SP1 za Sedmicu neće skoro?

poruka: 24
|
čitano: 3.258
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SP1 za Sedmicu neće skoro?".
16 godina
odjavljen
offline
SP1 za Sedmicu neće skoro?

Pa ni nema baš neke potrebe za SP... sve radi poprilično dobro.

Freak Show Inc.
 
23 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SP1 za Sedmicu neće skoro?

Ja to gledam ovako: Windows 7 su već sami po sebi SP za Vistu, tj. nadogradnja OS-a s verzije 6.0 na verziju 6.1... Samo što su to MS-ovci uspjeli lijepo zamotati u celofan i prodati raji...

 

 

bor4c - human geek, level: 31, gender: technosexual, alignment: neutral good
Moj PC  
4 7 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SP1 za Sedmicu neće skoro?

dok dobro radi ni netreba

Neznam di se ide za to .
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SP1 za Sedmicu neće skoro?

Kao što je i napisano, najviše bi se izdao radi sigurnosnih rupa i bugova i da se to može riješiti putem win update-a. Tko ažurira win7 često onda nema briga a ni potrebe za SP.

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?

win 7 radi odlično i bez sp,baš su ga dobro podesili,toliko je grafički dorađen a jako malo troši resurse,nekih 700 mb a procesi su na 1-3 %

isti dan otkaz i žuti
16 godina
neaktivan
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?
bor4c kaže...

Ja to gledam ovako: Windows 7 su već sami po sebi SP za Vistu, tj. nadogradnja OS-a s verzije 6.0 na verziju 6.1... Samo što su to MS-ovci uspjeli lijepo zamotati u celofan i prodati raji...

 

 

To o čemu ti pričaš je verzija kernela, a ne OS-a. A tu je bitno zadržati kompatibilnost sa starim programima (ili barem s onima koji su radili na Visti). Stoga je zadržan naziv 6 (i dodan .1, očito).

Could it be, nothing that you learned from ash and debris?
15 godina
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?
blackalbum kaže...

win 7 radi odlično i bez sp,baš su ga dobro podesili,toliko je grafički dorađen a jako malo troši resurse,nekih 700 mb a procesi su na 1-3 %

Čega je mjera to što troši 700 ili koliko već MB :-) !? Ja to ne razumijem kad ljudi OS mjere po količini zauzete memorije, a to rade uglavnom lameri koji uopće neznaju čemu RAM služi, NHF. Kad nakrcaš par GB RAM-a vidjet ćeš kako će potrošnja u leru skočiti. Što misliš na što tada ode RAM ? Ja ti složim sedmicu da ždere 400-500 MB, a složim ti i sistem koji će u leru biti na 1,5+ GB zauzeća. Pa što to sve skupa govori o OS-u ? Mislim, svašta Smijeh I kako znaš da bez SP-a radi dobro ? Vidovit si ?

Deckard
15 godina
neaktivan
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?
Nije da je baš hitan,sve za sad klizi.
14 godina
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?
deckard kaže...
blackalbum kaže...

win 7 radi odlično i bez sp,baš su ga dobro podesili,toliko je grafički dorađen a jako malo troši resurse,nekih 700 mb a procesi su na 1-3 %

Čega je mjera to što troši 700 ili koliko već MB :-) !? Ja to ne razumijem kad ljudi OS mjere po količini zauzete memorije, a to rade uglavnom lameri koji uopće neznaju čemu RAM služi, NHF. Kad nakrcaš par GB RAM-a vidjet ćeš kako će potrošnja u leru skočiti. Što misliš na što tada ode RAM ? Ja ti složim sedmicu da ždere 400-500 MB, a složim ti i sistem koji će u leru biti na 1,5+ GB zauzeća. Pa što to sve skupa govori o OS-u ? Mislim, svašta Smijeh I kako znaš da bez SP-a radi dobro ? Vidovit si ?

  evo imam ga na računalu i radi dobro,molim bez ljutnje,usput imam 4 gb

isti dan otkaz i žuti
14 godina
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?
Najbolji OS definitivno. Nije bitno koliko memorije trosi. SP1, po meni te nepotreban, AU radi svoj posao kako treba.
15 godina
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?
Friday kaže...

Pa ni nema baš neke potrebe za SP... sve radi poprilično dobro.

Mene najviše iritira što mi crysis 1 neradi na x64 launcheru na x64 sedmici, dok warhead radi.

 

Može se stavit compatibility mode na vistu,ali gubi se puno fps-a, a sada sam se baš zaželio krize. 32-bitni launcher radi, ali nemogu postaviti na dx10 (gdje mi kartica radi brže).

 

Možda se ja vratim na vistu 64 nekako je ona ispoliranija.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
offline
SP1 za Sedmicu neće skoro?

Mislim da nema nikakve potrebe da SP1 za sedmicu izađe ranije. Sve kritične i hitne stvari rješavaju se redovnim update-ovima tako da..   sve je pod kontrolom Namigiva

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?
Hyperion kaže...
Friday kaže...

Pa ni nema baš neke potrebe za SP... sve radi poprilično dobro.

Mene najviše iritira što mi crysis 1 neradi na x64 launcheru na x64 sedmici, dok warhead radi.

 

Može se stavit compatibility mode na vistu,ali gubi se puno fps-a, a sada sam se baš zaželio krize. 32-bitni launcher radi, ali nemogu postaviti na dx10 (gdje mi kartica radi brže).

 

Možda se ja vratim na vistu 64 nekako je ona ispoliranija.

 

Koristio original vistu x64, koristim original win 7 x64. Ne mogu reći da je vista ispoliranija. Služila me kao cara i nikada nisam imao problema ali kao i većina ljudi imao sam dojam "glomaznosti" tog OS-a. U mom poslu sedmica mi je puno bolja jer sam sa vistom imao problema u VS2008. Neki problemi su ostali ali mislim da nisu do OS-a. Uglavnom, sedmica je nekako poletnija, "lakša" i ne djeluje poput namrgođenog biznismena nego baš naprotiv.

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?
deckard kaže...
blackalbum kaže...

win 7 radi odlično i bez sp,baš su ga dobro podesili,toliko je grafički dorađen a jako malo troši resurse,nekih 700 mb a procesi su na 1-3 %

Čega je mjera to što troši 700 ili koliko već MB :-) !? Ja to ne razumijem kad ljudi OS mjere po količini zauzete memorije, a to rade uglavnom lameri koji uopće neznaju čemu RAM služi, NHF. Kad nakrcaš par GB RAM-a vidjet ćeš kako će potrošnja u leru skočiti. Što misliš na što tada ode RAM ? Ja ti složim sedmicu da ždere 400-500 MB, a složim ti i sistem koji će u leru biti na 1,5+ GB zauzeća. Pa što to sve skupa govori o OS-u ? Mislim, svašta Smijeh I kako znaš da bez SP-a radi dobro ? Vidovit si ?

Govori o tome da zna iskoristiti bolji hardware.

-- Ode pile pod kamion.
15 godina
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?
Friday kaže...

 

Koristio original vistu x64, koristim original win 7 x64. Ne mogu reći da je vista ispoliranija. Služila me kao cara i nikada nisam imao problema ali kao i većina ljudi imao sam dojam "glomaznosti" tog OS-a. U mom poslu sedmica mi je puno bolja jer sam sa vistom imao problema u VS2008. Neki problemi su ostali ali mislim da nisu do OS-a. Uglavnom, sedmica je nekako poletnija, "lakša" i ne djeluje poput namrgođenog biznismena nego baš naprotiv.

Možda sam se krivo izrazio, duže je na tržištu i podržava više programa/drivera/uređaja... nego 7 iako na njoj većina radi.

 

Razlika nije neka, taskbar mi se čak više sviđa na visti, a ostalo je sve više-manje isto.

 

A stvarno neznam, neda mi se zbog jedne igre stavljat drugi OS,al hebiga to je mighty crysis koji je naveo milijune da kupe nove konfe, ajme kad se sjetim koji je bio hype oko njega kao danas oko avatara ili starijeg titanica ili još starijeg star wars-a...

 

Warhead mi jednostavno nije kao crysis.

 

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
SP1 za Sedmicu neće skoro?

Samo polako. Odlično radi i ovako.

Samo neka ga lepo doteraju i onda neka ga puste.

A to što neki kukaju za memoriju.

Pa 2010ta je, sasvim je normalno imati 1GB RAM-a.

There's no sense crying over every mistake. You just keep on trying till you run out of cake.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?
icecold kaže...

Samo polako. Odlično radi i ovako.

Samo neka ga lepo doteraju i onda neka ga puste.

A to što neki kukaju za memoriju.

Pa 2010ta je, sasvim je normalno imati 1GB RAM-a.

Ja bi to ovak podjelio

 

Desktop comp

 

1GB - minimal

2GB - small amount of ram

4GB - normal

8GB - large amount of ram

12GB - very large amount of ram

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?
Hyperion kaže...
Ja bi to ovak podjelio

 

Desktop comp

 

1GB - minimal

2GB - small amount of ram

4GB - normal

8GB - large amount of ram

12GB - very large amount of ram

Cool

a iznad toga idu nove klasifikacije:

"ludicrous", "stupefying" i "insane amount of RAM"

 

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
15 godina
neaktivan
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?
Hyperion kaže...
icecold kaže...

Samo polako. Odlično radi i ovako.

Samo neka ga lepo doteraju i onda neka ga puste.

A to što neki kukaju za memoriju.

Pa 2010ta je, sasvim je normalno imati 1GB RAM-a.

Ja bi to ovak podjelio

 

Desktop comp

 

1GB - minimal

2GB - small amount of ram

4GB - normal

8GB - large amount of ram

12GB - very large amount of ram

kolke su nam cijene rama bilo bi u hrvatskoj staviti sve za jedan gore( npr. 2gb ram-normal). poskupilo, kolko sam čuo, za 40%. kad se spusti, tvoja podijela valja.

Dočekali...10.11. The MW2
16 godina
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?
Hyperion kaže...
icecold kaže...

Samo polako. Odlično radi i ovako.

Samo neka ga lepo doteraju i onda neka ga puste.

A to što neki kukaju za memoriju.

Pa 2010ta je, sasvim je normalno imati 1GB RAM-a.

Ja bi to ovak podjelio

 

Desktop comp

 

1GB - minimal

2GB - small amount of ram

4GB - normal

8GB - large amount of ram

12GB - very large amount of ram

Za Windows 7 nista bez 2GB memorije, i to je sasvim dovoljno za sve koji ne igraju zestoko igrice jos ostane viska ohoho u normalnoj upotrebi a tak i mora bit. Sa manje memorije tj 1GB to ce ic ko sepavo magare isprebijano barem 1.5 GB treba, to sam videl kod sebe kad sam za pokus jedan dan bil na 1GB memorije onak iz znatizelje.NevinašceCool

16 godina
offline
SP1 za Sedmicu neće skoro?

tak su dobro napravili xp sp3 da mi win7 nebu trebal još koju godinu

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?
rambox kaže...

Za Windows 7 nista bez 2GB memorije, i to je sasvim dovoljno za sve koji ne igraju zestoko igrice jos ostane viska ohoho u normalnoj upotrebi a tak i mora bit. Sa manje memorije tj 1GB to ce ic ko sepavo magare isprebijano barem 1.5 GB treba, to sam videl kod sebe kad sam za pokus jedan dan bil na 1GB memorije onak iz znatizelje.NevinašceCool

Nisam ni mislio da se sa 1GB da nešto igrat, ali ono uredski rad na sedmici/visti.

 

2GB igranje na lošijim postavkama, 4GB dovoljno za najviše postavke, u biti sve poslove obavlja.

 

Evo win 7 x64 u idle-u mi upravo uzeo 1.3GB ram-a nakon 3h igranja avatar-a.

 


Netko veli cijena hahaha, pa gdje ti živiš. Da vidim kak ćeš se naigrat na sedmici x64 ili visti x64 sa 2GB ram-a, u idle-u mi ostane samo 35% od tih 2GB, a igra sve ostalo pojede i traži još.

 

U biti nije ram tako ni skup ako se misli kupovat DDR3,ali budimo realni DDR2 je prošlo svršeno vrijeme jer sumnjam da će ikad više pasti njegova cijena. Tko je uzeo uzeo je pločicu za 180kn 2GB 800MHz DDR2 ram-a kingmaxa i ne samo jednu već par njih.


Ja sam napravio veliku glupost. Uzeo sam takva dva komada od 800MHz = 4GB i onda ih prodao i uzeo 4GB kingmaxa (opet) od 1066MHz i dobio kintu velike latencije 6-6-6 , a mogao sam vjerovatno i one clockat na 1066MHz uz te latencije.

 

No šta je tu je, ima da dočekam s ovime što imam DX12 i DDR4/5 ram ili barem bagatelu DDR3 ram.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2010 23:01 (Hyperion).
16 godina
neaktivan
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?
zbuzanic kaže...

tak su dobro napravili xp sp3 da mi win7 nebu trebal još koju godinu

 Naravno, još bolje je sa WIN98SE -  uredno i redovito primam i šaljem mailove i sve radi perfektno

15 godina
neaktivan
offline
RE: SP1 za Sedmicu neće skoro?
Hyperion kaže...
...................................................................

2 gige nisu puno. ali 4gb nije baš standard zato kaj živimo u jednoj lopovskoj, a i recesijskoj zemlji. nismo baš u najboljim vremenima da uzimamo malo za velike pare.

ddr3 najjeftinije je 2gb+2gb=800 kn. a ddr2 se u svoje vrijeme mogao nabaviti jeftinije.

 

Dočekali...10.11. The MW2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice