WiFi za 1,7 Gb/s

poruka: 15
|
čitano: 3.914
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "WiFi za 1,7 Gb/s".
11 godina
neaktivan
offline
WiFi za 1,7 Gb/s

S obzirom da je meni internet brzina trenutno 10Mbps ovo mi i nije ultra vijest.

Dodje mi da uzmem ethernet kabel od 5 kilometara i prikopcam se direktno na t-com-ovu zgradu sa njim.

 
9 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: WiFi za 1,7 Gb/s
freforuka kaže...

S obzirom da je meni internet brzina trenutno 10Mbps ovo mi i nije ultra vijest.

Dodje mi da uzmem ethernet kabel od 5 kilometara i prikopcam se direktno na t-com-ovu zgradu sa njim.

 ma meni samo dodje da se preselim u Sloveniju.

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
14 godina
offline
Re: WiFi za 1,7 Gb/s
freforuka kaže...

S obzirom da je meni internet brzina trenutno 10Mbps ovo mi i nije ultra vijest.

Nije internet jedina mreža na koju se možeš spojiti ovim protokolom.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
neaktivan
offline
Re: WiFi za 1,7 Gb/s
freforuka kaže...

S obzirom da je meni internet brzina trenutno 10Mbps ovo mi i nije ultra vijest.

Dodje mi da uzmem ethernet kabel od 5 kilometara i prikopcam se direktno na t-com-ovu zgradu sa njim.

 

Baš! ethernet kabel kategorije 5 ima oko 100m "domet". Nakon toga je pad signala prevelik i potreban je neki mrežni aktivni uređaj (kao router, extender...) da bi poslao novi signal iste odgovarajuće jačine.

Kategorija 6 Ethernet kabela možda može i do 200 metara poslati signal bez konačne degradacije signala. Pa sad ti računaj, 5 km etherneta s 25-50 extender-a, koliko je isplativo.

Poboljšanje Wi-Fi standarda je puno bolji i ispravniji put za rješavanje kratkih udaljenosti između udaljenih i teško dostupnih mreža. Slažem se da je optika bolje rješenje, ali je i daleko skuplje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 20:39 (marky1607).
11 godina
neaktivan
offline
Re: WiFi za 1,7 Gb/s
marky1607 kaže...
freforuka kaže...

S obzirom da je meni internet brzina trenutno 10Mbps ovo mi i nije ultra vijest.

Dodje mi da uzmem ethernet kabel od 5 kilometara i prikopcam se direktno na t-com-ovu zgradu sa njim.

 

Baš! ethernet kabel kategorije 5 ima oko 100m "domet". Nakon toga je pad signala prevelik i potreban je neki mrežni aktivni uređaj (kao router, extender...) da bi poslao novi signal iste odgovarajuće jačine.

Kategorija 6 Ethernet kabela možda može i do 200 metara poslati signal bez konačne degradacije signala. Pa sad ti računaj, 5 km etherneta s 25-50 extender-a, koliko je isplativo.

Poboljšanje Wi-Fi standarda je puno bolji i ispravniji put za rješavanje kratkih udaljenosti između udaljenih i teško dostupnih mreža. Slažem se da je optika bolje rješenje, ali je i daleko skuplje.

vjerovatno lik troola :D

12 godina
offline
WiFi za 1,7 Gb/s

Meni je 4Mbps dovoljno, ali realno 10Mbps bi bilo zadovoljavajuće za većinu korisnika, ne znam ćemu tendencija za 1.7 Gbps, to jedino za omanje firme ima smisla...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: WiFi za 1,7 Gb/s
Master11 kaže...

Meni je 4Mbps dovoljno, ali realno 10Mbps bi bilo zadovoljavajuće za većinu korisnika, ne znam ćemu tendencija za 1.7 Gbps, to jedino za omanje firme ima smisla...

Nešto si pobrkao. Ovdje se govori o WiFi propusnosti a ne o brzini koju plaćaš T-Comu. Trenutni WiFi 802.11m daje propusnost od 150 Mb/s a ne 4Mbps. DamageHigh je već napisao, ne koristi se WiFi samo za internet. Uvijek je zgodnije streamati HD video ili kopirati podatke bežično ako je mreža dovoljno brza.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 23:39 (DragonShit).
12 godina
offline
WiFi za 1,7 Gb/s

U pravu si, no sta nije ono da 802.11n , a ne m, kao što pričaš? Ili ja slabo pratim tu tehnologiju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: WiFi za 1,7 Gb/s
Master11 kaže...

U pravu si, no sta nije ono da 802.11n , a ne m, kao što pričaš? Ili ja slabo pratim tu tehnologiju...

IEEE 802.11m = održavanje postojećih standarda.

 

IEEE 802.11m je baziran na 802.11ma (a, b, d, e, g, h, i, j) i 802.11mb.

Is it weird that this gave me an orgasm?
16 godina
neaktivan
offline
WiFi za 1,7 Gb/s

1,7 Gbps ce mozda max dati nekih 50MB/s prijenos podataka sto nije neka suluda brzina. Dok se AC uhoda te ce kolicine podataka bez problema isporucivati i mobiteli. Pa ce ici stream HD (ili 4K) videa preko raznih tableta, mobitela ili cega vec na DLNA sposobne televizore i slicno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 0:30 (Rain Man).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
WiFi za 1,7 Gb/s

mogu oni ne znam kakve rutere izbacivati, kad naši operateri još i dalje daju upload na kapaljku. 

 

Đuro#2155,
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
WiFi za 1,7 Gb/s

Pih, to si u pravu, ali ne proizvode ove rutere za Balkan nego za druge države kojima je najmanji paket 100Mbps. Al eto nadam se da će se ti trendovi interneta kod nas početi mijenjati uskoro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: WiFi za 1,7 Gb/s
Cini mi se da vi, lumeni, ne kuzite o cemu se ovdje pise i baljezgate bezveze. Ovdje nije rijec o Internet vezi i brzini vec o WIFI KONEKCIJI!

U kompu imate 100 Mbps ili 1 Gbps mreznu karticu s kojom se spajate na druge kompove ili na ADSL ruter itd. i ona nema veze s brzinom Interneta vec brzinom komunikacije s drugim kompovima i uredjajima.

Znaci, nikakav Internet brzine 50 MB/s itd. vec WIFI koji omogucava transfer podataka izmedju kompova, rutera i ostalih uredjaja brzinom od 1,7 Gbps (tj teoretskih 215 MB/s). Fala bogu, jer dosadasnji WIFI je smece, kopiras nes preko mreze pol dana.
16 godina
offline
WiFi za 1,7 Gb/s
Moj trenutni ruter (asus n56) ima deklariranu brzinu na 450Mb/s, tj radi na 2,4 i 5 Ghz. Stream m2ts je OK, mada i tu zna trzat. Zar ova brzina nije veca od ove koja se spominje ili? Istina ovo je malo složeno.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: WiFi za 1,7 Gb/s
ena kaže...
Moj trenutni ruter (asus n56) ima deklariranu brzinu na 450Mb/s, tj radi na 2,4 i 5 Ghz. Stream m2ts je OK, mada i tu zna trzat. Zar ova brzina nije veca od ove koja se spominje ili? Istina ovo je malo složeno.

Ima deklariranu maksimalnu brzinu od 300 Mb/s. To je unutar 802.11n standarda, a postignuto je dual-bandom, tj. istovremenim radom na dvije frekvencije (2.4 GHz i 5 GHz). Kako bi iskoristio punu propusnost moraš imati i kompatibilan prijamnik, koji je sposoban istovremeno raditi na dvije frekvencije. Ukoliko nemaš (a imaš 802.11n kompatibilan prijamnik), maksimalna teoretska brzina pada na 150 Mb/s, što je teoretski oko 18 MB/s. Propusnost, naravno, ovisi o interferencijama ostalih mreža, udaljenosti, preprekama itd.

 

S druge strane, u tekstu se govori o 802.11ac standardu, kojim se eto, uspjela postići maksimalna propusnost od 1.7 Gb/s, što je otprilike 217 MB/s. Dakle, i dalje oko 6 puta brže od deklarirane brzine tvog routera, čak i kada bi koristio dual-band.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice