Spremni za Windowse 8?

poruka: 120
|
čitano: 15.540
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Spremni za Windowse 8?".
15 godina
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
cekpi kaže...
igortehno kaže...

Vazi, krecem sad i sutra sam oko 15 u Barseloni :)

Nista onda ja cekam da cujem misljenja vas pa cu tek onda ja...

Koristim Windows Phone 7 koji je u istom Metro stilu, ali me zanima kako ce to bit rijeseno na kompu, ako nece bit foldera. Kako je napravljena organizacija recimo kao sto sam do sad imao jedan film, slika i prevod u jedan folder i tako redom?

po ne znam koji put, i folderi i "normalan desktop" i dalje postoje

 

Ljudi se boje Metroa ko crnog đavla.

http://msacademic.hr/ - Ne gubi vrijeme guglajući o prilikama koje učenicima i studentima nudi Microsoft, ovdje je sve što ti treba! Ako sad nemaš vremena, msacademic.hr je tu i sutra :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
Fearless kaže...
cekpi kaže...
igortehno kaže...

Vazi, krecem sad i sutra sam oko 15 u Barseloni :)

Nista onda ja cekam da cujem misljenja vas pa cu tek onda ja...

Koristim Windows Phone 7 koji je u istom Metro stilu, ali me zanima kako ce to bit rijeseno na kompu, ako nece bit foldera. Kako je napravljena organizacija recimo kao sto sam do sad imao jedan film, slika i prevod u jedan folder i tako redom?

po ne znam koji put, i folderi i "normalan desktop" i dalje postoje

 

Ljudi se boje Metroa ko crnog đavla.

S pravom, jer je to sučelje namijenjeno touch screenu.

Iskreno, za maknut onaj screen sa appovima treba napravit pokret preko cijelog ekrana.

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
15 godina
offline
Spremni za Windowse 8?

Mislim da je Metro malo širi koncept od touch sučelja, let them implement it prije nego šta doneseš svoju sturčnu presudu {#}

http://msacademic.hr/ - Ne gubi vrijeme guglajući o prilikama koje učenicima i studentima nudi Microsoft, ovdje je sve što ti treba! Ako sad nemaš vremena, msacademic.hr je tu i sutra :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Spremni za Windowse 8?

VirtualBox instaliran još se samo čeka da Windows 8 sutra krene u distribuciju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Spremni za Windowse 8?

Pitanjce.
Dali ću ga moći staviti kao dual boot sa win 7?
Prvo da ga isprobam, pa poslije možda dođe kao primarni. {#} 

Watercooled CPU. KUPUJEM 120mm VENTOVE-PROZIRNI, PLAVE LED, 3-pin PRIKLJUČAK, 3 KOMADA, ISTE MARKE
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
dombak1608 kaže...

Pitanjce.
Dali ću ga moći staviti kao dual boot sa win 7?
Prvo da ga isprobam, pa poslije možda dođe kao primarni. {#} 

Dobro jutro.

BTW boot menu je super, GUI je i podržava miša :)

I uređuje se iz njega samog.

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
12 godina
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
Unix kaže...

BTW boot menu je super, GUI je i podržava miša :)

I uređuje se iz njega samog.

Nisam te baš skužio.
Postoji nekakav program sa kojim mogu birat? Nešto kao dual boot? :) 

Watercooled CPU. KUPUJEM 120mm VENTOVE-PROZIRNI, PLAVE LED, 3-pin PRIKLJUČAK, 3 KOMADA, ISTE MARKE
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
dombak1608 kaže...
Unix kaže...

BTW boot menu je super, GUI je i podržava miša :)

I uređuje se iz njega samog.

Nisam te baš skužio.
Postoji nekakav program sa kojim mogu birat? Nešto kao dual boot? :) 

Kao što sad imaš u dual bootu recimo Win7 i XP, pa možeš birati oćeš jedan il drugi.

E sad je to dovedeno na novu razinu, sad je to lijepo GUI sučelje sa podrškom za miša, a izbornik se uređuje iz njega samog.

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
12 godina
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
Unix kaže...

Kao što sad imaš u dual bootu recimo Win7 i XP, pa možeš birati oćeš jedan il drugi.

E sad je to dovedeno na novu razinu, sad je to lijepo GUI sučelje sa podrškom za miša, a izbornik se uređuje iz njega samog.

To će biti ugrađeno sa win8?

BTW. htio bih odvojiti 60gb od D diska za win8, jednom sa to radio pa mi je ovaj D disk ostao paraliziran tj. morao sam ga formatirati, a nakon formatiranja mi naravno nije ostalo ništa.
Kako da to napravim bezbolno? Imam slobodno 200gb od 315gb na D disku.

Watercooled CPU. KUPUJEM 120mm VENTOVE-PROZIRNI, PLAVE LED, 3-pin PRIKLJUČAK, 3 KOMADA, ISTE MARKE
15 godina
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
dombak1608 kaže...

To će biti ugrađeno sa win8?

BTW. htio bih odvojiti 60gb od D diska za win8, jednom sa to radio pa mi je ovaj D disk ostao paraliziran tj. morao sam ga formatirati, a nakon formatiranja mi naravno nije ostalo ništa.
Kako da to napravim bezbolno? Imam slobodno 200gb od 315gb na D disku.

 

Da, to ti čovjek cijelo vrijeme i priča...dual boot koji će sada biti aktivan dolazi sa win 8 i drugačiji je a opet služi istoj svrsi.

 

Što se tiče particioniranja, bitno je da ti je taj D disk prazan. Ako nije, makni bitne podatke i formatiraj ga pa ga onda možeš jako jednostavno podijeliti.

Ni prije to nije bila znanost, a sad bi i dijete od 3-4 godine moglo bez problema ;)

http://mrxa.3dhr.net/ -> BF3 nick: mrxa <-
15 godina
neaktivan
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
dombak1608 kaže...

Nisam te baš skužio.
Postoji nekakav program sa kojim mogu birat? Nešto kao dual boot? :) 

Postoji bootloader!! {#}

 

Single ,dual ili multi boot ,sve ovisi o tome koliko OS-ova već imaš na PC-u!!

Sada se učitava nakon boot screena i grafički je (GUI) ,podržava i mišonju!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 21:46 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Spremni za Windowse 8?

Hmmmm... Meni se Developer Preview nije dao instalirati. Tj. instalirao se bio i došao do onog dijela koji je ekvivalent "getting ready to run Windows for the first time", kako god se to sad zvalo i crklo bi na "getting devices ready". Valjda sam jedini koji je dobivao novi BSOD s onim predivnim tužnim smajlijem. Ugl, particija čeka, nadam se da će Consumer Preview ipak sjesti na moj komp. Što je najtragičnije, na svoj jadni netbook sam uspio instalirati Developer Preview, PRIJE nego sam saznao da za Metro funkcionalnost postoji minimalna rezolucija. Naravno, moj netbook je bio ispod tog praga i iako su Windowsi radili, nijedna Metro aplikacija se nije mogla pokrenuti. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Spremni za Windowse 8?

Lagano mi je toga već dosta, tek sam počel koristit 7 i sad već je izašal 8, samo komplikacije.{#}

Valentin
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Spremni za Windowse 8?

Zanima me samo jedna stvar. Ako znaju da ce im serveri biti zaguseni od navale, a HOCE, zasto jednostavno ne dodaju i distribuciju preko torrenta? Razne linux distre to odavno koriste i radi savrseno..

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Spremni za Windowse 8?

Mislim da ovo leti u Parallelse(rade puno bolje nego bilo koji program za virtualizaciju na Windowsima), quad-boot bi zbilja bio malo previše{#}

 

Baš me zanima što su smislili, iako ne vjerujem da ću prelaziti sa sedmice, bar dok ne pojeftine TS monitori.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
Valentin17 kaže...

Lagano mi je toga već dosta, tek sam počel koristit 7 i sad već je izašal 8, samo komplikacije.{#}

Izasla je beta, ne gotov OS koji dolazi sredinom 2013, 4 godine nakon 7.

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
Abaddon kaže...

Zanima me samo jedna stvar. Ako znaju da ce im serveri biti zaguseni od navale, a HOCE, zasto jednostavno ne dodaju i distribuciju preko torrenta? Razne linux distre to odavno koriste i radi savrseno..

  Zato jer vjerujem da bi Ballmer imao proljev od toga...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
power_user kaže...

Mislim da ovo leti u Parallelse(rade puno bolje nego bilo koji program za virtualizaciju na Windowsima), quad-boot bi zbilja bio malo previše{#}

 

Baš me zanima što su smislili, iako ne vjerujem da ću prelaziti sa sedmice, bar dok ne pojeftine TS monitori.

Ma Metro je ionako samo za tablete, to se vidi iz aviona, kakvi PC TS. Dat cu priliku 8, makar mi se cini da ce biti fail sa tim Metroom, na Microsoftovu zalost.

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
Abaddon kaže...

Zanima me samo jedna stvar. Ako znaju da ce im serveri biti zaguseni od navale, a HOCE, zasto jednostavno ne dodaju i distribuciju preko torrenta? Razne linux distre to odavno koriste i radi savrseno..

 

Da, bas zato se ubuntu skida uvjek lako cim izadje novije izdanje...

 

Ne bojim sa ja metroa - kao sto sam napisao koristim WP7, tako da mi to nije nista novo...

E sad mene jos nesto zanima, hocel se tu moc instalirat Opera jer ako ne moze, cao win8 :)

15 godina
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
Valentin17 kaže...

Lagano mi je toga već dosta, tek sam počel koristit 7 i sad već je izašal 8, samo komplikacije.{#}

Ja odnio staru kantu u radionicu u podrumu tj. PIII na 733 sa 384 MB RAM-a samo da imam zbog slušanja muzike. Instalirao XP SP3 + Winamp vidim sve radi. Gurnem UTP kablo, uhh imam i internet. Pa redom: Chrome, Opera, Firefox, Nero Burning ROM, Adobe CS2, Microsoft Office 2003... ups pa sve radi. Na kraj u Unreal Tournament instaliram kao i Age of Empires II: Age of Kings.

Mislim ljudi, niste mi jasni nikako.. ako si zadovoljan trenutnim OS-om šta vas jede briga da svaki mjesec izlaze novi Windowsi. Eto sad imaš i 10-godišnju podršku na Vistu i 7. Tako da.. Lame tebi :PPPpP

 

Abaddon kaže...

Zanima me samo jedna stvar. Ako znaju da ce im serveri biti zaguseni od navale, a HOCE, zasto jednostavno ne dodaju i distribuciju preko torrenta?

Da kojim slučajem postave na torrent zar ne misliš da bi broj seedera bio daleko veći od broja leechera.. i onda ti opet dodje na isto.. a brate mili Microsoft je to a ne neka talašika. 

power_user kaže...

Mislim da ovo leti u Parallelse(rade puno bolje nego bilo koji program za virtualizaciju na Windowsima), quad-boot bi zbilja bio malo previše{#}

 

 

Mislim da je najbolje da ga probaš u Hyper-V, to mu je nativno okruženje, ima da leti.

igortehno kaže...

 

Ne bojim sa ja metroa - kao sto sam napisao koristim WP7, tako da mi to nije nista novo...

E sad mene jos nesto zanima, hocel se tu moc instalirat Opera jer ako ne moze, cao win8 :)

Hehe. Iako je to nova koncepcija i novi Microsoftov OS, to je u suštini, sviđalo se to nekome ili ne, dobro prepakirana 7-ca, ne kažem da je to išta loše, kako je tako je, pa bože mili i VW nam svako malo servira novi Golf iako je sa predhodnom verzijom sličan kao jaje jajetu. Naravno, kad je riječ o Windowsu 8 da su neki moduli kompletno preuzeti sa Win 7, neki kompletno pisani nanove.. ali u ovom trenutku ja ne znam niti jedan program na svijetu koji je radio na 7 a da neće raditi na W8, ista stvar vrijedi i za Drivere. ;))

14 godina
neaktivan
offline
Spremni za Windowse 8?

Hoće li biti novi FileSystem, NTFS je malo i zasstario..Neznam da li su to uveli ili su odustali?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
Envy kaže...

Hehe. Iako je to nova koncepcija i novi Microsoftov OS, to je u suštini, sviđalo se to nekome ili ne, dobro prepakirana 7-ca, ne kažem da je to išta loše, kako je tako je, pa bože mili i VW nam svako malo servira novi Golf iako je sa predhodnom verzijom sličan kao jaje jajetu. Naravno, kad je riječ o Windowsu 8 da su neki moduli kompletno preuzeti sa Win 7, neki kompletno pisani nanove.. ali u ovom trenutku ja ne znam niti jedan program na svijetu koji je radio na 7 a da neće raditi na W8, ista stvar vrijedi i za Drivere. ;))

Kako je Vista trabala biti kao win 7 tako sad win 7 je trebao biti win 8:)...

U svakom slučaju dosta manji su zahtjevi što cijenim jako.

A sad kako će meni sučelje biti , jel ova ikona tu ili tamo , njie bitno, bitno je kako su ono ispod haube ispolirali.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
PlayMaker10 kaže...

Hoće li biti novi FileSystem, NTFS je malo i zasstario..Neznam da li su to uveli ili su odustali?

Hoce, vec je pisano o tome.

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
15 godina
protjeran
offline
Re: Spremni za Windowse 8?

Koliko ovaj sutrasnji ''poklon'' nosi novosti, jel to samo 2% cijelog softwera ili je to cijeli softwer, kao sto je bilo sa win 7 u beta verziji(koja je u osnovi ostala ista sa kasnijim nadogradnjama koje nisu napravile ogromne promjene na softweru).Ni pod razno u skorijem vremenu ne mislim prelazit na windowse 8 mozda cak cisto sumnjam i kada izadju u kompletu jer mi je HDD bukvalno zatrpan podatcima i to sve da bacim radi novog OS-a.Ali imam drugi HDD od 80 gb koji ce da sluzi testiranju.Jel ce biti moguce nadogradnja win 7 na win 8 dal se to negdje spominje, vidim da je potrosnja resursa mnogo manja nego kod win 7.Programi?Jel sve ostaje kao do sad ili sa dolaskom 8 mice ono sto je radilo na win 7 ide u proslost.Jel ima negdje konkretna malo detaljnija uputstva o beta izdanju il je to evo uzmite probajte {#}.Kakva je prilagodba novog sucelja sa PC?Podrzani driveri?Mnogo pitam, jer ne bi da budem skeptican ali ne bi da izgubim nekoliko sati skidanja, potom instaliranja i onda da pogubim vrijeme na glupost.

http://game.desert-operations.ba/?recruiter=36e8&world=d29ybGQx
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 0:13 (311008).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
Unix kaže...
Valentin17 kaže...

Lagano mi je toga već dosta, tek sam počel koristit 7 i sad već je izašal 8, samo komplikacije.{#}

Izasla je beta, ne gotov OS koji dolazi sredinom 2013, 4 godine nakon 7.

Ne dolazi sredinom 2012 već ove jeseni ako se ne varam.

 

Čudno mi je kako nema nikakvog leaka, baš me zanima kako će izgledati novi start menu bez start buttona.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Spremni za Windowse 8?

I rest my case...
Zašto bi bacili podršku za stare programe u smeće? Gdje ste vi to pročitali? To vrijedi samo za ARM procesore, jasno da oni ne mogu izvršavati kod za x86 procesore.
Tijekom bete nema upgradea, TO JE SAMO BETA, SAMO BETA, pravi W8 izlazi na jesen 2012!
Većina stvari će ostati ovakva kakva je sad.

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 0:22 (Unix).
16 godina
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
galinjo24 kaže...

Znači vi čete svi na win 8 od sutra na primarni os?

Normalno kaj drugo se razme, ali prvo moram strusit pet Piva tek nakon toga ide instalacija 8 ko primarnog operativnog sistema.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
15 godina
offline
Spremni za Windowse 8?

ah, iako me odbija taj metro, naravno

da ću ga isprobat, najmanji problem je maknit ga..

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
Unix kaže...
PlayMaker10 kaže...

Hoće li biti novi FileSystem, NTFS je malo i zasstario..Neznam da li su to uveli ili su odustali?

Hoce, vec je pisano o tome.

Mislim samo u serverskim inačicama.

 

311008 kaže...

Koliko ovaj sutrasnji ''poklon'' nosi novosti, jel to samo 2% cijelog softwera ili je to cijeli softwer, kao sto je bilo sa win 7 u beta verziji(koja je u osnovi ostala ista sa kasnijim nadogradnjama koje nisu napravile ogromne promjene na softweru).Ni pod razno u skorijem vremenu ne mislim prelazit na windowse 8 mozda cak cisto sumnjam i kada izadju u kompletu jer mi je HDD bukvalno zatrpan podatcima i to sve da bacim radi novog OS-a.Ali imam drugi HDD od 80 gb koji ce da sluzi testiranju.Jel ce biti moguce nadogradnja win 7 na win 8 dal se to negdje spominje, vidim da je potrosnja resursa mnogo manja nego kod win 7.Programi?Jel sve ostaje kao do sad ili sa dolaskom 8 mice ono sto je radilo na win 7 ide u proslost.Jel ima negdje konkretna malo detaljnija uputstva o beta izdanju il je to evo uzmite probajte {#}.Kakva je prilagodba novog sucelja sa PC?Podrzani driveri?Mnogo pitam, jer ne bi da budem skeptican ali ne bi da izgubim nekoliko sati skidanja, potom instaliranja i onda da pogubim vrijeme na glupost.

De čitaj malo ipočetka ovaj dio foruma.. sve ti je rečeno što pitaš ;))

Nekome sam u PM pisao.. evo ponovit ću i ovdje.. Cijeli prijašnji OS biti će sačuvan u nekom fajl ali nećeš ga moći koristiti.. Ako ti se W8CP ne svidi, vratiš staro OS kao da se ništa nije desilo.

12 godina
offline
Re: Spremni za Windowse 8?
Envy kaže...

Ja odnio staru kantu u radionicu u podrumu tj. PIII na 733 sa 384 MB RAM-a samo da imam zbog slušanja muzike. Instalirao XP SP3 + Winamp vidim sve radi. Gurnem UTP kablo, uhh imam i internet. Pa redom: Chrome, Opera, Firefox, Nero Burning ROM, Adobe CS2, Microsoft Office 2003... ups pa sve radi. Na kraj u Unreal Tournament instaliram kao i Age of Empires II: Age of Kings.

Mislim ljudi, niste mi jasni nikako.. ako si zadovoljan trenutnim OS-om šta vas jede briga da svaki mjesec izlaze novi Windowsi. Eto sad imaš i 10-godišnju podršku na Vistu i 7. Tako da.. Lame tebi :PPPpP

 

Ljudi nikad ničim nisu zadovoljni, brzo im sve dosadi. Uvijek bi nešto novo, drugačije. Al' to je skroz normalno, human nature, bi se reklo, ne?

Evo, ti nisi zadovoljan browserom ugrađenim u OS pa instaliraš tri dodatna. Ni Winamp ti ne valja više, pa muziku slušaš preko photoshopa i excela i dvije igre.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice