odavno cuo. Pa ako neki OS radi dobro na slabijem hardveru, onda je to WP! Imam Lumiu 800 koja ima  1 CPU core i 512 RAM-a . Mob se boota brze nego kolegin Nexus 5 i S3 . 

Da ne pricam koliko je platforma stabilnija i fluidnija od IOS i Androida ( da, sve sam ih probao ) .

 

Vidi se nisi u zivotu radio na WP, nego si obicni troler koji pise kognitivno ograničene rečenice. 

http://www.winblogs.net
15 godina
offline
Re: Ovo je Nokia X
Alesandro kaže...
Aldo kaže...

izgleda da premocni WP8 nije u mogucnosti se vrtiti na malo slabijem hardveru, pa jadni moraju koristiti Android i unakaraditi ga da izgleda kao WP8... dno dna!

Vecu hrpu gluposti nisam odavno cuo. Pa ako neki OS radi dobro na slabijem hardveru, onda je to WP! Imam Lumiu 800 koja ima  1 CPU core i 512 RAM-a . Mob se boota brze nego kolegin Nexus 5 i S3 . 

Da ne pricam koliko je platforma stabilnija i fluidnija od IOS i Androida ( da, sve sam ih probao ) .

 

Vidi se nisi u zivotu radio na WP, nego si obicni troler koji pise kognitivno ograničene rečenice. 

Nije brze od N5 i SD800, ali vrlo je blizu.

 

No, user experience se ne ocjenjuje prema cimbeniku koliko se tvoj mob brzo boota :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo je Nokia X

Snimim ti video ako se sjetim :) Nemam razloga lagati :)

 

Da, naravno da se UX ne ocjenjuje  prema tome koliko se brzo uredjaj boota ( ali ne mozes reci da nije bitna stavka ), nego je poanta bila da Aldu pokazem da zabrijava kada kaze da se ne vrti na slabijem hardveru.

 

Iza toga da je WP najstabilnija i jedna od najfluidnijih platforma i dalje stojim :)

 

BTW, mob ne koristim za igrice i ostale glupisti, iskljucivo "business" use. 

 

 

 

http://www.winblogs.net
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2014 19:12 (Alesandro).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice