Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microsoft i

poruka: 26
|
čitano: 6.024
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microsoft i".
15 godina
offline
Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microsoft i

da su tako učinili sa sedmicom, halal im OS. a mogli su. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 2 hvala 0
10 godina
offline
Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microsoft i

Sviđa mi se ideja a sviđa mi se i Win10 barem ono što sam u par dana vidio

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microsoft i

Biti će to kaos za verzioniranje i support.Morati će mu dati barem neko ime,pa makar ga zvali po godinama npr. 2016.1 pa 2016.2

Ubuntu na primjer ima tako.
Ubuntu 15.04 = 2015 godina 4 mjesec.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microso

Postojat ce verzije, to je sigurno, kao i webbrowser koliko sam ja shvatio windows ce postojati kao verzija koja se bude polako nadogradivala na najnoviju putem updatea, A licence ce valjda prodavati kao pretplatu, naprimjer na godinu dana ili 2 godine. Ljudi se nečeju zamarati koja je ovo koja je ono verzija nego ce uvjek imati najnoviju.  Pitanje je sada dali je MS sposoban nastaviti davati podršku i starim računalima, može se vrlo lako desiti da ce suport pruzati samo za računala koja su stara do 10 godina a nakon toga si moraš kupiti novi.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microsoft i

Ma ne mislim na taj support nego mislim na 'forumski support'.

Zamisli da si u 2017-i netko dođe na forum sa problemom i reče imam WIndowse 10.A koje windowse 10?Build žnj?Pa ti kopaj po MSDN-u kaj koji build ima a koji nema.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
5 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microsoft i

MS je sa Windowsima zaglavio duboko u legacy kodu kao i sa Internet Explorerom i tu se nema više kuda niti naprijed niti natrag.

Ista sudbina koja je zadesila Internet Explorer će za par godina zadesiti i Windowse ... na tome se već vjerojatno radi u tajnosti...

 

 
1 2 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microsoft i

Vjerojatno ce kao Apple izdavati..
Neće biti brojke nego ime..

Long Live Freedom
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microso
Markić7 kaže...

Ljudi se nečeju zamarati koja je ovo koja je ono verzija nego ce uvjek imati najnoviju.

 Kao i svi oni koji još uvijek imaju XP?

16 godina
offline
Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microsoft i

Ili nek štancaju verzije kao Chrome. Tako bi za 2 godine već imali Windows 24 

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microsoft i

Pa dosadašnje verzije su ionako bile samo nadogradnje starijih verzija,samo bi tu i tamo ubacili novi izgled.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microso
kowach kaže...

Ili nek štancaju verzije kao Chrome. Tako bi za 2 godine već imali Windows 24 

 Koja ti je razlika je li piše Chrome 3.5.2.1 ili Chrome 35?

Swedish latin super funk.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microso
sirka666 kaže...
kowach kaže...

Ili nek štancaju verzije kao Chrome. Tako bi za 2 godine već imali Windows 24 

 Koja ti je razlika je li piše Chrome 3.5.2.1 ili Chrome 35?

 Jedino pravilo kod verzioniranja koje je u kamenu zapisano je:Više je bolje.Eventualno ako si na ozbiljnom ili većem projektu dobro dođu druga pravila tipa major minor version ili datumi kao verzije.
Ostalo možeš šta god želiš radit.

Evo kako ja verzioniram :P


Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2015 16:17 (g12356).
9 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microsoft i

po meni dobar potez pogotovo za one sto svake dvije godine daju 300 maraka za licencu

YAYA YAYA TOURE YAYA YAYA TOURE SO BEFORE HE BREAKS AWAY AND SCORES OH YAYA TOURE I THINK WE SHOULD MAKE PAY YOU SOME MORE
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microso
The Black Iso kaže...

Vjerojatno ce kao Apple izdavati..
Neće biti brojke nego ime..

 I kod Applea imas brojke, kao i kod svakog drugog. Ne ide bez brojki.

Ja sam trenutacno na 10.10.4 npr.

12 godina
offline
Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microsoft i

Jasno mi je za OEM, ali ne za Retail. Kupis uredjaj sa Windowsima i oni se updejtaju za zivotnog vijeka tog uredjaja. Medjutim sto je sa Retail verzijom koja je prenosiva s racunala na racunalo? Znaci li to da kupovinom Retail verzije imas licenncu dozivotno?? (Naravno da ne znaci, no zanima me kako ce to regulirati)

 
2 0 hvala 1
9 godina
protjeran
offline
Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microsoft i

po pricama ,izgleda idu na support lovu

 

1 godina nadogradnji plati xx$ i pici ,a kao ifruit bice osx u ms slucaju windowsi i pici ,plati nadogradnju i ajmo

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microso
isto tako za dvije godine mogu odustati, vratiti se na staro i izdati windows 11 ili neki novi naziv
16 godina
offline
Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microsoft i

400-500kn svake 2-3 godine za nadogradnju je OK, al da ću ih plaćat mjesečno 10-20$ nema šanse, a čini mi se da se ide prema ovoj drugoj opciji...

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2015 20:25 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microso
zmaz kaže...

po pricama ,izgleda idu na support lovu

 

1 godina nadogradnji plati xx$ i pici ,a kao ifruit bice osx u ms slucaju windowsi i pici ,plati nadogradnju i ajmo

 

 i ja isto mislim, ne vjerujem ja da ce ovo dzaba ostati, tokom ove godine cemo vidjeti sta tacno microsoft smjera s novom filozofijom

 

a nadajmo se i da nas nece gusiti stalno nekim apdejtima

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
16 godina
offline
Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microsoft i

Dobar koncept, sada ostaje pitanje izvedbe u praksi..

Jedva čekam jesen pa da vidimo kada se to zarola.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microso
lllnuclearlll kaže...

400-500kn svake 2-3 godine za nadogradnju je OK, al da ću ih plaćat mjesečno 10-20$ nema šanse, a čini mi se da se ide prema ovoj drugoj opciji...

 2 kutije cigareta, 2-3 pive manje i eto windowsa :)

Bene docet, qui bene distinguit.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microso
molnyi kaže...
lllnuclearlll kaže...

400-500kn svake 2-3 godine za nadogradnju je OK, al da ću ih plaćat mjesečno 10-20$ nema šanse, a čini mi se da se ide prema ovoj drugoj opciji...

 2 kutije cigareta, 2-3 pive manje i eto windowsa :)

 Zato Linuxaši umiru više od raka pluća i prometnih nesreća ? :P
Kad si možemo priuštiti :P

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microso
g12356 kaže...

..
Ubuntu na primjer ima tako.
Ubuntu 15.04 = 2015 godina 4 mjesec.

 .. i sad te moramo ubiti (jer otkrivaš mračne tajne...) + sve koji su pročitali.

 

Izjava/PR.. je beskorisna/besmislena .. jer i do sad su win bili samo verzie. Sve su to bili Windowsi (jedni, kao roba-brand) i dalje ostaju jedni, ali nema više SPa, a što je nadogradnja? Drugi naziv nečega? Što će promijeniti za npr 3-5 godina u budućnosti? Što od 2020te  nadalje?

Najveća promjena je sama oznaka verzije tj skok sa 6 na 10. yeeahh, to se traži.

 

Ono što se takvim nazivima prikriva ili pokušava uvesti je sasvim drugi način naplate, licence, upotrebe pa i free OS, ali ne baš đabe.. naravno uz to ćemo dobiti i skype, clud i set miracleblade noževa, mjesečno samo za 99,99 nečega.. i besplatan mail acc. (možda i majicu BUGa ako potpišemo ugovor kao s ISPom na 2godine..) itd..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2015 14:04 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microso
ihush kaže...
g12356 kaže...

..
Ubuntu na primjer ima tako.
Ubuntu 15.04 = 2015 godina 4 mjesec.

 .. i sad te moramo ubiti (jer otkrivaš mračne tajne...) + sve koji su pročitali.

 


 

 Bi li mi vjerovao kolikoljudi to ne kuže?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microsoft i

 ako vidiš kako prodaju ostali svoj SW (office) logičan zaključak je da se ide na model pretplate. Dok plaćaš imaš OS + nadogradnje, kad prestaneš dobiš kiflu (ili u naboljem slučaju nastaviš ga koristiti bez mogućnosti update/upgrade uz nagging prozorčić da je vrijeme da si obnoviš pretplatu).

 

Uglavnom, ja neću biti na prvom vlaku kada bude masovna migracija na Win10.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windowsi 10 su zadnji Windowsi koje će Microso
Zura kaže...

 ako vidiš kako prodaju ostali svoj SW (office) logičan zaključak je da se ide na model pretplate. Dok plaćaš imaš OS + nadogradnje, kad prestaneš dobiš kiflu (ili u naboljem slučaju nastaviš ga koristiti bez mogućnosti update/upgrade uz nagging prozorčić da je vrijeme da si obnoviš pretplatu).

 

Uglavnom, ja neću biti na prvom vlaku kada bude masovna migracija na Win10.

 E ja cu biti u prvom vagonu kad bude migracija stavise već sam presao na win10 kao primarni OS, pa sad kako će se placat nije mi toliko bitno dok su cijena i uvjeti razumni.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice