Ubuntu Phone je konačno tu

poruka: 66
|
čitano: 9.035
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ubuntu Phone je konačno tu".
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Phone je konačno tu

Prošla baba s kolicima na kojima je 300kg nutele ,200kg kolača, 400kg sladoleda.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
25 1 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Phone je konačno tu

Čekam sada WP fanboye kada počnu govorit kakav je to šrot hardver a u svojim temama si laskaju kako njihov sustav nije bloatan pa može i na mid range hardveru radit.

Inače high end Ubuntu uređaj će od Xiaomi-ja doći u prvoj polovici ove godine.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
1 13 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ubuntu Phone je konačno tu
torrente kaže...

Prošla baba s kolicima na kojima je 300kg nutele ,200kg kolača, 400kg sladoleda.

 Točno to.

Kad se tek najavljivao Ubuntu for phones sline su mi curile, sad mi ne može biti nebitniji.

I to me živcira, imali su tolko dobar hype kojeg nisu iskoristili da bi im šamar dao.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Phone je konačno tu

Zar bugovci ne naglašavaju da je bitan 'user experience', a ne količina RAM - a. Barem za IPhone se tako tvrdi. Ako UI laga, da li je bitno što ima 4gb RAM - a. 

 

Što se kamere tiče, njena kvaliteta se nikako ne može mjeriti po broju MP. U ovom cjenovnom rangu konkuriraju Motoroli E i jeftinim Lumiama. I naravno uz to 'još nešto' kao što je novi OS i novi UI što će privući fanove Ubuntua i one koji žele probati nešto novo. 

 

Ako bi me nešto odbilo od ovog telefona onda je to ekran, jer sam navikao i na jeftinom Moto G na 220ppi. 

 

Zaboravili ste napomenuti da uskoro dolaze i drugi OEM-i kao što je kineski Meizu.  

Life is too short to remove USB safely
 
11 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Ubuntu Phone je konačno tu

Cekat ce se neki bolji Ubuntu mobitel. Barem s moje strane.

No 'samo' 8MP? Od kad to na mobitelima MP igraju neku veliku ulogu? Koliko vidim, iPhone 6 ima 'samo' 8MP kameru, a ista je odlicna. Barem po silnim recenzijama, jer iskreno, sam ju nisam imao prilike koristiti. Heben ti marketing i specifikacije, cak i novinari padaju na te fore.

 
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Ubuntu Phone je konačno tu

Čisto ok za start. Ne znam što ljudi očekuju. Prvo treba vidjeti kako će tržište prihvatiti koncept i OS, pa onda mogu dalje.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ubuntu Phone je konačno tu
hrvooje kaže...

Zar bugovci ne naglašavaju da je bitan 'user experience', a ne količina RAM - a. Barem za IPhone se tako tvrdi. Ako UI laga, da li je bitno što ima 4gb RAM - a. 

..

 -pusti bugovce (nisu relevantni), nego vidi tržište/konkurenciju. Po ovoj cijeni su mogli ubaciti još koliko? 16-32? Ovako nit nude više, nit su jeftiniji od jeftikanera a tek treba vidjeti dali uopće radi, pa tek tad juzabiliti.. meni čak zvuči OK, al moj kriterij pogotovo za phone, jel radi, tad je OK.

-ako je optika pristojne kvalitete manje me zanima teh.podatak (koji je često samo to) kao Mpix. Dovoljno. itd. dakle sve mi je OK osim što ne vidim razlog da ga kao (naivni kupac, prolaznik) kupim. 'Kinez' zna kako se to radi, nakelji naljepnicu, iApple također zna, što je Canonicalu? Ideš u ring, pa tad nauči pravila (boxa).. Ili ovako, da se pojavio (kad?) prije cca 2-3 godine, bio bi 'nešto' sad je ništa, pa i po količinama. Promašaj ili guranje uzbrdo bez dovoljno konjskih snaga.

.. a možda je stvarno super uređaj, kad ga jednom uzmeš u ruke. Problem je taj prvi korak, kako-zašto, uzeti ga u ruku?

 

Evo, ono što juzere po bespućima neta muči sa svim takvim uređajima, količina ugrađenog i dostupnog RAMa. Svi kenjkaju kako su mislili .. gluparija, ali eto, mogao je bar to (kad ne stavlja više) Canonical napraviti 'drugačije', mogao je npr navesti 5GB free!!! (velik font s uskličnicima) pa da se juzer kad ga kupi, napokon ne osjeća 'prevarenim' .. ali ni to Canonical nije odigrao na svoj (poseban-drugačiji) niti na klasičan biznis (reklama, hype, PR) način. Kao da je organizirao obiteljsko kolinje i zagorske krvavice za uži krug, nit u dnevniku, nit u NNu, CNNu, nit ga talibanci koriste, nit bogati, siromašni.. nogometaši i starlete, Claudia Schiffer .. nitko. Pa zašto bi neki juzer, 'ja'?

Nije važno dal je baba (s kolačima) prošla, važnije je dal je crvenkapa (kao mlađa, slađa) tu, dal ja želim babu, kolač ili ...? a što želi Canonical? Kako? Nezanimljivim proizvodom? Tako neće ići...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.2.2015 17:45 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Phone je konačno tu

MS je zakasnio sa svojim WP-om, a ne da nije ovaj mobilni Linux(iako ni Android nije daleko od toga)... Jednostavno pokraj Androida i iOS-a nitko više nema šanse za neko  ozbiljnije zauzimanje tržišta...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ubuntu Phone je konačno tu

Ovdje u Americi, sve vise svijet prelazi na iOS - iPhone i napusta Android uredjaje. Zasto? Pa pokazali su se sad sa prelaskom 4.4 na 5.0 ... evo ja imam Moto X 2013 i receno je kako ce dobiti 5 verziju Androida u roku od mjesec dana. Koliko je ono sad proslo? vise od 3-4 mjeseca. Android ima ogromne probleme sa nadogradnjama dok to iOS vrlo vjesto i znalacki koristi. Mislim da sam jako blizu do situacije gdje cu prodati ovaj telefon i kupiti iPhone.

13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Phone je konačno tu

Eh ali Canonical nudi neku inovaciju,nešto novo.
Sa druge strane iOS,Android a donekle i WP su više manje kopija jedni drugih.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Phone je konačno tu
Adin kaže...

Ovdje u Americi, sve vise svijet prelazi na iOS - iPhone i napusta Android uredjaje. Zasto? Pa pokazali su se sad sa prelaskom 4.4 na 5.0 ... evo ja imam Moto X 2013 i receno je kako ce dobiti 5 verziju Androida u roku od mjesec dana. Koliko je ono sad proslo? vise od 3-4 mjeseca. Android ima ogromne probleme sa nadogradnjama dok to iOS vrlo vjesto i znalacki koristi. Mislim da sam jako blizu do situacije gdje cu prodati ovaj telefon i kupiti iPhone.

 Opet ti sa mrtvim usporedbama.

iOs je OS koji se nikada neće proširiti na više od 5-6 modela uređaja. Jedno je raditi update za iPhone, a drugo je za Android koji će raditi na fuckin' frižideru ako je unutra dovoljno jak ARM. Uspoređuješ kruške i jabuke.

13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Phone je konačno tu

Ma skineš sve sa Linuxa i on može raditi ne na samo dovoljno jakom arm-u u frižideru nego mu je dosta da ima Intelovu 386-icu.

Međutim onda dođe samsung i napravi monstruma od kojeg se sam vrag upiški koji je još poznat kao touchwiz,

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Phone je konačno tu
Adin kaže...

Ovdje u Americi, sve vise svijet prelazi na iOS - iPhone i napusta Android uredjaje. Zasto? Pa pokazali su se sad sa prelaskom 4.4 na 5.0 ... evo ja imam Moto X 2013 i receno je kako ce dobiti 5 verziju Androida u roku od mjesec dana. Koliko je ono sad proslo? vise od 3-4 mjeseca. Android ima ogromne probleme sa nadogradnjama dok to iOS vrlo vjesto i znalacki koristi. Mislim da sam jako blizu do situacije gdje cu prodati ovaj telefon i kupiti iPhone.

 Koje opcije Androida 5.0 ti nedostaju na tvoj sadašnjem OS-u?

14 godina
offline
Re: Ubuntu Phone je konačno tu
Onjegin kaže...
Adin kaže...

Ovdje u Americi, sve vise svijet prelazi na iOS - iPhone i napusta Android uredjaje. Zasto? Pa pokazali su se sad sa prelaskom 4.4 na 5.0 ... evo ja imam Moto X 2013 i receno je kako ce dobiti 5 verziju Androida u roku od mjesec dana. Koliko je ono sad proslo? vise od 3-4 mjeseca. Android ima ogromne probleme sa nadogradnjama dok to iOS vrlo vjesto i znalacki koristi. Mislim da sam jako blizu do situacije gdje cu prodati ovaj telefon i kupiti iPhone.

 Koje opcije Androida 5.0 ti nedostaju na tvoj sadašnjem OS-u?

 Meni izgled i animacije jedino.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.2.2015 18:05 (EZY-E).
15 godina
offline
Re: Ubuntu Phone je konačno tu
skyhawk10 kaže...

MS je zakasnio sa svojim WP-om, a ne da nije ovaj mobilni Linux(iako ni Android nije daleko od toga)... Jednostavno pokraj Androida i iOS-a nitko više nema šanse za neko  ozbiljnije zauzimanje tržišta...

- ne baš, dobar (+ostali resursi) uvjek ima šanse, nevažno dal je IT ili bilo što..

android zbog dominacije, može samo ići prema dolje, wp naprotiv, .. a statistika je ono što investitori vole. WP ima sasvim drugačiju šansu, daleko bolju, ima dominaciju na DE-Win, tako da se kupca ne mora uvjeravati.. vidi 'isti OS' i on će kupiti (pa da je samo skindeep), uz dovoljno milijardi, MS to može, Canonical ne baš.. (a tu uopće ne uspoređujem kvalitetu HW-SW, čisto psihologiju mase/kupca, tržište i sl..). Canonical, mora na trku, kasni, s jednom nogom, bez tenisica, bez trenera.. bez ičega osim proizoda koji je 'samo' običan i zparavo prosječan, jer ga ni PR ne prikazuje kao nešto 'uber'.. pa i lažna reklama bi mi bila 'biznismenskija'. PR je mogao barem na kameru nakeljiti npr 58Mpixela (kao greška dodana petica, optužiš OEMa, štampariju..), 24 jezgjre, 384GB RAMa itd. čak da kuha, pere, čuva djecu itd. uz par pravnih ograda i to bi nekako prošlo a warhol bi pokazao zašto je to bitno. Hype.

 

g12356 kaže...

Eh ali Canonical nudi neku inovaciju,nešto novo.
..

 ? Što novo? Hoćeš reči da ako sad kupiš u trgovini novi bobi štapić, da je to novo gledajući tehnologiju, mogućnosti..? Ovo što se nudi je staro, tim je gore ako je tek sad u trgovini (zapravo nije ni u trgovini..). Previše klasična linux priča, waporware.. al' jednom će možda ipak. Možda izađe s DukeNukemom?

btw, uglavnom posljednjih par godina 'navijam' za Canonical mada mi se ne sviđa izmjena DE (usporedba s win), nije mu lako.. i razumijem, ali ovo je opet ništa. Kad će (nešto)?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Ubuntu Phone je konačno tu

Komentarisati HW necu jer logicno je s obzirom da ulaze tek na trziste da idu sa slabijim HW zbog troskova a vrlo su male sanse da ce od toga ista biti...Sto se tice SW i tu je čisti meh...nista posebno, nista revolucionarno. Sve su scopesi koji su u stvari web wrapperi i par aplikacija. Iako bi bilo dobro imati još jednog takmičara na tržištu ne vjerujem da ce ostvariti neki zavidniji uspjeh. Osim zagriženih fanova ne vidim kupca za ovaj mobilni OS.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Phone je konačno tu

Ok,pomalo tongue in cheek.Ali sa softverkse strane je inovacija.
Pogotovo interakcija sa korisnicima.Npr scopeovi.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Phone je konačno tu

Evo demonstracija prozora na mobitelu(doduše trebalo je CLI-a ali kod radi):
http://discourse.ubuntu.com/t/ubuntu-phone-in-desktop-mode/2045

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.2.2015 19:05 (g12356).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Ubuntu Phone je konačno tu

Evo video unboxinga:



Meni je primamljiv koncept Ubuntu Phone-a, iako bude ispočetka "egzotika" - poslje, ako zaživi i bude aplikacija ne mora bit da bude loš. Da imam 1500 kn viška nebi bilo na odmet.

Off topic:
A ovi kaj pljuju po WP-u, dajte si mira, jeste opće koristili WP 8.1? 
Android je zbog fragmentacije pravi "čušpajz", lakom je na resurse i meka za malware, iOS je puno bolji po tom pitanju al je iPhone preskup za prosječnog homosapijensa, tak da na tržištu itekak ima mjesta za još igrača i ako MS sa Win/WP 10 dobro odradi posel "nebo je granica".

Ajd nek neko sad spomene onaj isprostituirani argument kak fali aplikacija za WP!

PS: nisam WP niti fanboy bilo koje platforme. Imal sam dosta doticaja i sa Android i iOS uređajima i isto ko i WP (koji meni osobno puno bolje odgovara) isto imaju svojih prednosti i mana.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Phone je konačno tu
skyhawk10 kaže...

Jednostavno pokraj Androida i iOS-a nitko više nema šanse za neko  ozbiljnije zauzimanje tržišta...

 

Microsoft si je s desetkom fino namjestio situaciju za otimanje dobrog djela kolača Androidu.

Šanse ima, a za vidjeti je da li će u tome uspjeti.

15 godina
offline
Re: Ubuntu Phone je konačno tu
skyhawk10 kaže...

MS je zakasnio sa svojim WP-om, a ne da nije ovaj mobilni Linux(iako ni Android nije daleko od toga)... Jednostavno pokraj Androida i iOS-a nitko više nema šanse za neko  ozbiljnije zauzimanje tržišta...

 

Nekad je Symbian žario i palio tržištem pametnih telefona... Zaključak izvuci sam.

10 godina
protjeran
offline
Ubuntu Phone je konačno tu

 

Para vrti di burgija neće.  Ako ubuntu fon zaprijeti preozbiljno  ( ikada)  već bu ga neko od ms-google-appleova kupio i zagasio-preimenovao a cannonical nebu imal dosta milijardi da se tome odupre...   Tako nažalost to ide u svijetu love-monopola....

 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Phone je konačno tu
escobar_ kaže...
skyhawk10 kaže...

MS je zakasnio sa svojim WP-om, a ne da nije ovaj mobilni Linux(iako ni Android nije daleko od toga)... Jednostavno pokraj Androida i iOS-a nitko više nema šanse za neko  ozbiljnije zauzimanje tržišta...

 

Nekad je Symbian žario i palio tržištem pametnih telefona... Zaključak izvuci sam.

 Symbian bi i dan danas žario i palio da je Nokia bila manje tvrdoglava i da je na vrijeme prilagodila svoj OS za touchscreen... Zapravo je i nokiji je ošla baba sa kolaćima, jer dok su se oni sjetili da bi mogli izbacit touch, google i apple su već dobro popapali dio tog kolaća... Al ne, nokia je bila "pametna" kao i BB, i predviđala fail prvog iPhonea, i ostatka touch konkurencije...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Phone je konačno tu
Adin kaže...

Ovdje u Americi, sve vise svijet prelazi na iOS - iPhone i napusta Android uredjaje. Zasto? Pa pokazali su se sad sa prelaskom 4.4 na 5.0 ... evo ja imam Moto X 2013 i receno je kako ce dobiti 5 verziju Androida u roku od mjesec dana. Koliko je ono sad proslo? vise od 3-4 mjeseca. Android ima ogromne probleme sa nadogradnjama dok to iOS vrlo vjesto i znalacki koristi. Mislim da sam jako blizu do situacije gdje cu prodati ovaj telefon i kupiti iPhone.

 imam Moto g od 200 eura i nadogradnja na Lollipop došla prije koji tjedan.  tko ti je kriv što živiš u americi :) 

Life is too short to remove USB safely
14 godina
offline
Re: Ubuntu Phone je konačno tu
bunkermax kaže...

 

Para vrti di burgija neće.  Ako ubuntu fon zaprijeti preozbiljno  ( ikada)  već bu ga neko od ms-google-appleova kupio i zagasio-preimenovao a cannonical nebu imal dosta milijardi da se tome odupre...   Tako nažalost to ide u svijetu love-monopola....

 Monopolabaš i nema na tržištu proizvođača mobitela, ima ih masu, doduše neki imaju veći udio ali priča o monopolu ne drži vodu.


On Topic:
Relativno OK izgleda, ali samo kao low-end uređaj, Ubuntu edge koji se najavljivao bi bio prava stvar, ali mislim da smo svi znali kako to neće zaživjeti jer bi koštao sigurno kao iPhone ako ne i više.  Ne vjerujem da će ovo išta više zaživjeti nego neki Tizen, WebOS i slično...

Swedish latin super funk.
14 godina
offline
Re: Ubuntu Phone je konačno tu
hrvooje kaže...
Adin kaže...

Ovdje u Americi, sve vise svijet prelazi na iOS - iPhone i napusta Android uredjaje. Zasto? Pa pokazali su se sad sa prelaskom 4.4 na 5.0 ... evo ja imam Moto X 2013 i receno je kako ce dobiti 5 verziju Androida u roku od mjesec dana. Koliko je ono sad proslo? vise od 3-4 mjeseca. Android ima ogromne probleme sa nadogradnjama dok to iOS vrlo vjesto i znalacki koristi. Mislim da sam jako blizu do situacije gdje cu prodati ovaj telefon i kupiti iPhone.

 imam Moto g od 200 eura i nadogradnja na Lollipop došla prije koji tjedan.  tko ti je kriv što živiš u americi :) 

 Jel radi bolje od kitkata?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Phone je konačno tu
@bunkermax:nemoraju ga kupiti.samo ga forkaju.Ali MS čak i kada daje neki kod u open sijede,od GPL-a zazire.
Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Re: Ubuntu Phone je konačno tu
g12356 kaže...
@bunkermax:nemoraju ga kupiti.samo ga forkaju.Ali MS čak i kada daje neki kod u open sijede,od GPL-a zazire.

- opet MS.. pa naravno da izbjegava tih par slova GPL, (kao što svaki poduzetnik izbjegava PDV..), ali vidi paradox, trenutno (ne dali će) MS zarađuje bez direktno svog dijela (wp+nokia) na mobilnoj više nego što se Canonical može nadati, hint Android (licence, koliko? 2 milijarde?). Istovremeno to može biti razlog da MS (ne)napravi npr MSO i tad ... što misliš, dali bi Ubuntu dobio na popularnosti da je i na njemu MSO? Dali će to MS napraviti bez zarade, a još pri tomu spomeni npr GPL i MS tad zatvori vrata. Tko gubi/dobija? Koju polugu u ruci drži Canonical? Osim samo jedne od bezbroj distri, ništa. Pravi igrači imaju nešto svoje i to naplaćuju.

To je biz, tu nije važan FOSS i GPL, nego zarada, odnosno ako to ometa zaradu, zaboravi. Tad to ostaje entuzijastička igračka.

 

Točno, nema se što kupiti od Canonicala osim distre koja ima neki 'brand-status'. Inače bi npr kupac mogao biti MS (recimo skype). Ne kupuje se danas HW-firma, nego licence koje kontroliraju. GPL je s te strane (biz) nezanimljiv. Zanimljiv je OEMima koji tad mogu jeftino plasirati robu-HW ('kinezi') mada se glavni biz ne vrti oko HWa nego oko SWa, usluge, licence, pjesmuljci, yt, itd itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Phone je konačno tu

Ali drugi od GPL baziranog softvera rade masni business.npr. Google,Red hat,IBM...

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ubuntu Phone je konačno tu
g12356 kaže...

Ali drugi od GPL baziranog softvera rade masni business.npr. Google,Red hat,IBM...

 -gle, možemo satima uz pivo i ćevape.. npr što je sad tema, mob. .. to je HW, pa vidi sad gore spomenute, kao primjerak google koji je HW proizvođač ili usluge?

Ne razmišljaš biznismenski.. google koristi gpl-free kao niži trošak, ali ga ne preprodaje jednako ako što ne prodaju parking, benzin ili pecivo. Samo koriste free.

Što će to npr MSu? Koji zarađuje na licencama.. (google nema licence u primarnoj djelatnosti..), koja je npr najpoznatija firma (od nabrojanih) po npr patentima? Koja je od tih frimi otvorila pogon HWa ili zatvorila? Dakle, MS zarađuje na ubuntuu, androidu, ibm na svima, a goole na reklamama, što planira Canonical? Na kome/čemu? HWu koji nije neka fora? Pa čak je i banalni tamaguchi proizvođaču donio milijune zarade, za ovo se tek ''ako možda.. '' nadaju nečemu. Po osnovi GPLa i FOSSa će zarada biti nula-0 (može i trošak biti nula + volounteri ali obično nije nula). Po čemu ostalom? Reklame? Za to su potrebne brojke, korisnici koje ima google, nema Canonical. itd.

 

dok nemaš proizvod kao iPhone kojeg korisnici žele (nevažna cijena, jer je status, nevažna funkcionalnost jer je podjednaka itd..) ne možeš očekivati da će te u tim globalnim brojkama itko doživiti. Ostalo su usluge, licence i sl. Pa samo odokativno, kako bi to Canonical trebao zarađivati i time krenuti dalje od još jednog startupa? Po sadašnjem, prognoziram uspjeh ako se pokriju troškovi i neslavno gašenje za par mjeseci. Ako preživi par godina, tad možda nešto...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice