Osam jezgri u mobitelima

poruka: 58
|
čitano: 11.829
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osam jezgri u mobitelima".
15 godina
suspendiran
offline
Osam jezgri u mobitelima

Sad samo ćekma da se javi netko da to njemu ne treba, da on izađe na dvorište i dovikuje se s prijateljima. Inaće, mislm da ćemo uskoro imati jedan uređaj dimenzije mobitela koji će vani biti mobitel, a kad se vratimo doma, spojit će se na veliki monitor, tipkovnicu i miša i bt će normalno računalo. Na put ćemo nositi manji ekran i tipkovicu i to će imati funkciju preijenosnog računala ili samo erkan i to će imati funkciju tableta. Tako ćemo jedan uređaj koristiti u sve svrhe i nećemo imati problema s dupliciranjem i seljenjem podataka te s prilagodbom na različite sustave niti za potrebom da program za obradu teksta koji veći imamo na stolnom računalu moramo kupovati za mobitel ili obratno. 

 

 
46 8 hvala 2
16 godina
offline
Osam jezgri u mobitelima

pa upravo to Ubuntu phone i pokusava napraviti... vidjet cemo kako ce sve to funkcionirati u stvarnosti

Moj PC  
10 1 hvala 1
15 godina
offline
Osam jezgri u mobitelima

Četiri nove jezgre za performanse i četiri starije koje troše više struje od novih za štednju struje?

Moj PC  
4 17 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
dejo6 kaže...

Četiri nove jezgre za performanse i četiri starije koje troše više struje od novih za štednju struje?

Cilj je da se podaci obrade što brže i da sustav ode u mirovanje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 12:17 (Mayo).
14 godina
protjeran
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
@Mayo
tom logikom probaj auto vozit sta brze kako bi voznja krace trajala pa ce i potrosnja bit manja LOL
11 godina
protjeran
offline
Osam jezgri u mobitelima

ma daj molim te, jos ce i volan sa pedalama na usb za mobitel pocet raditi

koji ce racku nekome mobitel sa takvim procesorom ?

 
3 7 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Osam jezgri u mobitelima

Ček, koliko sam ja shvatio tih 8 jezgri ne mogu raditi simultano?

Steam: nixnixnixnt XFire:nixnixnixnt
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Osam jezgri u mobitelima

Imali su i neki auti tu logiku da uključe "performance mode" kad pređu u neku višu brzinu pa se nije pokazalo najboljim rješenjem.

 

nixnixnixnt kaže...

Ček, koliko sam ja shvatio tih 8 jezgri ne mogu raditi simultano?

 Da.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 13:22 (baso533).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Osam jezgri u mobitelima

Opet je Tegra izvisila, bila je najbrži mobilni čip puna 2 dana. {#}

 
24 0 hvala 0
12 godina
offline
Osam jezgri u mobitelima

Nadam se da cu ovo vidjeti u novom S4 :)

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
ansha kaže...
@Mayo
tom logikom probaj auto vozit sta brze kako bi voznja krace trajala pa ce i potrosnja bit manja LOL

DAFUQ? Kruške i jabuke uspoređuješ.

Ubi bene, ibi patria.
14 godina
offline
Osam jezgri u mobitelima

Kako bi bilo da se svi skupa fokusiraju na izradu poštene baterije, umjesto da 2015. mobiteli imaju 24 jezgre?

 
27 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
mFcFm kaže...

ma daj molim te, jos ce i volan sa pedalama na usb za mobitel pocet raditi

koji ce racku nekome mobitel sa takvim procesorom ?

To je već moguće. It's called USB OTG i meni radi. {#}

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
16 godina
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
Kolko sam ja shvatil, nece raditi sve jezgre simultano jer bi na taj nacin povecale potrosnju, a ide se na to da se smanji. U principu koristit ce se samo 4 jezgre, ali ce se switchat zbog smanjenja potrosnje. Makar, kaj nije jednostavnije stavit 4 mrcinske jezgre koje bi se downclockale s obzirom na koristenje ili cak gasile jezgre? Glupo je da mob u stand by-u radi na maximumu i pri tome cucla bateriju.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
13 godina
neaktivan
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
eevek kaže...

Kako bi bilo da se svi skupa fokusiraju na izradu poštene baterije, umjesto da 2015. mobiteli imaju 24 jezgre?

 

Ne znam o kakvim glupostima pricas.

 

Svi mobiteli su mu barem 1 dan jakog koristenja, obicno po 2 dana umjerenog, Note2 mi traje 3 dana umjerenog koristenja.

 

Tako da ne znam kakve ti imas probleme s baterijama.

12 godina
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
BMK kaže...
eevek kaže...

Kako bi bilo da se svi skupa fokusiraju na izradu poštene baterije, umjesto da 2015. mobiteli imaju 24 jezgre?

 

Ne znam o kakvim glupostima pricas.

 

Svi mobiteli su mu barem 1 dan jakog koristenja, obicno po 2 dana umjerenog, Note2 mi traje 3 dana umjerenog koristenja.

 

Tako da ne znam kakve ti imas probleme s baterijama.

Pa evo prvi moj One X ne moze izdrzati jedan dan jakog koristenja, a tu je jos dosta uredaja..
Bolje da se okrenu malo optimizaciji softwarea, nego pravit 125 jezgri.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
BMK kaže...
eevek kaže...

Kako bi bilo da se svi skupa fokusiraju na izradu poštene baterije, umjesto da 2015. mobiteli imaju 24 jezgre?

 

Ne znam o kakvim glupostima pricas.

 

Svi mobiteli su mu barem 1 dan jakog koristenja, obicno po 2 dana umjerenog, Note2 mi traje 3 dana umjerenog koristenja.

 

Tako da ne znam kakve ti imas probleme s baterijama.

male baterije velikog kapaciteta postoje

http://www.gsmarena.com/motorola_droid_razr_maxx_hd-4972.php

 

nekome je 1dan dosta, ali realno ako je moguce imat 3 ili 4, zasto ne

 

on topic: mislim da jos nisu posteno iskoristili niti 2 jezgre

ima se jos dosta izvuc iz njih, primjer desktop pc

8 jezgri ima smisla, ali je uglavnom marketinski trik

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 15:25 (apoteka).
15 godina
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
Iskreno, umjesto da optimiziraju Android da sa jednom jezgrom mogu igrat i radit fluidno ono sta mogu s jednom na iOS6, oni idu pumpat jezgre "jer je to lakse"


Za njih je, za nas dzep nije.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
paradajz kaže...

Opet je Tegra izvisila, bila je najbrži mobilni čip puna 2 dana. {#}

Kako izvisila? ima gdje usporedbe brzine?  jer ovih 8 jezgri ne radi zajedno, nego su to fizički dva odvojena procesora.

sLim95 kaže...
BMK kaže...
eevek kaže...

Kako bi bilo da se svi skupa fokusiraju na izradu poštene baterije, umjesto da 2015. mobiteli imaju 24 jezgre?

 

Ne znam o kakvim glupostima pricas.

 

Svi mobiteli su mu barem 1 dan jakog koristenja, obicno po 2 dana umjerenog, Note2 mi traje 3 dana umjerenog koristenja.

 

Tako da ne znam kakve ti imas probleme s baterijama.

Pa evo prvi moj One X ne moze izdrzati jedan dan jakog koristenja, a tu je jos dosta uredaja..
Bolje da se okrenu malo optimizaciji softwarea, nego pravit 125 jezgri.

 
 

hobi:moj-android.net
12 godina
neaktivan
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
BMK kaže...
eevek kaže...

Kako bi bilo da se svi skupa fokusiraju na izradu poštene baterije, umjesto da 2015. mobiteli imaju 24 jezgre?

 

Ne znam o kakvim glupostima pricas.

 

Svi mobiteli su mu barem 1 dan jakog koristenja, obicno po 2 dana umjerenog, Note2 mi traje 3 dana umjerenog koristenja.

 

Tako da ne znam kakve ti imas probleme s baterijama.

A i ovo s novim procesorima i AMOLED ekranima i je da se potrosnja smanji...

13 godina
neaktivan
offline
Osam jezgri u mobitelima

Naravno da je to zbog smanjenja.

 

Ma u Droid Maxx nije mala baterija, ta baterija je ogromna kad se makne poklopac, samo je mobitel pametno dizajniran.

 

Naprosto pametnije treba dizajnirat mobove da stanu baterije vece, i evo, radi se na drugim aspektima tipa optimizacije OS-a i procesora/zaslona, ipak oni vuku najvise struje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
Mitch kaže...
Iskreno, umjesto da optimiziraju Android da sa jednom jezgrom mogu igrat i radit fluidno ono sta mogu s jednom na iOS6, oni idu pumpat jezgre "jer je to lakse"

Android je OS izvođen u virtualnoj mašini, što znači da imaš cijeli jedan dodatni sloj apstrakcije. Nema tu baš nekog prostora za optimizaciju.

0xBADC0DE
12 godina
neaktivan
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
BMK kaže...

Naravno da je to zbog smanjenja.

 

Ma u Droid Maxx nije mala baterija, ta baterija je ogromna kad se makne poklopac, samo je mobitel pametno dizajniran.

 

Naprosto pametnije treba dizajnirat mobove da stanu baterije vece, i evo, radi se na drugim aspektima tipa optimizacije OS-a i procesora/zaslona, ipak oni vuku najvise struje.

Ta baterija nije gotovo ništa veća od one u Noteu 2, a kad Vam čovjek napiše kolko mu traje (duže) dobije TD-ove.

 

Oni su pametno dizajnirani svi - zgurati sve to u 9mm i Motorola i Samsung. Da podsjedtim samo koliko je debeo bio iPhone 4 pa je imao slabu bateriju.

 

To su sve ogromne baterije, ali mogućnosti jedu!

13 godina
neaktivan
offline
Osam jezgri u mobitelima

A svašta.

Tko to koristi? Klinci koji se žele hvaliti na sva zvona i idioti koji rade benchmarke na mobitelima.

Ne da mi se računati, ali isto je da li 4 jezgre koje troše 25W rade 10 sec ili da 8 jezgri koje troše 25W rade 5 sec. Placebo efekt, a mobiteli se ne koriste za grafičku obradu i konverzije tako da ovo ne drži vodu.

A i zagrijavanje? Oćemo dobiti i Mugen rev. 3 mini?

Glupost. To služi za android, 7 jezgri radi da ne trza, 1 služi za sve ostalo.

Ako na Lumijama s 1 jezgrom zahtjevne igre tipa Splinters Cell i Assassin's Creed rade skroz fluidno, čemu će još 7 jezgri?

Meni je to retardacija, a vi udrite po TD. {#}

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
10 13 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
dejo6 kaže...

Četiri nove jezgre za performanse i četiri starije koje troše više struje od novih za štednju struje?

Mogao bi i citati malo vijest: "dizajnu koji predstavlja četiri slabije i štedljivije jezgre za manje zahtjevne zadaće te četiri jezgre koje postaju aktivne kada mobilni uređaj treba maksimalne performanse".

Gdje pise da trose vise struje? Pise "slabije i stedljivije". Analogije je, ako ces samo do trafike, sjesces na skuter, a ne u BMW.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 16:51 (knight).
15 godina
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
chutac kaže...

Glupost. To služi za android, 7 jezgri radi da ne trza, 1 služi za sve ostalo.

Ako na Lumijama s 1 jezgrom zahtjevne igre tipa Splinters Cell i Assassin's Creed rade skroz fluidno, čemu će još 7 jezgri?

Meni je to retardacija, a vi udrite po TD. {#}

Ajd ti se malo ohladi i informiraj se pa se onda vrati i napiši komentar. Android radi fluidno i na jednoj jezgri, a o igrama ne trebam ni pričati.

Meni je ovo s 2 procesora po 4 jezgre glupo , ali ko hoće nek kupi.

hobi:moj-android.net
14 godina
protjeran
offline
Osam jezgri u mobitelima

To s jezgrama je skoro ko i RAM na low/mid end grafičkama, da se naivcima pare poberu {#} (lepše zvuči kad veliš da imaš 8 jezgri u s-fonu, bez obzira kaj se na nekima već paučina nalovila {#}). Stalno ponavljam treba radit na razvoju kapacitetnijih baterija i OS ispolirat da učinkovito i ekonomično koristi hardware koji ima na raspolaganju. Za moje kriterije je FAIL ako smartfon ne izdrži bez punjenja baterije barem tri dana uz umjereno korištenje, izgovori me ne zanimaju. Đaba 8 jezgri ako ih nema kaj iskoristit, ondnosno ni nisu 8 nego dva put po 4, imaš 4 nove jezgre koje budu "poso" napravile brzo i požderale fest struje i opet imaš 4 stare koje budu obavljale manje zahtijevne zadaće (znaći one budu dominantne jer većina prosječnih zadaća na smartfonima su SMS, net i sl. )a te jezgre pošto su starije opet troše skoro isto energije, daklem "đaba ste krečili".{#}

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
mFcFm kaže...

ma daj molim te, jos ce i volan sa pedalama na usb za mobitel pocet raditi

koji ce racku nekome mobitel sa takvim procesorom ?

meni, kao profesionalcu i tech freaku, je to neophodno naprimjer.

Cetiri A15 jezgre je samo pocetak, cekam 8, 16... povecani takt, 64bita, 8gb rama, dovrsetak Ubuntua za ARM i napokon cu svoju developersku masinu drzati uvijek u svom djepu. ak ne primarnu, barem sekundarnu :))

 

eevek kaže...

Kako bi bilo da se svi skupa fokusiraju na izradu poštene baterije, umjesto da 2015. mobiteli imaju 24 jezgre?

 

kao sto je nekima problem sto se ekrani poboljsavaju, tebi smeta za procesore... jbga, po meni svaka grana mora biti unaprijedjena kako bi dovela do dodatnih unaprijedjenja. Baterije? Jel Samsung kriv sto se do 90tih baterije nisu ni malo razvijale a do pravog razvoja je doslo tek pocetkom ovog stoljeca/tisucljeca...

 

nazalost vise od 100 godina je ta tehnologija bila zapustena, odnosno razvoju kapacitivnijih baterija se bije pridodavala vaznost, mozda i s razlogom, mozda ne, neznam...

s druge strane za koju godinu izlaze 5x kapacitivnije baterije a jos koju godinu kasnije 10x kapacitivnije... pricekajmo :))) tehnologija postoji i kako se isalo bas tu na Bugu nije tesko primjenjiva u danasnjim proizvodnim procesima....

 

ukay1000 kaže...
Kolko sam ja shvatil, nece raditi sve jezgre simultano jer bi na taj nacin povecale potrosnju, a ide se na to da se smanji. U principu koristit ce se samo 4 jezgre, ali ce se switchat zbog smanjenja potrosnje. Makar, kaj nije jednostavnije stavit 4 mrcinske jezgre koje bi se downclockale s obzirom na koristenje ili cak gasile jezgre? Glupo je da mob u stand by-u radi na maximumu i pri tome cucla bateriju.

sto si htio reci/napisati?

glupo je da mob u standby bude na maximumu potrosnje? hahahahaha, pa vec godinama tome nije slucaj, jos od WM telefunkena :P

Jezgrama se smanjuje takt na 200-300mhz u takvim situacijama a rijetko kad radi i na maksimalnom taktu.

Dodatne su jezgre (A15) dodane zbog jako zahtijevnih zadataka i paliti ce se samo u takvim situacijama...

 

Zasto ne smanjuju takt A15 jezgrama na 200mhz? zato je bi sigurno vise trosile od A7 na punom taktu :) grafikon si pogledaj...

 

sLim95 kaže...
BMK kaže...
eevek kaže...

Kako bi bilo da se svi skupa fokusiraju na izradu poštene baterije, umjesto da 2015. mobiteli imaju 24 jezgre?

 

Ne znam o kakvim glupostima pricas.

 

Svi mobiteli su mu barem 1 dan jakog koristenja, obicno po 2 dana umjerenog, Note2 mi traje 3 dana umjerenog koristenja.

 

Tako da ne znam kakve ti imas probleme s baterijama.

Pa evo prvi moj One X ne moze izdrzati jedan dan jakog koristenja, a tu je jos dosta uredaja..
Bolje da se okrenu malo optimizaciji softwarea, nego pravit 125 jezgri.

 

Ne moze razr MAXX izdrzati jedan dan jakog koristenja, nemoze ni tvoj One X, vjeruj mi...

problem je samo sto ti smatras jakim koristenjem?

 

apoteka kaže...
BMK kaže...
eevek kaže...

Kako bi bilo da se svi skupa fokusiraju na izradu poštene baterije, umjesto da 2015. mobiteli imaju 24 jezgre?

 

Ne znam o kakvim glupostima pricas.

 

Svi mobiteli su mu barem 1 dan jakog koristenja, obicno po 2 dana umjerenog, Note2 mi traje 3 dana umjerenog koristenja.

 

Tako da ne znam kakve ti imas probleme s baterijama.

male baterije velikog kapaciteta postoje

http://www.gsmarena.com/motorola_droid_razr_maxx_hd-4972.php

 

nekome je 1dan dosta, ali realno ako je moguce imat 3 ili 4, zasto ne

 

on topic: mislim da jos nisu posteno iskoristili niti 2 jezgre

ima se jos dosta izvuc iz njih, primjer desktop pc

8 jezgri ima smisla, ali je uglavnom marketinski trik

i jest i nije, ovisno o potrebama...

 

Mitch kaže...
Iskreno, umjesto da optimiziraju Android da sa jednom jezgrom mogu igrat i radit fluidno ono sta mogu s jednom na iOS6, oni idu pumpat jezgre "jer je to lakse"


Za njih je, za nas dzep nije.

po cemu tako zakljucujes?

lakse i jeftinije je stancati 4 jezgre, nego ulagati vrijeme u beskonacnu optimizaciju jedne jezgre koja ne samo da ne bi smijela trositi vise, nego biti i efikasnija i brza... zaboravi :)

 

iOS uzasno steka, trza, laga ili kako bih ja rekao USPORAVA kad se vrti na jednojezgrenom procesoru a ako ne vjerujes u to, jebi ga, kupi si iphone pa se uvijeri sam :)

 

i da, zasto bi jedna jezgra, hyperoptimizirana godinama bila jeftinija od stancanja vise jezgri u koje je ulozeno manje vremena za "optimizaciju" kak ti to zoves ????

 

rustweaver kaže...
Mitch kaže...
Iskreno, umjesto da optimiziraju Android da sa jednom jezgrom mogu igrat i radit fluidno ono sta mogu s jednom na iOS6, oni idu pumpat jezgre "jer je to lakse"

Android je OS izvođen u virtualnoj mašini, što znači da imaš cijeli jedan dodatni sloj apstrakcije. Nema tu baš nekog prostora za optimizaciju.

Optimizacija softwarea je uvijek moguca... kolko god da je netko zadovoljan sa svojim radom, naci ce se dodatne mogucnosti optimizacije a proces je beskonacan, eto windowsi se optimiziraju od samog pocetka 90tih i danas su napokon dostigli dostojnu razinu optimizacije :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
nsoul kaže...
chutac kaže...

Glupost. To služi za android, 7 jezgri radi da ne trza, 1 služi za sve ostalo.

Ako na Lumijama s 1 jezgrom zahtjevne igre tipa Splinters Cell i Assassin's Creed rade skroz fluidno, čemu će još 7 jezgri?

Meni je to retardacija, a vi udrite po TD. {#}

Ajd ti se malo ohladi i informiraj se pa se onda vrati i napiši komentar. Android radi fluidno i na jednoj jezgri, a o igrama ne trebam ni pričati.

Meni je ovo s 2 procesora po 4 jezgre glupo , ali ko hoće nek kupi.

  Adje da nisam probao, ali jesam...

Ne bi pisao da ne znam što pišem, nisam glup

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Osam jezgri u mobitelima
ITman kaže...

To s jezgrama je skoro ko i RAM na low/mid end grafičkama, da se naivcima pare poberu {#} (lepše zvuči kad veliš da imaš 8 jezgri u s-fonu, bez obzira kaj se na nekima već paučina nalovila {#}). Stalno ponavljam treba radit na razvoju kapacitetnijih baterija i OS ispolirat da učinkovito i ekonomično koristi hardware koji ima na raspolaganju. Za moje kriterije je FAIL ako smartfon ne izdrži bez punjenja baterije barem tri dana uz umjereno korištenje, izgovori me ne zanimaju. Đaba 8 jezgri ako ih nema kaj iskoristit, ondnosno ni nisu 8 nego dva put po 4, imaš 4 nove jezgre koje budu "poso" napravile brzo i požderale fest struje i opet imaš 4 stare koje budu obavljale manje zahtijevne zadaće (znaći one budu dominantne jer većina prosječnih zadaća na smartfonima su SMS, net i sl. )a te jezgre pošto su starije opet troše skoro isto energije, daklem "đaba ste krečili".{#}

Koliko znam, GB je zbog pogreške na mom Noteu koristio većinom 1 jezgru. Sad na ICSu koristi 2 i na nekim aplikacijama je 2-struko brži ako ne i više. Jedini je problem što ICS crasha, nije stabilan, to bi sa project butter i svim ostalim stvarima u JB trebalo bit rješeno.

 

Kada treba više jezgri? Pa vi bi SVI trebali znati da koriste u multitaskingu, jel tako? Eh, pa jučer, kad puče bomba kod mene, preko vibera i interneta sam doznajao informacije (jer sam okrenut na drugu stranu od bombe), morao sam izmjenjivati sva dosta teška programa još vezanih uz spori WiFi, to je išlo dosta glađe i brže nego što je bilo prije godinu dana s 1-jezgrom. Najbanalniji i najnoviji primjer, al ima i boljih.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 17:19 (logik).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice